Ps51d6900

lungren

New member
Mam standardową gwarancje. Bardziej obawiałem się transportu TV przez kuriera. Pisałem maile do neo24 że transport ma być w pozycji pionowej i taki był bo pomagałem kierowcy wnieść go do domu. Kurier pomógł zdjąć opakownie widać było że miał wprawę bo ja chciałem ciąć pudło. Poczekał aż sprawdzilem wizualnie TV oczywiście bez napięcia więc dostał "górką" na browce.
 

cactusek

New member
Bez reklam
No na pewno neo24 interesowało sie po twoim mailu tym jak telewizor będzie przeowożony :) Oni to mają gdzieś, jak cos sie stanie to i tak płaci ubezpieczyciel.
 

koko79

New member
Witam

Mam pytanie jak dostac sie do iplex lub youtube bo nigdzie nie moge znalesc.
Co do wersji softu to jest 1019 i jak narazie nie napotkalem sie na problem z czytaniem napisow.
 

2bouble

New member
@koko79
na pilocie wciskasz SMART HUB i szukasz wśród ikonek i aplikacji, jeśli nie masz musisz pobrać (prawy górny róg - Samsung Apps)
 

rodrigos

New member
wszystkie programy z satki działaja
sprawdź skręt konwertera że działa na innym że tu będzie dobrze jak byś miał uwalona głowice to wszystko by ci się cięło,jednak tuner w tym tv to tylko dodatek nie samodzielna konstrukcja
kilka dni już go testuje i póki co cały czas utwierdzam się że dobry zakup zrobiłem
 

zabiel85

New member
U mnie nie ma polskich aplikacji w Samsung App a dlatego ze mieszkam w UK i na poczatku pamietam byl wybor UK czy Irlandia i wydaje mi sie ze to ma znaczenie, ale czy mozna zrobic tak bym mial polskie aplikacje?
 

marekdbr

New member
Poszukaj, może cos w opcjach bedzie jakies ustawienia regionalne. ;)

p.s. jakie wg Was sa najlepsze ustawienia obrazu - kalibracja do 51d6900 ? Pozdr.
 

kajot04

New member
Porównanie zrobiłem z PS51D8000. Dwa obok siebie, ten sam materiał i ....czerń w D8000 jest sporo lepsza. Naprawdę warto zobaczyć, porównać i zadecydować czy warto dorzucić te półtora klocka. W końcu telewizor kupujemy na kilka lat.

Podsumowując: 6900 to best value for money, ale z pewnością żyleta to nie jest :)

poszedłbym nawet dalej - bo niestety D8000 to też żyleta nie jest - dołożył bym jeszcze trochę, i kupił VT30.
 

pikos1

New member
tuba.fm i pobór energii

przeciez po kilku minutach wlacza sie wygaszacz i zostaje jedynie logo samsunga.
moze to nie calkowite wylaczenie panelu,ale to male niebieskie logo chyba nie ciagnie zbyt wiele pradu:)

TV mam ustawiony w trybie Film, średnie oszczędzanie energii, czujnik eco włączony
przy włączonym wygaszaczu tuba.fm pobór energii oscyluje w granicach 99W, natomiast przy włączonym wygaszaczu z logo Samsung pobór energii to ok 97W, także jakby nie patrzył możliwość wyłączenia ekranu by się przydała
 

urbkurbk

New member
wczoraj nabylem telewizorek, jestem zadowolony. Pytanie mam czysto techniczne:
Musze powiesic na wieszaku linkowym - jak sie takowy sprawdza przy tym duzym tv?
I najwazniejsze - niestety peszla w scianie ktora zostala polozona na przeprowadzenie kabli od tv okazala sie za waska na wtyczke wiec musze kombinowac z odpieciem jej od tv tuz przy obudowie, czy stwarza to jakies problemy? dzwonilem na infolinie, powiedziano mi ze grozi to utrata gwarancji, ale z drugiej strony ze to zwykla listwa jak w komputerach i powinno isc gladko. Ma ktos jakies doswiadczenia w tym wzgledzie?
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z niemieckiego kompa .
Pozdrawiam
 

