PS3 a True HD / DTS HD

Br0w4r

New member
Panowie mam wrażenie, że dyskusja odbiega trochę od tematu tym bardziej, że problem audio HD udało się rozwiązać. Rozgraniczmy też zagadnienia związane z normalnym dźwiękiem (DD, DTS, lpcm), dźwiękiem HD (DTS-HD i Dolby True HD) i kwestie obrazu. Wyjdzie trochę do napisania. :)

Więc po kolei
Ja też nie wiem co mają ustawienia obrazu do ustawień dźwięku.

Próbka z Dolby True HD: Index of /~roger
Nie wiem czy spakowanie zipem nie naruszy struktury AVCHD. Jeśli uda się ja pobrać i odtwarzać to:

1. ustawiamy w opcjach wyświetlania jedynie tryby 576p i 1080p
2. ustawiamy w opcjach dźwięku bitstream i odtwarzamy próbkę. W moim przypadku konsola automatycznie dokonuje downgradu obrazu do 576p i downgradu dźwięku do postaci core - Dolby Digital wielokanałowe.
3. ustawiamy w opcjach dźwięku linear pcm i odtwarzamy próbkę. W moim przypadku konsola automatycznie dokonuje downgradu obrazu do 576 p, za to poprawnie dekoduje Dolby True HD na swoim pokładzie i wysyła poprawnie jako pcm do ampli.
4. ustawiamy w opcjach wyświetlania wszystkie tryby tj dodatkowo włączamy 1080i i 720p
5. ponownie ustawiamy w opcjach dźwięku bitstream i odtwarzamy próbkę. W moim przypadku konsola poprawnie odtwarza próbkę w 1080i i ampli dekoduje Dolby True HD.

Jak ktoś ma ochotę niech sam sprawdźi i podzieli się wrażeniami.

Do tematu normalnego audio (zwykłego DD i DTS) wrócę jak skończymy z powyższym.

mataman - tu bym się z tobą spierał. Nie na darmo mam takie ustawienia a nie inne.
Posłużę się przykładem. Posiadam grę God of War III wersja PL - z tyłu opakowania piszę, że gra chodzi w 720p i 1080i. Przy zaznaczonych wszystkich trybach wyświetlania (576p, 720p, 1080i, 1080p) gra odpala się w 720p. Jeśli wyłączymy obsługę 720p i 1080i gra odpala się w 1080p. Gry nie upskaluje ani ampli ani tv. W ampli mam funcję podglądu wartości wprowadzanego sygnału i pisze jak byk sygnał in 1080p sygnał out 1080p. GoWIII jest którymś tytułem z kolej który działa w ten sposób w wyższej rozdziałce. Nie wszystkie gry jednak tak chodzą, dla przykładu gra Viking która jest w 720p przy braku zaznaczonej obsługi tego trybu startuje w 576p.

Jeśli ktoś nie uwierzy na słowo w weekend mogę się poświęcić i sporządzić stosowną dokumentację fotograficzno - opisową. :)

Pozdrawiam...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mnie ta próbka odtwarza się od razu tak jak należy co upewnia mnie o słuszności moich ustawień :eek:k:

Już w samym XMB mam ustawione 720p - bo moje KURO to tylko HD Ready :cool:
W ustawieniach wyświetlania mam tylko 576p (bo się nie da odznaczyć :mrgreen:) oraz 720p.
Zapala mi się ładnie DD TrueHD na ampli a po Select mam Dolby TrueHD Wielokanałowe 48 kHz i skacze sobie ładnie bitrate maksymalnie chyba widziałem 6,9 Mb/s dla samego audio i to cieszy :D
Telewizor wyświetla 720p.
To powyższe to moje domyślne ustawienia - Bitstream.

Po zmianie na Linear PCM na ampli mam PCM MultiCH a po Select - Dolby TrueHD 7.1 kan. 48 kHz i bitrate.
Telewizor idzie w 720p.

Innymi słowy mam to co chcę :p i tak jak chcę :p.

Co do ustawień obrazu i dźwięku to ja już chyba wiem o co chodzi, mylnie zrozumiałem z poprzedniego Twojego posta, że sama tylko zmiana z Bitstream na Linear PCM czy odwrotnie powodowała wyświetlanie obrazu w różnych rozdzielczościach.

W punkcie 3 rozumiem, że jak naciśniesz Select to widzisz Dolby TruHD na ekranie TV?

mataman wyjaśnił wcześniej jak to wygląda z materiałem video - konsola nie robi upscalingu.
Z grami może być w sumie inaczej - już kiedyś słyszałem coś podobnego.

