ps3 jako kombajn

Maxavelli

New member
Trzeba to wreszcie powiedziec jasno i wyraznie. Chcecie ogladac filmy we wszystkich dostepnych formatach wizyjnych? Zbudujcie HTPC z czytnikiem BD. Granie na nim bedzie dodatkiem. PS3 to KONSOLA. Sluzy do GRANIA. Filmy na niej to dodatek i nie nalezy od niej oczekiwac wielofunkcyjnosci na tym tle.
 

margielm

New member
zgadzam się,
Kupiłem ps3 też z takim przeświadczeniem ze będe dzięki niej oglądać filmy mkv. ale niestety ps się kompletnie do tego nie nadaje. Ja miałem dość kilkunastogodzinnego wtapiania napisów i kupiłemd Wd tv hd - i polecam to rozwiązanie wszystkim. kosztuje mniej niż połowę ceny popcorna a funcjonalność z nieoficlajnym firmware ma prawktycznie identyczną.
 

mataman

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Mogę ciebie jednak pocieszyć: ja sam trochę żałuję 170-200 zł na każdą nową grę w którą akurat chciałbym zagrać

Bambolo82 napisał:
Radze sobie w ten sposób, że skupuje używane gry na allegro po paru miesiącach od ich premiery. Podam Ci przykłady moich zakupów:Assasin's Creed - 62 zł

To taka mała dygresja nt tego pana. Czy on później nie zachwycał sie tym że dostał assasina za 1 gr (razem z killzone 2) i dopiero wtedy zaczął w niego grać. Kłamczuszek jeden no.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
przeczytalem to teraz i musze powiedziec piekne slowa
wlasnei teraz sie zastanawiam PS3 a WD Player,
do czego potrzebna
gry raczej nie gram, wole w strategie na PC czasami postrzelam raz w miesiacu
ale DVD, czasem divx, matroska x246 HD, mts, avchd
Seba teraz już tak jednoznacznie nie da się doradzić bo po dłuższej obecności na rynku w końcu ruszyło się z softem do WD HD. Lepiej późno niż wcale :D

Jeśli WD spełni Twoje oczekiwania a grać nie masz zamiaru to odpowiedź jest prosta :)

Maxavelli napisał:
(...) PS3 to KONSOLA. Sluzy do GRANIA. Filmy na niej to dodatek i nie nalezy od niej oczekiwac wielofunkcyjnosci na tym tle.
Dla mnie gry na PS3 to dodatek, głównie służy mi do oglądania filmów i jest świetnie pod tym względem :eek:k:

margielm napisał:
zgadzam się,
Kupiłem ps3 też z takim przeświadczeniem ze będe dzięki niej oglądać filmy mkv. ale niestety ps się kompletnie do tego nie nadaje. Ja miałem dość kilkunastogodzinnego wtapiania napisów i kupiłemd Wd tv hd - i polecam to rozwiązanie wszystkim. kosztuje mniej niż połowę ceny popcorna a funcjonalność z nieoficlajnym firmware ma prawktycznie identyczną.
Kolego jak nie masz o czymś pojęcia to przynajmniej nie wypisuj bzdur.
PS3 to rewelacja do oglądania filmów!
No właśnie, Twoje kilkunastogodzinne wtapianie napisów świadczy o tym, że nie masz pojęcia jak korzystać z tego sprzętu.

Mi "wtapianie" napisów nie trwa więcej niż kopiowanie całego filmu, zresztą wykonuje się podczas i tak zgrywania filmu z dużego dysku na przenośny - przy okazji :eek:k:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

vib

New member
ale po co wtapiac napisy ?

streamowac filmy z pc jako media serwer - sciagasz i ogladasz, nie interesuje Cie format, kodeki, kontenery, napisy - klikasz na kanapie w pada(czy dokupionego pilota) i ogladasz czy to "zwyklego" divixa czy film hd w 1080p ze sciezka dzwiekowa 5.1(7.1? nie wiem nie mam amplitunera 7.1)

to samo z muzyka, ze zdjeciami, sluchaniem radia, telewizji internetowej it. itd.

a jest to o wiele wygodniejsze, niz htpc pod telewizorem - oczywiscie zakladajac, ze ktos ma w domu juz komputer, a nie tylko konsole
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
vib napisał:
(...)
a jest to o wiele wygodniejsze, niz htpc pod telewizorem - oczywiscie zakladajac, ze ktos ma w domu juz komputer, a nie tylko konsole
Tak, komputer - dodać należy, że odpowiednio mocny komputer, który da radę temu 1080p, nie wspominając już o LANie gdzie czasami 100 mbps nie wystarcza.

