PS51F8500 vs Panas serii VT czy też LED (?)

frostdiacon

New member
Kochani,
Forum czytam od dawna, kilka lat temu pomogliście mi wybrać TV. Wtedy padło na plazmę serii S 42". Do dzisiaj służy kapitalnie, lecz od jakiegoś czasu już nie u mnie w domu. Na to konto od kilku dni przymierzam się bardzo aktywnie do zakupu TV. Do tej pory byłem święcie przekonany, że będzie to pllazma. Jeszcze kilka dni temu tylko i wyłącznie Panas. Zdanie zmieniłem ze względu na funkcje multimedialne i kamerkę w Samsungu 51f8500 w cenie zaledwie 5700 jaką dano mi na ten tv w MM.
Dzisiaj pojechałem odebrać swój TV, na moje nieszczęście podszedł facio z SONY'ego i namieszał mi w głowie, a mianowicie udowodnił , że LEDy bardzo smużące, generujące nienaturalny obraz to przeszłość, bo faktycznie prezentowany LED SONY W805 55" miał naprawdę bardzo ciekawy obraz, który skusił mnie do refleksji i wstrzymania się z zakupem. Na sobote jestem umówiony na porónanie tego LEDa z Panasami i rzeczonym Samsungiem.

Lecz i tu bardzo chętnie ponownie poczytam Wasze opinie.
Kilka faktów standardowo:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~30mkw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 5 mkw (jest to salon z aneksem, odległości są różne)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-6
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? glownie na wprost, lecz sporadycznie też i pod kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? początkowo stać, docelowo może wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, od południa jest idealne nasłonecznienie, sprzyjające oglądaniu TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? plazma Panas seria S 42"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Kilka HDMI i USB, WiFi, przyjazne funkcje multimedialne, jak skype i tv internetowa, dobry odtwarzacz wbudowany do plików z pamięci przenośnych, polskie czcionki,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PS3, naziemna TV cyfrowa, komputer,
10.Jakie urządzenia ? PS3, komputer, antena naziemna zbiorcza,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu ~3-4, weekendy więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? do tej pory był błyszczący
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, przyroda, filmy, filmy, filmy, koncerty, seriale,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? do tej pory Panas, chętnie zmienię w praktyce preferencje,
17.Preferencje co do wielkości ? 50"+
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? W LED smużenie, wrażenie na zwykłym filmie jakby to był obraz komputerowy, nienaturalny - tego nie akceptuję, słaba jakość obrazu, złe odwzorowanie kolorów, niedopracowane widgety,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pon-pt wieczorami, weekendy - również w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 6000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? wsio ryba,
22.Co dla Ciebie jest najważniejsze w TV ? Jakość obrazu, naturalność, płynność,

To tak z grubsza.
Reasumując, chętnie się przekonam do zmiany na LED'a tylko na jakiego przy moich preferencjach, na co zwrócić uwagę?
Z góry dziękuję za pomoc.
Konrado
 

maderos

Member
Bez reklam
Witam. Jesli do tej pory podłączałeś pod plazmę ps3, kompa itd i byleś zadowolony to ja bym pozostał przy plazmach. Jeśli coś przeszkadzało to zmiana na LCD/LED może być ale nie musi być na lepsze. Ale jak piszesz, najlepiej przekonać się naocznie jak to gra. Jak możesz to zabierz ze sobą lapka lub jakiś pendrive i obadasz na miejscu jak sie sprawują poszczególne tv. Aha w tej cenie popatrz na 50GT60.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,i miał racje facet moim zdaniem te wady to były dawno i se ne wraty.Co nie zmienia faktu skoro Ty powtarzasz te stereotypy to faktycznie zostań przy plazmach,a jest kilka ciekawych modeli jak Panasonic 50GT60 a moim zdaniem równie dobry a w dzień lepszy Samsung PS51F8500.Jak zwykle wybór należy do Ciebie.
 