Zastanawia mnie jednak cały czas różnica między punktem 1 a 5. Ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Może w Sony nie spodziewali się, że ktoś będzie odtwarzał rozdzielczości PALowe z dźwiękiem HD? ;-)
Przy ustawieniach Bitstream oraz wyświetlaniu obrazu tylko 576p i 1080p telewizor przełącza mi się w tryb 480p (a fe! - co mnie akurat nie dziwi) i faktycznie audio na ampli to tylko DD a po Select jest Dolby Digital Wielokanałowe 48 kHz 640 kb/s - czyli tylko ścieżka Core z pięknego TrueHD.

Po zmianie na Linear PCM (nadal w video zostają tylko 576p i 1080p) telewizor nadal przełącza się w obrzydliwe 480p, dźwięk na ampli to oczywiście PCM MultiCH ale już po Select mamy - Dolby TrueHD 7.1 kan. 48 kHz i bitrate!

Trza by tu było do tablicy wezwać mat74, może on coś podpowie.

Pomijam już fakt, że ustawienia, czy to konsola ma dekodować dźwięk czy ampli, znajdują się w konsoli w Ustawieniach wideo...

-------------------------

Co do odtwarzania zwykłego Dolby Digital to sprawa jest prosta - biorę pierwszy z brzegu film DVD - Kroniki Riddicka - przy ustawieniu Bitstream zapala mi się znaczek DD na ampli a po Select mam na ekranie TV - Dolby Digital 5.1 kan 48 kHz 384 kb/s.
Po zmianie na Linear PCM na ampli zapala mi się PCM MultiCH a na ekranie po Select mam - Dolby Digital Wielokanałowe 48 kHz 384 kb/s.
To zawsze było takie proste i nadal jest.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Br0w4r

New member
Czyli moja konsola nie jest wyjątkiem, błąd leży po stronie producenta.
Nie koniecznie Sony mogło nie przewidzieć takiego odtwarzania materiału, gdyż rozdzielczość palowska i dźwięk lpcm działają poprawnie.

Co do zwykłego DD i DTS, u mnie nie działa tak jak mówisz. Powtarzam więc przy zaznaczonych wszystkich formatach dźwięku konsola zawsze dekoduje sygnał na pokładzie i wysyła lpcm. Niezależnie od ustawieni bitstream czy lpcm w sekcji video. Jeśli chce dekodować na ampli muszę ustawić parametry tak jak wspomniałem wcześniej.

Pozdrawiam...
 

Br0w4r

New member
Przy odtwarzaniu filmów z płyty DVD/BD dźwięk mam poprawny w zależności od wyboru bitstream lub linear w opcjach odtwarzania DVD/BD. Cały czas mówię o odtwarzaniu materiału z dysku/pendriva. Mniejsza o to.

Mam jeszcze jedno pytanie trochę odbiegające od tematu. Czy podczas odtwarzania filmów BD napędy waszych Ps3 wydają jakieś dziwne dźwięki/ hałasują bardziej niż podczas odczytywania płyty z grą ? U mnie napęd strasznie głośno pracuje przy odtwarzaniu BD, przy grach i DVD pracuje prawie bezgłośnie.

Pozdrawiam...
 

lyon7

New member
Czyli rozumiem,ze przy dzwieku w formacie np: DTS-HD MA 7.1 uslyszymy tylko dzwiek w probkowaniu 48 000khz pomimo odtwarzania zrodla z plyty blu-ray? To po co mamy w opcjach w ps3 obsluge DTS-HD MA 7.1 192 khz czy 96 000khz(czy PCM czyli bezstratny) skoro probkowanie spada do 48 000khz czy jednak filmy posiadajace sciezke w tym formacie DTS-HD MA 7.1 na blu-rayu sa rzeczywiscie w takim niskim probkowaniu nagrywanie orginalnie?