Pozdrawiam,
 

cyber78

Member
Bez reklam
mataman napisał:
To taka mała dygresja nt tego pana. Czy on później nie zachwycał sie tym że dostał assasina za 1 gr (razem z killzone 2) i dopiero wtedy zaczął w niego grać. Kłamczuszek jeden no.

Nie czuję się obrońcą, ale pisał wyraźnie, że ten Assasin za 1gr jest w wersji PL - i zachwycał się dobrym spolszczeniem. Czy grał wcześniej w angielską? Nie wiem.
 

vib

New member
Masta_J napisał:
Tak, komputer - dodać należy, że odpowiednio mocny komputer, który da radę temu 1080p, nie wspominając już o LANie gdzie czasami 100 mbps nie wystarcza.

do 720p spokojnie bez ciecia wystarczalo mi WIFI (54Mb), ale faktycznie filmy 1080p z wielokanalowa sciezka dzwiekowa potrafia sie w szczytowych momentach streamowac z predkoscia nawet 80Mbs, wiec tu juz przydaje sie siec po kablu

co do komputera to racja - ale jesli ktos kupil komputer w ostatnich 3 latach (nie na wyprzedazy w hipermarkecie) to spokojnie mu 1080p zdekoduje - ale to juz innym temat
 

margielm

New member
Masta_J napisał:
Kolego jak nie masz o czymś pojęcia to przynajmniej nie wypisuj bzdur.
PS3 to rewelacja do oglądania filmów!
No właśnie, Twoje kilkunastogodzinne wtapianie napisów świadczy o tym, że nie masz pojęcia jak korzystać z tego sprzętu.

Mi "wtapianie" napisów nie trwa więcej niż kopiowanie całego filmu, zresztą wykonuje się podczas i tak zgrywania filmu z dużego dysku na przenośny - przy okazji :eek:k:

Pozdrawiam,

Byłem pewny że odpowiesz w takim tonie :D. Jeszcze nie miałem z Tobą dyskusji w tym stylu, ale widziałem że dokładnie tak odnosisz się do wszystkich :D Ja nie mam zamiaru ani z Tobą dyskuitować ani się kłócić. Powiem jedynie że podtrzymuje to co napisałem. Ps3 do grania, wd tv hd do oglądania.

A co do streamowania to o ile ze strimowaniem filmów nawet w 1080 nie ma problemu nawet po wifi (cokolwiek tutaj znowu pan _J będzie pisać - a jestem pewny że będzie), to np mój komputer z konwersją oraz wtapianiem napisów sobie kompletnie nie radzi.
vib napisał:
co do komputera to racja - ale jesli ktos kupil komputer w ostatnich 3 latach (nie na wyprzedazy w hipermarkecie) to spokojnie mu 1080p zdekoduje - ale to juz innym temat

mój komputer ma nie całe 4 lata - wtedy był naprawde mocny - i mogę sobie obejrzeć pokaz slajdów z filmu 1080
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Boli Cię, że nie masz o tym pojęcia?
To nie udzielaj się w takim temacie z taką wiedzą - wtedy nic podobnego nie będę pisał - jak widzisz to zależy od Ciebie :)

Jak sobie ustawisz w sofcie streamującym rozdziałkę 320x240 to nawet quadHD Ci się przestreamuje LOL :mrgreen:

Nie miałeś problemów ze streamowaniem filmów 1080p po WiFi.
Ok, obnażmy po raz kolejny Twoją niewiedzę i ingorancję w tym temacie - osoby, które się na tym znają vide choćby vib wiedzą, że taki materiał może mieć 80 mpbs - napisz nam proszę jak to przepuściłeś przez rurę 54 mbps po WiFi? :hmm: Cokolwiek bym tutaj nie pisał to gadasz po raz kolejny najzwyklejsze w świecie bzdury.

Po raz kolejny Ci piszę, napisów nie trzeba wtapiać kilkanaście godzin - trzeba się tylko na tym troszkę znać.

