PS3 raczej tak jak PS2 rozczarowanie

gromel

New member
Hawkmoon napisał:
tylko za konsolami przemawiają inne czynniki, których się już na złotówki nie da przeliczyc (na przykład przyjemnośc z grania)
Np. machanie wiimotami :) Jak to ktos madrze gdzies napisal, ps3/xbox360 to nie sa next-geny, to tylko podrasowana grafika, mocniejszy procesor i nic wiecej. Za to Wii daje ten powiew swiezosci, cos innego, cos nowego, ot nastepna generacja rozrywki.
Co nie zmienia faktu ze do kompletu do Wii trzeba dokupic PS3 sobie. Bo Wii wyciaga pazurki przy imprezach typu koledzy, piw.. itd. :) Aczkolwiek x360 ma jakby technicznie lepsza strone graficzna, np. zunifikowane shadery, ale liczac jego awaryjnosc, firmowo tylko dvd itd. pozostaje raczej ps3 tylko trzeba mu dac "rozpedzic" sie.
 
Ostatnia edycja:

bratpit

New member
gromel napisał:
Np. machanie wiimotami :) Jak to ktos madrze gdzies napisal, ps3/xbox360 to nie sa next-geny, to tylko podrasowana grafika, mocniejszy procesor i nic wiecej.

A co mialoby byc wiecej? Takie komentarze czytalem ponad rok temu, gdy x360 pojawil sie na rynku -- ludzie podlaczali konsole do starych TV i byli zawiedzeni, ze nie widza poprawy w jakosci grafiki.

Za to Wii daje ten powiew swiezosci, cos innego, cos nowego, ot nastepna generacja rozrywki.

A widziales jak wyglada Wii podlaczone do czegos wiekszego niz 32 cale? Nie da sie tego ogladac...

Aczkolwiek x360 ma jakby technicznie lepsza strone graficzna, np. zunifikowane shadery, ale liczac jego awaryjnosc, firmowo tylko dvd itd. pozostaje raczej ps3 tylko trzeba mu dac "rozpedzic" sie.

Na PS3 na razie jest bardzo malo gier, w porownaniu do X360. Pozniej, gdy gier bedzie wiecej PS3 nie zaprezentuje nic wiecej niz aktualnie X360. To sa konsole o bardzo zblizonych mozliwosciach graficznych i o podobnej mocy. Gdyby ktoras z konsol miala faktycznie wieksza moc, to juz teraz wychodzilyby 2x ladniejsze graficznie gry.
 

prawy

New member
Puki nie można odpalać gier z dysku xboxa to ps3 ma dużo lepsze perspektywy na przyszłość. Już teraz dvd to za mało. Gdy będzie można instalować podstawę gry z dvd a resztę pobierać z neta, lub całość instalować z kilku płytek dvd, wtedy jedna i druga konsola bedzie miala dla mnie dużą wartość. I proszę mi nie gadać że można grac zmieniając płyty. Jak naprzykład ma to wyglądać grając naprzykład w jakaś Kopankę? Czytalem jakiś czas temu newsa, ze np. w shooterach sieciowych jest to bardzo niepraktyczne, ponieważ nie wiadomo na jakieś mapie toczy sie rozgrywka i jaka płyta jest aktualnie potrzebna. Teoretycznie jest to możliwe, i nawet bym mógł przymknąć oko na taką możliwość, jednak dla producentów gier najważniejsza jest wygoda i zadowolenie klientów. Grube amerykańskie dzieci zaczną narzekać że za wolno, że nie wygodnie, że się nie chce i dlatego raczej gry nie będą wychodzić na kilku płytach dvd. Może tylko przygodówki, gry z założonym z góry kierunkiem rozgrywki (czyt. tomb raider, prince of persia)
 

