PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

wajper

New member
Dzięki gianbuffon, jestem już ciut bliżej celu.

Ustawienia takie jak proponujesz:
img163.imageshack.us/img163/1133/m2v1.jpg

przerobiłem film:
(wklejać do przegladarki)

docs.google.com/Doc?docid=0AaAFJZKIwlbJZGZyZDN4eDVfMmNrNHFyM2Zq&hl=pl

I tu problem.
Z plikiem mkv jest wszystko ok smiga na pc i ps3 przez ps3ms.
Po przerobieniu m2v za 1 razem BEZ zaznaczonego always transcode dts zrobil sie 1 plik mpg 4gb i drugi *.mpg.split.2.ts. Czyli objetość zmnijeszyla sie o polowe(jak sie okazalo to dlatego ze film jest do polowy)
W obu nie ma dzwieku na PC a PS3 same trzaski(myslalem ze ps3 odtwarza dts)
Drugie podejscie z zaznaczonym always transcode dts.
Tu juz lepiej, jest dzwiek wszystko wyglada ok ale zapisal sie tylko 1 plik 4gb i film do polowy (ale dziala na pc i ps3) wiec moje pytanie gdzie sie podziala 2 czesc??

PS. czy mozna przekonwertowac do AVCHD ->usb, nagrac na pena i potem zawartość przerzucić na ps3 (~8gb)?
Siakies sugestje?
 

gianbuffon

New member
hmmm nie wiem co jest grane, moze ktos bardziej doswiadczony, np. Masta_J (pozdro :)) sie wypowie.
ale wg mnie moze to wina tego ze oba filmy sa tak samo nazwane. sprobuj je przerobic osobno.
co do ustawien, to rob tak jak napisalem. czyli tak jak na screenie, ktory dales, ale z odznaczonymi funkcjami always transcode sub i always transcode dts. ale naprawde nie wiem jak pomoc, pokombinuj cos. sprawdz z innymi filmami

co do AVCHD, to nie da sie tego przeniesc na ps3. dziala to albo z usb albo z plyty
 

arturroj

New member
witam
całą noc przetwarzałem film w mkv2vob a dzisiaj próbowałem go odtworzyć w ps3 i obraz jest ładny lecz dzwięk jest okropny tzn strasznie piszczy. co zaznaczyłem źle w mkv2vob??:|
 

MMrozo

New member
Witam

Z tymi piskami to mam to samo tylko inne filmy. Nie czytałem jak odtwarzasz ale zakładam, ze tak samo jak ja tzn. PS3 podłączone do ampli za pomocą HDMI. Nie jest to wina błędów konwersji, czy złych ustawień. Mam pewną teorie na ten temat: dźwięk jest zabezpieczony przed kopiowaniem w sposób niestandardowy i ktoś kto ripował nie miał stosownych narzędzi (może ich nie ma). Rozwiązaniem tego problemu jest przesyłanie dźwięku za pomocą kabla optycznego, wtedy jest wszystko ok. Sprawdziłem to organoleptycznie tzn. po zmianie ampli na posiadający HDMI właśnie usłyszałem takie piskliwe dźwięki np. w filmie Auta. Kłopotem jest tylko przełączanie ustawień w konsoli jeśli komuś zależy na gęstych formatach z płyt BD, na szczęście takich ripów nie jest zbyt wiele.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wajper

New member
Muszę podzielić się z Wami pewną miłą niespodzianką jaka mnie ostatnio spotkała.
Po transkodowaniu filmów MKV w rozdzialce 720p zajmują 4-8Gb (w przybliżeniu tyle ile źródło). Więc wszyscy mówią, że na PS3 tego(>4GB) nie wrzucę ze względu na ograniczenia FAT i trzeba dzielić plik (opcja spliting w mkv2vob).
A tu niespodziewajka zaryzykowałem i filmy transkodowałem bez splitu.
PS3 slim 250 Gb przyjął wszystko na siebie bez najmniejszego zająknięcia.
Kopiowałem na konsole z PC filmy z rozszerzeniem mp4 za pomocą PS3MS zajmujące do 8Gb (większych jeszcze nie próbowałem).
Co jest przyczyną tej niespodzianki? Czyżby PS3 w jakimś ostatnim sofcie uraczył nas konwersją na NTFS? A może najnowsze wypustki PS3 Slim 250GB fabrycznie ma dyski nie w Facie32?
W każdym razie jestem bardzo zadowolony i polecam tą metodę. Nareszcie mogą wszystkie filmy w HD przerzucić na PSa;] i oglądać bez konieczności stremowania bądź wypalania/nagrywania na pena.

