Ps51d6900

Zabuza

New member
Witam

Podepne sie pod temat. Otóż mam taki problem:
Chce sobie odtworzyć filmy mkv. Mój zestaw wyglada następująco:

Samsung PS51D6900 + PS3 + dysk zewnętrzny pod USB na którym są filmy mkv.

Teraz moje pytanie jak odtworzyć mkv bo chyba przez USB to nie wypali a na pewno bedzie strata jakości.
PS3 chyba nie obsluguje mkv, mam racje?? Wiec po wifi nic nie poleci.

Jak wy odtwarzacie pliki mkv na swoich samsungach??

Pozdrawiam
 

Zabuza

New member
A jak sie sprawa ma z dzwiekiem, jakbym chciał przepuścić obraz przez amplituner. Czy usb obsluży obraz HD i dziwięk HD??

Czy lepiej juz podłaczyć komputer perzez hdmi do amplitunera i puścić film - to jest ostateczność ponieważ nie mam lapka tylko stacjonarny i pudło musiałbym taszczyć do dużego pokoju ;)
 

oczo

New member
Jak się ta konfiguracja sprawdza ? Warto zmieniać ze standardowych ustawień ?
Ja na razie podniecam się standardowymi ustawieniami :) Ale pewnie da się coś poprawić.
Sprawdz ;) Wybierz profil "film" i edytuj ustawienia. Wedlug mnie jakos tak naturalniej ten obraz wyglada ale smolistej czerni w ciemnym pokoju nie uswiadczysz.

Zabuza napisał:
A jak sie sprawa ma z dzwiekiem, jakbym chciał przepuścić obraz przez amplituner. Czy usb obsluży obraz HD i dziwięk HD??
Co ma piernik do wiatraka ? USB nie ma nic obslugiwac tylko umozliwic podlaczenie zew. nosnika pamieci jakim jest dysk twardy, pendrive czy inny wynalazek. Chociazby telefon z wbudowana pamiecia z ktorego tez odtworzysz film. Nie wiem w jakim celu przepuszczac obraz przez ampli i na czym by to mialo polegac w przypadku jezeli TV robi za odtwarzacz ale polecam podlaczyc kabelkiem optycznym tv do ampli i cieszyc sie dzwiekiem przestrzennym jezeli takowy jest w pliku z filmem. Napisy najlepiej SRT i koniecznie nazwa pliku z napisami taka sama jak nazwa pliku z filmem.
 

Zabuza

New member
dzieki wielkie za odpowiedz.

CHodziło mi o to by nie tracić jakości dzwięku Dolby TrueHD lub DTS-HD.
Upewnie się jeszcze tylko tym pytaniem: czy w przypadku gdy TV bedzie robil za odtwarzacz mkv(poprzez USB) to mogę połaczyc TV z amplitunerem kablem HDMI (bo optyka nie posiadam :p ) zeby mieć dzwiek 5,1 Dolby TrueHD lub DTS-HD, tak ?

Wybaczcie za wiercenie tematu, ale jakoś mi sie wydawało, że USB i filmy mkv + dzięk HD nie idą w parze i że takie możliwośći ma tylko kabel HDMI.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
dzieki wielkie za odpowiedz.

CHodziło mi o to by nie tracić jakości dzwięku Dolby TrueHD lub DTS-HD.
Upewnie się jeszcze tylko tym pytaniem: czy w przypadku gdy TV bedzie robil za odtwarzacz mkv(poprzez USB) to mogę połaczyc TV z amplitunerem kablem HDMI (bo optyka nie posiadam :p ) zeby mieć dzwiek 5,1 Dolby TrueHD lub DTS-HD, tak ?

Wybaczcie za wiercenie tematu, ale jakoś mi sie wydawało, że USB i filmy mkv + dzięk HD nie idą w parze i że takie możliwośći ma tylko kabel HDMI.

HDMI nic nie wyślesz, tylko optykiem wyślesz 5.1 do amplitunera.
 

