PS3 a True HD / DTS HD

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to już wiesz, że by to sprawdzić potrzebujesz płyty BD, ewentualnie możesz spróbować przerobić takiego m2tsa do avchd i zobaczyć jak to pójdzie.

Pozdrawiam,
 

Br0w4r

New member
Nie rozumiem.
Napisałem, że te dema z dźwiękiem DD 5.1 działają normalnie, po co więc konwertować ? Wg mnie potrzeba konwersji była by wtedy gdyby żadne nie działały.
 

Br0w4r

New member
To może inaczej, na stronie jest informacja: "All Trailers can be played on a PC or on PS3 !!!" Więc te z HD audio też powinny działać. Mniejsza z tym. Spróbuje na jakimś BD.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na jakiej stronie? Bo chyba nie na stronie Sony?
Poza tym odtwarzane na PS3 może być ale niekoniecznie tak jak Ty byś sobie tego życzył.
Z płytą BD będziesz miał najpewniej, znajdź coś z Dolby TrueHD albo DTS HD MASTER AUDIO i po kłopocie.
Dla PS3 DD5.1 a Dolby TruHD to dwie różne rzeczy i w obu przypadkach konsola może zachowywać się inaczej.

Pozdrawiam,
 

bluray

Banned
Nowi wchodzą wiek zakupu AV i nie mają wiedzy.
HD AUDIO tylko po HDMI i LPCM 96kHz/32/24bit / dts MA / Dolby Thrue HD.
Żaden SPIDF nie pociągnie.
 

mataman

New member
Bez reklam
PS3 nie odtwarza dźwięku HD z gołych plików .m2ts, muszą one być w strukturze avchd. Masz do tego program multiavchd.
 

Br0w4r

New member
bluray - a mi się zdaje, że zostało już tu powiedziane ze bitstrem też wysyła. :p

mataman - i to się nazywa konkretna odpowiedź.

Pozdrawiam...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nowi wchodzą wiek zakupu AV i nie mają wiedzy.
HD AUDIO tylko po HDMI i LPCM 96kHz/32/24bit / dts MA / Dolby Thrue HD.
Żaden SPIDF nie pociągnie.
Fakt, nie pomyślałem, że może mieć to połączone optykiem, ale z drugiej strony z żadnej jego wypowiedzi nie wynika, że tak właśnie jest.

Pozdrawiam,
 

Br0w4r

New member
Ostatni raz w tym wątku.

Wcześniej napisałem:

Witam...
...
O tym, że ps3 rozkodowuje DD HD MA i DTS HD i przesyła do ampa jako lpcm to wiem. W tym przypadku mam na ampie pcm multichannel. Ale czytając różne strony zauważyłem, że na niektórych z nich pisze, że slim może przesyłać te formaty jako bitstream. ...

Chyba oczywistym jest, że mając połączone optykiem nie uzyskałbym takiego rezultatu.

Proponuję poczytać ze zrozumieniem, zanim podejmie się pochopnie próbę udzielenia odpowiedzi.

Pozdrawiam...
 

Br0w4r

New member
Miało być ostatni raz, ale mam jeszcze jedna kwestię do rozstrzygnięcia.

Ps3 podłączony do ampli po HDMI !!!

Przy takim podłączeniu są oczywiście aktywne wszystkie formaty dźwięku, które obsługuje Ps3. Jako, że mam stosunkowo mały playroom :) i posiadam system 5.1, mam odznaczone (wyłączone) wszystkie pcmy 7.1.

Ale do rzeczy przy zaznaczeniu wszystkich opcji dźwięku (z wyłączeniem tych dotyczących 7.1) i odpalaniu materiału z DD lub DTS domyślnie dekodowaniem zajmuje się Ps3 i wysyła do ampli pcm multichannel (jak w przypadku Audio HD po linear). Przy odznaczeniu w opcjach pcm dotyczących dźwięu 5.1 Ps3 wysyła zakodowany dźwięk do ampli, który ten dekoduje i wyświetla stosowne lampki odpowiadające za DD lub DTS. I tu pojawia się moje pytanie, mianowicie która metoda jest lepsza w praktyce. Chcąc dekodować w amplitunerze rezygnuje z ewentualnego lpcm z wyższym próbkowaniem, zostawiając zaznaczone formaty lpcm 5.1 domyślnie dźwięk dekoduje Ps3 a na ampli mam pcm multichannel.

Ktoś poradzi ?
Pozdrawiam...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zaznaczasz wszystkie formaty możliwe do obsłużenia a tym co ma dekodować dźwięk sterujesz poprzez bitstream lub linear pcm w opcjach dźwięku po HDMI.