P.S. Testowalem gre Modern Warfare 2 przy ustawieniach ekranu 576p i 1080i i gra chulala mi w rozdzialce 1080i a kiedy zrobilem obsluge wszytskich rpozdzialek oprocz 1080p bo aktualnie mam sharpa 19 hd ready to gra juz hulala tylko w 720p.....nie zle jaja z tym a przeciez tyle gier ma oblsuge wyzszych rozdzialek niz 720p.. :roll:
 

Qbas77

New member
witam
pytanie odnosnie Avatara na Blu 3D.film odtwarzany na PS3.
w trybie 2D dźwięk tak jak podaje wydawca dts hd ma(wyskakuje podczas wsprawdzenia przez "select"),natomiast podczas odtwarzania w trybie 3D pomimo wybrania angielskiej wersji jez, ktora jest w rowniez w dts hd ma - film leci w zwyklym dts-ie...
sprawdzilem po wcisnieciu select na pilocie do ps3 i pokazuje tylko dts i bitrate na poziomie 1.5Mbps a powinno byc ok.4-5 w dts hd ma.
obraz w 3d bez zastrzeżeń.,

czy ktoś sie spotkał z takim przypadkiem i zna może powód/rozwiązanie

pozdrawiam Kuba
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Oczywiście.
Wystarczy wymienić odtwarzacz BluRay na taki, który da radę podczas odtwarzania filmu w 3D podać również HD Audio.

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem,ze przy dzwieku w formacie np: DTS-HD MA 7.1 uslyszymy tylko dzwiek w probkowaniu 48 000khz pomimo odtwarzania zrodla z plyty blu-ray? To po co mamy w opcjach w ps3 obsluge DTS-HD MA 7.1 192 khz czy 96 000khz(czy PCM czyli bezstratny) skoro probkowanie spada do 48 000khz czy jednak filmy posiadajace sciezke w tym formacie DTS-HD MA 7.1 na blu-rayu sa rzeczywiscie w takim niskim probkowaniu nagrywanie orginalnie?

P.S. Testowalem gre Modern Warfare 2 przy ustawieniach ekranu 576p i 1080i i gra chulala mi w rozdzialce 1080i a kiedy zrobilem obsluge wszytskich rpozdzialek oprocz 1080p bo aktualnie mam sharpa 19 hd ready to gra juz hulala tylko w 720p.....nie zle jaja z tym a przeciez tyle gier ma oblsuge wyzszych rozdzialek niz 720p.. :roll:




I co z tego że ma obsługę 1080i czy 1080p skoro 99% gier i tak ma rozdziałkę 720p lub mniej.
 

lyon7

New member
Wiem ,ze ma nizsza ale zawsze oko ciesza cyferki wieksze niz stanadardowo....po za tymn co z tym probkowaniem dts-hd MA 7.1? Czy rzeczywscie kazdy film z taka sciezka kanalowa ma tylko 48000khz?
 

Qbas77

New member
Oczywiście.
Wystarczy wymienić odtwarzacz BluRay na taki, który da radę podczas odtwarzania filmu w 3D podać również HD Audio.

Pozdrawiam,


czyli PS3 nie daje rady? czy wynika to z tego, ze nie jest typowym playerem BD? czy inne tego powody?tak czy siak, chyba będzie tak trzeba zrobić.
Masta przychodzi Ci do głowy jakiś sensowny model najlpeiej Panasa do ok.500zł?

pozdrawiam

Kuba
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No konsola robi downsampling przy 3D więc kiszka ale może to poprawią nowym softem kiedyś.
Wszystkie nowe panasy 3D łykaja HD audio na wyjsciu a dodatkowo BDT310 ma dwa wyjscia audio jakbyś miał ampli ktory nie wciągnie 3D obrazu i podłączasz wtedy osobnym hdmi tylko do ampli po dzwiek HD a video 3D idzie bezpośrednio do TV. Więc zależy jaki masz ampli ewentualnie kino domowe - ale ceny sa srogie chyba że inna firma :mrgreen:
 

Qbas77

New member
czesc
dzieki za info.nie wpadlbym, ze PS nie da rady...ostatnio wymienilem wszystko(teraz sie okazuje, ze jednak nie wszystko) pod 3D.
z ampli Onkyo 606 zmienilem na 608 z Panasa s10 na vt20,kable.... a tu dzwieku w hd brak(
coz mus kupic BD player..

pozdrawiam Kuba
 

lyon7

New member
Chłopaki napiszcie mi w koncu co z tym nieszczesnym probkowaniem w 7.1 dts-hd MA? Czy tylko 48000hz jest czy tez wiecej...? Jakie tytu;ly na blu-rayu chulaja w takim dziweku i jakie probkowanie ma? pzdr
 

lyon7

New member
acha czyli jednak tylko 48000hz....bo juz myslalem ,ze cos kumpel ma z amplim i ps3 nie tak ,ze pokazywalo tylko 48000hz przy 7.1 dts hd ma...dzieki..pzdr
 
Do góry