Ps51d6900

arbuzarbuz

New member
Witam
Od grudnia posiadam ps51d6900 jestem z niego zadowolony jak najbardziej do dzisiaj. W tamtym tygodniu kupiłem UE46es6570 i podczas oglądania meczu Polska-Rosja zauważyłem że UE46ES6570 ma ścieżkę dźwiękową z radia jedynki (koment Zimocha powala) a w PS51D6900 już nie zwykły Szpakowski. I teraz się wkurzyłem bo PS ma dźwięk wg. tools 5.1 a UE 2.0 .Ma ktoś na to sposób?
Pozdrawiam
 

Samresun

New member
WItajcie
Czy ktos mnie oświeci jak w tym TV uruchomić dodatkowe appki ?
W necie nic na ten temat nie znalazłem tak jakby nie było to problematyczne a u mnie nie działa :(
TV podłaczony przez WIFI sieć działa , iplexy yotuby fejsbuki wszystko działa a jak chcę wejść do Samsung apps - to mi wywala bład sieci..i każe próbowac póżniej.. POMOCY :)
 

przemo73

New member
Bez reklam
Odgrzeję kotleta.
W zeszłym roku przymierzałem się do zakupu tego TV. Niestety z takich czy innych przyczyn zakup nie doszedł do skutku. Później pojawiły się zapowiedzi nowej serii plazm Samsunga. Cena D6900 długo utrzymywała się na poziomie 3799. Nowe modele były w porównywalnej cenie.
Aż do wczoraj. Chyba zaczęło się czyszczenie magazynów ze starych modeli, ponieważ PS51D6900 można kupić za niespełna 3000.
Jak myślicie? Warto tyle zapłacić za model z zeszłego roku?
 

catalan

New member
Witam,
posiadam ten model już od kliku miesięcy i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jednak mam pewien problem, który jest bardzo irytujący. Mianowicie przy przełączaniu kanałów na dekoderze słychać takie dziwne trzaski. Nie dzieję się tak przy każdorazowej zmianie kanałów jednak przydarza się to często. Teraz nie wiem czy to jest wina dekodera czy TV. Posiadam dekoder DSI83.
Wzywać serwis Samsunga czy najpierw posprawdzać coś z dekoderem?
 

pikos1

New member
Na stronie samsunga pojawił się nowy soft 1020.4 do PS51D6900. Instalował już ktoś tą wersję? Zaobserwowaliście jakieś ciekawe udogodnienia?
Szkoda że Samsung nie pisze co zmienił w nowym sofcie w porównaniu do starego...
 

bugger

New member
Orientujecie się czy przy odtwarzaniu z USB audio jest podawane na wyjście optyczne? Czy tylko przy korzystaniu z tunera? Zastanawiam się nad kupnem amplitunera i nie wiem czy będę potrzebował osobny odtwarzacz czy wystarczy jak do tej pory wej. USB w TV i audio po optyku do ampli.
 

vector2

New member
Witam,

Kupiłem ten model jakieś 2tyg. temu. O dziwo kosztował 2900pln a teraz najlepsza cena to 3700pln. Co się dzieje, że TV drożeją?
Po euforii zauważyłem, że TV nie odtwarza wszystkich filmów divx oraz największy problem nie odtwarza zdjęć jpg w rozdzielczości 14mln. Czy ktoś ma podobny problem?
 

maxan

New member
Bez reklam
Witam,

Kupiłem ten model jakieś 2tyg. temu. O dziwo kosztował 2900pln a teraz najlepsza cena to 3700pln. Co się dzieje, że TV drożeją?
Po euforii zauważyłem, że TV nie odtwarza wszystkich filmów divx oraz największy problem nie odtwarza zdjęć jpg w rozdzielczości 14mln. Czy ktoś ma podobny problem?
Kurde ja dałem więcej za D550 xd no ale już jakiś czas temu ;) spróbuj zainstalować najnowszy soft może coś pomoże. Ja przy d550 i najnowszym sofcie nie mam z niczym problemów...
 

bugger

New member
Orientujecie się czy przy odtwarzaniu z USB audio jest podawane na wyjście optyczne? Czy tylko przy korzystaniu z tunera? Zastanawiam się nad kupnem amplitunera i nie wiem czy będę potrzebował osobny odtwarzacz czy wystarczy jak do tej pory wej. USB w TV i audio po optyku do ampli.

