Ps51d6900

photeek

New member
Witam.Mam problem,Otóż telewizor przestal komunikowac sie z okularami.Myslalem ze to wina baterii,ale po wymianie dalej kiszka.Tv przelacza sie na tryb 3D,ale okulary nie wlaczaja sie.Po dluzszym przytrzymaniu przycisku wlaczenia, naprzemian miga przycisk na czerwono i zielono.Mial ktos moze podobny przypadek?Oczywiscie sprawdzalem dwie pary okularow-efekt ten sam.
mogę się mylić ale prawdopodobnie włączyłeś je nie na materiale 3D. Spróbuj je na czymś innym. Mi w każdym razie tak się zdarzyło.
 

pikos1

New member
Witam,
Podczas oglądania filmów divx przez USB co jakiś czas zanika głos - 2 do 3 razy podczas filmu dwugodzinnego. Mam soft 1019. Na poprzednim sofcie 1016 było tak samo. Wiecie coś może na ten temat? Dodam że do USB podłączam dysk Samsung 2.5" 640GB sformatowany na NTFS.
 

JacekW.

New member
A ja mam problem z połączeniem się do swojej sieci. Jak była nadawana w paśmie N i szer. kanału 20Mhz to było OK, ale zmieniłem na 40Mhz i dupcia, a w instrukcji stoi, że zaleca stosować się "N", która to w standardzie powinna obsługiwać 40Mhz. :shock:
Jacek
 

broniu63

New member
Na pewno reset usuwa.Przytrzymaj przez kilka sekund przycisk exit na pilocie.Uwaga!Telewizor startuje od poczatku,tak jak wyjety z kartonu.Może jest jeszcze inny sposób,ale nie mam jak sprawdzic .
 

pan_kg

New member
Jak to jest z tym Samsungiem 51d6900? Ma on chłodzenie radiatorami (nie potrafię nazwać) czy pasywne (wentylatory)? Słyszałem opinię że Panasoniki GT30E mają wentylatory i szumią a ten Samsung nie i dlatego jest cichszy.
Czy to prawda?
 

pikos1

New member
Jak to jest z tym Samsungiem 51d6900? Ma on chłodzenie radiatorami (nie potrafię nazwać) czy pasywne (wentylatory)? Słyszałem opinię że Panasoniki GT30E mają wentylatory i szumią a ten Samsung nie i dlatego jest cichszy.
Czy to prawda?

Mam PS51D6900 i nie widziałem tam wentylatorów...
 

woytaski

New member
Bez reklam
Przyłączam się do pytania.
Raczej zdecyduję się na ten TV... Pierwsze ceny serii TX 50ST50 nie zachęcają do zakupów...
 

pawelosinski

New member
Nic Ci nie da to sprawdzenie, bo można wykasować godziny poprzez RESET z menu serwisowego po prostu...
dobra rada: nie klikaj żadnych opcji w ADC/WB ;-) a najlepiej zrób zdjęcia wszystkich ustawień zanim cokolwiek klikniesz ;-) i uwaga - strzałka PRAWO zmienia niektóre opcje, ja kdojdziesz do men kalibracji HDMI AV itd nie wciskaj strzałki w lewo, tylko RETURN (strzałka w lewo lub prawo i masz tv z rozkalibrowanym wp.zdu obrazem na poziomie menu serwisowego - jak nie masz spisanyc hustawień pozostaje walka z planszami kalibracyjnymi a i tak nie będzie do końca tak jak było fabrycznie...)
dostęp do menu:
1. wyłączasz telewizor
2. wciskasz kolejno:
POWER MENU MUTE POWER
godziny masz w podmenu OPTION

PRZY OKAZJI - moje wrażenia po zakupie SAMSUNGA:

