PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

houdini2008

New member
To wszystko wyjaśnia, nie sprawdzaleś na konsoli?? VLC czy Media Player nie pokaże Ci napisów ze struktury AVCHD, that's it. Jest jeden program który odtwarza takie struktury, włacznie z pełnymi strukturami bluray a nazywa się : TotalMediaTheater3.
Pozdrawiam
 

zeusrulez

New member
Wybaczcie Panowie, mogłem napisac wcześniej...

Dziękuje za okazaną pomoc! Jutro sprawdzę bo dopiero w dniu jutrzejszym PS3 zawita u mnie.
 

Honorius

New member
switch 100 mb/s 1gB?

Cześc,
dopiero zaczynam zabawę z stremowaniem obrazu z PC do PS3, i mam pytanie - potrzebny switch 1 GB/s czy wystarczy 100mb/s?
 

zeusrulez

New member
I kolejne schody ....

Witam Szanownych Kolegów,
Na wstępie chciałem podziękowac raz jeszcze za okazałą pomoc
PS3 przyjechało, podłączone trochę pograłem i zabrałem się za to o czym wcześniej rozmawialiśmy.
I jest problem. Konsole bez problemu połączyłem z MS, widzi się wszystko ładnie pięknie, PC po WLAN na roputer i router z PS3 po WLAN.
I teraz tak udostepniłem sobie tylko katalog z filmem w/w bękarty wojny i zaczynam kopiowac , trwało to około 15 godzin .... całe szczęscie nastała noc poszedłem spac a rano do pracy.
I co się okazało... po skopiowaniu na dysku konsoli mam około 30G a film w mkv zajmował około 12G (a raczej miałm bo już to usunąłem) foldery były trzy główne o nazwach T, L czy jakos tak i cos jeszcze, katalogi miały od 3 do 12 plików różnych nazw przyznam, że film był podzielony na 4 pliki, ale dziwnie porozrzucane, dzwięk ok, ale przy przewijaniu cos się z nim działo ale Panowie bez napisów...
Jakies sugiestie ?
Pierwsza która mi się nasuwa to połączenie wszystkiego kablem ponieważ router obsługuje po WLAN - 802.11b/g
A co dalej ?
Jesli źle usutuowałem wątek to przepraszam, ale potrakotwałem to jako kontynuacje.

Pozdrawiam
 

zeusrulez

New member
Witam Kolegów.

wchodzę w media server pokazuje mi katalog bekarty.wojny\AVCHD\BDMV
Jest jeszcze katalog CERTIFICATE, wchodzę w BDMV i tu jest kilka katalogów, każdy pusty jedynie katalog STREAM pełny w którym katalogu jest #--TRANSCODE--# wchodzę w ten katalog i tutaj 4 katalogi 00001.MTS - 00004.MTS w każdym katalogu są 4 pliki np. 00002.MTS [MEncoder]*, [TSMuxer]*, MENCODER {Aduio: DTS/Polish}*, TsMuxer {Audio: DTS/Polish}*
Po kliknięciu trójkątem wybieram odtwórz i jest film ale bez napisów
Na marginesie w katalogu STREAM są 4 pliki 00001.MTS* - 00004.MTS* ale bez dzwięku

Program TotalMediaTheater3 też nie pokazuje mi żadnych napisów, próbowałem już z 4 filmami i nic, co mogę robic nie tak ...?
 

zeusrulez

New member
Witam Masta_J

Teraz się zastanawiam nad tym , że pójdę kupic zewnętrzny dysk zapłacę około 300pln a i tak będzie problem, ponieważ próbowałem filmy odtworzyc w TotalMediaTheater3 i nie było napisów...

Pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy jaki masz format wejściowy tego materiału.
Jeśli nie masz aktualnie odpowiednio dużego pendrive'a albo dysku na USB to taki materiał możesz też wypalić na płycie w formacie UDF 2.50.

Generalnie struktury AVCHD najlepiej odtwarza się z zewnętrznego dysku na USB - zyskujesz wtedy "przełączalne" napisy, śmiga DTS bez żadnych kombinacji, do tego dochodzi odtwarzanie w 1080p/24 no i sporo odpowiedniego materiału można tylko muxować więc zyskuje się na czasie.
Napisy do pliku trzeba hardkodować w większości przypadków więc tutaj AVCHD ma olbrzymią przewagę. Niby nie trzeba ich hardkodować do DivXa ale żeby uzyskać DivXa z x264 i tak trzeba transkodować video co wiadomo ile zajmuje czasu.
Przy AVCHD trzeba się liczyć z tym, że jeśli mamy materiał o mniejszych rozdzielczościach niż 720 i 1080 linii to będziemy mieli czarny pas pod filmem.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

zeusrulez

New member
Wszystko co sciągam to i tak .mkv bo wydaje mi się, że nie chodzi Ci o kodek ...

Przyznam szczerze, że trochę nie rozumiem
M2V jest po to, żeby wmuxowac napisy lub tez transkodowac, ściągam taki materiał , że transkodowanie pomińmy. "Przełączalne" napisy , tego nie rozumiem ?
Skoro w M2V wmuxuje napisy to już chyba nie ma co przełączac ??

