Ps51d6900

kostek333

New member
Czy ktoś z posiadaczy PS51D6900,ustawiał tv pod te ustawienia Colour Space: Custom
R 50 0 0
G 28 50 0
B 7 0 50
Y 45 50 0
C 34 50 50
M 50 0 61
White Balance: RO-25 GO-23 BO-24 RG-18 GG-24 BG-25
10p White Balance: On
- 1: -1 0 -2
- 2: 0 -1 -1
- 3: 1 0 0
- 4: 0 -1 0
- 5: 1 0 0
- 6: 0 0 0
- 7: 0 0 0
- 8: 0 -2 0
- 9: -2 -2 0
-10: 0 0 0
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
Motion Lighting: Nie bardzo kumam jak ustawić tą cześć co wkleiłem.Chodzi o kolory i biel.Może jakieś zdjęcie z ustawień z waszych tv.
 

baacho

New member
Chłopaki przymierzam się do zakupu tam też ale nie ma na www info na infolinii twierdzą, że nie mają dołączanych.
Kolego jako kupowałeś była informacja na www u nich, że są dołączane?

No i kupiłem w komputroniku 3900 z okularami choć na www nie mieli info. Wczoraj zamówiłem dziś odebrałem w salonie w Wawie.

Mam do Was pytanka,
1. jak odpalić *.iso 3d
mam odtwarzacz fergusona ale on nie łapie 3d ani iso zresztą, po sieci dysk twonky media serwer nie pokazuje iso, przegrałem pliki z płyty zamontowanej do kompa bezpośrednio na dysk nie ma 3d,
2. jak odpalić napisy do filmów po sieci? (ciągnie z serwera film)
edit:// Niestety TwonkyMedia ma ograniczenie dot. napisów.

3. nie czyta mi mkv niektórych (soft 1016) "nieodpowiedni kodek wideo" - co mogę zrobić?
4. czy wyjście optyczne działa tylko w przypadku podłączenia przez usb np dysku, czy jak podłączę po hdmi np konsolę to wypuści dzwięk do głośników po optyku?

dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

baacho

New member
Kiedys korespondowałem z Rzecznikiem Praw Konsumenta i nie mają prawa do odmowy przyjęcia zwrotu na podstawie tego że odbierałeś towar osobiście. Jeśli zakupiłeś dany przedmiot za pomocą strony internetowej to jest to zakup na odległość i nazywanie tego rezerwacją itd jest bzdurą i próbą oszukania klienta.

tylko w przypadku kiedy płaciłeś przez internet. Jeśli płaciłeś w sklepie to zakup stacjonarny jest - tak w PIHU powiedzieli podczas kontroli.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Zakup można nazwać stacjonarnym gdy:
-na miejscu możesz dokładnie obejrzeć towar i go pobieżnie sprawdzić.
-możesz na miejscu wycofać sie z zakupu jeśli ci sie coś nie podoba bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów
Umowe zawarłes na odległość więc nie był to zakup stacjonarny chyba że sklep miał na stronce "Rezerwuj" a nie "Dodaj do koszyka".
 

Lupus82

New member
Mam takie pytanko: TV podobno ma mieć 600Hz (pomijam kwestię czy to sprzętowo czy software'wo). Oglądam TV z dekodera UPC podłączonego HDMI. Jak włączam TV to w lewym górnym rogu wyświetla się informacja: 1920x1080i@50Hz. Czy to oznacza, że muszę gdzieś w opcjach ustawić na 600Hz?


Widziałem kilka postów wyżej że ktoś kupił w neo24 i miał 2 pary okularów. Tylko pozazdrościć, bo ja też u nich brałem ale nie miałem okularów (nie było też informacji na pudełku). Na całe szczęście można już niedrogo dokupić na allegro. Za 2 pary z przesyłką płaciłem 240 zł.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Mam takie pytanko: TV podobno ma mieć 600Hz (pomijam kwestię czy to sprzętowo czy software'wo). Oglądam TV z dekodera UPC podłączonego HDMI. Jak włączam TV to w lewym górnym rogu wyświetla się informacja: 1920x1080i@50Hz. Czy to oznacza, że muszę gdzieś w opcjach ustawić na 600Hz?

Eh było dziesiątki razy... warto użyc opcji "szukaj" przed pisaniem posta. Te 50Hz to informacja o czestotliwosci źródła sygnału a nie telewizora.
 

baacho

New member
No i kupiłem w komputroniku 3900 z okularami choć na www nie mieli info. Wczoraj zamówiłem dziś odebrałem w salonie w Wawie.

Mam do Was pytanka,
1. jak odpalić *.iso 3d
mam odtwarzacz fergusona ale on nie łapie 3d ani iso zresztą, po sieci dysk twonky media serwer nie pokazuje iso, przegrałem pliki z płyty zamontowanej do kompa bezpośrednio na dysk nie ma 3d,
2. jak odpalić napisy do filmów po sieci? (ciągnie z serwera film)
edit:// Niestety TwonkyMedia ma ograniczenie dot. napisów.

