PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

houdini2008

New member
mp_nafta napisał:
No teraz to już nie wiem co robię źle, wszystko mam zanaczone jak na załączonym obrazku (próbowałem również z zaznaczoną opcją always encode subtitles). Muxowanie przebiega bardzo szybko i sprawnie, katalog AVCHD kopiuję na pendriva, ps3 ładnie to odtwarza. Wchodzę w opcję wyboru napisów, na ekranie wyświetla się otcher 1, a napisów jak nie widać tak nie widać.

Witam, piuerwsze moje pytanie: co masz na myśli mówiąc "szybko"? dziś pierwszy raz spróbowałem zrobić AVCHD USB z napisami (kodek x264), i proces trwał taki sam czas jak zwykle. Tylko mam mały problem ponieważ powstał mi jeden katalog AVCHD o wielkości ok 6,5 GB (tak samo jak materiał wejściowy mniej więcej), a zdaje się powinien podzielić na dwa katalogi poniżej 4 GB hmmm i teraz lekko zgłupiałem. Jak to u Was wygląda? Jak to przerzucić przez USB?
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W jakiej rozdzielczości był Twój film?
Nie powinno dzielić na żadne dwa katalogi, nagrywasz folder AVCHD do głównego katalogu pendrive'a czy dysku USB i jedziesz.

Pozdrawiam,
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Jestem w posiadaniu pewnego filmu w Full HD. Oczywiście jest on w formacie MKV i waży troszkę ponad 16GB. Mam problem bo podczas próby przekonwertowania na plik m2ts wyskakuje mi komunikat: "Unsupported Subtitle Format: TEXT/SSA"

Co zrobić?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dobra jest z napisami już sobie poradziłem. Teraz mam taki problem, że próbuje konwertować, ale wyskakuje mi komunikat, że mam za mało miejsca na dysku chociaż mam z 40GB wolnego a niby potrzebuje 36GB. Jak zwolnie jeszcze więcej dysk i próbuje jeszcze konwertować to pokazuje, że potrzebuje aż 57GB! Przypomnę, że film waży około 16GB.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od ustawień, które stosujesz a szklaną kulę mam akurat w naprawie.

Pozdrawiam,
 

mp_nafta

New member
Masta_J napisał:
Z tych ustawień wynika, że napisy dołączasz z zewnętrznego pliku SRT.
Sprawdź sobie czy przypadkiem pierwsza linijka Twoich napisów nie zaczyna się od 00:00:00. W wersji 2.4.2 jest znany bug, który powoduje, że nie są wyświetlane napisy w ogóle jeśli pierwsza właśnie linijka zaczyna się jak wyżej.
Wystarczy zmienić 00:00:00 na 00:00:01.

PS. Jeśli korzystasz z opcji TC: MPEG-2 (Fast) to przy transkodowaniu plik wynikowy może być spory.

Pozdrawiam,

Dzięki za pomoc, wyglada na to, że wszystko juz hula ;) sprawdzałem na małych plikach, wielkości 1 GB ale jeżeli działa na 1GB to na 4 też będzie.
Mam jeszcze jedno pytanko czy jest taka mozliwość by streamować plik AVCHD z pc na konsole? Np przez TVersity.
 

mp_nafta

New member
Masta_J napisał:
Nie znam takiego narzędzia, które umożliwiałoby streamowanie struktur BluRay.

Pozdrawiam,

ok,
a jest taka możliwość aby kilka obrazów bluray (AVCHD) mieć na jednym pendrive np 16GB, ewentualnie dysku usb podpiętym do konsoli?
 

ps_user

New member
Bez reklam
Ten MultiAVCHD to bajerancka opcja :eek:

Czy ktoś oprócz mnie ma problemy z synchronizacją audio przy DUBPL czy LEK-PL? Mam kilka filmów i w każdym gdzie jest dżwięk PL, po muxowaniu czy przekodowywaniu w MKV2VOB audio nie pokrywa się z obrazem. Najciekawsze jest to że streamując pierwotny plik .mkv, przez Javę, audio jest OK. Dodam że, ustawienia zapewniają poprawne muxowanie i lub, wkodowywanie napisów przy ścieżkach audio Eng.
Jaka może być przyczyna :confused:
 

houdini2008

New member
Masta_J napisał:
W jakiej rozdzielczości był Twój film?
Nie powinno dzielić na żadne dwa katalogi, nagrywasz folder AVCHD do głównego katalogu pendrive'a czy dysku USB i jedziesz.