frostdiacon

New member
Rzecz w tym, że po prezentacji tego Sonego już wcale się nie upieram za plazmą.
Komputer i PS3 nie były masowo do tej pory podłączane do TV. Teraz to może się trochę zmienić.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ja bym brał Panasa TX-P55ST60.Nie daj się złowić na LED SONY W805 55", o to im chodzi aby złapać laika, jeżeli już led to tylko W905 55 cali, ten model ma kontrast ANSI 4000:1 i czerń jak plazmy z 2011 r. Ten W805 jest oparty na matrycy IPS i ma fatalną czerń i kontrast ANSI tylko 800:1 tu masz test 47 calowego w/w modelu Sony KDL-47W805A Test Results | AVForums.com - UK Online
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego sie trzymaj, nie ma nic lepszego jak wlasna ocena.
Nie daj sie tylko omamic zdjeciami, niech takie wpisy nie decyduja o wyborze, grupa fanatykow tylko czeka aby manipulowac przy kazdym takim wpisie/dylemacie.
 

pantomima

Banned
To fajnie że jesteś umowiony na takie porównanie bo na własne oczy doświadczysz tego że soniak o którym wspominasz wypada duzio słabiej w stosunku do modeli plazm które bierzesz pod uwagę.
Sony w805 to bardzo dobry tv ,ma bardzo dobra czerń ale napewno nie jest to czerń jaką generuje chociaż by samsung f8500.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Nie siejmy zamętu panowie. Nie prowadźmy w każdym temacie wojenek lcd vs plazma. Myślę, ze przedstawilem jak najbardziej neutralne zdanie na ten temat. A i tak decyzje musi podjąć sam zainteresowany.
 

frostdiacon

New member
Ozywiście, że na żywym organizmie wyjdzie, który w mojej subiektywnej ocenie będzie lepszy.
Aczkolwiek śmiało tutaj dzielcie się odczuciami, po to napisałem ten wątek, nawet jeśli będzie to batalia plazma vs lcdek
 

maderos

Member
Bez reklam
No własnie tego chcemy uniknąć. Generalnie musisz sam zdecydować i tyle. Przemyśl tez na spokojnie ile chcesz wydać na tv i odejmij od tego parę złotych, na browar będzie. A tak na serio, czasem warto kupić coś tańszego, bo nie zawsze tanie = złe.
 

maderos

Member
Bez reklam
Kolega chce wydać jakieś 6k na tv, za ta cenę już można poszaleć. Kwestia zimnej głowy w kupowaniu. Nie dać sobie nic wmówić. Wbrew pozorom ciężko jest ot tak wybrać, chyba, ze decydujemy się na jedna z dróg ( plazma lub lcd ). Wtedy wybór sie już nam zawęża.
 

frostdiacon

New member
Maderos, rzecz w tym, że faktycznie byłem już zdecydowany na Samsunga 51psf8500... multimediami, kamerką, obrazem, wielkością itp bardzo mi odpowiadał....aż dzisiaj przekonałem się, że w średniowieczu jestem opinią na temat Lcd. Smużenie to przeszłość, chyba, że jasność i jakość podkręcimy na maxa.
Cały czas teraz czytam jakie LCD warto jeszcze zobaczyć. Czy ten W805 Sony faktycznie jest da best, czy Pan z Sony to tylko Sony (pewnie tak).
Co znaczy, że jak LED to tylko Sharp? Faktycznie tylko w tej marce grzebać? Dlaczego?
W Philipsach (może trochę gadżeciarsko i kobieco - bez urazy panie) podoba mi się abilight. Ale to bajer.
Przede wszystkim obraz i jego jakość i naturalność, płynność...
 

