PS3 a True HD / DTS HD

Glimmer Twins

New member
Witajcie,

od dwóch dni bawię się PS3. Instalacja poszła bezproblemowo. Soft zaktualizowany do najnowszego. PS3 mam podłączone do amplitunera Yamaha RXV3800 z dekoderami DD True HD i DTS HD na pokładzie.
Moje pytanie jest takie: jak zmusić PS3 do wysyłania dżwięku w tych formatach?
Odtwarzałem wczoraj film "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" (oryginalna płytka bluray). W menu płyty można wybrać DD True HD bądź DTS HD.
Jednak w obu tych przypadkach amplituner rozpoznawał tylko standardowy PCM. Zmieniłem ustawienia PS3 z PCM na bitstream i wtedy ampli już rozpoznawał DD a po zmianie ścieżki na DTS rozpoznawał DTS, ale tylko "zwykłe" nie True HD bądź DTS HD.
Czy muszę coś jeszcze zmienić w ustawieniach PS3?
PS3 mam podłączone z amplitunerem po kablu HDMI (dobry kabel Supra - wię tu chyba nie ma problemu).

Co prawda na okładce płyty podane jest że są 2 ścieżki dźwiękowe: zwykłe DD 5.1 i DD True HD a w menu płytki już jest inaczej: DD True HD i DTS HD, więc jest też*drobna nieścisłość w opisie samej płyty, no ale bliższa prawdzie jest wersja z menu płyty skoro ampli widzi albo DD albo dts. Tylko co z tym formatem HD?
Poproszę Was o jakieś podpowiedzi.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Poszukaj w innym poście,juz gdzies to było .Pisali tam ze wszystko gra tylko ampli nie wyswietla znaczka tru HD i dts HD. Niby dzwiek emituje w tych formatach.Tyle ci moge pomóc he:D .Nie miałem jeszcze stycznosci z tym dzwiekiem,jestem bardzo ciekaw jaka jest różnica;)
Pozdro.
 

macek

New member
Bez reklam
Witam tak pisalem juz o tym wiec:by cieszyc sie dzwiekiem nowego formatu czy DTS HD MA czy DD TRU HD w PS3,bo jak wiadomo ps3 niewypuszcza po hdmi jako bitstream[narazie] tylko jako PCM nowe formaty jak to zrobic trzeba wylaczyc w AUDIO OUTPUT SETTING opcje dts ,dd,aac.,wtedy w specyfikacji ps3 masz wyswietlony nowy format a na ampli tej flagi brak przykladowo jest w przypadku onkyo multich.

http://img263.imageshack.us/img263/8260/p1010431ae1.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/7475/p1010447ow1.jpg
 

Glimmer Twins

New member
macek napisał:
trzeba wylaczyc w AUDIO OUTPUT SETTING opcje dts ,dd,aac.,wtedy w specyfikacji ps3 masz wyswietlony nowy format a na ampli tej flagi brak przykladowo jest w przypadku onkyo multich.

http://img263.imageshack.us/img263/8260/p1010431ae1.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/7475/p1010447ow1.jpg

Wyłaczyłem te opcje (odznaczyłem ptaszki) i zostawiłem tylko te PCM'y które nie są 5.1 lub 7.1. Gdzie mam podejrzeć że DTS HD rzeczywiście jest aktywne. Nie mogę załapać w którym miejscu jest ta informacja która pokazałeś w drugim linku.
 

mataman

New member
Bez reklam
Naciskasz zdaje sie select na padzie podczas oglądania filmu i wtedy wyświetla sie to info.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pozwólcie, że właczę się do dyskusji gdyż bardzo mnie interesuje ten wątek. Nie ma konieczności "odklikiwania" jakiegokolwiek formatu w ustawieniach audio output PS3. PS3 i tak dekoduje te nowe formaty i wysyła jako PCM (oczywiście nie bitstream). Słyszałem / czytałem , że obecnie nie ma odtwarzaczy blu ray wysyłających ten sygnał bitstream (wówczas zapaliły by się ikonki na ampli posiadającym te dekodery). Mówimy oczywiście o połaczeniu do ampli po HDMI.
 

bluray

Banned
Robimy tak:
[1] Wkładamy BD.
[2] Wybieramy w menu płyty gęsty zapis.
[3] w pilocie ( stołowym) naciskamy [options]
idziemy do AV i wybieramy LINEAR PCM a nie bitstream
[4] gramy BD i słuchamy zaś pod klawiszem [DISPLAY] wyświetlamy info.
Wtedy i tylko wtedy zobaczycie dts MA lub DTrueHD.
PS3 nie jest w stanie wysłać gestych w postaci bitstreamu, ale od niedawna softwarowo dekoduje gęste do LPCM.

Wszystko to jest możliwe tylko po HDMI.
 

klemens007

New member
Czytając wasze posty mam rozumieć że jeśli ps3 podłączę bezpośrednio pod ampli kablem hdmi (brak wejść hdmi w moim tv) to uzyskam pełny dźwięk przestrzenny i kabel optyczny już mi nie będzie potrzebny ? W tej chwili ps3 mam podpięte pod ampli ONKYO 605 COMPONENTEM I OPTYKIEM.
 

klemens007

New member
Dzięki Mataman:) . Pożyczyłem od kumpla kabel HDMI i faktycznie wszystko zagrało bardzo ładnie. A co różnicy między compo. a hdmi to szczerze mówiąc jakiejś specjalnej nie zauważyłem:confused: . Sprawdzałem na MGS4. Może ja już ślepy jestem albo był to efekt przemęczenia moich gałek ocznych spowodowanych kilkugodzinnym wcześniejszym graniu w powyższy tytuł:???:
 

gboy

New member
Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem konsoli od 2 dni...I mam pytanie wlasnie odnossnie dzwieku.Wszystko połączone kablami hdmi i na ampli HK 355 wyswietla mi sie napis Multichanel.To oznacza true hd czy nie? Aha i jak chcialem odtworzyc muzyke to nic nie slychac - czy do muzy trzeba połaczyc konsole po optyku z ampli???
 

phoenix69

New member
ps3

Witam,

powalczyłem troszkę z tematem opisywanym powyżej i mam jedną uwagę
ps3 w starszej wersji nie obsługuje formatu "hd" dopiero wersja slim, stara wersja ma wbudowane hdmi w wersji 3 a min wymagania to hdmi 3a dlatego też jeśli ktoś posiada starą wersje to nie zależnie jaki przewód podłączy i tak nie uzyska dts hd , ani żadnego z pożądanych formatów z wyłączeniem zwykłego dts oczywiście :)
 
Do góry