marcin0903

New member
prawy napisał:
Puki nie można odpalać gier z dysku xboxa to ps3 ma dużo lepsze perspektywy na przyszłość. Już teraz dvd to za mało. Gdy będzie można instalować podstawę gry z dvd a resztę pobierać z neta, lub całość instalować z kilku płytek dvd, wtedy jedna i druga konsola bedzie miala dla mnie dużą wartość. I proszę mi nie gadać że można grac zmieniając płyty. Jak naprzykład ma to wyglądać grając naprzykład w jakaś Kopankę? Czytalem jakiś czas temu newsa, ze np. w shooterach sieciowych jest to bardzo niepraktyczne, ponieważ nie wiadomo na jakieś mapie toczy sie rozgrywka i jaka płyta jest aktualnie potrzebna. Teoretycznie jest to możliwe, i nawet bym mógł przymknąć oko na taką możliwość, jednak dla producentów gier najważniejsza jest wygoda i zadowolenie klientów. Grube amerykańskie dzieci zaczną narzekać że za wolno, że nie wygodnie, że się nie chce i dlatego raczej gry nie będą wychodzić na kilku płytach dvd. Może tylko przygodówki, gry z założonym z góry kierunkiem rozgrywki (czyt. tomb raider, prince of persia)
Odrazu, patrzysz na odpalanie kopii.. Chciałbym podkreślić , że mało kto gra na kopiach , w Japoni, USA, GBR i innych z troszke wyższą średnią zarobków państwie. A PS3 ma i tak lepsze perspektywy na przyszłość - ze względu na rzeszę fanboyów oraz kontynuacji gier z PS2. Nie mówię, że X360 nie ma tych gier, ale ma mniej ich. Co do zmieniania płyt to raczej, źle to sobie wyobrażasz. Jak by miało być kilka płytek to by zrobili tak, że DVD by się zmieniało w czasie Singla , no i by była 1 odrębna na multi - więc zmiana w trakcie gry na multi odpada. Tak samo w "kopankach", dany tryb by miał przeznaczoną dla niego płytkę.. Z tym narzekaniem, to już nie przesadzaj, byś musiał zobaczyć jak to wygląda na prawdę.
 

gromel

New member
bratpit napisał:
A co mialoby byc wiecej? Takie komentarze czytalem ponad rok temu, gdy x360 pojawil sie na rynku -- ludzie podlaczali konsole do starych TV i byli zawiedzeni, ze nie widza poprawy w jakosci grafiki.
Ale pisalem o czyms innym. Nastepna generacja to cos nowego, innowacyjnego. Przykladowo komputery, np. procesor Penium4 a Pentium Core2Duo to nie next gen, nvidia 6600gt a nvidia 880gtx to tez nie next gen, ale np. komputer kwantowy/optyczny/bialkowy to juz by byly next geny jak najbardziej. X360 vs xbox, PS3 vs PS2 to tylko mocniejszy procesor, mocniejszy uklad graficzny, ot wiecej tranzystorkow i koniec. Dalej pozostaje pad, zadnej innowacyjnosci.
Poprawa jakosci grafiki oczywscie jest kolosalna, ale....to zadna nowosc, gdyby to bylo 3D, obraz holograficzny to byl real next gen pelna para.


bratpit napisał:
A widziales jak wyglada Wii podlaczone do czegos wiekszego niz 32 cale? Nie da sie tego ogladac...
No ba! Wczoraj dopiero co gralismy na rzutniku na scianie, 4 metrowy obraz, to jakby sporo wiecej niz 32cale i rewelacja?
Ale w Wii nie chodzi o grafike, jej sie poprostu sie nie zauwaza, rywalizujesz z kolegami np. w tenisa. Wczoraj na imprezie przyszedl kolega kolegi kolegi :p zagorzaly posiadacz ps3, zobaczyl, zagral i powiedzial krotko "o kur..ale czad" nie mozna go bylo oderwac od Wii.


bratpit napisał:
Na PS3 na razie jest bardzo malo gier, w porownaniu do X360. Pozniej, gdy gier bedzie wiecej PS3 nie zaprezentuje nic wiecej niz aktualnie X360. To sa konsole o bardzo zblizonych mozliwosciach graficznych i o podobnej mocy. Gdyby ktoras z konsol miala faktycznie wieksza moc, to juz teraz wychodzilyby 2x ladniejsze graficznie gry.
No nie do konca, firma nie bedzie wydawac 2x tyle kasy, zeby zrobic osobne wersje na x360 i ps3 tylko robia jedna wersje ktora pojdzie na obu konsolach. Wiec nawet jak jedna z nich by byla 4x mocniejsza nie beda specjalnie pisac osobnego enginu dla niej. Wiec wiekszosc gier bedzie powstawac tak aby obie platformy je uciagly. Technicznie procesor PS3 jest sporo wydajniejszy od X360, graficznie raczej x360 jest mocniejsze (zunifikowane shadery, i 512MB vs 256MB w PS3)

