Ps51d6900

dredjack

New member
Witam
Chcialbym sie zapytac/upewnic czy warto dokladac kase do modelu PS51D6900, w stosunku do PS51D550. Ze specyfikacji na stronie producenta wynika ze ten D550 nie ma wbudowanego wifi i ogolnie nie jest "Smart TV". Mi to akurat nie jest potrzebne, jesli juz koniecznie cos na TV z netu to bede notebooka podlaczac przez hdmi.
Natomiast jesli idzie o 2D i 3D (ktore byc nie musi, ale jak jest to fajnie) to nie widze roznicy. Poza cena - okolo 1000 zl.
Czy do modelu D550 sa dokladane teraz jakies okulary do 3D ?

Dla mnie wifi w tv to podstawowy ficzer i nie wyobrazam sobie teraz,zebym musial latac z lapkiem i podlaczac go za kazdym razem kiedy chce sobie wlaczyc YT,tube fm czy film przez vod.
dzieki netowi tv zupelnie zmienia swoje oblicze.
a dodam,ze mam peceta,lapka i tablet,wiec jestem w zasiegu sieci wszedzie i w tv niby nie jest mi potrzebna
 

marekdbr

New member
Witam, zna ktoś sklep w którym dostanę 51d6900 z dwoma parami okularów w zestawie do Max 3700zl? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi z gory
 
Ostatnia edycja:

mactwar

New member
W electro.pl masz poniżej 3700 + wysyłka z okularami ssg-3050 i w Neonecie jest za 3699 do poniedziałku, tylko nie jestem pewien co do okularów u nich.
 

oczo

New member
Witam. Ja mam pytanie do uzytkownikow d6900, ktorzy maja zainstalowany modul do obslugi kart cyfry czy to oryginalny z c+ czy tez aston 2.xx. Zakupilem wlasnie Astona 2.26 i zaliczylem calkowita porazke z niektorymi kanalami HD. Wszytskie tematyczne C+ niedawno dodane jak i c+film hd, hbo hd, foxlife hd czasami szatkuja i pojawiaja sie artefakty :/ Nie wiem odczego to zalezy. Wszystkie kanaly sd lataja bez zajakniecia. O dziwo czesc hd tez. bbc hd, nat geo hd, animal planet hd i tvny hd bez problemu caly czas. Czy ktos ma podobny problem? Modul sprawdzalem na innym tunerze sat i smiga bez problemu. Obstawiam konflikt oprogramowania tv a modułu. Reklamowac tv i dusic ich o poprawinoy soft ?
 

/marek/

New member
PS51d6900 vs TX-P50UT30E

Panowie który jest lepszy? oczywiście chodzi o obraz. Osoby które mają możliwość porównać obraz ( np. w sklepie ) na tym samum źródle proszę o wypowiedz. Pozdrawiam
 

stoki_p

New member
Mam pytanie do posiadaczy D6900 o średnie zużycie prądu: na kilku stronach znalazłem różne wartości (od 250W do 350W). Zastanawiam się czy ktoś z posiadaczy może sprawdzał średnie godzinne zużycie?

Drugie pytanie jak to jest z 3DFHD w tym tv? (wiem, że TDX pisał we wcześniejszym poście, że ten akurat ma ale chciałem się upewnić)

Tak się zastanawiam czy właśnie PS51D6900 nie jest dobrą alternatywą dla UE46d6500? Pomijając trochę większe zużycie prądu (z tego co liczyłem to 20 zł miesięcznie więcej za prąd - kwestia pomijalna) mamy większy ekran no i cena jest odrobinę mniejsza. Telewizor będę oglądał z 2,5m - głównie filmy po USB (również 3D - fajny bajer jak dla mnie), PS3. Co myślicie o PS51D6900 do tych potrzeb? Czy ktoś może się wypowiedzieć jak to jest z awaryjnością plazm?

Pozdrawiam
Piotrek
 

mpudlo

New member
Witam, więc chciałem się podzielić opinią o tym telewizorku.

