PS3 Media Server

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko oczywiście zależy od mocy Twojego kompa, ale sprawdź na Spirton - to beta ps3 ms, ciągle uaktualniana i poprawiana. Wersja 43 działa u mnie działa świetnie - no może poza DVD ISO, ale to już zgłoszone i w jednej z kolejnych znów będzie ok.
 

Franek54

New member
Witam. Mam pewien problem ponieważ ani PS3 ani Sony SMP-N100 nie zostało wykryte. Mam zdjęte wszystkie zapory i nic nie wykrywa :/ Jakies rady ?
 

BrudnyHarry

New member
Witam. Tym razem i ja proszę o pomoc, sam nie daje rady.
DO rzeczy:
-wczoraj podłączyłem ps3 do media server, i po przejściach udało mi się obejrzeć koncert w formacie mkv.
-dziś nic nie ruszając wyskakuje błąd mencoder.exe i za chiny nic nie pomaga.

Do tej pory zrobiłem:
-usunąłem ps3 media server 1.4 wgrałem jeszcze raz
-nowe kodeki k-lite pack, potem ffdshow + matroska splitter
-nowa jawa zainstalowana
-zmieniałem na media server 1.3

Proszę o pomoc bo krew mnie zalewa!
 

Attachments

  • debug.txt
    7,5 KB · Wyś: 364
Ostatnia edycja:

sonic01

New member
Cały czas używam PS3 Media Server bez problemów a dziś próbowałem odtworzyć film o parametrach

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Czas trwania : 1h 12 min.
Przepływność bitów : 13,4 Mb/s
Nominalna przepływaność : 13,1 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 816 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.356
Rozmiar strumienia : 6,81 GB (86%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 116 r2044 392e762
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.05:0.10 / mixed_ref=1 / me_range=48 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=8 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=13087 / ratetol=1.0 / qcomp=0.70 / qpmin=1 / qpmax=63 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / nal_hrd=none / ip_ratio=1.40 / aq=2:0.8
Język : Angielski

Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
Profil formatu : ES
Czas trwania : 1h 12 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 7 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Rear: L C R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 788 MB (10%)
Język : Angielski

Tekst
ID : 4608 (0x1200)
ID menu : 1 (0x1)
Format : PGS
Czas trwania : 1h 12 min.
Opóźnienie wideo : 21s 104ms
Język : Polski

Problem w tym że pomimo iż w filmie jest dźwięk w DTS-ie konsola daje dźwięk DD 5.1. Kiedyś jak oglądałem film z DTS-em to konsola widziała i podawała optykiem na wieżę DTS. Dlaczego teraz mam DD 5.1 ? Czy to wina tego że ten DTS to jakiś DTS ES 7-mio kanałowy ? Czy może jakieś firmware wprowadziło w konsoli jakieś zmiany ?
 

sonic01

New member
Może tak być, DTS-ES to jeden extra kanał, którego coś po drodze może nie obsługiwać.

Pozdrawiam,
Czyli może to być wina tego że w wieży nie mam podłączonego tego siódmego głośnika bo podłączyć mogę (chodzi o możliwości wieży) ale głośnika siódmego nie posiadam.
A można jakoś taki DTS 7-mio kanałowy przerobić na "zwykły" DTS ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Niestety tylko zgaduję w Twoim przypadku, bo nie przypominam sobie abym spotkał się z materiałem z audio w DTS-ES.

Po drodze masz plik wejściowy, ps3 media server, konsole i amplituner - coś po tej drodze może tego formatu nie lubić lub w samym pliku może on być w jakiś sposób źle zakodowany.

Pozdrawiam,
 

sonic01

New member
Jeszcze jedna kwestia. PS3 Media Server zawsze pokazywał mi na dole w wykrytych odtwarzaczach ikonę odnalezionego PS3 a teraz zauważyłem że oprócz PS3 znalazł urządzenie nazwane "Unknown Renderer" Jak konsola jest wyłączona to PS3 Media Server pokazuje tylko ten "Unknown Renderer". O co z tym chodzi ?

Jeszcze jedno. W ustawieniach transkodowania w PS3 Media Server przy opcji
Pozostaw dźwięk Dts w strumieniu (kompatybilne z wyjściem optycznym)
nie mam ptaszka w okienku więc może tu leży problem ?
Poniżej przy opcji
Multipleksuj DTS/FLAC do LPCM
też nie mam ptaszka w okienku i nie wiem jak to ustawić. Zawsze wszystko działało wiec tu nie grzebałem a teraz problem z tym DTS-em.
Pomożesz z tymi ustawieniami ? Jakiś screen ?
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Słuchajcie a jak zrobić żeby napisy nie były obok siebie?? Mam film sanctum 1080p SBS i TV Panasa P42VT20E + okulary aktywne i efekty spoko ale napisy są obok siebie ...... tak jakby ekran był przedzielony a nie jest.
 