Zabuza

New member
HDMI nic nie wyślesz, tylko optykiem wyślesz 5.1 do amplitunera.

Ja jzu sie w tym wszystkim gubie a raczej logiki nie widze :D

bo jak puszczę filmy BR z pS3 -> HDMI-> amplituner HK 255 -> HDMI -> TV

to obraz HD i dzwiek 5.1 ida po hdmi... to czemu wprzyapdku :
TV-> HDMI -> amplituner

nie przesłany zostanie dzwiek 5.1 .

Sorki za pewnie oczywiste pytania, ale jak wspominałem nie widze tu logiki a jestem laikiem w tych sprawach. Prosze więc o uswiadomienie mnie :D
 

marioaudi

New member
Ja jzu sie w tym wszystkim gubie a raczej logiki nie widze :D

bo jak puszczę filmy BR z pS3 -> HDMI-> amplituner HK 255 -> HDMI -> TV

to obraz HD i dzwiek 5.1 ida po hdmi... to czemu wprzyapdku :
TV-> HDMI -> amplituner

nie przesłany zostanie dzwiek 5.1 .

Sorki za pewnie oczywiste pytania, ale jak wspominałem nie widze tu logiki a jestem laikiem w tych sprawach. Prosze więc o uswiadomienie mnie :D


Bo w TV masz wejscie HDMI a nie masz wyjscia tak jak w PS3 jest wyjscie wiec ja k puszczasz z usb film to oczywiste ze tylko optykiem bo to jedyne wyjscie z TV .
 

marioaudi

New member
zaktualizowałem oprogramowanie ale dalej nie czyta mi napisów wbudowanych w mkv. Zewnętrzne napisy ok

Witam u mnie niestety to samo na 1013 bylo ok na sofcie 15 16 18 niesety rpzesatl czytac napisy dzownilem nawet na infolinie niestety tylko odtwara napisy zewnetrze wg nich jesli to dzial to jest ok wszystko skopali cos albo dostali nakaz jakis pewnie i zaluje teraz ze zrobilem upg zamiast poczekac a teraz nowe Tv juz wychodza z 1015 wiec tez lipa :(
 

daddy cool

New member
Witam u mnie niestety to samo na 1013 bylo ok na sofcie 15 16 18 niesety rpzesatl czytac napisy dzownilem nawet na infolinie niestety tylko odtwara napisy zewnetrze wg nich jesli to dzial to jest ok wszystko skopali cos albo dostali nakaz jakis pewnie i zaluje teraz ze zrobilem upg zamiast poczekac a teraz nowe Tv juz wychodza z 1015 wiec tez lipa :(

Może da się w trybie serwisowym tak ustawić by było możliwe wgranie niższego softu?
W przeciwnym przypadku trzeba nawiązać kontakt (niekoniecznie oficjalnymi kanałami) z kimś, kto się w serwisie zajmuje sprawami oprogramowania - przecież to się musi dać zrobić!
 

arekszy

New member
Pytanie do kolegów czy ma to sens ściągać 45Gb Avatar-a czy można się skupić na wersjach 12GB ??
Ktoś testował filmy w takich rozmiarach ?

Tak naprawdę, to nie należy patrzeć na wielkość pliku tylko bitrate.
ten sam film np

BluRay, Rozmiar pliku: 44,5 GB
Nominal BitRate: 27,7 Mbps, Rozdzielczość: 1920 x 1080p

BD9, Size: 7.92 GB
Bitrate video: 5504 Kbps, Resolution: 1080p,
Codec: AVC MPEG 4

HDRip 720p, Size: 4,79 GB
Bitrate video: 4 441 Kbps, Resolution: 1280 x 528

Zapewniam cię, że przy 51" tylko format nieskompresowany zapewnia komfort oglądania.
Wszelkiej maści ripy wyglądają tak jak kiedyś DVD do DivX.
Zdarza się film dobrze skompresowany, gdzie osiągnięto kompromis pomiędzy wielkością pliku, a jakością obrazu, ale takich jest zdecydowana mniejszość.