mort

New member
wczoraj nabylem telewizorek, jestem zadowolony. Pytanie mam czysto techniczne:
Musze powiesic na wieszaku linkowym - jak sie takowy sprawdza przy tym duzym tv?
I najwazniejsze - niestety peszla w scianie ktora zostala polozona na przeprowadzenie kabli od tv okazala sie za waska na wtyczke wiec musze kombinowac z odpieciem jej od tv tuz przy obudowie, czy stwarza to jakies problemy? dzwonilem na infolinie, powiedziano mi ze grozi to utrata gwarancji, ale z drugiej strony ze to zwykla listwa jak w komputerach i powinno isc gladko. Ma ktos jakies doswiadczenia w tym wzgledzie?
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z niemieckiego kompa .
Pozdrawiam

Heh, mam podobny problem. Wtyczka jest WIELKA i nie mieści mi się w peszlu... ciekawy jestem jak rozwiązaliście problem ;)
 

oczo

New member
Po odkreceniu tylnej klapki przy kablu zasilajacym sa trzy konektorki. Normalnie odpiąć, przelozyc kabel, podpiac spowrotem, przykrecic klapke...powiesic TV. Gdzies widzialem fotki po zdjeciu klapki jak to wyglada :D
 

mactwar

New member
Ale kiedy Ci się włącza ten wygaszacz? On się włącza tylko gdy masz pauzę bądź przeglądasz dysk i nic nie zrobisz przez jakiś czas.
Jego czas ustawiasz w:

System -> Screen Burn Protection -> Auto Protection Time

Podczas normalnego oglądania tv bądź filmu playerem nie powinien się sam włączać.

Po kilku tygodniach poszukiwań w poniedziałek stałem się posiadaczem D6900, no i powiem że jak go powiesiłem na ścianie to zrobił mi WOW :), przesiadłem się z 42''.

Po chwili weszła żona i powiedziała "a nie mógł być większy" :D

Napiszę cos więcej jak pobawię się nim trochę.

Jedna rzecz, którą zauważyłem a propos wspomnianego wyżej wygaszacza, to mi się włączał podczas odtwarzania płyty z DVD. Pozmieniałem tak jak napisał 5hiva i już nie zauważyłem problemu.
 

mactwar

New member
Moduł CI

Czy ktoś z was próbował wprowadzić sygnał do TV za pomocą CI, bez dekodera?

Mam w domu moduł Conax Cam i jak go wetknę z kartą z kablówki to ani drgnie, nie wyszukuje żadnych kanałów i nie wiem czy ja coś robię nie tak (nie zmieniałem nic w ustawieniach tylko kazałem mu wyszukać kanały) czy może moduł jest walnięty.

Karta jest aktywna, bo jak ja wetknę w dekoder to działa.
 

mactwar

New member
Czy ktoś z was próbował wprowadzić sygnał do TV za pomocą CI, bez dekodera?

Mam w domu moduł Conax Cam i jak go wetknę z kartą z kablówki to ani drgnie, nie wyszukuje żadnych kanałów i nie wiem czy ja coś robię nie tak (nie zmieniałem nic w ustawieniach tylko kazałem mu wyszukać kanały) czy może moduł jest walnięty.

Karta jest aktywna, bo jak ja wetknę w dekoder to działa.

Ok, uporałem sie z tym :)
Przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów lipa, ale przy ręcznym wpisaniu częstotliwości, symbol rate'a i quama poszło. Ale myślę, że dzisiaj wrócę do dekodera.

Za/przeciw:
- największy minus to czas przełączania między kanałami - trwa to wieki ;)
+ jeden pilot mniej i jedna skrzynka mniej w szafce

@rodrigos: nie wiem czy ci to pomoże, ale ja użyłem Conax Cam Maximum
 
Do góry