PS3 i podlaczenie do monitora LCD

p00h

Member
martinio napisał:
Czy wychodzac z sygnalem z A/V Multi Out z PS3 kablem Compoment pozniej dokupujac kabel typu: Component > VGA wyswietli mi sie obraz Na monitorze komputerowym LCD . Slyszalem ze oba te sygnaly sa analogowe i w ten sposob mozna obejsc ten niesczesny HDCP.

Obejść nie można, po prostu na component nie ma HDCP i filmy (z zabezpieczeniami) będą się po prostu odtwarzać w SD. Dodatkowo, jeśli twój monitor nie obsługuje sygnału 1920x1080 z przeplotem (a jest bardzo mało prawdopodobne, żeby obsługiwał...) to jesteś skazany na 1280x720 (który monitor też musiałby potrafić obsługiwać, ale to jest bardziej prawdopodobne) ale filmy w takiej rozdzielczości nie chodzą więc będą skalowane do 720x576 (które też może nie być obsługiwane przez twój monitor....). Ogólnie to do PS3 lepiej podłączyć telewizor bądź monitor przystosowany do obsługi sygnałów telewizyjnych, a taki raczej będzie mieć HDMI albo co najmniej DVI z HDCP...
 

p00h

Member
martinio napisał:
A jak kupie owy tuner TV o ktorym wspomnialem post wczesniej ??

O. Fajna zabawka. Powinno zadziałać tak samo jak po kablu komponent wtedy (max 1080i, filmy z zabezpieczeniami nie pójdą).
 

martinio

New member
ktos mi wspomnial ze moge miec problemy z "zapelnieniem obrazu" np. przy 720i ( chodzi o panorame) czy rzeczywiscie moze takie cos wystepowac??
Bo niewidze sie grajac na 19" i jescze w 16:9 ;/

PS. z tym zabezpieczeniem to jestes pewien ?? czytalem ze droga analogowa niemam problemu z HDCp wiec i z tym zabezpieczeniem hd, BD filmami ??


dziekuje
 

p00h

Member
martinio napisał:
PS. z tym zabezpieczeniem to jestes pewien ?? czytalem ze droga analogowa niemam problemu z HDCp wiec i z tym zabezpieczeniem hd, BD filmami ??

Drogą analogową nie ma HDCP, kropka. Ale przez to filmy z zabezpieczeniami będą odtwarzane w niższej rozdzielczości (za to bez zabezpieczeń). Gier to raczej nie dotyczy.
 

Urzyk

New member
Benq 222wh

Cześć, to mój pierwszy post na forum.
Mam do was prośbę, a mianowicie czy ten monitor wyświetli mi obraz z ps3?
http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9062&katid=22
Monitor ma HDMI,D-Sub, DVI-D, ale nic nie wpominają o HDCP (jeśli to coś pomoże to monitor chce połączyć z ps3 przez kabel HDMI).
Jestem żółtodziobem.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki.;)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Urzyk napisał:
Cześć, to mój pierwszy post na forum.
Mam do was prośbę, a mianowicie czy ten monitor wyświetli mi obraz z ps3?
http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9062&katid=22
Monitor ma HDMI,D-Sub, DVI-D, ale nic nie wpominają o HDCP (jeśli to coś pomoże to monitor chce połączyć z ps3 przez kabel HDMI).
Jestem żółtodziobem.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki.;)

kupiles juz to?

jak nei lepiej kup cos takiego http://allegro.pl/item208974847_asus_mw221u_22_2ms_panorama_dvi_hdcp_gw_3lat.html

albo poprostu zwykly tv hd ready w mm jest promocja na filipsa 26" 1999zl
 

Urzyk

New member
Nie kupiłem. Monitor, który proponujesz bardzo mi się spodobał i już go zamówiłem. Pojutrze powinien dotrzeć, już nie mogę się doczekać.
Szczerze mówiąc, nie miałem pojęcia, że za tak niską cenę, można znaleźć tak dobry monitor do gier.
Jeszcze raz dzięki.:cool:

Urzyk
 

robwiel

New member
Mam pytanie w tym temacie

Mam taki o to monitor acer 2623W:
http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=8893&katid=22


Na chwilę obecną chciałem mieć możliwość podłączania do niego PS2, ale w przyszłości także PS3/WII - jako opcje rozważam też obraz HDTV jeśli już jakaś ciekawa opcja mi się trafi.