Jak wrócę z pracy zamieszczę screena z moją konfiguracją mkv2vob.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zawsze tak było kolego, żadna nowość.
Ograniczenie 4 GB obejmuje tylko dyski zewnętrzne podłączane po USB.

Pozdrawiam,
 

wajper

New member
Ok, nie nowość ale dla mnie zaskoczenie bo sugerowałem się wypowiedzią gianbuffona:
Kod:
natomiast jesli chcesz streamowac albo przegrac na dysk konsoli, to robisz to tak:
[B]file splitting - fat32[/B]
 

SDman

Banned
Problem AVCHD odtwarzanych z HD PS3 slim 250GB

Witam, jestem po zakupie PS3 slim 250GB i niestety muszę prosić o pomoc -poradę .
Konsola podłączona z TV po HDMI, jakość materiału z Kamery Sony 505VE nagranego na DVD AVCHD i odtwarzanego przez Blu konsoli REWELACJA taki sam jak bezpośrednio z Kamerki po Mini HDMI.
Również Materiał odtwarzany bezpośrednio z kamery połączonej po USB do konsoli jest SUPER.
I na tym koniec zachwytów ! :-( ! Ten sam materiał przegrany z Kamery na HD konsoli czy to z Pamięci USB
jak również odtwarzany z samej pamięci USB jest gorszej jakości -tak jakby "czkał" jak również efekt zbliżony do stroboskopu (oczywiście w mniejszym stopniu) np na drzewach i przesuwającej się kamerce.
Podkreślam TEN SAM materiał !
Co robić ? Co może być powodem , czy reklamować konsolę :???: ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak przegrasz z kamery na dysk konsoli to już wtedy nie jest AVCHD, strukturę AVCHD możesz natomiast zachować na zewnętrznym USB po lekkich przeróbkach - wszystko opisane tutaj na forum.

Pozdrawiam,
 

SDman

Banned
Masta_J napisał:
Jak przegrasz z kamery na dysk konsoli to już wtedy nie jest AVCHD, strukturę AVCHD możesz natomiast zachować na zewnętrznym USB po lekkich przeróbkach - wszystko opisane tutaj na forum.

Pozdrawiam,
hmm, no tak plik przegrany z kamerki na konsolę to .mts (dla mnie to to samo) np. Video codec: AVC 12.0Mbps . Przegrany na na kompa
też ma . mts wystarczy dodać .np Total Commanderem 2 po m i już ! Albo pobrać z kamerki za pomocą PMB aby od razu były .m2ts.
To nie zmienia faktu, że "powtórzę się" ten sam plik co w kompie do wypalenia DVD AVCHD przeniesiony na penie usb na HD konsoli źle odtwarza się jw. post!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
SDman napisał:
(...)
To nie zmienia faktu, że "powtórzę się" ten sam plik co w kompie do wypalenia DVD AVCHD przeniesiony na penie usb na HD konsoli źle odtwarza się jw. post!
Jak Ci już wytłumaczyłem to nie jest ten sam plik, odtwarzanie tego ze struktury AVCHD a bezpośrednio z pliku to dwie różne bajki.

Pozdrawiam,
 

SDman

Banned
Masta_J napisał:
Jak Ci już wytłumaczyłem to nie jest ten sam plik, odtwarzanie tego ze struktury AVCHD a bezpośrednio z pliku to dwie różne bajki.

Pozdrawiam,
ok. czyli mam się nie martwić, że coś jest nie tak z Konsolą ? Tylko doczytać i dokształcić się -choć było by miło w pigułce jak
najwygodniej PS3 przekształcić w tzw. Kieszeń multimedialną -głownie chodzi o materiał z Kamery HD. :) .

