Ps4

Przemo86

New member
wydaje mi się że do gier optymalny ekran to 55'' / 65'',
dlatego z czasem planuje wymianę swojego 46''

jak ceny spadną na 55'' Ultra Hd
a jak bym zmienił salon na większy to 65''


Tak, spadną z 80 000 do 40 000 tyś zł :D

Widzę ,że marzą wam się gry w 4K. Na razie jest problem od dłuższego czasu z 1080p, tak samo jak w TV gdzie połowa kanałów to pseudo HD, a reszta 720p.

Ciekawe jaka TV puści obraz a takiej rozdzielczości (4K)i na jakim talerzu będzie to trzeba odbierać ? :lol:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
wydaje mi się że do gier optymalny ekran to 55'' / 65'',
dlatego z czasem planuje wymianę swojego 46'' :)
jak ceny spadną na 55'' Ultra Hd
a jak bym zmienił salon na większy to 65'' ;)

To dobrze ze Ci sie wydaje. Do gier optymalny jest 80" przy 4m.
55" to jest mala plamka na scianie z tej odleglosci, ta przekatna nie jest normalna, a zwyczajnie za mala.

Tak, spadną z 80 000 do 40 000 tyś zł :D

UHD w 55" mozna juz kupic za kilkanascie tys.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raz piszesz, że 55" to mała plamka a dwa piszesz o UHD 55" za kilkanaście tysi.

Nie rozumiem, co ma jedno do drugiego. "Chomik06" napisal ze jak spadna ceny 55" UHD, to zakupi, na co
"Przemo86": "Tak, spadną z 80 000 do 40 000 tyś zł ", co nie jest prawda, bo UHD 55" mozna juz kupic sporo taniej. Co nie zmienia faktu ze to dalej bedzie mala powierzchnia z 4m, pomijajac fakt, ze taki tv rozwinie skrzydla przy zrodle 4K i stosunkowo duzo mniejszej odleglosci jak FHD.

Moja odległość od tv 65 to 3m od 55 można dwa wiec czy istnieje rozmiar optymalny ? ;)

Istnieje, to zachowanie optymalnej odleglosci w stosunku do przekatnej.
To nie jest tak, ze sobie bierzemy iPada i ogladamy z 30cm udajac ze jestesmy w kinie.
 
Ostatnia edycja:

Przemo86

New member
Znowu nie przesadzajcie, że 55'' to mała plamka. Bez przesady panowie ;) Ja wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, i chwali się to się ma, ale ilu jest graczy co ma 42'' i żyje. Ba, są zadowoleni.

UHD w 55" mozna juz kupic za kilkanascie tys.

Wydasz kilkanaście tysięcy, i co na tym będziesz oglądał ? Upskalowanie do 4K?

Co do ceny, to sugerowałem się tym LG 80'' : D

Dla mnie na ten moment, to śpiew przyszłości. U nas BluRay się jeszcze nie zadomowił. Mało tego- ludzie się do tego nie przekonali i jakoś nie widza konieczności wymiany sprzętu, bo ich to najzwyczajniej nie kręci.


Moja odległość od tv 65 to 3m od 55 można dwa wiec czy istnieje rozmiar optymalny ? :wink:
Ogr,
Nie ma czegoś takiego jak optymalny rozmiar. Każdy ma inne preferencje. Ja w moim pokoju np. nie widzę sensu mieć takiego kolosa jaki masz Ty, bo z tej odległości by mi oczy wysiadły. Nie wiem jak Ty dajesz radę ;)
Tak 65'' to dla mnie kolos.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Znowu nie przesadzajcie, że 55'' to mała plamka. Bez przesady panowie ;) Ja wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, i chwali się to się ma, ale ilu jest graczy co ma 42'' i żyje. Ba, są zadowoleni.



Wydasz kilkanaście tysięcy, i co na tym będziesz oglądał ? Upskalowanie do 4K?

Co do ceny, to sugerowałem się tym LG 80'' : D

Dla mnie na ten moment, to śpiew przyszłości. U nas BluRay się jeszcze nie zadomowił. Mało tego- ludzie się do tego nie przekonali i jakoś nie widza konieczności wymiany sprzętu, bo ich to najzwyczajniej nie kręci.



Ogr,
Nie ma czegoś takiego jak optymalny rozmiar. Każdy ma inne preferencje. Ja w moim pokoju np. nie widzę sensu mieć takiego kolosa jaki masz Ty, bo z tej odległości by mi oczy wysiadły. Nie wiem jak Ty dajesz radę ;)
Tak 65'' to dla mnie kolos.
oczywiście masz duzo racji .nie chciało mi się rozpisywać .jedna osoba uważa ze 55 druga ze 80 a mi dobrze z 65 bo to maksymalny rozsądny rozmiar w naszym pokoju telewizyjnym ;) . Gram na przesuwanym ulubionym fotelu i tak naprawdę nigdy nie mierzyłem odległości gram jak mi wygodnie a nie jaj podają poradniki i inne bzdety .filmy oglądamy rodzinnie z większej odległości poziomu kanapy :)
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Nie rozumiem, co ma jedno do drugiego. "Chomik06" napisal ze jak spadna ceny 55" UHD, to zakupi, na co
"Przemo86": "Tak, spadną z 80 000 do 40 000 tyś zł ", co nie jest prawda, bo UHD 55" mozna juz kupic sporo taniej. Co nie zmienia faktu ze to dalej bedzie mala powierzchnia z 4m, pomijajac fakt, ze taki tv rozwinie skrzydla przy zrodle 4K i stosunkowo duzo mniejszej odleglosci jak FHD.