Słyszałem że najlepszą opcją byłby tuner, pytanie jaki,
np.taki tylko zewnętrzny i z wejściem/wyjściem też "starym" do analogowej TV/ps2, mój komputer zwykłe jest nieźle obiążony czym innym więc dobrze by było abo posiadał swoje własne chipy wykonujące większość brudnej roboty.

http://ati.amd.com/products/tvwonder650/pcie/index.html

GG: 1729309


z góry dzięki za pomoc.
 

whoopie

New member
ps3 i monitor lcd samsunga 206bw - nie mam obrazu

Witam.
Mam podłączony ps3 do monitora lcd samsung 206bw przez kabel hdmi -> dvi.
Nie mam obrazu i nie wiem co zrobić, bo monitor ten obsługuje hdcp. Jakich kabli potrzebuję, żeby wszystko działało bez zarzutu (linki mile widziane ;)).
Jakimi kablami podłączyć dźwięk bo ten monitor nie ma głośników.
Dzięki !!!!!
 

secmal

New member
whoopie napisał:
Witam.
Mam podłączony ps3 do monitora lcd samsung 206bw przez kabel hdmi -> dvi.
Nie mam obrazu i nie wiem co zrobić, bo monitor ten obsługuje hdcp. Jakich kabli potrzebuję, żeby wszystko działało bez zarzutu (linki mile widziane ;)).
Jakimi kablami podłączyć dźwięk bo ten monitor nie ma głośników.
Dzięki !!!!!

Do moniotra kabel HDMI -> DVI, do wzmacniacza kabel z zestawu z wyjścia AV.
Wyjścia sygnałów konfiguruje się w menu ustawień PS3, tam można ustawić czy dzwięk ma wyjśc na HDMI, Optical czy AV właśnie. Nie zapomnij również ustawić rozdzielczości obrazu na plejaku.
 

whoopie

New member
secmal RZĄDZISZ STARY !!!

Wszystko idealnie. Podłączyłem pod telewizor. Ustawiłem w opcjach wyświetlacza wyjście hdmi i 720p - teraz śmiga jak należy. Dzięki secmal. Daj znać jak dać punkty reputacji to masz bankowo przyznane. Jesteś :krol:


Na samym dole avatara jest ikonka wagi - daj ją wtedy dodasz punkt reputacji - marcin0903
 

TommySTi

New member
Zwracam sie z prośbą do was...Mam monitor 19 LCD LGika bez głośników...mam wyjście w nim D-SUB...Zamierzam kupić PS3 ale znajomi mi mieszają w głowie mówiąc że podłącze albo że nie podłącze...zwracam sie do was z prośbą...co zrobić żeby podłączyć PS3 do tego monitora aby uzyskać obraz i dźwięk...Czy jest to możliwe ? Słyszałem też że można do komputera podłączyć...Mam karte z wyjściem TV-OUT i DVI...Jak i co podłączać, co radzicie aby było najlepiej ?
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
obawiam się, że jeszcze dojdą paski u góry i na dole. Proporcje ekranu dla nextgenów 16:9...,
 

mariof

New member
Bez reklam
jest i analogowe ale tylko stereo. Jakaś przejsciówka będzie konieczna ale powinno zagrać...,
 

thorsteiner

New member
kabel vga

czy ktos moze mi doradzic jak podlaczyc vga do ps3?bo mam problemy z ustawieniem wizji i dzwieku na monitoze wyskakóje mi optymala rozdzielczosc jaka powonienen miec ale niewiem dgzie tego szukac czy w konsoli czy w monitoze?prosze bardzo o pomoc pozdrawiam
 
Do góry