3. nie czyta mi mkv niektórych (soft 1016) "nieodpowiedni kodek wideo" - co mogę zrobić?
4. czy wyjście optyczne działa tylko w przypadku podłączenia przez usb np dysku, czy jak podłączę po hdmi np konsolę to wypuści dzwięk do głośników po optyku?

dzięki za pomoc.

need help...
 

rodrigos

New member
czy testował ktos tv satelitarna bez modułu?i jakie moduły polecacie? bo chciałbym na nim neostrade oglądac , czy to możliwe w tym tv?
i jak realnie jest z odbiciami na nim bo według firmy jest zainstalowany filtr(powłoka antyodblaskowa), plus smart tv i tylko taka róznica miedzy modelem d5500 czy tez cos jeszcze czego sie nie doczytałem
 

oczo

New member
czy testował ktos tv satelitarna bez modułu?i jakie moduły polecacie? bo chciałbym na nim neostrade oglądac , czy to możliwe w tym tv?

Satka bez modułu to oczywiscie tylko kanaly FTA i tu wszytsko ladnie trybi. Mam prośbe rodrigos. Moglbys sprawdzic jak u ciebie z odbiorem kanalu Arte HD nadawanego z hotbirda?U mnie same artefakty i szatkowanie obrazu. Instalacja sat w pelni sprawna, na innym tunerze wszystko smiga. Ja juz powoli wysiadam z moim egzemplarzem jezeli chodzi o odbior kanalow sat HD, nie wiem czy to wina nadawcow czy uwalonej glowicy dvb-s w tv. Niektore kanaly hd nie przycinaja..nie wiem o co kaman.
 

kajot04

New member
i jak realnie jest z odbiciami na nim bo według firmy jest zainstalowany filtr(powłoka antyodblaskowa), plus smart tv i tylko taka róznica miedzy modelem d5500 czy tez cos jeszcze czego sie nie doczytałem

Pytałeś o różnice - opisze je tu, bo może ktoś inny też będzie miał podobny dylemat. Miałem panasonica, mam aktualnie też Samsunga z serii Q91, plazma uznana trzy lata temu za jedną z najlepszych, ulegająca tylko najdroższym modelom legendarnych już plazm Pioneer serii Kuro. No i teraz te dwa Samsungi 51cali - D550 oraz D6900.
Zakupu dokonałem, w znacznej mierze pod wpływem paru postów na różnych forach - że 550 taka rewelacja i darmo prawie dają :). Kupiłem nie widząc co biorę - była jedna, w pudle zapakowana, na sklepie nie było. W domu niby radość, piękny design, ładny obraz, ale… - ale odbicia koszmarne, kto mówi że ich nie widzi to po prostu musi to sobie wmawiać - goła szyba - na ciemnych scenach można się przeglądać jak w lustrze, po prostu szkło bez jakiegokolwiek antyrefleksu, no i obraz - dwa dni walki z ustawieniami koloru, balansu bieli a efekt odległy od tego co mam na starym Q91. Więc jakiś lekki niesmak. (dodam że zajmuje się fotografią - i wiem co to kalibracja, dobry monitor, naturalny kolor, barwa skóry, biel, kontrast i czerń :).
Już przestawiłem salon, aby zminimalizować odbicia i miałem to zostawić, ale zawalczyłem - łatwo nie było, ale czar i urok osobisty dały radę . Tak czy owak oddałem D550 i … tez zupełnie w ciemno zamówiłem D6900. Też go nigdzie nie widziałem, więc nawet w akcie desperacji (bo zwrot gotówki nie wchodził w grę - tylko wymiana) miałem zamiar dopłacić do Panasonica serii GT, ale to k..a przestawało być zabawne, bo nie planowałem w tym roku zakupu (wymiany) plazmy. Stanęło więc na D6900 i dobrze. Dopłata - dla mnie była to 1/3 ceny modelu 550 - ceny są różne, od 3800 do 4400.

Co dostałem ?
D6900 to zupełnie inna plazma, a na dodatek - na pudle nakleja „Free - 3D Glasses x2”. Waliła mnie ta opcja, ale za darmo - to trudno nie być zadowolonym, nawet w celach eksperymentalnych.
Budowa - ta plazma ma 4cm grubości, jak przyzwoite LCD. Ramka i podstawka - akryl i czarne, matowe, szczotkowane aluminium - zero jakichkolwiek odbić, a wygląd - spitzenklasse.
Ilość wejść taka sama jak w D550, ale do tego wbudowana karta WiFi, a w pakiecie Samsung Apss i SMART hub/Social TV. Dostęp do dziesiątek kanałów i tysięcy filmów - ipla / vod.tvp / vod.onet / wp / bbcd itd. itp. a tam kupa seriali, filmów i całego tego g.. w większości zbędnego, ale parę seriali jak np. Czas Honoru chętnie zobaczę.