Kupiłem tego samsunga i w pierwszej chwili byłem zachwycony, ale...
no właśnie - tv ma jedną wielką wadę, która sprawia, że telewizor ten w zasadzie nie nadaje się do oglądania, a jego liczne zalety stają się pomijalne:
OOOOOKROPNY JUDDER (KLATKOWANIE) - każdy sygnał z każdego wejścia jeśli ma inną ilość klatek jak sztywne 60fps (nie mylić z odświeżaniem 60Hz) klatkuje niemiłosiernie - nie da się tego znieść;
- np przewijane w pionie czy poziomie napisy po filmie albo na pasku kanałów informacyjnych są podwóje/potrójne i wyraźnie skaczą...
- numer rejestracyjny samochodu poruszającego się na ekranie - nieczytelny...
- przejazd kamery w bok z twarzy na twarz - widzimy 2 albo 3 twarze pezesunięte o centymetr-dwa i nałożone na siebie
- każdy piłkarz staje się magikiem - nie dość że ma ducha, który wiernie go sledzi na kazdym kroku to jak kopnie piłkę to ona roztraja się w locie i scala po wylądowaniu sama ;-)
- gry XBOX 360 FPP - obracając się potraja nam się liczba przeciwników ;-)
- gry XBOX 360 wyścigowe - zakręt - podwójna ilość słupków i 2 bandy - masakra
Nie ma znaczenia czy sygnał jest SD czy HD, czy z tunera, czy z satelity poprzez hdmi czy z sieci... Jesli ma inny współczynnik jak 60fps będzie szatkowany jak pietruszka przez szefa kuchni ;-)
Ale dajmy telewizorkowi te 60fps - mamy IDEALNY obraz - płynny, ostry, żywy i naturalny jakbyśmy przez okno wygldali... Np. Forza 3 na xboxie jest przepiękna i nie zgubimy żadnego szczegółu krajobrazu nawet robiąc efektowne nawrotki w kłębach dymu.
Ilość opcji konfiguracyjnych i sam wygląd menu - 21 wiek :) wszystko wygląda super i jest responsywne.
filmy pokazowe w 3D EXPLORE - widać oszałamiającą jakość obrazu, ale nie ma przyjemności z oglądania - znów JUDDER psuje wszystko - a dodatkowe migotanie wprowadzone przez okulary jeszcze potęguje ten efekt...

Genialny pod każdym względem telewizor ZEPSUTY przez producenta brakiem układu "dejudder" - obrazy "wolnoruchliwe" ;-) są idealne - nie wiem po prostu jak mogłyby być lepsze (po kalibracji tv).

Skończylo się wymianątelewizorka na PANASONICA!
Tak więc małe porównanie dla wahającch się:

Samsung PS51D6900 vs Panasonic TX-50ST30

- cena: (saturn-raty 36x0%)
samsung + 2 pary okularów 3799
panasonic + 1 para okularów = 3828 (3389+439) (mogłem wymienić samsunga tylko na droższy hehe - z wymianą żadnych problemów nie było)
- odtwarzacz sieciowy/usb:
mimo danych w instrukcji - w panasonicu praktycznie NIE ISTNIEJĄ ;-), nie odtwarza 1/3 filmów i zapomnijcie o napisach, bo choć niby są obsługiwane to brakuje niektórych polskich literek i są tak małe i cienkie, że nie ma opcji an ich używanie... więc pomyślałem, że zaradzę temu: Do pliku .mkv dorzuciłem ścieżkę napisów graficznych .sup - na kompie super, zarzucam na TV - plik nieobsługiwany :) (tv wcale nie ruszył filmu) Są też kłopoty ze zwyklymi zdjęciami - np lansze kalibracyjne - tv wyświetla miniaturki, a przy próbie powiększenia - fotrmat nieobsługiwany; WTF?!
SAMSUNG łykał wszystko, napisy idealne - ale przy mkv tylko z osobnego pliku .srt
- odtwarzacz internetowy:
panasonic w tym przypadku nie ma możliwości włączenia IFC (Intelligent Frame Creation - czyli system dejudder), ale mimo to obraz jest 100 razy bardziej płynny jak w samsungu, jakość obrazu porównywalna, samsung ma kłopoty z tvn player (- problemy z przewijaniem... leci do końca filmiku i wyłącza - także jak zmienimy jakość w połowie odcinka serialu automatycznie startuje od początku i nie ma możliwości przewinięcia! (na dekoderze enki i panasonicu jak najbardziej przewijanie działa)
- jakość obrazu
uwzględniając wszystkie aspekty - wygrywa panasonic, a patrząc po prostu na ekran pod warunkiem, że coś się nie rusza za szybko na nim - samsung jest chyba trochę lepszy, choć bardzo dużo zalezy od ustawień, ustawienie standardowe w panasonicu jest porównywalne z filmowym2 z samsunga, obraz jest szczegółowy, jasny, bez dziwnych "zafarbów" - osobiście preferuję balans bieli normalny, nie ciepły... ustawienia kinowe panasonica dają mdły, żółtawy, przygaszony obraz - ma to swój klimat, ale do efekciarskich filmów i na codzień się nie nadaje, z kolei ustawienie normalne samsunga daje obraz podobny do dynamicznego z panasonica - czyli w zasadzie nie da się oglądać ;-) panasonic ma lepsze skalowanie do HD, obraz jest lekko nieostry, ale pozbawiony artefaktów wystepujących często w samsungu. Na samsungu miałęm n-kę ustawioną na 1080i, na panasonicu lepiej wygląda 720p + funkcja zwiększania rozdzielczości, dużo lepiej na panasonicu wyglądają słabe divxy i kanay SD. Full HD z .mkv - wydaje mi się, że samsung miał trochę bardziej szczegółowy obraz w kolorach i jasnych o bszarach, n-ka (tvn hd, polsat hd, fox hd, axn hd, eurosport hd) wyglądały lepiej na samsungu - były "bardizej HD" jak na panasie ;) ciemne szarości i czernie - dużo więcej szczegółów i odcieni w panasonicu - i to ZAUWAŻALNIE na tych samych plikach (polecam sam początek pierwszej części sherlocka holmsea - samsung miał czernie i ciemno szare i jasno szare ;-) panasonic ma super płynne przejścia tonalne już od najciemniejszych czerni, ale sam czarny-czarny już jest porównywalny, choć też lekką przewagę ma panasonic), obraz samsunga jest odrobinę bardziej żywy, panasonic jest taki "ułozony", sopkojny... Samsung na pewno osiągnie większą maksymalną jasność, szczególnie w trybach filmowych, ja jadę w panasie na ustawieniu standardowym, jasność 0, kontrast 35-40/60 i jest OK w trybie kinowym - kontrast na max jest ledwo wystarczający - a w salonie mam raczej ciemno jak jasno i tv nie odbija światła z okien...
- 3D:
panasonic wygrywa 10:0 - jaśniejszy, ostry obraz z wyraźnie większą głębią, jakością praktycznie nie odbiega od 2D, nie widąć żadnego rozjeżdżania się połówek obrazów, żadnego mrugania, żadnych rozmytych krawędzi - jest wyraźnie lepiej jak w samsungu, ale nie można powiedzieć, że w samsungu było źle - też jest bardzo dobrze, ale da się po prostu lapiej :) panasonic ma również bardzo dobre działające i widoczne 2D->3D (w samsungu funkcja tylko aby była i nie działała praktycznie wcale) Przy 3D w obydwu przypadkach koniecznie trzeba zaciemnić pokój i powyłączać WSZYSTKIE światła nieżarowe (świetlowki, ledy...)
Okulary panasonicowe są dużo lepsze i ładowane z usb, w rozmiarze L leżą mi na moim szerokim łbie z okularami korekcyjnymi pod spodem IDEALNIE - w samsungowych musiałem demontować "noski", bo gniotły po protu...)
- obsługa, pilot, menu:
panasonic ma w porównaniu do samsunga tylko kilka niezbędnych funkcji w menu... całe ustawienie obrazu to ledwie kilka opcji, ale te opcje wystarczają! nie ma potrzeby samsungowego, żmudnego kalibrowania obrazu - wybieramy ustawienie + drobne korekcje podstawowymi suwakami i już jest super!
wygląd i obsługa menu w samsungu zdecydowanie lepsza - panasonic tutaj wygląda jak tv sprzed 10 lat... pilot tak samo - odpustowy, srebrny w panasonicu z dziwnym dla mnie rozmieszczeniem przycisków
samsung włączałsię na wyłączonym wyjściu, panasonic zawsze na HDMI1 albo TV - a co dziwne kanał ARC jest na HDMI2 - ale podobno z viera-link włączy się na wejście z którego przyjdzie sygnał, więc z ampli podłączonego na HDMI2 mam nadizeję włączy się na HDMI2...
-dźwięk:
panasonic jest lepszy, ma więcej basu, głośniejszy i pełniejszy dźwięk + opcję virtual surround - ale w obydwu przypadkach cudów nie ma i do seriali jest ok, ale do filmów żaden z nich się nie nadaje...
-gry:
panasonic doskonale radzi sobie z usuwaniem juddera także w grach - te same gry, na tych samych ustawieniach konsoli - INNA BAJKA - wiem do którego mam strzelać i wiem gdize jest wspomniana banda na zakręcie dokładnie a nie mniej-więcej ;-)
opóźnienie super małe podobnei jak w samsungu (w panasie zauważalnie mniejsze w trybie "gra" niż w pozostałych, ale w trybie gra nie mamy IFC niestety, w innych trybach jest IFC, ale jest też troszkę większy input lag - nie jest jednak na tyle duży, aby przeszkadzał) do testowania laga polecam GTA4 jadąc autem :)