maderos

Member
Bez reklam
Mam nadzieje, ze nie odniosłeś wrażenia jakobym Cie namawiał na plazmę? Po pierwsze - cena. I tego się trzymaj. Zobacz co możesz dostać w kwocie jaką przeznaczyłeś na zakup. Po drugie - wielkość ekranu. Wiesz, ze nie ma za dużych przekątnych, są tylko za małe :D. Przekonasz się sam o tym. Ja miałem 42", obecnie 50", a jakbym miał woreczek kasy to już bym celował w 65". Dla każdego co innego jest ważne. Dla mnie TV to tylko ekran, mam podpięte do niego bd i wiwe 5hd. Z bajerów typu youtube korzystam, ale bardzo rzadko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Multimedia to ostatnia rzecz, jaka powinienes sie przejmowac.
Wszystkie te gadzety mozesz zalatwic malym donglem za 200zl, lub dokupic player BR, ten bedzie mial na wyposazeniu wszystkie funkcje multimedialne.
Przy wyborze TV kieruj sie tym co Ci podpowiada serce, podstawa to "Feeling".
Nie licz tez na to ze beda tu sie wypowiadac zadowoleni uzytkownicy TV LED, nikt juz nie ma ochoty na dziecinne potyczki, forum opanowalo kilka osob i o co bys nie zapytal, to i tak uzyskasz odpowiedz "plazma lepsza".
Jezeli chcesz sprobowac z inna technologia, to faktycznie w tej cenie masz wybor, nie musi to byc Sony. Dam Ci tez dobra rade, jak zacznie sie wklejanie zdjec, to daruj sobie dalsze czytanie i nie bierz tego powaznie. Kilka osob robi bardzo zla robote i krzywde nieswiadomym uzytkownikom.

Pamietaj ze jest wiele osob ktore przesiadly sie z topowych plazm, na led i sa bardziej jak zadowoleni, tak samo przy calkowitym zaciemnieniu jak i w dzien. Tylko ze o tym nie mozna glosno pisac, nie ma mowy o merytorycznej dyskusji: wady/zalety. Oczywiscie, to dziala tez w dwie strony, bywaja takie przypadki gdzie ktos przesiada sie z plazmy na led i nie do konca jest zadowolony.
To sa dwie rozne technologie, jedna i druga ma wady. Pytanie, ktore bardziej Cie denerwuja.
Ty jestes zadowolonym uzytkownikiem plazmy, wiec nie bedzie Ci latwo, jezeli nic Cie nie denerwuje, to sklanialbym sie do dalszej "wspolpracy" z plazma. Po co chesz kombinowac?
 
Ostatnia edycja:

frostdiacon

New member
Ty jestes zadowolonym uzytkownikiem plazmy, wiec nie bedzie Ci latwo, jezeli nic Cie nie denerwuje, to sklanialbym sie do dalszej "wspolpracy" z plazma. Po co chesz kombinowac?
Kolory i jasność. To jest to co mnie dzisiaj zaciekawiło. Detaliczność. Ale może i to moje chwilowe odczucie.
Z drugiej strony, mam świadomość, że np wziąłbym 55" ST Panasa plazmę , rozpakowałbym w domu i szczena mi opadnie... w budżecie do 3,8k a nie 6k. W domu jest całkiem inne odczucie, nie ma tych wszystkich świecących telewizorków dookoła , lepszych, większych, jaśniej świecących z tymi obrazami demo specjalnie przygotowanymi do lepszego zareklamowania TV.
Thx za dobre rady.
 

maderos

Member
Bez reklam
@armanig, ale czy widzisz w tym wątku aby ktokolwiek przekonywał go za wszelką cenę za pozostaniem przy plaźmie? Dlaczego ma nie liczyć na użytkowników ledow? No skoro nikt się tu nie pofatyguje i nie przedstawi swojego punktu widzenia to co mu pozostanie? Co do przesiadki z topowych plazm na topowe ledy, oczywiście, ze można i się da. Tylko trzeba samemu sie przekonać czy warto, a nie słuchać innych.
 

maderos

Member
Bez reklam
Kolory i jasność. To jest to co mnie dzisiaj zaciekawiło. Detaliczność. Ale może i to moje chwilowe odczucie.
Z drugiej strony, mam świadomość, że np wziąłbym 55" ST Panasa plazmę , rozpakowałbym w domu i szczena mi opadnie... w budżecie do 3,8k a nie 6k. W domu jest całkiem inne odczucie, nie ma tych wszystkich świecących telewizorków dookoła , lepszych, większych, jaśniej świecących z tymi obrazami demo specjalnie przygotowanymi do lepszego zareklamowania TV.
Thx za dobre rady.

No na pułapki sklepowe to tylko się leszcz jakiś złapie :D Masz rozum wiec na spokojnie przemyśl sprawę. Gwoli ścisłości, za 3.8k jest 50" st...I jak @armanig poradził, na bajery nie patrz.
 
Do góry