Duży, piękny obraz, ale... co z tego, kiedy buczy :(

Buczy gorzej niż mój 10-letni Daewoo kineskopowy kupiony za 900 zł... A tamtego wymieniłem ze względu na to, że już nie mogłem znieść tego denerwującego brzęczenia.

Zaryzykowałem, i teraz na kolejne kilka lat mam brzęczący telewizor...

Dla mnie to jest porażka. Jak można wypuszczać na rynek taką tandetę?

pozdro,
mp
 

pikos1

New member
Witam, więc chciałem się podzielić opinią o tym telewizorku.

Duży, piękny obraz, ale... co z tego, kiedy buczy :(

Buczy gorzej niż mój 10-letni Daewoo kineskopowy kupiony za 900 zł... A tamtego wymieniłem ze względu na to, że już nie mogłem znieść tego denerwującego brzęczenia.

Zaryzykowałem, i teraz na kolejne kilka lat mam brzęczący telewizor...

Dla mnie to jest porażka. Jak można wypuszczać na rynek taką tandetę?

pozdro,
mp


Mam to samo niestety, ale powoli się przyzwyczajam. Moja żona w ogóle tego nie słyszy w odległości 1m od TV. Ja nawet z 5m słyszę... no ale jak już pisałem... przyzwyczajam się i zauważyłem, że niekiedy nie zwracam już na to uwagi.
 

5hiva

New member
A ja się odniosę jeszcze co do tego buczenia. Gdy TV tylko kupiłem słyszałem lekkie buczenie gdy przykładałem ucho do obudowy. Obecnie po paru miesiącach użytkowania wydaje mi się jakby odgłos buczenia stał się głośniejszy, słyszę je podchodząc tylko do telewizora. Jednak co zaskakujące zapominam o tym momentalnie aż do następnego podejścia do tv. Tak więc w moim przypadku, pomimo że buczenie występuje, jest kompletnie pomijalne jako jakakolwiek wada podczas normalnego użytkowania telewizora. Nawet oglądając tv po cichu w nocy z odległości ~2.4m nie jestem świadom żadnych dochodzących z niego niepożądanych dźwięków, a słuch mam dobry.
Tak więc albo macie trefne egzemplarze, i podlegają one reklamacji, albo macie wyjątkowo wrażliwe błony ;)
 

dredjack

New member
Mam pytanie do posiadaczy D6900 o średnie zużycie prądu: na kilku stronach znalazłem różne wartości (od 250W do 350W). Zastanawiam się czy ktoś z posiadaczy może sprawdzał średnie godzinne zużycie?

Drugie pytanie jak to jest z 3DFHD w tym tv? (wiem, że TDX pisał we wcześniejszym poście, że ten akurat ma ale chciałem się upewnić)

Tak się zastanawiam czy właśnie PS51D6900 nie jest dobrą alternatywą dla UE46d6500? Pomijając trochę większe zużycie prądu (z tego co liczyłem to 20 zł miesięcznie więcej za prąd - kwestia pomijalna) mamy większy ekran no i cena jest odrobinę mniejsza. Telewizor będę oglądał z 2,5m - głównie filmy po USB (również 3D - fajny bajer jak dla mnie), PS3. Co myślicie o PS51D6900 do tych potrzeb? Czy ktoś może się wypowiedzieć jak to jest z awaryjnością plazm?

Pozdrawiam
Piotrek
poszukaj we wczesniejszych postach,bo ktos to mierzyl.
ale ogolnie jest tak:
srednio tv bierze 250 W,przy wlaczonym maksymalnym oszczedzaniu energii 120W(sa jeszcze 2 posrednie stopnie oszczedzania,ale tamtych wartosci nie pamietam dokladnie,napewno bylo cos kolo170 w)
Co konsoli tylko plazma ze wzgledu na szybszy niz w lcd czas reakcji.
Ja,powyzej 42",wogole nie bralem pod uwage lcd z kilku powodow(przede wszystkim czern).

