mkv po DLNA w ps51d6900

czasp

New member
Witam, mam pytanie odnośnie odtwarzania plików w kontenerze MKV po DLNA. Mam samsunga ps51d6900, po usb wszystko śmiga aż miło ;) ale po sieci przy DLNA( dysk wpięty do routera z "media serwerem" z funkcją DLNA ) jest problem : nieobsługiwany format :shock:. Te same pliki po usb lub z innego kompa w sieci przy funkcji allshare idą bez problemu, ale jak korzystam z zasobów po DLNA to już jest problem. Byłbym wdzięczny za podzielenie się ze mną waszym doświadczeniem w tym zakresie.
 

patryk274

New member
DLNA to bardzo niedopracowana technologia, w każdym urządzeniu jest stosowana inna wersja tej technologi, obsługiwana przez inny program. Te wszystkie czynniki powodują problemy z obsługą i błędami w odtwarzaniu różnego rodzaju plików. Jeśli naprawdę zależy ci na puszczaniu filmów przez dlna z routera proponuje wgrać do routera OpenWrt i spróbowanie miniDLNA, wszystkie informacje znajdziesz na: eko.one.pl - Linux Jednak i to nie musi przynieść rezultatów jakich oczekujesz.
 

salat

Member
Kupiłem wczoraj ten sam TV i mam też problem z brakiem obsługi plików mkv po DLNA. A co dziwne, mój drugi TV Samsunga tylko że lcd model LE40B7000, czyta mkv po DLNA z tego samego dysku sieciowego. Czyli wygląda na to, że to nie problem dysku sieciowego z serwerem DLNA a telwizora PS59D6900.
Mój dysk sieciowy do Iomega Home Media Cloud Edition.

Czy ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

pozdr
 

bigmar

New member
Czy nowy tv czyta cokolwiek z tego dysku (zdjecia, muzyka filmy w innych formatach), czy problem dotyczy tylko odczytywania plików mkv?
Czy dysk podpinasz bezpośrednio do tv czy przez router?
 

salat

Member
Nowy TV czyta po DLNA inne formaty plików. Problem jest tylko z MKV.
Pliki MKV z dysku podpiętego bezpośrednio do TV po USB są czytane.
Problem jest z czytaniem MKV po DLNA, z dysku sieciowego (NAS).
 
Ostatnia edycja:

bigmar

New member
Salat, przesyłasz pliki przez wi-fi czy tv podpięte kablem pod router?
Napisz może jak to masz pospinane wszystko, bo coraz bardziej skłaniam się ku niedopracowanemu dlna w nowym tv. lub jakimś małym błędem w ustawieniach tv/routera/dysku.
 
Ostatnia edycja:

salat

Member
Dysk NAS z uruchomionym serwerem DLNA i TV są podpięte kablem sieciowym do tego samego rutera.
 
Ostatnia edycja:

valdman

New member
wg mnie raczej to będzie problem tego dysku nas i jego serwer dlna.
sprawdź np za pomocą np lapka czy komp. zainstaluj na nim serwer dlna np samsungowy i zobacz czy zadziała Ci mkv po dlna, jeśli tak to problem jest ten NAS
 

salat

Member
No nie wiem.....
Bo skoro z tego samego dysku i z tego samego serwera DLNA, na starszym TV Samsunga (seria B7000) nie ma problemów z odtwarzaniem filmów, a na nowym TV (seria D6900) to nie działa, to chyba raczej problem po stronie TV?

Co jeszcze powinienem sprawdzić? Co ustawić? Jakieś pomysły?
 

salat

Member
Odświeżam wątek, bo udało mi się rozwiązać problem i może się komuś to przyda.

Okazuje się, ze w moim serwerze NAS (Iomega Home Media Cloud Edition) jako serwer DLNA jest zainstalowany Twonky Media Serwer.
Do ustawień tego serwera można się dostać poprzez wpisanie IP NAS'a i portu 9000.
w moim przypadki jest to 192.168.1.7:9000

I wtedy mamy dostęp do ustawień Twonky.
Wchodzimy w Setings, potem w Media Receivers i tam możemy wybrać różne profile, w zależności o tego co mamy podłączone. Wybieramy jak w moim przypadku Samsung TV, potem save changes i wszystko.
Po tym zabiegu TV PS59D6900 odtwarza wszystkie filmy po sieci łącznie z napisami SRT.

pozdr
 

dwksc

New member
Witam ja posiadam Samsunga model D6750 i mam ten sam problem z mkv po Wifi , z dysku lub pendriva normalnie odczytuje te formaty natomiast przez wifi juz nie widze tych plikow , posiadam ruter pentagram klasy "n" , czy potrzebuje cos skofigurowac? moze zainstalowac jakis program?
 

konrad13op

New member
Ja dzisiaj bawiłem się serwerem minidlna (versja 1.0.24) na debianie, po wstepnej konfiguracji filmy działały ale mkv nie.

Zmieniłem dwa ustawienia:
serial=12345678
model_number=1
na
#serial=12345678
model_number=AllShare1.0
I zaczęło działać po restarcie serwera dlna.
Pozdrawiam
 
Do góry