PS3 a True HD / DTS HD

Norbunio

New member
Panowie nie bardzo mam czas śledzić wątek, czy stare konsole ps3 (nie slim) potrafia już wysyłac bitstream?

Oczywiście mam na myśli formaty Hd audio
 
Ostatnia edycja:

Tupac1234

New member
pod onkyo 905 jak puszczam film jest ok znaczki się pojawiają na onkyo ale z usb już lipa to są sample i filmiki z formatem dzwieku hd i strukturowałem te pliki m2ts poprzez multiavchd i nic dale dźwięku nie ma a obraz jest
 

Tupac1234

New member
320GB slim czytałem wcześniejsze wątki i koleś pisze ze da rade odtworzyć
i że użył programu do zrobienia struktury dla m2ts i gra i link umieścił ale już nie działający do sampla wiec????
 

Br0w4r

New member
Da się. Próbka wywalona bo problem już dawno omówiony.
Powiem trochę z pamięci.
Ps3 podłączone do amplitunera po hdmi. W opcjach dźwięku zaznaczasz obsługę wszystkich formatów, w opcjach video również. Upewnij się że sprzęt posiada dekodery dźwięku HD.
Sampel musi być oczywiście z dźwiękiem DTS-HD lub DD HD-MA. Odpalasz multiavchd, ładujesz sampla, klikasz start i wybierasz pierwszą opcję AVCHD for solid media - SONY Playstation 3. Po wykonaniu kompilacji kopiujesz folder wyjściowy BDMV na urządzenie USB. Pamiętaj o ograniczeniu bodajże od 4 gb na plik wynikającym z systemu fat 32. Tak przygotowaną próbkę ps3 odtworzy z dzwiękiem HD. W zależności od wyboru lpcm lub bitstream konsola zdekoduje dźwięk na własnym pokładzie lub wyśle bitstream do dekodowania dla amplitunera.

Pozdrawiam...
 

Tupac1234

New member
nie działa tak jak mówisz sam folder bdmv kopiowac na folder czy wszystkie pliki ?zresztą i tak nie działa . nie masz jakiegoś sampla którego możesz wystawić i powiedzieć jak go wgrac na pendrive (foldery ,nazwy ) który masz sprawdzony ?????
 

Tupac1234

New member
High Definition Trailers (HD) - Demo World z tej strony właśnie posiadam materiał i przerobiony nie działa ja to robisz mam takie pliki
DTS HD-Master Audio Sound Check 5.1 (Lossless) ***NEW***
Dolby TrueHD Channel Check (Lossless) odpisz
 

Celahir29

New member
Mam pytanie:

Konsola podłączona jest pod Denona AVR 1611. W opcjach ustawienie w BD na bitstream i mam albo TrueHD, DTS HD Master itd na wyświetlaczu ampli.
Ale jak już np gram to mam tylko MUTLI CHANNEL IN i nie wiem czy jest DD lub DTS tak jak z tyłu z grą na opakowaniu. Czy tak powinno być?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W opcjach Dzwiek odznacz wszytkie PCM 5.1 7.1 itd. Zostaw tylko Dolby digital ,DTS , Dolby TrueHD i DTS master Audio wtedy rowniez z gier dzwiek bedzie wysylany do Denona w postaci Bitstramu a na wyswietlaczu zobaczysz DD DTS itd.
 

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tryb na Onkyo do odtwarzania filmów BD

Witam,

Podepnę pytanie które mnie nurtuje... (do posiadaczy Onkyo)

Zacznę tak:
PS3 (FAT) podpięte po HDMI do Onkyo 609.
Ustawiony Linear PCM w PS3.

Jaki tryb wybrać w Ampli podczas odtwarzania BD?
- "Direct" - w instrukcji opisują, że uwzględnia korekty po kalibracji kolumn (Audyssey 2EQ)
czy
- "Multichannel" - opisane jako do użycia z PCM...

Inne raczej nie mają sensu?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Masta FAT chyba nie wysyla bitstramu nie?

Xarin tryb direct to wylacza wszytkie korektory, podbicia basu, trebla itd wiec masz brzmienie plaskie, bez zadnych ingerencji, jedni to inni nie.

Najlepiej ustaw tak jak mowi Masta o ile FAT ma mozliwosc wysylania Bitstramu do onkyo i niech amp. sie zajmie dzwiekiem.
 
Do góry