PS51F8500 vs Panas serii VT czy też LED (?)

ROMAN38

New member
Bez reklam
.....Pamietaj ze jest wiele osob ktore przesiadly sie z topowych plazm, na led i sa bardziej jak zadowoleni, tak samo przy calkowitym zaciemnieniu jak i w dzien........ Pewnie używali plazm tylko do gier, jeśli tak to ich rozumiem, bo po ciemku żaden led nie jest nawet blisko plazmy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zeby porownac te dwie technologie (chociaz trudno tu mowic o porownaniach, bardziej preferencjach), to najpierw trzeba poprawnie skalibrowac odbiornik, kazdy jeden.
Jezeli denerwuje kogos za duza jasnosc, kolorystyka, to trzeba wziac pilota do lapy i poswiecic te kilkanascie minut, efekty moga byc zadziwiajace. Szkoda ze tak malo osob ma tego swidomosc.

Malo tego, a tyczy sie to wszystkich tv, nawet topowy tv moze gorzej swiecic od 3x tanszego, wystarczy ze ktos wczesniej bawil sie pilotem i przestawil kilka suwakow tam gdzie nie trzeba.
W domu jest podobnie, kto czesto zmienia tv, wie o czym mowie, sa modele ktore po wyciagnieciu z pudla graja bardzo zadawalajaco, a sa tez takie ktore nie nadaja sie do niczego (a sprawką jest tylko i wylacznie brak odpowiedniej kalibracji).
To jest bardzo istotne. Strach pomyslec ilo to osob opiniuje odbiorniki na bazie tego co zobaczyli, nie wiedzac ze patrza na spaprane ustawienia. Potem takie osoby przychodza na forum i wypisuja glupoty, wprowadzajac innych w blad i tak sie tworza bezsensowne dyskusje.
.
Nalezy tez pamietac, ze sklep nie jest najlepszym miejscem do testowania, da to oczywiscie spory poglad na sytuacje (pod warunkiem odpowiednich ustawien), nie mozna tez mowic ze w domu bedzie drastyczna roznica (bo nie bedzie, wiem to po sobie), ale nie ocenisz wielu przypadlosci jakie moga miec miejsce.

Dodam tylko od siebie (pytales o wlasne odczucia), ze wlasnie jasnosc i kolory to jest to co do mnie przemowilo. Piszac jasnosc, nie mam na mysli "Trybu demo" z sklepie (bo tam to jest zart) a usredniona wartosc ktora w zaden sposob sie nie wychyla.
Ja to nazywam "Feeling", to jest podstawa przy wyborze tv. Podobnie z kobietami, co mi z pieknej Miss, o referencyjnych wymiarach i urodzie, jak serce bedzie ciagnac do dziewczyny ktora pracuje obok w sklepie ;)

Ja Ci proponuje uderzyc do Kiki i poprosic o prezentacje, ale wlasnie taka w domu.
 
Ostatnia edycja:

publo

New member
To ja dorzucę swoje trzy grosze.
Mam obecnie w domu dwa TV. Jeden to Plazma Panasa a drugi to LCD Sony.
Plazma jest starsza od LCD-ka o jakieś dwa lata(kupiona 5 lat temu). Panas 42" Sony 40".
Jeżeli oglądam film bądź meczyk to tylko Panas. Jeśli natomiast gram na PS3 to już Sony. Jak sam widzisz ciężko o złoty środek.
Teraz jestem na etapie kupowania trzeciego TV do mojego nowego pokoju, który zaadaptowałem pod kino domowe.
Mam podobne dylematy jak Ty ale moja rada taka: nie daj się zwariować, przemyśl wszystko pięć razy. W końcu wydajesz ciężko zarobione pieniądze.
Ja np. na tą chwilę chcę kupić "tanią" plazmę Panasa bez fajerwerków np.P42X60E a do tego projektor - i tu dopiero zaczynają się schody :)
Jeśli masz tylko możliwość prezentacji sprzętu w domu to korzystaj i pamiętaj o kalibracji. Udanego zakupu życzę.
 
Do góry