ps3 jako kombajn

lukilodz123

New member
Mam pytanie: biorąc pod uwagę obecny soft jak i to nad czym sie pracuje, to jak oceniacie sensownosc kupowania ps3 i ewentualnie w ktorej wersji jezeli potrzebuje czegos glownie do ogladania filmow w divx i mkv z oddzielnymi napisami, do dvd-wideo, a takze z czasem do bd-video oraz oczywiscie do pogrania czasem. Plytki bede sam nagrywal ale moze i zamontuje sie wifi w domu ale to bym musial miec zalaczony komp do streamingu. Zakupu bym dokonywal kolo dopiero lutego ale lubie gruntownie wybadac sytuacje.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Jak wiesz, Divx jest. Tylko bez napisów. MKV jest, ale dopiero po konwersji i bez napisów zewnętrznych, więc jako odtwarzacz tych formatów nie jest to ideał. Reszta, czyli DVD i BR to inna sprawa, tutaj jest pełnoprawnym odtwarzaczem i sprawdza się w 100%
Polecałbym ci model 80GB pomimo że, jak piszesz grać będziesz sporadycznie, ale daje ci to zapas np. gdybyś zechciał potrzymać trochę filmów/muzyki na dysku.
 

gianbuffon

New member
wczoraj chcialme odpalic divxa i plyta pojawila sie w obrazach i co wiecej jak kliknalem na folder z filmem, to nic nie wykryl. mozesz wyjasnic jak to dziala?
 

lukilodz123

New member
ps_user a co rozumiesz po konwersji, jakos trzeba dostosowac do ps3 format? A jak sprawuje sie skaler z takimi filmami jak mkv i divx? co do wklejania napisow to Virtualdubem zajmie to kilka minut i juz. A cos innego polecacie? Moge zrezygnowac z grania ale filmy to podstawa.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Witaj.

Mialem identyczne zamiasry co do PS3, gdy kupowalem we wrzesniu. Tak czy siak jestem zadowolony.

Tak pisali poprzednicy jesli chodzi o divxy i napisy nie ma problemu, robisz kombajn .divx (2-3 minuty) i po sprawie. Gorzej jest jesli chodzi o .mkv.

Ja i tak nie narzekam, sciagam w pracy film, wlaczam na noc przerabianie z dodaniem napisow i rano zrzucam na dysk zewn. Program dodaje napisy i od razu dzieli film na pliki do 4gb, zeby nie bylo problemu z dyskami FAT32 (bo taki format tylko obsluguje PS3).

Wiedzialem o tym przed zakupem i powtorzylbym kupno i teraz. Dla mnie to zaden problem, a znajac zycie w koncu wydadza soft obslugujacy napisy. Dodatkowo dostaje fajna konsolke z ciekawymi tytulami.

Pozdrawiam.
 

lukilodz123

New member
A to jeszcze mam takie pytanie, bo wiem, ze xboxa da sie (tak mi sie cos obilo o oczy) przerobic na piraty ale z ps3 to jeszcze nie. Czy moze i ta sztuka sie udala? Pytam dlatego, ze z tego co widze czesto mozliwosc uzywania nieoryginalnych rzeczy na oryginalnym sprzecie obniza ceny oryginalnych podzespolow (czytaj gier). A moze lepiej zainwestowac w dysk ze 300-500GB i wd hd playera?
 

Bambolo82

Banned
Na dzień dzisiejszy i przez ubiegłe 24 miesiące życia PS3 nie zostało złamane. Nie można odpalać na niej pirackich gier. Musisz to wziąć pod uwagę przy wyborze konsoli.

Mogę ciebie jednak pocieszyć: ja sam trochę żałuję 170-200 zł na każdą nową grę w którą akurat chciałbym zagrać, ale przez te kilka miesięcy posiadania PS3 cały czas miałem w co grać. Radze sobie w ten sposób, że skupuje używane gry na allegro po paru miesiącach od ich premiery. Podam Ci przykłady moich zakupów: Gran Turismo 5 - 70 zł, Motorstorm - 53 zł, Uncharted - 52 zł, Metal Gear Solid 4 - 129 zł, NBA 2k8 - 79 zł, Assasin's Creed - 62 zł, Elder Scrols 4: Oblivion - 59 zł i tak jeszcze tak kilka innych w granicach do 100 zł.

Kupiłem też Fight Night Round 3 nowiutkie w MM za 79 zł.