Pozdrawiam,
 

Szczupaczek

New member
No racja wtapianie napisów zajmuje mi w zależności od wielkości filmu maksymalnie 2-3 minuty...Gorzej ze stremowaniem :) divixy niezbyt duże stremuja się bez problemu...o HD można zapomnieć przy WI-FI
 

vib

New member
sprawa komputera to tak jak pisalem - zupelnie inna bajka, bo na plynne odtwarzanie filmow HD maja wplyw takie czynniki jak wlasnie hardware i jego wydajnosc, system operacyjny i jego konfiguracja oraz zastosowane paczki/poszczegolne kodeki - tak wiec czesto spotykam sie u znajomych z takimi sytuacja, ze "wypas komp" tnie, a komputerek z przed paru lat odtwarza wszystko idealnie i plynnie

z ciekawostek - mam pare filmow .mkv ktore na kompie potrafia sie zwiesic, o przewijaniu ich nie ma mowy - natomiast streamowane do ps3 chodza idealnie, na ps3 przewijam jak chce - widac, ze mam cos pomieszane z kodekami na komputerze - ale media server ma to w d...pie za przeproszeniem i podczas streamowania i ogladania na konsoli nie uswiadczam tych problemow


ps. o zniknal post do ktorego odpowiadalem :p
 
D

djrobus

Guest
Masta_J napisał:
Tak, komputer - dodać należy, że odpowiednio mocny komputer, który da radę temu 1080p, nie wspominając już o LANie gdzie czasami 100 mbps nie wystarcza.

Pozdrawiam,

dokładnie, nie mówiąc już o WiFi
 

vib

New member
generalnie to film fullhd na BR wg. standardow powinien miec maksymalny bitrate ok. 54Mb/s (audio i video) - bo taka jest specyfikacja i powinien przechodzic na WIFI (g)

natomiast czemu przy filmach kodowanych h.264 czesto bitrate wlasnie potrafi skakac powyzej granicy "oryginalu" (54Mb/s), nawet do 80 (u mnie w niektorych filmach) to zagadka, na ktora moze odpowiedziec osoba, ktora zna sie na ripowaniu filmow :) - mysle, ze to jakies bledy kodekow
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Coś takiego i tak nie przejdzie po WiFi bo te 54 mbps to jest teoretyczna maksymalna przepustowość.
Tak samo jak po 100 mbps LANie film przy 80 mbps też już potrafi przyciąć.
Przepustowość teoretyczna a ile się da osiągnąć w praktyce to dwie różne rzeczy.

Pozdrawiam,
 
D

djrobus

Guest
vib napisał:
generalnie to film fullhd na BR wg. standardow powinien miec maksymalny bitrate ok. 54Mb/s (audio i video) - bo taka jest specyfikacja i powinien przechodzic na WIFI (g)
A w praktyce to mamy nawet i 15 Mb/s. Przyczyny różne: przeszkody (ściana), zakłócenia innych odbiorników (tak, tak nawet mikrofali:mrgreen:), położenie routera (widziałem nawet schowanego za szafką ze sprzętem pt.kino domowe i leżącego w stercie kabli), położenia anten itp.
Materiały 720p jeszcze polecą, z 1080p kruchutko.
Niestety, życie...:hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Redundantor

New member
Dla mnie stramowanie HD przez WiFi, czy Lan to i tak pomyłka.

Nie dość, że może pociąc materiał i jakość rozrywki maleje w oczach to jeszcze trzeba mieć włączone tyle sprzętu, że ekonomicznie traci to sens (ceny energii). Do tego nawet jak już chcę to wszystko zapuścić, to eliminuję możliwość wykorzystnia PC do czegośc innego.

Piszecie też o napisach - rzeczywiście wmuxowanie ich trwa zazwyczaj tyle co przegranie filmu na dysk. Zazwyczaj, bo nie zawsze. Czasem przecież jest tak, że chyba z powodu rozdzielczości filmu wymaga on przekodowania. Wtedy rzeczywiście nawet zrobienie AVCHD USB wymaga czasu. U mnie ok. 2 godz. na Core2Quad6600. Domyślam się, że na wolniejszych prockach szlag może trafiać.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To już zależy jaką masz rozdzielczość - odpowiedni materiał a nie będziesz musiał transkodować.
Przy materiale 1080p nie ma w ogóle problemu rozdzielczości, pozostaje tylko kwestia zgodności z profilem 4.1 - ale od czego jest wiedza i sample? :rolleyes:

Pozdrawiam,
 
Do góry