ps3 jako kombajn

MMrozo

New member
Redundantor napisał:
Dla mnie stramowanie HD przez WiFi, czy Lan to i tak pomyłka.

Nie dość, że może pociąc materiał i jakość rozrywki maleje w oczach to jeszcze trzeba mieć włączone tyle sprzętu, że ekonomicznie traci to sens (ceny energii). Do tego nawet jak już chcę to wszystko zapuścić, to eliminuję możliwość wykorzystnia PC do czegośc innego.
Zakładasz, że jest tylko rozwiązanie, które znasz ale tak nie jest. Są inne np. dyski sieciowe, jednak i one nie są bez wad. Oczywiście najlepiej mieć oryginalne płyty BD ale ... zawsze jest jakieś ale. Trzeba wybrać to co komu najlepiej pasuje.
 

vib

New member
Redundantor napisał:
Dla mnie stramowanie HD przez WiFi, czy Lan to i tak pomyłka.

Nie dość, że może pociąc materiał i jakość rozrywki maleje w oczach
to jeszcze trzeba mieć włączone tyle sprzętu, że ekonomicznie traci to sens (ceny energii). Do tego nawet jak już chcę to wszystko zapuścić, to eliminuję możliwość wykorzystnia PC do czegośc innego.

wydaje mi sie ze na co dzien nie korzystales z takiego zestawu skoro piszesz takie rzeczy - bo ja nie doswiadczam ani jednej z tych rzeczy o ktorej piszesz



...miejskie legendy...
 

Redundantor

New member
vib napisał:
wydaje mi sie ze na co dzien nie korzystales z takiego zestawu skoro piszesz takie rzeczy - bo ja nie doswiadczam ani jednej z tych rzeczy o ktorej piszesz

...miejskie legendy...

No tak:

1. przymus włączenia komputera + PS3
2. Zwiększone rachunki za prąd
3. ew. zablokowanie komputera do innych czynności (wymagających sporej mocy obliczeniowej)

to rzeczywiście moje wymysły. Przy streamowaniu wogóle nie wystepują :).

Co do dysków sieciowych - takie, które mają obsługę Mediaserwera trochę kosztują - chyba też nie mają sensu.

Nie przekonacie mnie - nic nie zastąpi po prostu odpalenia czegoś bezpośrednio z PS3 (płyta BD, ew. USB)
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Redundantor napisał:
nic nie zastąpi po prostu odpalenia czegoś bezpośrednio z PS3 (płyta BD, ew. USB)

Masz rację Kolego, BD albo nic :krol: Pamiętaj jednak, że żyjemy w Kraju nad Wisłą, gdzie wielu za punkt honoru stawia sobie pozyskanie dóbr materialnych zerowym kosztem lub po prostu, nie posiada środków na pozyskiwanie filmów z legalnego źródła :rolleyes: Ot, złodziejski kraj :(
 

vib

New member
Redundantor napisał:
No tak:

1. przymus włączenia komputera + PS3
w XXI wieku komputer to jak lodowka - pracuje i nie widze powodu, zeby go wylaczac - ot jeszcze jedno urzadzenie ktore trzeba zaliczyc do AGD :) (lodowki tez nie wylaczamy :p )

2. Zwiększone rachunki za prąd
z tym sie zgadzam - tak samo cholerne rybki w akwarium narazaja nas na koszty za grzanie wody i oswietlenie, cholerny amplituner zre prad mimo ze slucham bezpltnego radia - no coz, zapotrzebowanie na energie w XXI wieku non-stop sie zwieksza i jak jestem za oszczednoscia, to niestety nie bede rezygnowal ze zdobyczy cywilizacji

3. ew. zablokowanie komputera do innych czynności (wymagających sporej mocy obliczeniowej)
"ewentualne" - pewnie zalezy od sprzetu i konfiguracji - ale to nie regula, a raczej wyjatek

to rzeczywiście moje wymysły. Przy streamowaniu wogóle nie wystepują :).
nie to nie sa wymysly, tylko np. ja uzywajac tego na codzien, nie zaliczylbym tego co napisales do wad czy niedogodnosci - raczej pewnie rozne inne mamy uwagi krytyczne, ale na pewno nie to "ze prad, ze jakies urzadzenie zeby dzialalo musi byc wlaczone..."

ale mowie, kazdy ma swoje doswiadczenia i swoje podejscie do techniki i jej uzytecznosci w dzisiejszych czasach

Co do dysków sieciowych - takie, które mają obsługę Mediaserwera trochę kosztują - chyba też nie mają sensu.

Nie przekonacie mnie - nic nie zastąpi po prostu odpalenia czegoś bezpośrednio z PS3 (płyta BD, ew. USB)
a ja jestem dosc wygodna osoba i najchetniej mialbym zgrane dyski BR na dyski w media serwerze (komputer badz dyski sieciowe) - nie musze wtedy szukac plytki na regale, wsadzac jej do czytnika, potem wyjmowac, znow odkladac na miejsce - wole pare klikniec padem/pilotem :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja też to lubię ale preferuję wersje elektroniczne.
Do Firmware'u 2.10 PS3 potrafiła odtwarzać z dysku zewnętrznego BD Javę ze struktury AVCHD ale dziady to zabrały w kolejnym update - jest to nic innego jak działanie całego dysku BD z USB łącznie z menusami i bajerami - teraz można o tym zapomnieć.

