Ps51d6900

czasp

New member
Mój TV nigdy nie miał problemów z odczytem napisów znajdujących się w folderze z filmem ( bez względu na format napisów) Ale po zmianie softu na nowszy tj. z 1013 na 1015 przestał widzieć napisy zawarte w pliku mkw ( nie potrafię sobie z tym poradzić). Mam ten TV od 2 miesięcy i szczerze polecam bo jakość obrazu rewelacyjna, uważam że to najlepsza propozycja w przedziale cenowym do 4500zł.

W przeciwieństwie do niektórych użytkowników nie zauważyłem w swoim egzemplarzu tendencji do generowanie jakiegokolwiek brzęczenia czy innych niepotrzebnych dźwięków. Jedynie przyczepiłbym się do pilota - tak kiepskiego rozkładu funkcji chyba jeszcze nie widziałem ;)

Dzięki za odpowiedź. Moje pytanie dotyczy plików znajdujących się na oddzielnym dysku w sieci, który jest niezależny od komputera na którym można np zainstalować aplikacje do udostępniania folderów. Moją ideą było stworzenie serwera multimedialnego, który udostępnia zasoby na każdym sprzęcia podłączonym do sieci domowej, bez przenoszenia pliku na pendrive czy uruchamiania komputera z zasobami. Gdzieś wyczytałem, że przy DLNA nie czyta napisów, ale nie mając takiego sprzętu nie jestem w stanie tego zweryfikować.
 

kismo

New member
Gdy otwierasz dysk masz w lewy górnym rogu napis 'Loading' - znika gdy skończy indexowanie (zwykle trwa z 30s max) i masz stan aktualny. Nie musisz ani odłączać dysku i podłączać, ani wyłączać/włączać tv.


Witam !!!
Sprawdziłem ...było to rozwiązanie powiedzmy tymczasowe (ale to moja uwaga) może robię coś nie tak (chociaż co można robić nie tak podłączając dysk twardy).
Indeksowanie na pewno jest robione ....ale nie za każdym razem bo od dwóch dni przegrywam na dyska (data 500GB) filmy i nie chcą mi się pokazywać. Czasami zmieniam katalog filmów ale to tez nie zdaje egzaminu.

Także nie wiem jak zlikwidować wykasowane katalogi i pliki które widnieją na dysku ale tylko gdy dysk podpięty jest do tv (strasznie denerwujące)

Czy to wina dysku ? czy czegoś innego ?

Takim przegrywaniem i noszeniem w te i we w te dysku możne się skończyć rozwaleniem gniazda usb w tv.


Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie ?
 

5hiva

New member
Może jeszcze raz jak to u mnie wygląda:
- mam dysk wd przenośny 2.5 cala 1TB z usb 3.0
- mam na nim dokładnie prawie tera filmów i muzyki
- codziennie coś nagrywam nowego, oglądam i kasuję
- przy podłączeniu dysku do tv, i zmiany source na usb/hdd pokazuje loading z obracającym się kółkiem i indeksuje
- za każdym razem po skończeniu indexowaniagdy zniknie loading są wszystkie nowo skopiowane rzeczy i nie ma tych które usunąłem

Działa to u mnie ZAWSZE dobrze, dlatego ciężko mi sobie wyobrazić, że u Ciebie jest inaczej. Coś musi być nie tak, może spróbuj z innym dyskiem.
 

oczo

New member
Czy ktos juz ładował soft 1018.1 z oficjalnej strony samsunga?? W changelogu za duzo nie ma co zmienia :
Kod:
1. Title
2011 model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
PS**D7000 D6900 Series
3. Carrier or Corporate Customer
- Open Market
4. Description
T-MST5DEUC 1018.1
 

matikm

New member
ja załadowałem, nic nowego nie ma. Myślałem że poprawią brak czytania napisów w plikach mkv blu-ray ale jak nie czytał w sofcie 1016 tak nie czyta też w nowym
 

kismo

New member
Może jeszcze raz jak to u mnie wygląda:
- mam dysk wd przenośny 2.5 cala 1TB z usb 3.0
- mam na nim dokładnie prawie tera filmów i muzyki
- codziennie coś nagrywam nowego, oglądam i kasuję
- przy podłączeniu dysku do tv, i zmiany source na usb/hdd pokazuje loading z obracającym się kółkiem i indeksuje
- za każdym razem po skończeniu indexowaniagdy zniknie loading są wszystkie nowo skopiowane rzeczy i nie ma tych które usunąłem

Działa to u mnie ZAWSZE dobrze, dlatego ciężko mi sobie wyobrazić, że u Ciebie jest inaczej. Coś musi być nie tak, może spróbuj z innym dyskiem.

Witam !!!
Wczoraj wysłałem podobne zapytanie jak w poprzednim moim poście do Samsunga w odpowiedzi napisano mi tak :

Opisane zachowanie sprzętu sugeruje potrzebę restartu oprogramowania. W
tym celu przy włączonym odbiorniku należy przytrzymać wciśnięty przycisk
EXIT na pilocie przez 10-15 sekund. Pojawi się komunikat na obrazie
informujący o przywróceniu ustawień domyślnych w telewizorze, należy
zatwierdzić i odbiornik sam wyłączy się. Należy włączyć urządzenie
pilotem i postępować według komunikatów. Należy wybrać JĘZYK POLSKI,
TRYB DOMOWY, kraj INNE (lub POLSKA w zależności od modelu) i źródło
sygnału antenowego wraz z wyborem sposobu przeszukania. Telewizor
ponownie będzie programował kanały. Po tej czynności należy sprawdzić
działanie odbiornika ewentualnie proszę zaktualizować firmware w
urządzeniu poprzez ściągnięcie oprogramowania z naszej strony. Plik
aktualizacyjny jak również procedura przeprowadzenia takiej operacji
znajduje się na stronie internetowej www.samsung.com/pl w Centrum
pobierania (Wsparcie). Oprogramowanie należy przegrać na pendrive’a i
uruchomić je, aby się rozpakowało i zainstalowało. Następnie urządzenie
można podłączyć do portu USB odbiornika i postępować według komunikatów.
Informuję, że aktualizacja oprogramowania nie wpływa na warunki
gwarancji, jeżeli zostanie przeprowadzona zgodnie z instrukcją.
Zaktualizowanie wersji oprogramowania w Pana przypadku jest jak
najbardziej wskazane. W przypadku gdyby ta czynność nie usunęła usterki
to zapraszam do kontaktu z naszą Infolinią w celu przyjęcia zgłoszenia
serwisowego.

zrobiłem jak napisano i zadziałało zobaczymy na jak długo
pozdrawiam
 

cassey

New member
Przestrzegam wszystkich przed kupowaniem telewizora z opcją odbioru osobistego. W wielu sklepach, jeżeli nie we wszystkich (Patrz Regulamin) odbiór osobisty pozbawia prawa do zwrotu towaru w ciągu ustawowego terminu 10 dni.

Sam miałem taką sytuację w morele.net Całe szczęście nie dotyczyło to poważnego sprzętu tylko myszki komp. ale i tak zrobili problem i jak na razie kasy nie dostałem. Przy próbie zwrotu towaru sklep stwierdził że umowa nie była zawierana na odległość, tylko że towar był rezerwowany przez internet a umowa kupna zawarta w punkcie odbioru (czytaj przedstawicielstwie firmy) czyli na miejscu, a nie na odległość. Mam co do tego duże wątpliwości, ale jak to w naszym prawodawstwie zaraz znajdą takie kruczki że trzeba się będzie włóczyć po sądach.

nie wiem jak jest np w neo24 który "specjalizuje" się w odbiorze osobistym, ale zalecam doczytanie regulaminu, zwłaszcza gdy w grę wchodzą większe pieniążki.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Kiedys korespondowałem z Rzecznikiem Praw Konsumenta i nie mają prawa do odmowy przyjęcia zwrotu na podstawie tego że odbierałeś towar osobiście. Jeśli zakupiłeś dany przedmiot za pomocą strony internetowej to jest to zakup na odległość i nazywanie tego rezerwacją itd jest bzdurą i próbą oszukania klienta.
 

pikos1

New member
audio out

Witam,
Obecnie nie mam niestety amplitunera a jedynie stary wzmacniacz, który posiada jedynie wejścia analogowe (złącza typu RCA "chinch"). Czy jest możliwość podłączenia PS51D6900 do takiego wzmacniacza? Nie widziałem niestety nigdzie złącz AUDIO OUT w TV (być może moja wada wzroku jest mocniejsza niż mi się wydaje :). Mógłbym oczywiście wykorzystać wyjście na słuchawki ale to automatycznie odcina głośniki w TV... Ma ktoś jakiś pomysł?
 

5hiva

New member
Jedyną opcją jest chyba jedynie wyjście słuchawkowe - ja właśnie tak mam podłączony wzmacniacz stereo a nie sprawia mi dużego problemu odłączanie, podłączenie kabelka bo gniazdo jest wygodnie z boku.
 

pikos1

New member
Jedyną opcją jest chyba jedynie wyjście słuchawkowe - ja właśnie tak mam podłączony wzmacniacz stereo a nie sprawia mi dużego problemu odłączanie, podłączenie kabelka bo gniazdo jest wygodnie z boku.
No fakt nie jest to kłopotliwe, ale lepiej byłoby mieć takie złącze. Nie wiem dlaczego Samsung zrezygnował z tego łącza - mam jeszcze LE40B650 i tam takie wyjście jest.

Nawiasem mówiąc przy zakupie TV miałem dylemat czy kupić Panasonica 50G30 czy Samsunga PS51D6900. Ostatecznie kupiłem Samsunga ale jeśli chodzi o wyjścia audio to Panas ma przewagę w postaci właśnie Audio OUT (RCA) oraz kanału zwrotnego audio (ARC)....ehhh
 

Guard

New member
TV zamówiony mam go otrzymać we wtorek.
Jak tylko go dostanę i chwilę się nim pobawię to dam znać jakie są moje wrażenia.

Już mam :)
Wczoraj dotarł do mnie mój nowiutki telewizor. Po przesiadce z LCD na Plazmę powiem tak: Ale ze mnie debil że wcześniej tego nie zrobiłem kolory są przepiękne wczoraj oglądałem mecz Granada vs Barcelona -- rewelacja.
Granie na PS3 w fife12 wyśmienite , nie muszę już się zbliżać z krzesełkiem do tv tylko sobie leże wygodnie na kanapie :p.
Obraz 2D konwertowany do 3D - nie powala , jakaś zmiana jest może za krótko się tym bawiłem.
Prawdziwe 3D próbki samsunga ( szczególnie filmik o samolocikach ) - bajka :) efekt lepszy niż w kinie. Dziś muszę posprawdzać filmiki zrzucone na dysk ( np. Avatar itd. )

Pytanie do kolegów czy ma to sens ściągać 45Gb Avatar-a czy można się skupić na wersjach 12GB ??
Ktoś testował filmy w takich rozmiarach ?

Dzięki

ps: dla tych co się wahają -> KUPOWAĆ :)
 

Guard

New member
Witam. Od trzech dni jestem posiadaczem D6900. Narazie testuje ustawienia jednego goscia z AVS forum po kalibracji ale dla C7000
Kod:
Picture:

Picture Mode: Movie
Cell Light: 17 20
Contrast: 81 100
Brightness: 51 54
Sharpness: 100
Colour: 47 51
Tint: 50/50
Screen adjustment: Screen Fit

3D:
Perspective: 0
Depth: 10

Advanced Settings:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: +2
Expert pattern: Off
RGB Only mode: Off
Colour Space: Custom
R 50 0 0
G 28 50 0
B 7 0 50
Y 45 50 0
C 34 50 50
M 50 0 61
White Balance: RO-25 GO-23 BO-24 RG-18 GG-24 BG-25
10p White Balance: On
- 1: -1 0 -2
- 2: 0 -1 -1
- 3: 1 0 0
- 4: 0 -1 0
- 5: 1 0 0
- 6: 0 0 0
- 7: 0 0 0
- 8: 0 -2 0
- 9: -2 -2 0
-10: 0 0 0
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
Motion Lighting: Off
xvYCC: Off

Picture Options:
Colour Tone: Standard
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: Low (Normal if ‘greyed out’)
Film Mode: Off (On - Cinema Smooth – 1080p 24Hz only)

System:
Eco Solution:
Energy Saving: OFF
ECO Sensor: OFF
No Signal Power Off: OFF
Auto Power Off: OFF
Screen Burn Protection:
Pixel shift: Off (only available if ‘Screen Fit’ not selected)
Auto protection time: 10 mins
Side Grey: Light

General Settings:
Game Mode: Off
BD Wise: Off
Wygladaja niezle, napewno lepiej niz fabryka. Zapodajcie swoje configi.
Pzdr.

Jak się ta konfiguracja sprawdza ? Warto zmieniać ze standardowych ustawień ?
Ja na razie podniecam się standardowymi ustawieniami :) Ale pewnie da się coś poprawić.
 
Do góry