Podsumowując:
Teraz, na panasonicu oglądam TV z przyjemnością, a nie w nerwach z myślą "czy to musi tak skakać!!?? LEOOO ŁAAAAJ", jak to by się fajnie oglądało, gdyby nie było tych duchów itp itd.
Na prawdę zachęcam do wnikliwego potestowania samsunga pod kątem juddera i przekonanie sięna własnej skórze - wcześniej nie chciałem słuchać rad i byłem pewien, że cały ten niby judder to przesada i że się przyzwyczaję - niestety.
Panasonic to moim zdaniem lepszy wybór, zwłaszcza, że jakiegoś bluraya i tak trzeba kupić - kupujemy LD BD660 i mamy multimedialność większą jak w samsungu, przy przyjemniejszym dla oka obrazie z każdego źródła.
Jakby samsung miał coś w stylu IFC i to by działało :) tak jak w panasie - wybrałbym bez jednak bez wahania samsunga, a raczej pozostał przy nim po prostu...

Niezłe wypracowanie trzepnąłem heheheh
mam nadzieję, ze komuś pomoże w podjęciu decyzji
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Dziś posiedziałem sobie trochę w sklepie...
Po 10 min oglądania 3D, łeb mnie bolał i niedobrze mi się zrobiło...
Jednak aktywne okularki nie dla mnie:(
Poza tym przeraża mnie zużycie prądu dla tego TV...
 

ph88

New member
pawelosinski, dzięki za super opis, brakowało mi takiego porównania plazm Samsung z Panasonic.
Dodam, że teraz cena TX-P50GT30 jest podobna do PS51D6900, więc TV Panasonica tym bardziej zachęca do zakupu. Wczoraj widziałem na własne oczy GT30 i jestem zafascynowany obrazem i wyglądem tego TV.
Ciekawe czy jest szansa na to, że firmware Panasonica poprawi te problemy z odtwarzaniem filmów mkv.
 

ph88

New member
Co do 3D, to pewnie kwestia gustu, ale jak dla mnie to ta technologia to totalna porażka. Fakt, że jestem jedną z wielu osób, która nie widzi lub czasami widzi 3D w filmach (pewnie przez problemy ze wzrokiem w młodości i zabiegi szpitalne) to na tyle co mogłem zaobserwować, to ten ciemny obraz i zamglone kolory totalnie psują całą przyjemność oglądania filmu - psują to co w kinie jest najważniejsze - zdjęcia. Dodatkowo przy ciemnych scenach nic kompletnie nie widać... Głowa co prawda mnie nie boli podczas oglądania 3D, ale po minucie mam wrażenie jakby ktoś mi igły wbijał w oczy... Nie widzę kompletnie żadnego sensu w oglądaniu filmów w 3D. Nie ma to jak piękne zdjęcia filmowe w 2D.
Byłem w kinie na Piratach z Karaibów w 3D i po seansie byłem zły, że obejrzałem film w 3D i totalnie popsułem sobie film. Od tamtej pory unikam filmów 3D jak ognia, a co za tym idzie technologia 3D w TV jest mi kompletnie obojętna.
 

