PS50A551 piszczy w standby

slonio

New member
Zgodnie z tym co przeczytałem na forum zrobiłem wszystko na połowę. Przy takich ustawieniach nie jestem zachwycony jakością alleeee czytałem kilka wypowiedzi odnośnie "docierania" plazmy i to robię (nie wiem co prawda ile wytrzymam w takich ustawieniach :) ).


OOO z tego co czytałem wcześniej to też masz plazmę samsunga. Co sądzisz o tym docieraniu ?
 
Ostatnia edycja:

darwulkiew

New member
Niech zgadnę im jaśniejszy obraz tym głośniej piszczy, zwłaszcza przy kompletnie wyłączonej głośności. No i niestety to właśnie są przetwornice impulsowe. Większa moc oddawana -> głośniejsze piszczenie. Niestety prawa fizyki, większe prądy w uzwojeniach to i większe siły działające na uzwojenia transformatorków to i głośniejsza praca.
To raczej nie kwestia jednej sztuki a całej serii. Ten typ tak ma :(. Chociaż ja bym nie tragizował takie głośne to te piszczenie wcale nie jest.
 

slonio

New member
Głośne nie głośne ale słyszalne. Co prawda ja słyszę brzęczenie przetwornicy w laptopie (takie charakterystyczne jak ktoś ma ibm-a to wie o co chodzi). No nic żona stwierdziła że zbytnio jej to nie przeszkadza więc tylko wymęczę serwis żeby mi coś powiedzieli (czym to ew. grozi) i chyba 551 zostanie.
 

bwitosze

New member
Jestem kolejnym którego to wkurza... Nie nazywał bym tego piszczeniem, a bardziej bzyczeniem. Wygląda dokładnie tak jak opisujecie - im jaśniej, tym głośniej. Nie jestem elektronikiem, ale tak sądziłem że to jakaś przetwornica wysokiego napięcia (tyle kumam ;) )
Gdyby ktoś z Was znalazł jakieś racjonalne rozwiązanie, dajcie znać. Rodzice mają plazmę Philips 42" i nie ma żadnych bzyczeń, więc dlaczego akurat w naszym telewizorku za ciężkie pieniądze ma coś buczeć???
Jeżeli ktoś z Was zgłaszał tą usterkę do serwisu, napiszcie jakie były reakcje.
 

darwulkiew

New member
Chciałbym odświeżyć temat i ponowić zapytanie przedmówcy.
Czy ktoś znalazł jakieś racjonalne rozwiązanie tej sprawy?
Czy ktoś zwojował cokolwiek z serwisem?

Ja mam rozwiązanie ale mało racjonalne ....
poduszka za telewizorem :eek:k: ...
ale wolę ją mieć pod głową dlatego może ktoś ma coś lepszego :D.
A może zmasowany atak emailowy rozdrażnionych użytkowników...

Michał44 - czy ta informacja, że wyłączony telewizor może wydawać dźwięk do 30db to informacja z serwisu?
To by dopiero była norma, moja pracująca lodówka jest tylko o 8dB głośniejsza.

PS.
Piszę tak wcześnie bo mnie obudził rano piszczący telewizor ;)
 
Ostatnia edycja:

bitterspy

New member
Kurcze chciałem kupić tę plazmę (albo 451) i nie chce mi się szukać. TV tani, piszą o nim dobrze to co będę szukał dalej .... ale ten mankament może mnie rozdrażnić. Ktoś wie jak w 451? Też piszczy?
 

pawcho

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

EEE tam jak pisałem wyżej moja 551 nie piszczy ale może miałem farta.Rozwiązanie masz proste zamów plazmę w sklepie i na miejscu ją sprawdz pod kątem piszczenia. No chyba żebyś chciał zamawiać w sklepie internetowym to masz wtedy loterię:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bitterspy

New member
Nie kumam ... jak nie jest włączona to znaczy że co ... że ciemno? Domyślam się, ze jak wyjmę wtyczkę z sieci to też nie będzie piszczał a i jak zużycie prądu spadnie :D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Zarówno, jak jest podawany czarny obraz, jak i w trybie Standby (po odłączeniu od prądu tym bardziej :D ). Komuś tv piszczał w standby, co nie powinno mieć miejsca (chyba, że w przypadku zwarcia). Do średniej jasności dźwięk jest praktycznie niesłyszalny, powyżej jest ciche bzyczenie (raczej niż pisk).
 

slonio

New member
Zmaganie z piszczeniem ciąg dalszy.
Pierwszą plazmę PS50A551 oddałem bo piszczała czy też brzęczała, jak to zwał tak to zwał.
Dostałem drugą i ta wogóle się nie włączyła, po prostu martwa nawet diodka czerwona się nie świeciła.
Trzeciej nie mieli od ręki czekałem 3 tygodnie.
Dzisiaj przyszła trzecia i ta też piszczy a na dodatek popiskuje jak jest w trybie standby, nooooo może trochę mniej brzęczy ale brzęczy no cóż raczej zostaje chyba że się zwali coś innego i tutaj pytanie apropos innych usterek.