PS. juz 31 stron przeczytane i niestety nic na mój temat nie ma -czytam dalej
 
Ostatnia edycja:

fresh79

New member
Witam wszystkich

Na wstępie chciałbym podziękować Masta J za wkład włożony w wątek poświęcony przerabianiu plików mkv na inny format. Dzięki wskazówką przerabiam sobie filmy widoczne dla ps3 bez większych problemów.
Niestety ostatnio ściągnąłem kilka filmów, które po żmudnym procesie transkodowania ( lubię mieć obraz wycentrowany) zakończyły się informacją muxing failed. Jeśli ktoś znalazłby chwile czasu i ochoty na przejrzenie informacji z mediainfo i udzielił podpowiedzi co może być przyczyną będę wdzięczny.
Pozdrawiam.


General
Pełna ścieżka : H:\Torrenty\do zrobienia\skof18\s-ironman.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 12.0 GiB
Czas trwania : 2h 6mn
Całkowita przepływność bitów : 13.6 Mbps
Zdekodowana data : UTC 2008-09-22 07:51:39
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.3.0 ('Freak U') built on Sep 8 2008 18:32:16
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Yes
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 frames
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 2h 5mn
Przepływność bitów : 11.9 Mbps
Szerokość : 1 920 pixels
Wysokość : 800 pixels
Proporcje obrazu : 2.40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23.976 fps
Rozdzielczość : 24 bits
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progressive
bity/(piksele*ramki) : 0.322
Rozmiar strumienia : 10.4 GiB (87%)
Tytuł : x264 - crf encode
Biblioteka zapisująca : x264 core 64 r977M 2042a19
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.0 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=crf / crf=21.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / vbv_maxrate=38000 / vbv_bufsize=30000 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : English

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2h 6mn
Rodzaj przepływności : Constant
Przepływność bitów : 1 510 Kbps
Kanały : 6 channels
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48.0 KHz
Rozdzielczość : 24 bits
Rozmiar strumienia : 1.33 GiB (11%)
Tytuł : DTS - 1536 kbit/sec
Język : English

Text #1
ID : 3
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Język : English

Text #2
ID : 4
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : non-English parts
Język : English

Text #3
ID : 5
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Język : Dutch
 

SDman

Banned
Masta_J napisał:
Jak Ci już wytłumaczyłem to nie jest ten sam plik, odtwarzanie tego ze struktury AVCHD a bezpośrednio z pliku to dwie różne bajki.

Pozdrawiam,
Niestety nic nie znalazłem -przewaliłam sie przez 88 stron. Jeszcze inny tok rozumowania:
Miałem kamerkę JVC GZ730 -SD czyli mpg2 oraz obudowę multimedialna TrekStor 500GB. Pliki z kamery przegrane na komp, a nastepnie
na dysk obudowy po usb. Odtwarzały się w tej samej jakości co na wypalonej płytce DVD ?!
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam mały problem. Mam plik MKV z dźwiękiem DTS na pokładzie. Po przerobieniu M2V z dźwięku pozostaje tylko szum.

To moje ustawienia:




Chciałbym jeszcze dodać, że zależy mi na pozostawieniu dźwięku DTS. Nie chcę przerabiać na AC3.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Odtwarzasz te filmy z karty MemoryStick?
Dlaczego masz ustawione m2ts?

Czytałeś No Sound? Static? Click here?

Pozdrawiam,
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Odtwarzasz te filmy z karty MemoryStick?
Dlaczego masz ustawione m2ts?

Czytałeś No Sound? Static? Click here?

Pozdrawiam,
Rozumiem, że najlepiej ustawić na Automatic?
A reszte jak ustawić?

Chodzi o to, że chcę to przerobić na File i zostawić DTS. Nie chcę AVCHD.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli odtwarzasz normalnie z pendrive'a albo dysku USB to ustawiasz FAT32 (4 GB) w File Splitting, wszystko co się da ustawiasz na Automatic, chyba, że masz konkretny powód by nie korzystać z tego ustawienia.

W programie nic już więcej nie ustawiasz, stosujesz się tylko do zapisów w sekcji, o której pisałem wcześniej.

Pozdrawiam,
 
Do góry