Jedyną grą na jaką się rzuciłem po premierze był PES 2009, który kupiłem na allegeo nowiutki za 165 zł.

Żeby jeszcze poprawić swoje finanse, mozna też kupowac grę i odsprzedawać/wymieniać po miesiącu. Wiele posiadaczy Playstation tak robi. Ja akurat na razie zbieram gry i się ich nie pozbywam, ale jak bieda przyciśnie to się pozbęde tej kolekcji za parę stówek.

Posiadam projektor do kina domowego wraz z zestawem amplituner+kolumny i konsola służy też jako elegancki, uniwersalny odtwarzacz DVD, DivX, Bluray, Matroska .mkv i muzyki CD, mp3 itd oraz czasem też jako przeglądarka internetowa.
 

lukilodz123

New member
Dzięki za odp. A ktoś miał możliwość widzieć w akcji to WD HD Media Player od Western Digital? Na eBay-u stoi po około 400zł z niemiec i włoch. Do tego dysk z 500GB przez USB2.0 za około 400zł ale jaki to ma sens skoro ściągać filmy w bd z netu to raczej nie w Polsce (szczyt u mnie w kablu to 4 Mbity). Można jeszcze kupić laptopa z bd-rom, mocnym prockiem, kartą z trybem hd i wyjściem hdmi ale to około 3500-4000zł. Filmy w bd są koło 100zł, a jeszcze są wypożyczalnie. Planuję kupić LCD Sharp Aquos 37xl8e i widziałem bd-player z tej samej serii za 900zł w ElectroWorld. Mam już mętlik jak tu pogodzić filmy hd z małymi zasobami. Pogodziłem się, że kablówka będzie w analogu zwykła, bo nic innego się nie opłaca to chciałem sobie na filmy zaszaleć. Zobaczymy jak rynek będzie reagował z czasem.
 

ps_user

New member
Bez reklam
lukilodz123 napisał:
Dzięki za odp. A ktoś miał możliwość widzieć w akcji to WD HD Media Player od Western Digital?
Aaaa tam WD HD :rolleyes: Obsługuje internet? Odpala gry HD? Ma możliwość komunikacji ze znajomymi? Zapowiedziany jest jego rozwój (upgrade??)

KUPUJ PS3

A swoją drogą, to podoba mi się slogan reklamowy SONY-"This is living":krol:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@lukilodz123

Wszystko zależy czego oczekujesz od sprzętu. Główną różnicą jak już wspominali poprzednicy są świetne gry na PS3 czego na żadnym "tylko" playerze nie uświadczysz.

Co do tego WD Media Playera to podchodziłbym do tego ostrożnie bo jak coś kosztuje 400 zł to tak trzeba ;)
Może się okazać, że jakość z tego urządzenia również będzie mniej więcej odpowiadała tym 400 zł.

O jakości PS3 było tutaj pisane wielokrotnie i chyba nie trzeba tego powtarzać.

Mając PS3 zyskujesz i HD Player i BR Player i maszynkę do gier - po prostu centrum multimedialne.
Jeśli dorwiesz ją jeszcze w fajnej promocji z jakąś dobrą gierką to masz szansę za samą konsolę zapłacić leciutko ponad 1000 zł.

Wybór należy do Ciebie :)

Pozdrawiam,
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
przeczytalem to teraz i musze powiedziec piekne slowa
wlasnei teraz sie zastanawiam PS3 a WD Player,
do czego potrzebna
gry raczej nie gram, wole w strategie na PC czasami postrzelam raz w miesiacu
ale DVD, czasem divx, matroska x246 HD, mts, avchd
 

centomaniak

New member
lukilodz123 napisał:
Mam pytanie: biorąc pod uwagę obecny soft jak i to nad czym sie pracuje, to jak oceniacie sensownosc kupowania ps3 i ewentualnie w ktorej wersji jezeli potrzebuje czegos glownie do ogladania filmow w divx i mkv z oddzielnymi napisami, do dvd-wideo, a takze z czasem do bd-video oraz oczywiscie do pogrania czasem. Plytki bede sam nagrywal ale moze i zamontuje sie wifi w domu ale to bym musial miec zalaczony komp do streamingu. Zakupu bym dokonywal kolo dopiero lutego ale lubie gruntownie wybadac sytuacje.
ps3 jako kombajn powiadasz heeeeeheeee ... a to dobre udał ci sie ten żart
 
Do góry