Czy ktoś wie jakie są normy odnośnie wyświetlania błędnych pikseli ?? tzn ile jest dopuszczalnych i nie czyni wady produktu ?? a może nie są dopuszczone żadne wady odnośnie pikseli ?
 

ivf

New member
może na zaistnienie piszczenia ma wpływ szybkość pierwszego włączenia tv po przytarganiu do domu? gdy odebrałem swojego A451 od kuriera, tv czekał w ciepłym pokoju jakieś 1-2h zanim go włączyłem.. a to był czerwiec.. nic mi nie piszczy, jedynie (co niektórzy mylą z tym piszczeniem) słychać jakieś buczenie, ale w głośnikach - powstałe w dekoderze kablowym i przeniesione do tv..

u matki CRT daewoo podłączyłem zaraz po wniesieniu do domu i piszczy jak.. (moje dotychczasowe telewizory również pierwszy raz włączałem po odczekaniu i nigdy jeszcze nie miałem problemu z piszczeniem)
 

bwitosze

New member
Proszę nie cytowa ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

Raczej nieracjonalna teoria. Mój był wniesiony w piękną pogodę, a i tak stał cały dzień niepodłączony bo nie miałem czasu się bawić - i sobie popiskuje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darwulkiew

New member
Odczekanie ma jedynie znaczenie gdy na dworze jest chłodniej i wtedy na schłodzonym i wniesionym do ciepłego pomieszczenia TV następuje skroplenie pary wodnej z pomieszczenia tak jak na szybach w oknie zimą.
Może to doprowadzić do uszkodzenia poprzez np. zwarcia na płycie głównej czy coś w tym stylu.
W lato nie ma to znaczenia bo TV ma tą samą jak nie większą temperaturę jaka panuje w pomieszczeniu.
Piszczenie nie ma z tym związku.
Piszczy bo Panowie inżynierowie z Samsunga coś spier.......:twisted:
 

slonio

New member
Zgadzam się z teorią o inżynierach :) ale niestety ci sami partacze muszą pracować też np w firmie pioneer bo ludzie którzy kupili plazmy tej firmy opisują dokładnie ten sam problem z piszczeniem :( echhhhhh


Ponawiam pytanie odnośnie norm w wyświetlaniu złych pikseli ??
 

Bartos81

Member
Bez reklam
partaczami moze nie sa inzynierowie którzy składaja i projektuje te TV a tytwórcy podzespołów, np kondesatorów które sa niskiej jakości i wydaja z siebie takie dzwieki.
W przypadku płyt głownych do PC wystarczy je podkleic silikonem lub super glue i po sprawie :mrgreen:
 

slonio

New member
oooooo jakieś rozwiązanie słyszę. Czy możesz mi przybliżyć temat klejenia podzespołów i o jakie podzespoły chodzi lub może chodzić z tym brzęczeniem?


Ponawiam prośbę odnośnie norm związanych z ilością uszkodzonych pixeli.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
klejenie kondensatorów to mania ludzi tuningujących i na każdy sposób przerabiających kompyutery PC, trzeba być ostroznym bo nieumiejetne sklejenie może doprowadzić do uszkodzenia płyty TV a w komputerze płyty komputera.

Poczytaj na forum PC Format tematy o piszczeniu zasilaczy i płyt głównych. Ja sie w to nie zagłębiałem to mnie takie rzeczy nie interesują. Ale ludzie na tym forum to robili.

Dla ciekawostki dodam iż mój w miare nowy PC po jakimś czasie zaczą iszczeć (płyta głowna) i piszczą kondensatory gdy komp jest włączony i pracuje normalnie, ale szybkie ruchy myszka i małe wysilenie niweluje pisk, wiec moze tutaj też byc wina zasilania (kiepskiej jakości zasilacz)

z tego co wyczytałem niskiej jakości kondensatory produkowane masowo mają luźne zwoje i przepływający przez nie prąd wywołuje wibracje i pisk.
 
Do góry