pawelosinski

New member
co do GT30 - moim zdaniem nie warto... (kiedy jest ST :) )
ma on z ważniejszych rzeczy ponad ST30 tylko:
- dlna (nieprzydatne, bo i do czego jak połowy filmów nie ruszy, a jak ruszy to napisy nie pozwalają oglądać...)
- tryb obrazu THX (podobno lepszy obraz, ale po trybach kinowych w ST byłbym raczej ostrożny...)

Panel i filtry AR GT30 ma identyczne jak ST30 i większość opinii z porównania obrazu ST30 vs GT30 jest "nie widzę różnicy, nawet jak TV stoją koło siebie"

Jeśli ktoś aż tak nie liczy kasy to oczywiście GT jest lepszy, ale dla mnie te kilka stówek coś znaczy i wolałem je przeznaczyć na okulary.

co do 3D - w samsungu było właśnie ciemniejsze i trochę męczące, w panasonicu nie odczuwa się tego tak - przez całkowity brak mrugania
Jakość obrazu praktycznie nie odbiegająca od 2D - okulary są jaśniejsze niż w samsungu i nie zmieniają praktycznie odcieni barw i bieli - panasonicowe 3D jest bezapelacyjnie najlepsze na rynku w tym przedziale cenowym. ale na prawdę kolosalną różnicę robi brak innego niż z tv oświetlenia w pomieszczeniu.

A jeśli bez 3D - to już na pewno lepiej kupić G30 (w cenie ST30) i jakiś media player albo bluraya sieciowego - i mamy za cenę GT30 taki sam obraz i duuuuużo lepsze multimedia

Nieśmiało sugeruję, że wszyscy napaleni na tego samsunga jak ja :) powinni wylać sobie na łeb kubeł zimnej wody i... kupić panasonica unikając zawodu. Wiele osób mi to radziło, ale naczytałem się pochlebnych testów i opinii i kupiłem 6900....
Stąd ten mój opis właśnie w tym temacie...

Telewizor ma wyświetlać obraz - TX-P50ST30 robi to zdecydowanie lepiej jak PS51D6900 i tyle w temacie. A od odtwarzania plików i nagłaśniania są inne urządzenia...

Jakby były jakieś konkretne pytania to śmiało - chętnie pomogę dokonać właściwego wyboru, ostatnie 2 tygodnie nic nie robiłem tylko "testowałem" te sprzęty :)
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
---- > pawelosinki

A na czym oglądałeś, że Ci tak strasznie klatkowało? Ja nic takiego nie zauważyłem na tym TV jak go testowałem. Miałem go przez 3 dni i przerobiłem sporo różnorakiego materiału. Nie widziałem nic niepokojącego i odbiegającego od dobrego standardu w kwestii juddera.

Próbowałem na:
Nka - sygnał SAT - 50hz
Oppo bdp 93 - filmy BR - 60Hz
Asus mini/Oppo 93 - HDripy - 60Hz
PS3 - różne gry 60Hz

Na każdym z tych sygnałów judder był porównywalny jak w b. dobrych konstrukcjach plazmowych np. G30 lub Vt 30.

Faktycznie gorzej sobie radzi przy 24, włączenie cinema smooth odbijało się niekorzystnie na poziomie czerni

Może miałeś źle ustawiony tv?