Co do buczenia/bzyczenia to ekspertem nie jestem,ale wydaje mi sie,ze specyfika technologii jest mniejsze lub wieksze buczenie(jak w kineskopach).
Ja slysze to jedynie pozno w nocy przy janych scenach(szczegolnie na sniegu).Jako,ze takich statystycznie jest mniej,to mi to nie przeszkadza.Ale sa rozne czulosci sluchu i poziomy akceptacji buczenia:)
 

baacho

New member
A czy jak go zamaialeś to była informacja o okolarach. Obecnie sprawdzam i nie ma na ten temat żadnej informacji aby były dołaczone.

Znalazlem ze sa w elektor ale tego sklepu chcialbym unikac.

Chłopaki przymierzam się do zakupu tam też ale nie ma na www info na infolinii twierdzą, że nie mają dołączanych.
Kolego jako kupowałeś była informacja na www u nich, że są dołączane?
 

JacekW.

New member
Dziwne kupowałem (Electro) na początku listopada i na pudle (data prod. październik) jest jak byk 2 pary okularów gratis. Czy są dwie partie produkcyjne ww. tv?
Jacek

Z Elektro to jest taki problem, że prawie nie pakują sprzętu tylko wysyłają w oryginalnym kartonie, a jak rozetną taśmę (do wrzucenia gwarancji i faktury), to już mają problem z odpowiednim sklejeniem.
TV jakoś dojechał :D, zamawiałem później dla znajomego Panasa 42" i też dojechał.
 

mpudlo

New member
A czy jak go zamaialeś to była informacja o okolarach. Obecnie sprawdzam i nie ma na ten temat żadnej informacji aby były dołaczone.

Znalazlem ze sa w elektor ale tego sklepu chcialbym unikac.

Na stronie www nie było, na pudełku też nie. Ale w środku były dwie pary :D

pozdro, mp\

EDIT Przepraszam, właśnie jeszcze raz zerknąłem - na pudełku jest info o 2 parach okularów.
 
Ostatnia edycja:

mpudlo

New member
A ja się odniosę jeszcze co do tego buczenia. Gdy TV tylko kupiłem słyszałem lekkie buczenie gdy przykładałem ucho do obudowy. Obecnie po paru miesiącach użytkowania wydaje mi się jakby odgłos buczenia stał się głośniejszy, słyszę je podchodząc tylko do telewizora. Jednak co zaskakujące zapominam o tym momentalnie aż do następnego podejścia do tv. Tak więc w moim przypadku, pomimo że buczenie występuje, jest kompletnie pomijalne jako jakakolwiek wada podczas normalnego użytkowania telewizora. Nawet oglądając tv po cichu w nocy z odległości ~2.4m nie jestem świadom żadnych dochodzących z niego niepożądanych dźwięków, a słuch mam dobry.
Tak więc albo macie trefne egzemplarze, i podlegają one reklamacji, albo macie wyjątkowo wrażliwe błony ;)

To jest identyczna sytuacja jak w moim starym daeewoo, gdzie natężenie buczenia zależy od jasności obrazy. Im jaśniejszy tym to buczenie jest intensywniejsze.

Samsung np. w ogóle nie buczy, kiedy ekran jest czarny (np. przez sekundę, kiedy przełączam kanały w satelitce). A na jasnych scenach buczy jak cholera.

Łatwo buczenie sprawdzić - włączasz mute na tunerze sat (nie w tv) i wtedy pięknie słychać jak "pierdzi" :)

Mnie to irytuje niesamowicie.

pozdro,
mp
 

PaJac_69

New member
Witam.
Zakupiłem TV ps51d6900 i własnie staram sie go powiesić na scianie. Do wieszaka mam dołączone śruby o dł. 12mm i 30mm. Które pasują do tego TV? Nie chciałbym czegoś uszkodzić wewnątrz odbiornika :)
 
Do góry