Witam mój film jest w rozdziałce 720p, już skumałem o co chodzi lecz jeszcze nie testowałem, poprostu przy opcji AVCHD USB, plik filmowy wewnątrz katalogów jest podzielony poniżej 4GB, Masta_J wcześniej pisałeś, iż przy tej opcji plik z napisami nie jest na stałe muxowany do filmu, tylko leci z osobnej ścieżki, czy w takim razie cały proces nie powinien być szybszy? Widziałem również iż dźwięk nie był zmieniany do AC3 , czy w takim układzie film będzie posiadła ścieżkę DTS , jeśli tak to :eek:k: .
Jak jak się zachowuje taki plik w czasie odtwarzania? Sam przeskakuje na kolejną część filmu, czy trzeba to robić ręcznie?

jakiś czas później.............

No więc, udało się :), z dysku USB śmiga aż miło, doszło wiele opcji ustawień, chyba wiecej niż przy oddtwarzaniu DVD, jest nawet korekcja kolorów :twisted: , dodatkowo w końcu znowu na moje uszy popłynął miód w postaci DTS-u. Z tym że na początku się lekutko zdziwilem bo po odpaleniu miałem dźwięk analogowy,po naciśnięciu select-u, patrzę jest jak byk DTS 5.1 a na ampli nie widać hm, zmieniłem podczas odtwarzania opcję dźwieku na bitstream no i.....odrazu usłyszałem i zobaczyłem "magiczne" DTS na ampli:eek:k: . Zauwarzyłem również iż zniknęła opcja zmiany wielkości obrazu,a jest on na całym ekranie, zastanawiam się czy nie przycina jakichś części obrazu. Na początku ten sam film odpaliłem z wewnętrznej struktury ponieważ utworzyłem folder video->nazwa filmu->AVCHD->itd i były paski u góry i dołu oraz nie było dźwieku. Póżniej zostawiłem sam folder AVCHD i odrazu w konsoli pokazała się ikonka materiału video. Czyli wychodzi na to, iż na nośniku USB mogę mieć tylko jeden film AVCHD? I jeszcze jedno na forum naszego ulubionego programu widziałem dziś nowe wersje beta,testujecie je? Warto updatować.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

omar

New member
a ja zapytam z innej beczki
mam problem z konwersja pliku Changeling.720p.BluRay.x264-SEPTiC

w pierwszej fazie pojawia sie napis mkv ekstrakt i na ok 60% komputer wiesza się. sprawdzałem kilka razy na wersji 2.2.4 i 2.4.2
inne filmy działają bez zarzutu (ustawienia standardowe, proponowane już w tym wątku).

jak można to ugryźć?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@houdini2008
Nie doszły żadne opcje ustawień - po prostu w ten sposób odtwarzane są filmy BluRay jak i również struktura AVCHD.
Wchodząc do środka struktury AVCHD odtwarzasz po prostu kontener m2ts - w tym przypadku PS3 nie wspiera DTSu z pliku ani soft subów.
Co do jednego katalogu AVCHD to mnie nawet nie denerwuj tylko zechciej poczytać post tuż nad Twoim :razz:

Ja korzystam tylko z bety :cool:

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
Masta_J napisał:
Nie doszły żadne opcje ustawień - po prostu w ten sposób odtwarzane są filmy BluRay jak i również struktura AVCHD.
Wchodząc do środka struktury AVCHD odtwarzasz po prostu kontener m2ts - w tym przypadku PS3 nie wspiera DTSu z pliku ani soft subów.
Co do jednego katalogu AVCHD to mnie nawet nie denerwuj tylko zechciej poczytać post tuż nad Twoim :razz: Ja korzystam tylko z bety :cool:

Witam, ok ok, już sprawdziłem, wczoraj się lekko podjarałem i za szybko naskrobałem. Fakt faktem że zniknęła opcja ustawiania wielkości obrazu.
Masta_J bety3 używasz? Widzę że do bety automatycznie się nie aktualizuje, odinstalowywałeś wersję 2.4.2 i dopiero nową, czy odrazu uruchamiałeś betę i instalowałeś na starszą wersję? Zauważyłem że instalka najnowszej wersji jest odchudzona o 3 MB, ciekawe. Apropo multiAVCHD, czasochłonne to i skomplikowane, czy raczej odwrotnie? No i jeszcze jedno:
Masta_J napisał:
O to właśnie chodzi w AVCHD USB, że napisy nie są kodowane do filmu tylko dołączane jako kolejna ścieżka.
więc czy cały proces nie powinien przebiegać zdecydowanie szybciej?
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Teraz instalator działa na takiej zasadzie, że odinstalowuje poprzednią wersję i instaluje dopiero właściwą.
W momencie kiedy beta będzie działała poprawnie wersja 2.4.2 zaktualizuje się do kolejnej tym razem już oficjalnej wersji powstałej z tej bety.