Pozdrawiam,
 

kret020573

New member
Miało być ostatni raz, ale mam jeszcze jedna kwestię do rozstrzygnięcia.

Ps3 podłączony do ampli po HDMI !!!

Przy takim podłączeniu są oczywiście aktywne wszystkie formaty dźwięku, które obsługuje Ps3. Jako, że mam stosunkowo mały playroom :) i posiadam system 5.1, mam odznaczone (wyłączone) wszystkie pcmy 7.1.

Ale do rzeczy przy zaznaczeniu wszystkich opcji dźwięku (z wyłączeniem tych dotyczących 7.1) i odpalaniu materiału z DD lub DTS domyślnie dekodowaniem zajmuje się Ps3 i wysyła do ampli pcm multichannel (jak w przypadku Audio HD po linear). Przy odznaczeniu w opcjach pcm dotyczących dźwięu 5.1 Ps3 wysyła zakodowany dźwięk do ampli, który ten dekoduje i wyświetla stosowne lampki odpowiadające za DD lub DTS. I tu pojawia się moje pytanie, mianowicie która metoda jest lepsza w praktyce. Chcąc dekodować w amplitunerze rezygnuje z ewentualnego lpcm z wyższym próbkowaniem, zostawiając zaznaczone formaty lpcm 5.1 domyślnie dźwięk dekoduje Ps3 a na ampli mam pcm multichannel.

Ktoś poradzi ?
Pozdrawiam...
witam,
mam tak samo na wyświetlaczu swojego amplit. z tym że jeszcze oprócz samego multichannel mam "multichannel IN" i chyba tak powinno być. Mam PS3 slim.
 

Br0w4r

New member
Zacząłem drążyć temat więc pytam dalej.

Zaznaczasz wszystkie formaty możliwe do obsłużenia a tym co ma dekodować dźwięk sterujesz poprzez bitstream lub linear pcm w opcjach dźwięku po HDMI.

Pozdrawiam,

Hmm... Masta_J albo nie do końca się zrozumieliśmy, albo nie do końca wiesz co piszesz, albo ja mam jakiś dziwny egzemplarz konsoli.
W opcjach dźwięku nie ma możliwości wyboru bitstream lub linear pcm. Owszem taka opcja w konsoli jest ale w menu obraz jako dźwięk hdmi BD/DVD i nijak ma się ona do problemu opisanego przezemnie powyżej.

Doświadczalnie ustaliłem, że wybranie czy za dekodowanie DD odpowiedzialny ma być Ps3 czy amplituner polega na zaznaczeniu w opcjach dźwięku obsługi lpcm 5.1 48 kHz. Mając zaznaczony ten format dźwięku Ps3 dekoduje dźwięk na swoim pokładzie i wysyła go jako lpcm do amplitunera. Przy odznaczeniu tej opcji, amplituner sam dekoduje dźwięk o czym informują stosowne lampki. Niby problem żaden, ale wybierając amplituner do dekodowania musimy zrezygnować z formatów lpcm 96 kHz i lpcm 192 kHz ponieważ nie jest możliwe odznaczenie lpcm 48 kHz bez wcześniejszego odznaczenia wyższego próbkowania.
Stad moje pytanie która metoda jest lepsza w praktyce, czy dekodować ma ps3 czy ampli. Być może nie ma żadnego materiału z dźwiękiem lpcm 96 i 192 kHz i nie warto się przejmować wyłączeniem obsługi tych formatów.

Dodatkowo pytanie w kwestii HD audio.
Odpaliłem HD audio z usb, zrobiłem jak radziliście za pomocą multiavchd wrzuciłem m2ts w strukturę AVCHD.
Mamy 2 próbki jedna z DTS-HD druga z Dolby True HD.
Ustawiając opcję w DB/DVD na lpcm konsola odtwarza obie próbki prawidłowo, tzn dekoduje dźwięk na swoim pokładzie (select wyświetla ładnie info DTS-HD lub Dolby TrueHD) i wysyła pcm do ampli.
Ustawiając opcję w DB/DVD na bitstream nie do końca jest tak jak być powinno. Próbka z DTS-HD odtwarzana jest prawidłowo, na ampli mamy ładny znaczek DTS-HD. Problem jest z próbka z Dolby True HD, która odtwarzana jest jako Dolby Digital Multichannel, amplituner pokazuje Dolby Digital, po naciśnięciu selecta również wyświetlane jest informacja o odtwarzaniu dźwięku jako zwykłe Dolby Digital.
Ogólnie przy bitstremie konsola jakby robiła downgrade sygnału z Dolby True HD do postaci rdzenia sygnału w DD multichannel.
Dodatkowo przy ustawionym bitstreamie i włączeniu opcji 24Hz na auto materiału z Dolby True HD konsola wogóle nie odtwarza. Próbuje odtworzyć, pojawia się czarny ekran i wraca do xmb. Nie korzystam z trybu 24Hz więc wyłączyłem tą opcję ale nadal pozostaje powyższy problem z przesyłaniem DTHD jako bitstream.
Im dalej w las tym więcej drzew :S

Spotkał się może ktoś z czymś takim ? Co może być powodem ?

Pozdrawiam...
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
To może poczytaj instrukcję obsługi konsoli?
Tobie udało się coś tam doświadczalnie sprawdzić co nie znaczy, że robisz to dobrze.
Powtarzam, że chcąc sterować co ma dekodować dźwięk korzystamy z opcji bitstream lub linear pcm - i na tym należało już dawno temu zakończyć ten wątek.

Co do dalszych Twoich pytań to coś mi się multiAVCHD wysypało i nie mogę tych próbek przerobić na AVCHD, jeśli masz to przerobione to umieść proszę na jakimś serwerze plików i każdy będzie mógł sprawdzić u siebie.

PS. Istnieje też oczywiście opcja, że się w ogóle nie rozumiemy :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Br0w4r

New member
Hah to mi powiedziałeś, na co mi czytać instrukcję obsługi w której nie ma rozwiązania mojego problemu. Może zacznę od końca.

Opisany wcześniej problem z HD audio został rozwiązany. Aż mnie to zaskoczyło.

Cały problem polegał na różnicy video testowanego materiału. Próbka z DTS-HD była w 1080p a próbka z Dolby True HD w 1080i. W ustawieniach wyświetlania mam domyślnie zaznaczone formaty 576p i 1080p w celu wymuszenia wyższej rozdzielczości niektórych gier które przy zaznaczonych wszystkich opcjach odpalają się w 720p chodź mogą działać również w 1080p. Mniejsza z tym. Przy takim ustawieniu konsola poprawnie odpalała materiał w 1080p z DTS-HD, jednak miała problem z próbka w 1080i. Przy ustawieniu lpcm konsola dokonywała downgradu obrazu do postaci 576p, poprawnie dekodowała Dolby True HD na swoim pokładzie. Przy wybraniu bitstream konsola dokonywała downgradu obrazu do postaci 576p ale co ciekawe także dźwięku do postaci core - zwykłego DD wielokanałowego. Zaznaczenie w opcjach wyświetlania formatu 1080i rozwiązało problem i obie próbki działają jak należy.

Teraz co do zwykłego audio.
Coś mnie tu Masta_J ściemniasz. Może spróbuję zobrazować to inaczej.
Przy zaznaczonej obsłudze wszystkich możliwych formatów DD lub DTS jest dekodowany domyślnie na pokładzie Ps3 i przesyłany jako pcm do amplitunera niezależnie od tego czy w opcjach "Format wyjścia audio BD/DVD (HDMI)" wybiorę linear pcm czy bitstream. Nigdzie indziej nie znalazłem możliwości przełączenia wyboru przesyłania dźwięku jako lpcm czy bitstream.
Dekodowanie DD lub DTS na amplitunerze odbywa się wtedy gdy z obsługiwanych formatów audio wyłączę obsługę lpcm 5.1 (7.1) 48 kHz. W tym przypadku również nie ma znaczenia czy w opcjach
"Format wyjścia audio BD/DVD (HDMI)" wybiorę linear pcm czy bitstream.
Jak już wspomniałem wybierając amplituner do dekodowania tracimy możliwość korzystania z lpcm z wyższym próbkowaniem, ponieważ nie jest możliwe wyłączenie lpcm 48 kHz nie wyłączając wcześniej 2 innych z wyższym próbkowaniem.

Pozdrawiam...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli widzę, że w sekcji video masz tak samo namieszane jak w audio :)
Poza tym nie bardzo wiem co mają ustawienia bitstream/lpcm do obrazu, ale jak nie dasz tej próbki to się nie dowiemy.


Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Co do obrazu. Muszą byc zaznaczone wszystkie opcje

-576p
-726p
1080i
1080p

gdyż NIE DA się zmusić ps3 do skalowania w górę materiału 720p i 1080i, zawsze będzie z takiego materiału 576p jeżeli zostawisz tylko 1080p


Jezeli chodzi o audio. Mam ustawione wszystkie formaty i bitstream. Zapodaj te próbki i sprawdzimy.
 
Do góry