Jeśli przez zewnętrzny dysk USB to musi to byc zapisane np. tak : E:\ blablabla. i nic więcej , tzn nie może byc już inny film, chyba, że mulitAVCHD , tak ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko co sciągam to i tak .mkv bo wydaje mi się, że nie chodzi Ci o kodek ...
Więc jeśli chcesz to streamować to nie konwertuj do AVCHD.

Przyznam szczerze, że trochę nie rozumiem
M2V jest po to, żeby wmuxowac napisy lub tez transkodowac, ściągam taki materiał , że transkodowanie pomińmy. "Przełączalne" napisy , tego nie rozumiem ?
Skoro w M2V wmuxuje napisy to już chyba nie ma co przełączac ??
"Przełączalne" to takie, które możesz wyłączyć w odróżnieniu od tych whardkodowanych.
Poza tym to takie, które wystarczy tylko wmuxować.

Jeśli przez zewnętrzny dysk USB to musi to byc zapisane np. tak : E:\ blablabla. i nic więcej , tzn nie może byc już inny film, chyba, że mulitAVCHD , tak ?
Musi to być zapisane w X:\AVCHD\BDMV
Filmów może być wiele ale odtwarzać można tylko ten z katalogu AVCHD. Po podłączeniu do komputera wystarczy tylko przenieść co chcemy, co trwa 5 sekund i już możemy oglądać co innego - albo zostaje multiAVCHD ale szczerze powiem nie orientuje się jak wygląda tam dołożenie do np. struktury 10 filmów jeszcze jednego.

Pozdrawiam,
 

zeusrulez

New member
Więc jeśli chcesz to streamować to nie konwertuj do AVCHD.

Dwie opcje, jeśli chce to streamowac to w M2V Output Type: na file a File Splitting na FAT32,tak ?
A jeśli nie chce tego stremowac tylko wmuxowac napisy i skopiowac na dysk konsoli na pomocą Media Server to w takim razie co ?

Pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Do streamowania File i File Splitting: None - jeśli streamujesz to nie obowiązują Ciebie ograniczenia FAT32. Napisów też nie hardkodujesz bo media server ma zrobić to za Ciebie. Przy odpowiednim materiale też powinien być tylko mux.

Jedyne co możesz skopiować na dysk konsoli by miało soft suby to jest DivX.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

zeusrulez

New member
To w takim razie jak Ty kopiujesz coś na dysk konsoli ?? Bo wiem, że tak robisz, żeby nie bawiac się w stremowanie, przez zewnętrzny dysk USB ??

Wydawało mi się, że mogę za pośrednictwem Media Server skopiowac coś na dysk i wiem, że mogę to zrobic ale objawy znasz, nie ma napisów. I mówisz, że napisów i tak nie będzie tylko divix ma rację bytu ?
 

zieloony

New member
albo zostaje multiAVCHD ale szczerze powiem nie orientuje się jak wygląda tam dołożenie do np. struktury 10 filmów jeszcze jednego.

Pozdrawiam,

W najnowszej wersji programu, da się to zrobić bezboleśnie (że tak powiem), w menu tylko trzeba ustawić 1 tytuł na 1 stronie - wtedy menu nie będzie ponownie przerabiane a jedynie dodana nowa strona z nowym tytułem.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziękuję bardzo za informację.
Czy cała struktura tych 10 filmów jest przerabiana ponownie by dodać kolejny 1 tytuł? Wydaje mi się, że musi.

To w takim razie jak Ty kopiujesz coś na dysk konsoli ?? Bo wiem, że tak robisz, żeby nie bawiac się w stremowanie, przez zewnętrzny dysk USB ??

Wydawało mi się, że mogę za pośrednictwem Media Server skopiowac coś na dysk i wiem, że mogę to zrobic ale objawy znasz, nie ma napisów. I mówisz, że napisów i tak nie będzie tylko divix ma rację bytu ?
Nic nie kopiuję na dysk konsoli. Dlaczego?
Bo żeby oglądać z dysku konsoli filmy z napisami najpierw trzeba poświęcić multum czasu na żmudne hardkodowanie napisów do x264 lub transkodowanie video do DivX.

Napisz co Ty konkretnie chcesz osiągnąć, to doradzę co i jak.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
W poprzedniej wersji multi... było by przerabiane wszystko od nowa. W nowej już nie, jedynie menu jak ustawisz tak że widać 7 tytułów na stronie to 3 przed dodanym tytułem i trzy po, są tworzone od nowa, a jak się ustawi 1 tytuł na stronie to nic nie przerabia tylko dodaje 1 tytuł.
 

zeusrulez

New member
Nic nie kopiuję na dysk konsoli. Dlaczego?
Bo żeby oglądać z dysku konsoli filmy z napisami najpierw trzeba poświęcić multum czasu na żmudne hardkodowanie napisów do x264 lub transkodowanie video do DivX.

Napisz co Ty konkretnie chcesz osiągnąć, to doradzę co i jak.

Pozdrawiam,[/QUOTE]

Coś mi zaczyna już się klarowac
Chciałbym gotowy film z napisami przekopiowac na dysk konsoli ale widze, że to żmudna praca, to w takim razie co mi zostaje ??
- zewnętrzny dysk USB
- bądź streamowanie przez media serwer, ale to komputer cały czas musi chodzic , tego chce uniknąc.
 
Do góry