Jeżeli był dobrze ustawiony to chyba musiałeś mieć wadliwy egzemplarz... A już jak napisałeś, że piłkarze mieli ducha tylko mnie w tym utwierdza. Na sygnale z Nki mecz piłkarski to poezja - super ostry, nasycony obraz. Tego typu transmisje testuje na nagranym na Nce materiale sportowym

Pozr. Fella

P.S.
Nie mam tego telewizora, testowałem go przed zakupem w domu. Miałem do porównania (równocześnie!!!) G30, VT30. Dla mnie D6900 to najlepszy wybór w chwili obecnej. Ma najmniej wad, które mogą zdyskwalifikować ekran. Nie będę ich opisywał bo to nie miejsce na pisanie o Panasonic'ach i ich wadach - ogólnie są to znane problemy Panasonic'ków z 2011r. Do tego d6900 ma rewelacyjny stosunek ceny do jakości.
Teraz czekam na Panasonic'ka VT50

p.P.S

Pamiętam że w jakimś teście porównującym ST30 i d6900 recenzenci wskazali większe problemy z obsługa ruchu w ST 30. Jak znajde załącze linka

p.p.ps
O proszę :)
http://translate.google.com/transla...Plasma-HDTV-Review/Tour-and-Design.htm&anno=2
 
Ostatnia edycja:

pawelosinski

New member
Testowałem na:
n-ka kanały SD HD 720p 1080i 50Hz (dekoder turbo, meczyk z eurosport HD)
xbox360 60hz 1080p
dvbt
odtwarzacz multimedialny przez usb
odtwarzanie przez dlna
laptop i zapuszczony film blu-ray z obrazu .iso z różnymi ustawionymi częstotliwościami odświeżania od 23 do 60Hz

Super widać efekt na filmiku testowym znalezionym na necie - urywek z kapitana ameryki jak kamera leci po twarzach żołnierzy.

Nie myśląc jeszcze o wymianie poszedłem z przypału do saturna z pendrivem pooglądać inne tv jak sobie radzą z kapitanem ameryką... tak aby uspokoić sumienie, że jednak dobrze wybrałem kupując samsunga.
Inny D6900 z ekspozycji robił z tego sieczkę, podobnie jak każdy inny testowany TV... W międzyczasie trafiłem na 65 calowego Vt30 który coś tam wyświetlał i też szatkował... Z przekonaniem, że tak ma być, udałem się do wyjścia kątem oka zauważając na wysepce panasonica za...ście płynny mecz ;-) podszedłem, patrzę ST30 za 3400, kartonik z prezentacją IFC i sobie myslę WTF - wziąłem pilota wsadziłem pena - szatkowanie ;-) ale looknąłem do menu włączyłem IFC dla źródła USB i... poszedłem załatwiać wymianę TV...

Generalnie chodzi o to, że judder w ogóle jest, również tak jak piszesz na wszystkich panasach - w tym vt także, porównywałem w saturnie... i faktycznie nie jest na samsungu jakiś dużo większy.
Z tą różnicą, że włączenie IFC w panasonicu sprawia, że go po prostu nie ma - znika i nie powoduje utraty szczegółów obrazu, jedynie lekko rozmywając obiekty poruszające się, co jest niesamowicie bardziej komfortowe przy oglądaniu jak CIACH CIACH CIACH CIACH CIACH ;-)

A co do duchów D6900 - nie są to takie typowe duchy, ciągnące się za poruszającym się obiektem, tylko po prostu judder :) może mam wzrok jakoś bardzo wrażliwy na to ;-) obraz jest ostry i nasycony, lecąca piłka jest okrągła, nie jest kometą - ale... CIACH CIACH CIACH CIACH CIACH ;-)

I powtarzam - jeśli zapodać na samsunga 60Hz + materiał w 60fps 1080p to jest po prostu niewiarygodne co pokazuje ten telewizor :)
Niestety takich materiałów jest kilka procent + kilka gier, reszta to 23-24 fps i 50 lub 60Hz niestety...

Obraz sam w sobie też wolałem na samsungu, plus mnogość opcji, obsługę, wygląd samego tv i menu... ale co z tego, jeśli każdy szybszy ruch był "rwany" a granie w moje ulubione fpp i wyścigi praktycznie nie możliwe... są na YT filmiki z judderem D7000 podczas gry, kiedy rozglądamy się postacią - nic a nic nie jest lepiej w D6900 niestety...

Chciałem najlepiej pokazać, że ST30 oferuje odrobinę gorszy jeśli chodzi o jakość obraz, odwdzięczając się nieporównywalnie większym komfortem oglądania - ale jeśli komuś judder nie przeszkadza - brać D6900 bez zastanowienia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry