PS50A551 piszczy w standby

slonio

New member
Udało mi się w końcu dodzwonić na infolinię.
Odnośnie martwych pikseli. Ekran się dzieli na dwie strefy na strefę A w środku i na strefę B na brzegach (nie wiem dokładnie jakie są wymiary stref)
W plazmach powyżej 42" może być 8 czarnych lub 2 migające lub 1 biały (chodzi raczej o strefę B ponieważ ja mam piksele w okolicach brzegów i o to pytałem).
 

darwulkiew

New member
Google -> Norma ISO 13406-2
Klasa panelu II
Pamiętaj, że norma mówi o liczbie uszkodzonych pixeli na 1mln pixeli.
FullHd ma 2mln czyli wszystko x2.
Pozdrawiam
 

slonio

New member
nie wiem czy taka norma bo dotyczy ona paneli LCD a plazma to nie lcd. Na infolinii podali podział na strefy panela więc co najmniej tym się różni norma od tego co mówi samsung.
 

Michal44

New member
darwulkiew napisał:
Michał44 - czy ta informacja, że wyłączony telewizor może wydawać dźwięk do 30db to informacja z serwisu?
To by dopiero była norma, moja pracująca lodówka jest tylko o 8dB głośniejsza.

PS.
Piszę tak wcześnie bo mnie obudził rano piszczący telewizor ;)

Witam, dawno nie zaglądałem na forum i widzę, że więcej "szczęśliwców" zmaga się z Samsungiem. Dostałem papier od firmy Serwis Centralny z Warszawy o normie głośności. To co mnie martwi to to że mam wrażenie że piszczenie w standby jest coraz głośniejsze...
 

darwulkiew

New member
Hej, a możesz podać szczegóły tej normy głośności? Czy faktycznie jest w niej mowa o 30dB w stanie StandBy tak jak to napisałeś na początku tego wątku?
 

Michal44

New member
Tu nie ma mowy o jakiejś konkretnej normie typu DIN czy ISO tylko o "normie producenta". :)
A serwis napisał tak:
"INFORMACJA SERWISU CENTRALNEGO
Wykonano badanie w kierunku na zgodność z normami producenta z uwzględnieniem zgłaszanych przez klienta zastrzeżeń wobec OTV.
Pomiary w warunkach kontrolnych (stanowisko pomiarowe) wykazały, że odbiornik spełnia normy na hałas podzespołów.
Poziom hałasu nie przekracza dopuszczalnego poziomu 30dB."
 

darwulkiew

New member
Najpierw złożyli wszystko do kupy zmierzyli jak głośno piszczy, pomnożyli razy 2 i zrobili z tego normę. :mrgreen:
Ciekawe czy ten pomiar dotyczył włączonego czy wyłączonego TV.
Powiem szczerze, że mnie akurat irytują piski z rana jak TV jest wyłączony a słuch wypoczęty.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój ostatnio zaczął piszczeć zaraz po włączeniu, tak przez ok 20-30 min dopóki się nie rozgrzeje. Rano jak jest jeszcze cichutko to ten pisk jest naprawde okropny. Od pewnego czasu również od nowa zaczeła strzelać obudowa. Jest taki efekt, że przez pierwsze 20-30 min piszczy, a przez następne 30-40 co chwile strzela plastik. Mam już dość tego telewizora i żałuję że go kupiłem :cry:
 

gofer

New member
Mój tv też piszczy ale ja mam to daleko w du...:):twisted: ponieważ jak oglądam filmy to dźwięk ma ustawiony na dość wysokim poziomie i nie słyszę żadnego piszczenia, trzeszczenia itp. bo delektuje się obrazem i dźwiękiem a nie piszczeniem, mój stary crt też piszczy i to dwa razy głośniej:grin: i jakoś to moge przeżyć, nie czepiajcie się szczegółów tylko cieszcie sie tym co macie, bo niektórzy to mogą sobie tylko pomarzyć o 50-calowej plazmie:grin::grin::grin::grin::grin::grin:

pozdrawiam wszystkich i szczęśliwego nowego roku
 

gofer

New member
Ja za swój tv dałem 3700 i jestem zadowolony, zawsze możesz sprzedać tv i kupić inny jeżeli jest to aż tak uciążliwe dla ciebie, mi to generalnie nie przeszkadza:D:D:D
pozdrawiam
 

KiVash

New member
a ma ktoś jakieś doświadczenia z podpiętym kompem do PS50A551?
Właśnie się zastanawiam nad tym TV.Tylko to brzęczenie troszkę mnie "przeraża"
 
Do góry