Przemo86

New member
Witam,
przejrzałem forum, ale nie rozwiązałem mojego problemu.
neta mam podpiętego do PS3 poprzez routera TP LINK TL-WR74. Ściągłem program media serwer 1.40 ale na kompie wyskakuje mi komunikat,ze PS3 nie została znaleziona, a na PS3,ze nie znaleziono żadnych serwerów multimedialnych. Oczywiście w konsoli wszystko jest włączone.

Myślę,że problemem możne być UPnP. Podczas podłączania neta zaznaczyłem włącz, ale podczas testu wyskakuje mi,że jest niedostępne. wyczytałem ,ze problemem może być router, ale nie znalazłem takich ustawień w nim.

Proszę poradźcie coś :)
 

sonic01

New member
Już mi ręce opadają. Plik z tym DTS-em ES 7-mio kanałowym , plik w formacie m2ts przekopiowałem do konsoli i przy próbie odtworzenia komunikat że tego typu dane nie są obsługiwane. Czy coś przegapiłem ?
MAsta_J powiedz czy jak przerobię ten film do formatu AVCHD i wgram na przenośny dysk USB to konsola to odtworzy ? Pytam bo sporo z tym roboty będzie i nie chciałbym aby to na marne było. AVCHD utworzę oczywiście z podziałem aby pliki były zgodne z formatowaniem dysku Fat bo tylko taki konsola zobaczy z tego co mi wiadomo.
 

Przemo86

New member
Masta J, a co to jest ten DMZ? Sorki za pytanie, ale nie wiem .

Dodam tylko,że raczej router nie jest winny ponieważ podłączyłem samym kablem z modemu i UPnP dalej jest niedostępny :/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Już mi ręce opadają. Plik z tym DTS-em ES 7-mio kanałowym , plik w formacie m2ts przekopiowałem do konsoli i przy próbie odtworzenia komunikat że tego typu dane nie są obsługiwane. Czy coś przegapiłem ?
MAsta_J powiedz czy jak przerobię ten film do formatu AVCHD i wgram na przenośny dysk USB to konsola to odtworzy ? Pytam bo sporo z tym roboty będzie i nie chciałbym aby to na marne było. AVCHD utworzę oczywiście z podziałem aby pliki były zgodne z formatowaniem dysku Fat bo tylko taki konsola zobaczy z tego co mi wiadomo.
Wygląda więc na to, że konsola nie odtwarza takiego formatu z pliku, co zresztą nie jest bardzo dziwne bo zwykłego DTSa też nie odtwarza z pliku chyba, że jest spatchowany np. przez mkv2vob - tu z kolei m2v może nie radzić sobie z więcej niż 6 kanałowym DTSem. AVCHD może tu pomóc, wytnij sobie jakiegoś sampla np. minutowego i jego przerób do AVCHD, jak pójdzie to wtedy przerobisz całość.

@Przemo86
Let me google that for you

Pozdrawiam,
 

Przemo86

New member
OK, a czy w ustawieniach routera mam zmienić adres IP na statyczny i czy poza wpisaniem adresu IP konsoli mam jeszcze coś zmienić?

Dziękuję Ci bardzo za inforamcje.
 

sonic01

New member
Znalazłem trochę czasu i tak jak doradzałeś Masta_J przerobiłem kawałek tego filmu do formatu AVCHD, nagrałem na płytę i po włączeniu w PS3 nerwowo spoglądałem na wyświetlacz w moim ampli i radość bo pokazuje DTS ES Discrette 3.3.1. Mało tego przy przerabianiu nie usuwałem dźwięku PL i mogłem na PS3 włączyć również dźwięk DD 5.1 i napisy. Tu radość się kończy bo niestety na ekranie czarno, jest piękny dźwięk a nie ma obrazu. Dlaczego tak się dzieje ? Dodam że ten sam kawałek przerobiłem na format DVD i tu miałem dobry obraz, dźwięk DTS ale nie ma napisów. Można jakoś z pliku mkv wyciągnąć te napisy do osobnego pliku ?
 
Do góry