Zawsze wybieram jakość a nie bylejakoś.

pzdr
a
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Zapewniam cię, że przy 51" tylko format nieskompresowany zapewnia komfort oglądania.
Nieskompresowany format 1920x1080p24 oznaczałby bitrate na poziomie ok. 1 Gb/s, a dokładniej 1920x1080x24x24 bitów na sekundę. Wszystkie materiały, o których wspomniałeś powyżej były mniej lub bardziej skompresowane.
 

marioaudi

New member
Może da się w trybie serwisowym tak ustawić by było możliwe wgranie niższego softu?
W przeciwnym przypadku trzeba nawiązać kontakt (niekoniecznie oficjalnymi kanałami) z kimś, kto się w serwisie zajmuje sprawami oprogramowania - przecież to się musi dać zrobić!

szukalem juz w trybie serwisowym ale z agn nie jestem zadobry i wogle chyba mozna tam zmienic na model 7000 ale nie testowalem w tedy byl by real blacka filter :) zapewne bo tylko tym te modele sie roznia jak sprawdzale m w specyfikacji :) co do serwisu nie sadza cos mi sie wydaje ze poprostu wywalili w sofcie wtyczke odpowiadajaca za rozpoznawanie napisow w plikach mkv duzy minus :(:(
 

5hiva

New member
Zapewniam cię, że przy 51" tylko format nieskompresowany zapewnia komfort oglądania.

Proszę Cię.. ja wiem, że są różne zboczenia, ale tu chodzi o oglądanie a nie liczenie każdego bita, im większy bit rate tym wolniej rośnie zauważalna jakość (funkcja logarytmiczna), różnica którą zauważysz między filmem 10GB a 40GB będzie taka jak między 5GB a 10GB.

Wszelkiej maści ripy wyglądają tak jak kiedyś DVD do DivX.
Zdarza się film dobrze skompresowany, gdzie osiągnięto kompromis pomiędzy wielkością pliku, a jakością obrazu, ale takich jest zdecydowana mniejszość.
Bzdura, ogromna większość filmów dostępnych wygląda świetnie, prawdę mówiąc nie spotkałem filmu (a oglądam sporo i celuję zawsze 6-10GB), który nie wyglądałby co najmniej bardzo dobrze. Jedynie seriale nagrywane z 720p tv wyglądają odrobinę słabiej, ale nadal bdb. A oglądam 51'' z 2.2m więc widzę wszystko.
Naprawdę, dla normalnej osoby, która ceni sobie jakość i nie podnieca się każdą kolejną cyferką, czy to będzie będzie 6, 10, czy 14 GB to komfort oglądania będzie podobny i w zupełności satysfakcjonujący.
 

patryk274

New member
Witam, czy istnieje możliwość oglądania filmów w jakości HD przy pomocy aplikacji youtube w telewizorze? Bo ja takiej opcji nie znalazłem, czy porostu jej nie ma? Firmware 1015
 

czasp

New member
mkv po DLNA

Witam, mam zamiar nabyć ten tv, ale mam pytanie odnośnie czytania napisów. Rozumiem, że nie ma problemu przy odtwarzaniu napisów z dysku podłączonego bezpośrednio pod usb, ale mam dysk twardy podłączony do routera ( ma funkcje DLNA ) którego zawartość rozprowadzam po domowej sieci i tutaj pytanie jak wygląda odtwarzanie napisów, które nie są wklejone w film. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ponieważ plasma jest już u mnie, wyjaśnienie dotyczące wątpliwości powyżej - czyta wszystkie napisy, ale w formacie .srt.

Jest jeszcze jeden problem i może na tym polu ktoś by się wypowiedział : http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/74331-mkv-po-dlna-w-ps51d6900.html
 
Do góry