Pozdrawiam,
 

MMrozo

New member
Masta_J napisał:
Otóż to, wszystko w jednym miejscu na MediaServerku po kilku ruchach pilotem :eek:k:

Pozdrawiam,

Dokładnie o to właśnie chodzi - wygoda. Płyty mają zaletę szybkiego dostępu do scen, jeśli chce się zobaczyć/pokazać ulubioną.
Co do złodziejskiego kraju to się zgadzam 119 zł za BD to zdzierstwo :mrgreen:.
 

Redundantor

New member
Ok, nie mogę nie zgodzić się z Waszymi argumentami.

Wszystko sprowadza się do kwestii wygody.

A definicji "wygody" jest tyle ilu nas w tym wątku :)
 

MMrozo

New member
Ale kto mówi, że masz się zgadzać? Każdy przedstawia swój punkt widzenia i o to chodzi. Jeśli ktoś pozna nasze doświadczenia teoretycznie łatwiej będzie podjąć decyzję, a przynajmniej można poznać jak sobie ludzie radzą z problemami :grin:.
 

xamen

New member
wracając do tematu wątku, bo trochę Panowie zgubiliście go we wzajemnych "wymianach poglądów"...

potrzebuję urządzenia niezależnego od komputera do odtwarzania multimediów. czytam dużo o PS3 i prawdopodobnie się na niego zdecyduję gdyż ma BD i można sobie pograć + przeglądarka internetowa. Chcę odtwarzać zarówno mkv z filmami 1080p, jak i stare (ale jare) divixy, które mam zmagazynowane na dysku sieciowym (NAS). Nie chce się bawić z każdym filmem, przerabiając go do odtwarzania.

1. Jak jest z filmami? Bo już się w tym pogubiłem :/ jakie formaty plików odtwarza PS3 i jakie kodeki ma wbudowane?
2. Czy PS3 będzie widział mój dysk sieciowy?
 

MMrozo

New member
Ad. 1 Nie wiem jakie ma wbudowane kodeki ale 99,9% divx-ów odtwarza, mkv nie odtwarza - wymaga konwersji
Ad. 2 Jeśli NAS jest zgodny z DNLA to będzie widział.
 

xamen

New member
Czy Sony dokonuje update'ów firmware?
Czy od czasu pojawienia się PS3 na rynku zwiększono jego możliwości w zakresie odtwarzania multimediów?
 

tomiga

New member
Pamietaj o problemie z napisami. Bez przerobek (wtopienie napisow w film) konsola nie wyswitli Ci napisow. I to praktycznie jest jedyny problem z odtwarzaniem. Reszte mozesz zalatwic przez TVersity (lub podobny media server)
 

Redundantor

New member
tomiga napisał:
Pamietaj o problemie z napisami. Bez przerobek (wtopienie napisow w film) konsola nie wyswitli Ci napisow. I to praktycznie jest jedyny problem z odtwarzaniem. Reszte mozesz zalatwic przez TVersity (lub podobny media server)

Ten problem nie dotyczy konwersji z MKV. Mozna dodać napisy bez wtapiania, a film nagrać na USB lub DVD. Potem podczas filmu normalnie wybiera się napisy z menu. Mozna oglądać taki film też bez napisów.
 

mp_lasso

New member
xamen napisał:
wracając do tematu wątku, bo trochę Panowie zgubiliście go we wzajemnych "wymianach poglądów"...

potrzebuję urządzenia niezależnego od komputera do odtwarzania multimediów. czytam dużo o PS3 i prawdopodobnie się na niego zdecyduję gdyż ma BD i można sobie pograć + przeglądarka internetowa. Chcę odtwarzać zarówno mkv z filmami 1080p, jak i stare (ale jare) divixy, które mam zmagazynowane na dysku sieciowym (NAS). Nie chce się bawić z każdym filmem, przerabiając go do odtwarzania.

1. Jak jest z filmami? Bo już się w tym pogubiłem :/ jakie formaty plików odtwarza PS3 i jakie kodeki ma wbudowane?
2. Czy PS3 będzie widział mój dysk sieciowy?
Zainteresuj się odtwarzaczem Popcorn Hour. Wyszedł właśnie nowy model C200.
Jego najważniejsze cechy:
1. Posiada wyświetlacz, dzięki któremu możesz odtwarzać muzykę bez włączania TV, a ponad to możesz w każdej chwili, podczas oglądania filmu zobaczyć na wyświetlaczu ile czasu do końca filmu.
2. Obsługuje BD (niestety napęd BD trzeba dodatkowo dokupić - lite-on już za 230zł na allegro).
3. Obsługuje partycje EXT3, co za tym idzie nie posiada ograniczenia jak PS3 z FAT32, który obsługuje pliki o max wielkości 4GB.
4. Nie trzeba przerabiać każdego pliku MKV na komputerze jak ma to miejsce w PS3.
5. Pobiera o wiele mniej prądu i jest praktycznie bezgłośny, ponieważ nie posiada w obudowie wentylatorów.
6. Posiada wbudowany klient torrent Transmission, dzięki któremu możesz pobierać nawet z zamknietych trackerów.
7. Jest standardowo sterowany pilotem na fale radiowe, ale za 12$ można dodatkowo kupić odbiornik i pilot IR, dzięki któremu, będzie można sterować Popcornem za pomocą pilotów uniwersalnych np. Logitech Harmony, piloty od amplitunerów itp.
8. Obsługuje LAN 1Gbit/s
9. Obsługuje DTS-HD oraz wysyła dźwięk w postaci bitstream, co za tym idzie pokazuje flagi na ampli

Opis Popcorn Hour C200 http://www.humanmedia.pl/C200.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry