PUS8818 vs PUS8807

hbdyz

Member
Jakie są najważniejsze różnice między tymi telewizorami? Z tego co wyczytałem w specyfikacji to z tych ważniejszych rzeczy to wielkość (1 cal), inny system (Google tv vs Android tv), inna technologia odświeżania (cokolwiek to znaczy - Perfect Natural Motion vs Refresh Rate 120 Hz), inny system dźwięku (2.1 vs 2.0). Tyle specyfikacja, a jak jest w praktyce? Jak matryca, jak działanie? I który jest lepszy tak "ogólnie"? Bo patrząc cenowo na 85'' vs 86'', to 8807 jest o 400 zł droższy.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nowy PUS8818 ma system Google TV, nie ma nagrywania kanałów na USB! , brak obsługi żarówek, oraz prawdopodobnie nie działają kanały wirtualne od TVP w HbbTV, ale tego nie mam jeszcze sprawdzonego, ale prędzej czy później się dowiem, kolor obudowy ciemny, antracyt.

Stary PUS8807 jest na systemie Android 11, ma nagrywanie kanałów, obsługuje żarówki hue, działają wszystkie kanały wirtualne od TVP w HbbTV, kolor obudowy srebrny.

Sam mam zagwózdkę który 65" cali wybrać?

Tu masz świeży test z zeszłego tygodnia 65PUS8807, nowego Philipsa nie ma jeszce testu, Kiki obiecuje ale nie wiadomo kiedy
 
Ostatnia edycja:

hbdyz

Member
Chyba na samej jakości wyświetlania - obecnie i tak nie mam nagrywania na pendrive, więc tego nie potrzebuję, Hue do Ambilight nie planuję dokładać, z HbbTV nigdy nie korzystałem (bo nie miałem), więc braku nie odczuję. Kolor bez znaczenia. 8818 ma za to chyba wbudowany subwoofer, więc pewnie brzmi lepiej i jest na na plus, ale z drugiej strony jest o cal mniejszy, a kupując duży tv może to mieć znaczenie (niewielkie, ale zawsze :p).

Tak ogólnie to nadal jestem w kropce na co się zdecydować - czy na oleda nie philipsa 77 i kombinować z govee (bo apka hue sync nie działa na polskim rynku i nie wiadomo kiedy zacznie), czy na trochę tańszego philipsa 86/85 albo znacznie tańszego minileda 75.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Chyba na samej jakości wyświetlania - obecnie i tak nie mam nagrywania na pendrive, więc tego nie potrzebuję, Hue do Ambilight nie planuję dokładać, z HbbTV nigdy nie korzystałem (bo nie miałem), więc braku nie odczuję. Kolor bez znaczenia. 8818 ma za to chyba wbudowany subwoofer, więc pewnie brzmi lepiej i jest na na plus, ale z drugiej strony jest o cal mniejszy, a kupując duży tv może to mieć znaczenie (niewielkie, ale zawsze :p).

Tak ogólnie to nadal jestem w kropce na co się zdecydować - czy na oleda nie philipsa 77 i kombinować z govee (bo apka hue sync nie działa na polskim rynku i nie wiadomo kiedy zacznie), czy na trochę tańszego philipsa 86/85 albo znacznie tańszego minileda 75.
Cześć,
Jeżeli masz możliwość zakupu OLEDa, to na niego bym się zdecydował. Miałem LCD 65 cali, mam OLEDa 65 cali i 55 cali. Zdecydowanie polecę OLEDa, chyba nawet kosztem Ambilight. No chyba, że wynajdziesz Philipsa w cenie, na którą będziesz mógł sobie pozwolić.
Nowe MLED Philipsa są na ich nowym systemie. Nie widziałem jego jeszcze ale wiem, że brakuje kilku aplikacji. Jeżeli natomiast masz jakiegoś sticka/boxa, to myślę, że również warto go rozważyć.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Nowy PUS8818 ma system Google TV, nie ma nagrywania kanałów na USB! , brak obsługi żarówek, oraz prawdopodobnie nie działają kanały wirtualne od TVP w HbbTV, ale tego nie mam jeszcze sprawdzonego, ale prędzej czy później się dowiem, kolor obudowy ciemny, antracyt.

Stary PUS8807 jest na systemie Android 11, ma nagrywanie kanałów, obsługuje żarówki hue, działają wszystkie kanały wirtualne od TVP w HbbTV, kolor obudowy srebrny.

Sam mam zagwózdkę który 65" cali wybrać?

Tu masz świeży test z zeszłego tygodnia 65PUS8807, nowego Philipsa nie ma jeszce testu, Kiki obiecuje ale nie wiadomo kiedy
Cześć,
Potwierdzam, że kanały HbbTV nie działają na TV Philips 2023.
Sprawdziłem na OLED 718. Przy próbie odtworzenia, pokazuje się informacja, że należy podłączyć TV do Internetu, mimo, że jest podłączony.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Guzioo_PL Dziękuję, podaj jak możesz szczegóły

Lista kanałów DVB-T, w menu trzeba włączyć obsługę HbbTV (tam gdzie jest wyszukiwanie kanałów, na samym dole jest jak dobrze pamiętam HbbTV.

86. CDA (działa sprawdziłem w sklepie)
88. TVP Go i gdy się otworzy strona, wybrać kanały na żywo jak TVP1, TVP sport, TVP Dokument i inne kanały na żywo czy działają prawidłowo ?