Co do multiAVCHD to jestem jednym z dwojga ludzi na świecie, którym ten soft się nie odpala i wywala jakiś error - autor programu zalecił mi reinstall systemu co pewnie zrobię ale jeszcze nie teraz - moje doświadczenia w tej materii są więc zerowe.

Co do procesu muxowania napisów jako odrębnej ścieżki to owszem powinno to trwać szybciej ale wszystko i tak zależy od wejściowego materiału wideo - jeśli z nim jest coś nie kaman to trzeba transkodować i licho bierze szybszy proces.

W wersji 2.4.2 ten proces jeszcze troszkę kuleje - poprawiony został w którejś becie. Mianowicie każdy materiał nie mający dokładnie 720 linii jest transkodowany. W wersji beta jeśli materiał ma 584 linie i więcej to jeśli video spełnia normy PS3 nie ma transkodowania - leci tylko muxing - i o to chodzi :cool:

Pozdrawiam,
 

misiaczekm

New member
ps_user napisał:
Ten MultiAVCHD to bajerancka opcja :eek:

Czy ktoś oprócz mnie ma problemy z synchronizacją audio przy DUBPL czy LEK-PL? Mam kilka filmów i w każdym gdzie jest dżwięk PL, po muxowaniu czy przekodowywaniu w MKV2VOB audio nie pokrywa się z obrazem. Najciekawsze jest to że streamując pierwotny plik .mkv, przez Javę, audio jest OK. Dodam że, ustawienia zapewniają poprawne muxowanie i lub, wkodowywanie napisów przy ścieżkach audio Eng.
Jaka może być przyczyna :confused:
Dokładnie mam to samo co Ty przy tych filmach... także używam tych sterowników. Kompy raczej maja wystarczającą moc obliczeniową. Czuję, że z tym sie nie da nic zrobić.... przynajmniej na razie.... jak znajdę czas to odinstaluje CCCP i wyczyszczę rejestr... może to coś pomoże.

Programy, którymi próbowałem:
mkv2vob - nawet na chama transkodując
tsMuxerGUI

Filmy:
Hancock.2008.Unrated.720p.BluRay.Lektor.PL.x264-WKS.mkv - głos przesunięty
Rambo.2008.720p.BluRay.Lektor.PL.x264-WKS.mkv - głos OKI
Angielska.Robota-The.Bank.Job.720p.Bluray.AC3.Lektor.PLx264-WKS.mkv - głos przesunięty

[quote name='denver666' date='27 Jan 2009, 8:00' post='155922']
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dźwięk został dołożony z wersji dvd. I pewnie nie zgadza się ilość klatek. Na kompie często nie stanowi to problemu bo programy same sobie dopasowują. Przynajmniej zauważyłem to z napisami. Z tego co czytałem na forum o hd to musisz sobie poprawić tą ścieżkę. Niestety musisz tą drogę przejść sam :D.
Trzeba z powrotem rozdzielić wideo i audio i połączyć od razu do VOB synchronizując to wszystko... tylko czym... trzeba znaleźć troszkę więcej czasu i poczytać o tym...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kodeki nie mają tutaj nic wspólnego z pracą M2V.
W takich wydaniach często bywa tak, że lektor czy dubbing dodawane są jako kolejny track do mkv i wcale nie muszą pasować do video.
Na trackerach można znaleźć nawet same ścieżki w AC3 czy DTS.

Pozdrawiam,
 

ps_user

New member
Bez reklam
Jest tak jak pisze Masta. Od autora programu MKV dowiedziałem się że często pojawiają się wersje zripowane z płytki BR NTSC i połączone z audio DVD PAL. O ile kontener .mkv takie różnice obsługuje, tak MKV2VOB tego jeszcze nie obsługuje! Pozostaje czekać, na upgrade.

Dobrze wiedzieć że te dwa release'y nie działają :D
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
W takich wydaniach często bywa tak, że lektor czy dubbing dodawane są jako kolejny track do mkv i wcale nie muszą pasować do video.

No własnie. Miałem problem z synchronizacją audio/video przy Hellboy'u 2 (release Hellboy.2.The.Golden.Army.720p.BluRay.Lektor.PL.x264-WKS). Po konwersji mkv2vob (sprawdziłem kilka wersji, w różnych konfiguracjach - zaraz sprawdzę jak wygląda sytuacja z wersją V2.4.3, która pojawiła się przed chwilą - LINK). Miałem taki właśnie defekt - poradziłem sobie za pomocą Virtual Duba (zrobiłem delay audio).

Jakiego innego konwertera używać dla releasów z polskim audio, żeby po konwersji dzwięk się nie rozjeżdżał? MKVtoPS3?
 
Ostatnia edycja:
Do góry