Jeżeli by kogoś interesowała odpowiedź na moje pytanie to wklejam maila od Samsunga.

Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Sygnał audio w tym modelu telewizora jest podawany na gniazdo optyczne zarówno z tunera jak i z USB.
Przy odtwarzaniu z USB można uzyskać dźwięk wielokanałowy, jeżli dźwięk w odtwarzanym pliku zapisany jest w formacie Dolby Digital np. 5.1.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
 

marecki6

New member
Bez reklam
Na stronie samsunga pojawił się nowy soft 1020.4 do PS51D6900. Instalował już ktoś tą wersję? Zaobserwowaliście jakieś ciekawe udogodnienia?
Szkoda że Samsung nie pisze co zmienił w nowym sofcie w porównaniu do starego...



podbijam pytanko ... czy ktoś przetestował nowy soft? co wnosi? może usunęli skoki jasności i poprawi czerń ?


EDIT :
a tutaj mamy przykład poziomu obsługi firmy Samsung Polska - wklejam odpowiedź na pytanie do wsparcia o zmiany wprowadzone w nowym sofcie:

"Nie posiadamy informacji na temat zmian jakie wprowadza aktualizacja.
Aktualizacje mają na celu poprawienie jakości dźwięku i obrazu,
jak również eliminują problemy związane z działaniem złącza HDMI.
Tworzone one są również w przypadku konkretnych problemów z danymi modelami odbiorników."
 
Ostatnia edycja:

oczo

New member
Mam ten soft obecnie w TV. Wrocil z serwisu po ponownej wymianie plyty glownej wlasnie z tym softem. Nareszcie dziala poprawnie tuner sat w tym modelu. Wczesniej gdzies opisywalem moje problemy z szatkowaniem obrazu i artefaktami na kanalach z transponderow dvb-s2. Czern wydaje mi sie lepsza niz na 1019...jakis taki bardziej kontrastowy ten obraz :D Nadal nie dzialaja napisy wbudowane w pliki mkv. Wiem, ze w ktoryms z starszych softwo mozna bylo normalnie wybierac wersje jezykowa napisow zaszytych w mkv.
 

marecki6

New member
Bez reklam
właśnie poczytałem trochę na AVForum i wygląda na to, że nowy soft poprawił jakość obrazu i zniwelował skoki jasności ... i tak naprawdę najbardziej interesuje mnie usunięcie tego problemu - możesz potwierdzić że kontrast już nie skacze ? okazuje się również, że jest już sposób na downgrade oprogramowania więc większość wraca do starych wersji jednak w odniesieniu do 1019, nowy sofcik jest raczej chwalony... mi do szczęścia brakuje wyeliminowania tych skoków jasności i dzięki temu poprawy czerni więc dzisiaj zainstaluję i sprawdzę co się zmieni
 

marecki6

New member
Bez reklam
szczerze mówiąc pierwszy raz aktualizowałem swój tv i musiałem to zrobić przez usb natomiast szukając informacji na temat zmiana jakie wprowadza nowa aktualizacja znalazłem informacje, że aktualizacja online nigdy nie działała
 

misq

New member
Podbijam temat.. Jestem szcześliwym posiadaczem tego tv od kilku dni - wsjo śmiga elegancko - jest więc sens instalowania nowego softu? Czy nie zepsuję wiecej niż poprawię? (nie wiem jaki soft mam obecnie :) )
 
Do góry