Inny pilot - podświetlany, bardziej rozbudowany. Inne oprogramowanie, menu bardzo ładne, nowoczesne. Zupełnie inne opcje ustawień - np. balans bieli w 10-cio suwakowej tabeli, do ustawienia perfekcyjnie, są tablice testowe w oprogramowaniu do wyświetlenia na ekranie, są 4 definiowane ustawienia - dodatkowo jeszcze Relax.
No i na koniec dwie najważniejsze sprawy. Antyrefleks - lepszy niż w Q91 - trudno coś „wypatrzyć” odbijającego się na ekranie, to daje znacznie lepszy kontrast i sporo lepszą czerń. Widoczne dla każdego - żona, dziecko, mama - każdy zauważa to od razu. I drugie - obraz. To zupełnie co innego niż D550. Liczyłem na inny obraz, ale aż takiej róznicy nie spodziewałem się. Włączyłem i.. oglądam. Prawie bez jakiejkolwiek regulacji. Zjechałem tylko ostrość, pozostałe ustawienia - fabryczne - tak dobrane, że na Standard i Film właściwie można z zadowoleniem oglądać bez regulacji. Lepsza elektronika, lepsze skalowanie z SD ( sygnał z N). Cicha (jak na razie, i niech tak zostanie :). Nawet jakbym miał dołożyć 2tys. (a nie 1.1tys) - warto było. To już da się oglądać, to jest lepsze od LG950 i może nieznacznie gorsze od Panasa GT30 ale róznica wymaga chyba specjalistycznych pomiarów. Z D6900 można już żyć kolejne kilka lat, z D550 byłoby jednak trudno. Jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

Ramsey

New member
Kolejna konkretna opinia o serii D6900 i do tego pozytyw. Przekonałem się do zakupu, ale czekam na wersję 59" w marketach. Zapytam tutaj, bo na wątek osobny nikt nie odpowiada - czy ktoś ma już PS59D6900? Mam nadzieje, że 8 cali większa matryca nie zmienia walorów tej serii.
 

koko79

New member
Witam

Wczoraj odebralem nowego 6900 z neo.
Wraz z TV byly dwie pary okolarow mimo ze na stronie www nic o nich nie napisali :)
Co do bzyczenia plazmy slyszalem je przez pierwsze 5 min kiedy o tym myslalem, a ogladajac z odleglosci 3m jest tylko czysty dziwek filmu.
 

lungren

New member
Długo się zastanawiałem nad wyborem pomiędzy Pansem 50G30 a Sams. 51D6900. Już miałem dokładać i brać Pansa 50V30 ale po opinniach z tego wątku zdecydowałem się na Samsunga 51D6900. Jak dla mnie -bomba. Poziom czerni OK, żywe kolory minimalne odbicia od matrycy. Piszę po kilku dniach od zakupu i małych testach. Brak bzyczenia elektroniki. Ktoś już wcześniej napisał że czarny na Samie jest OK to jaki musi być w Pansie 50V30 ale czy wart jest takiej różnicy w kasie. Bardzo multimedialny a dzieciaki w trakcie seansu 3D mają frajdę. Zakupiłem w neo w pudełku były 2 pary okularów 3D. Do tych którzy sie zastanawiają, mówię kupować za tę kasę sympatyczny TV.
 

pikos1

New member
#1 tuba.fm #2napisy w plikach mkv

#1. Podczas słuchania stacji radiowych z tuba.fm - górne menu "radia tuby", dźwięk jest co jakiś czas przycinany. Przy słuchaniu muzyki z menu "najnowsze", "gatunki", "artyści" wszystko jest OK. Dźwięk jest płynny. Czy możecie sprawdzić jak jest u Was? Mam soft 1016. Pasma internetowego na 100% mi nie brakuje. TV jest podłączony przez WiFi do routera Linksys WRT-54GL.

#2. Ktoś się uporał może z problemem czytania napisów zaszytych w plikach mkv?
 

MrGregorio

New member
Na początek chciałem wam serdecznie podziękować za wasze opinie. Świetne forum :eek:k:
Od niedawna przymierzam się do zakupu plazmy. Priorytetem dla mnie jest sport z Cyfry+ i filmy 1080p mkv. Panas niestety nie radzi sobie dobrze z plikami multimedialnymi, więc padło na Samsunga. Jak zobaczyłem ile kosztuje PS51D6900 doznałem szoku i właściwie już leciałem do sklepu, ale coś mnie ruszyło, żeby jednak sprawdzić z innym modelem. Porównanie zrobiłem z PS51D8000. Dwa obok siebie, ten sam materiał i ....czerń w D8000 jest sporo lepsza. Naprawdę warto zobaczyć, porównać i zadecydować czy warto dorzucić te półtora klocka. W końcu telewizor kupujemy na kilka lat.

Podsumowując: 6900 to best value for money, ale z pewnością żyleta to nie jest :)
 
Do góry