PS. Ja nie mowie ze x360 czy PS3 sa glupie, a tylko Wii jest super. Wrecz przeciwnie, sa rewelacyjne. Ot poprostu nie wprowadzaja nic przelomowego next-genowego. A Wii akurat to robi. Widac to chocby po sprzedazy konsol, Wii wlasnie wychodzi na prowadzenie w ilosci sprzedanych konsol. EA niedawno stwierdzila ze popelnila straszny blad nie stawiajac na Wii.
 

marcin0903

New member
gromel napisał:
PS. Ja nie mowie ze x360 czy PS3 sa glupie, a tylko Wii jest super. Wrecz przeciwnie, sa rewelacyjne. Ot poprostu nie wprowadzaja nic przelomowego next-genowego. A Wii akurat to robi. Widac to chocby po sprzedazy konsol, Wii wlasnie wychodzi na prowadzenie w ilosci sprzedanych konsol. EA niedawno stwierdzila ze popelnila straszny blad nie stawiajac na Wii.
Ja uważam osobiście, że PS3 i X360 to next-geny na jeden sposób a Wii na drugi.. Nintendo celowało w tzw. Casual Gamers (tak jak to , powiedzieli w PE), a PS3 i 360-tka w Pro Players, Hardcore Players , choć i na Wii trafiają się hardcorowe gry ;).
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
Ludzie..

Ludzie dziwią się, czemu na PS3 jest tak mało gier. A więc ja odpowiadam.
Xbox 360, jak wszystkim wiadomo, wystartował ze sprzedażą w listopadzie 2005. A więc na co developerzy mieli robić gry? Wiedzieli, że na X360 wszyscy sie rzuca, bo to pierwszy Next Gen. Wiec developerzy robili na X360 gry. Tak samo byłoby, gdyby w 2005 wypuścić PS3, a w 2006 X360.
 

gromel

New member
A wracajac do tematu, mnie martwi tylko jedna rzecz. Tylko 256MB dla grafiki??? To juz w "zwyklych" kartach graficznych na PC jest wiecej. A biorac pod uwage rozdzielczosci 1080p to troche pozalowali tego ramu. Tak tak, wiem ze procesor graficzny w PS3 ma mozliwosc wykorzystania i pamieci graficznej i pamieci operacyjnej razem 512MB (tej operacyjnej 256MB to tez tak pozalowali) ale wtedy sami developerzy przyznaja ze ciezko z taka polaczona z racji roznego taktowania obu pamieci.
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
Polecam...

Wszystkim PS3. W listopadzie 2006 kupiłem X360. Po drugiej naprawie w ciągu 2 miesięcy go sprzedałem. PS3 kupiłem w czerwcu. Ani razu mi się nie popsuł. Jeśli ktoś nie chce wysyłać ciągle konsoli do naprawy, to niech kupi PS3.
 

Ogr

New member
Bez reklam
kupie ps3 i w co będę grać :confused: kupiłem z tego względu xbox elite przekonam się na własnej skurze czy będzie mnie kosztował kupe nerwów ;) a porównanie gwarancji xbox 3 lata a play ?????????????????????
 

darek_k

New member
W ps3 moim zdaniem zrobili dosyc ryzykowne posunięcie z BluRay , gdyby tak jak MS wypuścili wersje z DVD core plus opcjonalnie BluRay koszt wyniósłby prawie tyle ile Xbox w dodatkowo nie byloby opóxnienia a wiec dużo gier, a sporo osob póxniej pewnie by dokupiło BluRaya. Tak więc troche za bardzo byli pewni swego jeżeli chodzi o zwolenników PS2 których większość pozostała przy PS2. Teraz zbaczymy czy w nowej konsoli Xa nba gwiazdkę dodadzą dysk 320 GB z mozliwościa uruchamiania z nich gier oraz HDDVD bo jeżeli nie a PS3 stanieje to przy wyrównanej ilości gier będzie lepszą alternatywą.
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja byłbym bardziej skłonny do tego, że to Wii w znacznej części popsuło szyki PS3. No i ta jesień będzie zapewne należeć do GIER na X360.
Wystarczy spojżec na aktualną sprzedaż konsol i gier na świecie: http://vgchartz.com/
Nie jest dobrze z PS3, choćby nie wiem co Sony mówiło.
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
Gwarancja

Ogr napisał:
kupie ps3 i w co będę grać :confused: kupiłem z tego względu xbox elite przekonam się na własnej skurze czy będzie mnie kosztował kupe nerwów ;) a porównanie gwarancji xbox 3 lata a play ?????????????????????