89. Legia TV (działa sprawdziłem w sklepie)

91. TVP World ?

92. TVP ABC 2 ?

93. TVP Historia 2 ?

94. TVP Kultura 2 ?

95. UA Pierszyj ?

98. EmiRadio (działała sprawdziłem w sklepie)

99. EmiTv (działała sprawdziłem w sklepie)

333.Polsat HbbTV (działa sprawdziłem w sklepie)

A także wejść na kanał np. 94. TVP Kultura 2 i wcisnąć zielony przyciska i sprawdzić czy wszystkie stacje na żywo poprawnie odbiera ?
 

hbdyz

Member
@Guzioo_PL Na Oleda 77 818 pozwolić bym sobie mógł, ale jednak trochę "boli" mnie to, że za 2/3 jego ceny mogę mieć QE77S90C. Gdyby nie Ambilight to bym się nie zastanawiał, a tak to mam zagwozdkę, bo "światełka" to u mnie must have. Gdyby działała apka Hue sync to nie byłoby problemu, a tak trochę jest, bo Govee T2 bywa kapryśny.

I jeszcze taka uwaga - wcześniej miałem bardzo słaby tv, obecnie mam jakiegoś PUSa i jego jakość jest dla mnie w pełni wystarczająca. Wiadomo, gdybym obok postawił OLEDa to bym zobaczył różnicę, a tak to sam nie wiem... Eh te problemy pierwszego świata. :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież różnica to 1000 złotych.
A nie 3/2 ceny...
Pytaj o ofertę dla członków forum
 

hbdyz

Member
@kiki Faktycznie, nie 1/3, a 20% - różnica w cenie w tych sklepach, gdzie myślę o zakupie, to 12200 vs 9900 (a nawet 9100 przy zakupie z gwarancją, o której i tak myślałem wcześniej) netto.
 

hbdyz

Member
W Twoim sklepie tak, ale - jak już pisałem wcześniej - w sklepach, które biorę pod uwagę (bo jednak chcę kupić tam, gdzie mam sklep w swoim mieście), to różnica jak wyżej.
 

hbdyz

Member
Jakoś mam taką wewnętrzną "chęć", by jeśli kupuję coś tak drogiego, to chcę mieć szybką możliwość zwrotu. A i cenowo, jeśli wybiorę QE77S90C, nie będzie tak źle, bo wyjdzie chyba nawet taniej niż u Ciebie, bo 9-10k netto.
 

djrzz

Member
Chyba na samej jakości wyświetlania - obecnie i tak nie mam nagrywania na pendrive, więc tego nie potrzebuję, Hue do Ambilight nie planuję dokładać, z HbbTV nigdy nie korzystałem (bo nie miałem), więc braku nie odczuję. Kolor bez znaczenia. 8818 ma za to chyba wbudowany subwoofer, więc pewnie brzmi lepiej i jest na na plus, ale z drugiej strony jest o cal mniejszy, a kupując duży tv może to mieć znaczenie (niewielkie, ale zawsze :p).

Tak ogólnie to nadal jestem w kropce na co się zdecydować - czy na oleda nie philipsa 77 i kombinować z govee (bo apka hue sync nie działa na polskim rynku i nie wiadomo kiedy zacznie), czy na trochę tańszego philipsa 86/85 albo znacznie tańszego minileda 75.
Z tą apką to co dokładnie nie działa? Używam na kompie, fonie z andkiem i działa. Hue mam też sparowane z oled706, ale wiem że na nowszych tv wykastrowali hue.
 

hbdyz

Member
Z tą apką to co dokładnie nie działa? Używam na kompie, fonie z andkiem i działa. Hue mam też sparowane z oled706, ale wiem że na nowszych tv wykastrowali hue.
Apka nie jest dostępna na polskim rynku, więc po zakupie tv trzeba się trochę "pobawić", by móc ją zainstalować na tv.
 

duzymis

New member
Cześć,

Chciałbym dołączyć swoje pytania ponieważ mam dylemat dokładnie jak w tytule wątku.

Szukam TV do "jaskini" do gier i filmów (streamingi różnych dostawców, konsola i ew. PC). Pomieszczenie raczej niewielkie 4x5m (oglądanie po krótszej), niskie (2,1m) i w trakcie korzystania z tv będzie zaciemnione.
Wybór wstępny padł na 55 cali w rozsądnej cenie. Po wielu analizach, przerabianiu recenzji oraz wertowaniu tego forum ograniczyłem wybór do Philipsów 8807, 8818, 9008 oraz TCL c745.
Jako, że ambilight jest moim odwiecznym marzeniem to bardziej skupiam się na wyborze między philipsami, 8807, 8818 i może 9008 chociaż ten ostatni powoduje coraz więcej wątpliwości.
Do rzeczy - czy warto obecnie jeszcze kupić 55PUS8807 (widzę jakieś dostępne outlety z x-kom za 3,3k zł i nowe za 3,6k zł) do niego przekonałaby mnie wbudowana opcja wspierania HUE (nie mam ale moja "jaskinia" ma spory potencjał rozświetlania a ja jestem gadżeciarzem :) )? Czy jednak różnica na korzyść 8818 jest tak duża, że w planowanych warunkach to będzie niebo a ziemia i należy odstawić HUE mrzonki i brać nowy?

Z góry dzięki za porady i sugestie!
Pozdrawiam,
K
 
Do góry