Istnieje, to zachowanie optymalnej odleglosci w stosunku do przekatnej.
To nie jest tak, ze sobie bierzemy iPada i ogladamy z 30cm udajac ze jestesmy w kinie.
mysle ze większość z nas wie o tym a ipad to mało poważny przyklad ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znowu nie przesadzajcie, że 55'' to mała plamka. Bez przesady panowie ;) Ja wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, i chwali się to się ma, ale ilu jest graczy co ma 42'' i żyje. Ba, są zadowoleni.

Nie chodzi o apetyt, a rzetelne podejscie do tematu, ale mozna i tak dyskutowac.
W takim razie ja znam takich co nie maja konsoli, ba nawet tv i tez zyja i sa zadowoleni.
Co do zasadnosci tv 4K, to moje wypowiedzi znajdziesz w kilkudziesieciu watkach i nie znajdziesz w nich wielkiego entuzjazmu.
Tutaj odnioslem sie tylko i wylacznie do ceny, tylko dlatego ze napisales o cenie 80k>40k, a dopiero teraz dopisales ze chodzilo Ci o LG 84" 4K, a nie o 55" 4K ktorego dotyczyl temat.
Jezeli dla kogos 55" z 4m (a o tym pisalem) jest ok i nic wiecej mu do szczescia nie potrzeba, to nic mi do tego.

mysle ze większość z nas wie o tym a ipad to mało poważny przyklad ;)

Jak cala ta krotka dyskusja. Proponuje nie zasmiecac tego watku onetowymi pogaduchami, a skupic sie na naszym nowym nabytku.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak więc koniec Onetu . co powiecie o need for speed rivals na PS4 ? Warto ?

Mialem i powiem Ci ze szybciej sprzedalem jak kupilem.
Piekna grafika, ale sam model prowadzenia (dla mnie) nie do zaakceptowania.
Jestem wielkim milosnikiem gier jezdzonych, ale obijanie sie od sciany do sciany, brak mozliwosci wprowadzenia samochodu w kontrolowany drift, to nie dla mnie. Za to znajomy byl zachwycony.
Czesto odpalam wyscigi w GTA5 (teraz aktualizacja i nowe trasy) i mimo ze model jazdy to typowa arcadowka, to bije na leb i szyje ten z NFS. Dodam ze nigdy nie bylem fanem NFS, wiec wez poprawke na to.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Wielkim fanem nie jestem a ostatni NFS jaki mi się podobał to Hot Pursuit. Kusi oprawa graficzna hm jednak poczekam i skupie sie na AC 4.
Apropo GTA5 faktycznie zapomniałem ile radości dawały mi wyścigi a najbardziej na motorach :D
 

chomik05

New member
ja dodam swoje :)

co do TV to fakt, fajnie mieć np. 80'' ale trzeba mieć warunki, ja mam mały salon, tv jest wciśnięty miedzy filar od komina a wejściem i max 55 cali wejdzie,

pewnie kiedyś kupie sobie 80 cali,

na tą chwile czekam aż UHD 55'' spadną do granic 6-8 tyś, wtedy kupię ;)
wiem że programów nie ma (na razie) ale filmy blue-ray już są,

no i jestem ciekaw jak wychodzi to skalowanie do 4k ze zwykłego materiału HD, czy jest zauważalna różnica :)
 

chomik05

New member
co do gier,

zagrywam się w need for speed rivals - dla mnie gra bardzo dobra, warto kupić na ps4, oceniam ją na mocne 80-85%,

grafika fajna, a model jazdy, hmm, powiem tak, w grze jest spory wybór aut i każdy z nich ma inne prowadzenie, niektóre lepiej się prowadzą (każde auto ma charakterystyki z podziałem na: prędkość, przyspieszenie, wytrzymałość, sterowność, ciężar itp), to powoduje że niektórymi modelami jeździ się gorze, innymi bardzo dobrze,

do tej pory moim ulubionym NFS był ten pierwszy Most Wanted ten z 2005 r,
kolejny z 2012 też niczego sobie,

lecz po spędzeniu kilkunastu godzin z Rivals, uważam że jest najlepszy,
opcja Glin i Rajdowców, super sprawa, dowolność i różnorodność rozgrywki też wielki plus,

kolejny plus to pory dnia (noc, ranek, dzień, wieczór) i pogoda (deszcz, śnieg, słońce, burza itp)

minus to tylko dwa widoki prowadzenia auta (widok z góry samochodu i czyste pole przed maski)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
nie patrz na gwarancje, zawsze mozesz reklamowac KAZDY zakupiony legalnie towar w zwiazku z niezgodnosci towaru z umowa w ciagu 2 lat od momentu zakupu. Jest to o wiele lepsze niz gwarancja. Podobnie lepiej jest reklamowac towar w ramach rekojmi niz gwarancji. Proponuje poczytac troche o prawach konsumenta :)
 
Do góry