Playstation 3 ma gwarancje na 2 lata, jak każde urządzenie. A i tak rzadziej się psuje od X360. Rzeczywiście, gdyby na X360 nie dać gwarancji na 3 lata, to po tych 3 latach za same poniesione koszty naprawy możnaby kupić jeszcze 2 X360.
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
-

darek_k napisał:
W ps3 moim zdaniem zrobili dosyc ryzykowne posunięcie z BluRay , gdyby tak jak MS wypuścili wersje z DVD core plus opcjonalnie BluRay koszt wyniósłby prawie tyle ile Xbox w dodatkowo nie byloby opóxnienia a wiec dużo gier, a sporo osob póxniej pewnie by dokupiło BluRaya. Tak więc troche za bardzo byli pewni swego jeżeli chodzi o zwolenników PS2 których większość pozostała przy PS2. Teraz zbaczymy czy w nowej konsoli Xa nba gwiazdkę dodadzą dysk 320 GB z mozliwościa uruchamiania z nich gier oraz HDDVD bo jeżeli nie a PS3 stanieje to przy wyrównanej ilości gier będzie lepszą alternatywą.

Na X360 chyba nie będzie gier na HD-DVD. Tak samo byłoby zapewne przy Sony, gdyby nie było standardowego blu-ray. I tak zostalibyśmy przy zwykłej grafice, a za 3 lata musielibyśmy kupić nowe konsole.
 

Standard

New member
jedwym napisał:
Playstation 3 ma gwarancje na 2 lata, jak każde urządzenie. A i tak rzadziej się psuje od X360. Rzeczywiście, gdyby na X360 nie dać gwarancji na 3 lata, to po tych 3 latach za same poniesione koszty naprawy możnaby kupić jeszcze 2 X360.


czytałem warunki gwarancji SONY - na ich stronie www (zresztą pisałem juz o tym)
Gwarancja na PS 3 jest na rok, do tego żenujące warunki (np dostawa do serwisu na ryzyko konsumenta itd. itp zapisy na niekorzyść kupującego)
rękojmia 2 lata ale w sklepie
 

Krawiec

New member
Lol

Lol tylko po co komu gwarancja na konsole sony ?? ?? ??
Milem szaraka 4 lata, przerobiony ani razu sie nie zepsul potem sprzedalem , mialem czarną ps2 prawie 3 lata tez mi sie ani razu nie zepsula... Po prostu sony to solidna firma, ktora nie wypusci takiego bubla na najtanszych czesciach jak XPudło od Micro$hitu...
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
oryginały czy piraty? Ja mam już trzeci rok i wszystko śmiga jak należy i nie mówie, że gram tylko na grach oryginalnych bo kopie też sie zdarza. Nie mówiąc juz o kolesiach co tylko graja na kopiach i nikt nie marudzil ze bylo coś nie tak. Podobno problemy z laserami były ale zostaly wyeliminowane w wersji 50004
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
-

Standard napisał:
czytałem warunki gwarancji SONY - na ich stronie www (zresztą pisałem juz o tym)
Gwarancja na PS 3 jest na rok, do tego żenujące warunki (np dostawa do serwisu na ryzyko konsumenta itd. itp zapisy na niekorzyść kupującego)
rękojmia 2 lata ale w sklepie

Czyli gwarancja i tak na 2 lata. Jak każde urządzenie elektryczne(elektroniczne?). X360 też wcześniej miał taką gwarancje, jak teraz PS3. Ale jak tyle X-ów padło, to chcieli pokazać, jacy są dobrzy i jak dbają o klienta.
 

Hawkmoon

New member
co do tych wyników, to też za łatwo wyciągasz wnioski, na wiosnę jeszcze ps3 miał 1m sprzedanych konsol, a xbox zdaje się 6m, więc od tego czasu (a w zasadzie od e3) idą prawie łeb w łeb - a przecież dopiero w tej chwili zaczynają wychodzić pierwsze porządne gry na ps (vide warhawk, czy heavenly sword) - co do listy gier to już kwestia gustu, bo i ps3 ma całkiem ciekawą (i przynajmniej mi się wydaje bardziej zróżnicowaną) listę gier na jesień 2007. Ale jak będzie czas pokaże...
 
Do góry