ps3 - pytanie techniczne

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie zauwazylem tej "zlotej mysli"...:D

Masta_J napisał:
Efekt placebo działa, kaska wydana na ampli z kodekami HD, na sprzęt z HDMI 1.3 robi swoje, że słyszy się nawet jeszcze więcej.
teoria bardzo odwazna na hd-forum...-tymbardziej ,ze ogloszona przez tak "doswiadczona i osluchana" osobe....

Masta_J napisał:
Na moim Logitechu Z5500 odsłuchiwałem koncert Philla Collinsa na DVD
:D:D:D

alyjen napisał:
znaczy się brząkanie w wersji w wersji unplugged ;) polecam jednak przejść się czasem na stadion można sobie uszy przeczyścić, a to też jest muzyka, takie np Rock in Rio Iron Maiden,
zapewniam cie ,ze nie bylo to brzdakanie ;) (i byl prad ;)) , do przeczyszczenia uszu uzywam z klasyki : ac/dc , led zeppelin . hendrixa, black sabbath , z rzeczy troche nowszych -g3 z denver yngwie malmmsten, satriani , do "przetkania" uszu - prodigy :D

ciekawa realizacja wielokanalowa - chociaz z odrobina efekciarstwa ;)- jehtro tull - pozycja odsluchowa odpowiada pozycji kamery wzgledem wykonawcow,wiec gdy jest np.ujecie z estrady "miedzy muzykami" tyl tworzy druga scene stereo... warto przesluchac
 

Horhe Ortega

New member
Odnośnie realizacji wielokanałowych.Mi natomiast , najbardziej się podobał moment jak z tylnych usłyszałem trzask jak Roman z widowni zdzielił Grażynę-"bo za innymi się ogląda".
 

Horhe Ortega

New member
Inny przykład realizacji wielokanałowej koncertu.Tym razem podobnie-back surround ale stereofoniczny-tupot pantofli ochroniarza powalającego gapowicza "na wbitkę".
 

bluray

Banned
Stereo nie istnieje w naturze.
Proste ograniczenie techniczne (obecnie to czysty balast technologiczny) sprawiło, że w latach 60-tych opracowano dwukanałowy system retransmisji zdarzeń akustyczno-muzycznych.
Bo też co zostaje z np. muzyki kościelnej zdegradowanej do stereo ?
Ano taki szajs.

Jak przemyśllicie to dojdziecie do wniosków jak wyżej.
Niektórzy się załapali na tryb strereo i 5.1 jest dla nich nie do ogarnięcia.

Powszechnie mylone jest sztuczne rozpraszanie stereo do 5.1 ( totalna amatorka) ze współczesną rejestracją wielokanałową.

Ja już stereo odstawiłem całkowicie.
BD - HD AUDIO - 5.1 = rules w 2009'.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bluray napisał:
Stereo nie istnieje w naturze.
Proste ograniczenie techniczne (obecnie to czysty balast technologiczny) sprawiło, że w latach 60-tych opracowano dwukanałowy system retransmisji zdarzeń akustyczno-muzycznych.

dokladnie !!!! - w koncu ktos mial odwage wyraznie powiedziec to ,co dla wielu osob jest rzecza oczywista......
bronione przez wielu "betonow" stwierdzenie, ze stereo jest bardziej "naturalne" to bzdura kompletna !
no chyba ,ze wezmiemy jako przyklad nagranie w ktorym dwa instrumenty graja w akustycznie przygotowanym pomieszczeniu....
dzwiek przy odtwarzaniu muzyki nagranej przez np.orkiestre symfoniczna ,przez dwa glosniki jest tak samo naturalny (jesli nie mniej...) jak dzwiek z ukladu wielokanalowego.....
a jesli juz ktos chce byc absolutnym purysta ,niech ustawi sobie na froncie ilosc glosnikow odpowiadajaca ilosci instrumentow, lub rownie dobrze moze je zastapic jednym glosnikiem -jakims super-hiper-szerokopasmowym......
a ....no i oczywiscie musi zadbac o to by akustyka pokoju byla przynajmniej zblizona do akustyki pomieszczenia w ktorym np.odbywa sie odsluchiwany koncert......
moze byc troche problem z koncertami stadionowymi......:D
wtedy proponuje wyniesc sprzet np.do ogrodu........;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Ja chociaż jestem amatorem to idę jeszcze dalej - w 7.1

tylko ,ze my dyskutujemy na temat realizacji wielokanalowych bazujacych na formatach HD . poobcinane i skompresowane sciezki dzwiekowe szalu nie zrobia nawet jesli beda przekazywane przez 22 kanaly....;)
 
Do góry