Ps 50A656

salat

Member
Może po prostu masz wadliwy egzemplarz.
JA bardzo dokładnie przyglądam się obrazowi na moim tv (mam co prawda 756, ale matryca ta sama co w 656) i nie widzę żadnego efektu tęczy.
 

arlin

New member
Mam zapewne taki egzemplarz jak i inni tylko poprostu niektorzy tego nie widza, ja na poczatku tez tego nie widziałem. Kolosalne roznice w obrazie zauwazylem dopiero wtedy gdy kolega kupil panasonica i mialem mozliwosc porownania obu modeli. Zreszta zauwazylem ze zachwyt włascicieli tych samsungow jest taki sam jak kiedys uzytkowników polonezow, oni tez nie widzieli zadnych wad.
 

popmart

New member
arlin napisał:
Witam
Przedstawione powyżej ustawienia w żadnym wypadku nie eliminuja omawianego efektu, jedynie zmniejszaja go w niewielkim stopniu. Poprostu ten model jest bardzo mizerny i nie ma co wychwalac tej plazmy bo to bardzo powazna wada wystepujaca niezaleznie od zrodła sugnału.


oczywiście że zależny jest o źródła sygnału nigdy nie widziałem tego "efektu" na luxe tv HD (b.dobra jakość) ani na plikach mkv dobrej jakości ... nie rób poruty a tv jest conajmiej dobry tak jakby inne podobne problemy nie występowały np w panasonicu, jeśli jesteś taki perfekcyjny to sprzedaj zamień na Kuro i doszukuj się problemów gdzie indziej.

ja w ogólnym rozrachunku pomimo wad jestem nadal zadowolony i tv jest ok w stosunku cena / jakośc
 

arlin

New member
Ja widze ten efekt także na kanałach HD, odtwarzaczu BD i DVD. Cena nie usprawiedliwia wad tego tv. Pisze to obiektwnie po to aby nastepni potencjalni nabywcy znali wady tego sprztu a nie tylko sugerowali sie kwiecistymi opisami zachwyconych i niczego nie widzacych uzytkowników.
 

popmart

New member
przecie nikt tego nie ukrywa jest rozbudowana dyskusja w conajmiej 2 wątkach ?

rozumiem że masz jaś misje ?

bo telewizorek rozczrował delikatne podniebienie ?
 

arlin

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego przedmówcy. ArtS :)

Nie mam żadnej misji, to forum jest miedzy innymi po to aby opisywac swoje spostrzeżenia a nie tylko bezkrytycznie zachwalac sprzet (moze jestes przedstawicielem samsunga?). Wieksza czesc dyskusji w roznych watka na temat a656 poswiecona jest zachwalaniu tego tv. Najdluzszy watek o a656 przypomina wrecz kampanie reklamowa.
Oczywiscie bardzo rozczarowal mnie ten tv bo uwierzyłem ze za kwote ponizej 5tys mozna miec b.dobra plazme, rzeczywistosc okazała sie niestety inna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
klaus71 napisał:
jest jest, tylko tego ty nie widzisz.
tak jak green ghosting ponoć widzi kilka procent ludzi.
możesz podać wersję swojego oprogramowania?

Nie jestem pewny czy nie widzę. Trzymam się wersji że u mnie nie występuje. Wersja frimware 1019.0 zapakowana fabrycznie. Do tej pory nie robiłem update. Notabene, na polskiej stronie Samsunga jest ta sama wersja, nie ma z czego tego zrobić. Mnie interesuje do czego odnosza się pozostałe dwie wartości oprogramowania widoczne w menu serwisowym chodzi mi o: T-PRLPEUS i T-PERLDEUC.
 

gofer

New member
Jak ci tak bardzo nie pasuje to możesz dołożyć drugie 5tyś. i kupić KURO, ale nawet wtedy też nie masz 100% pewności czy będziesz zadowolony:p:D
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ale jaja

Nigdy w zycu! Ale widze ze nie ma jak to dobry humor!!!!
Na pioniera mnie nie stac panasonic rozczarowal a mialem 2 tyg 46-PY85 z G-jak 11...... ale zeby sie nie dolowac wydana na niego kasa i tymi PRYMITYWNYMI mozliwosciami (co predzej pognalem do sklepu i kupilem samusia)
i tak jak juz gdzies to wyczytalem a i SAM PODTWIERDZILEM jest to telewizor ktory ( nie stwierdzam ze lepszy czy gorszy) to indywidualna sprawa wlascicieli tego modelu,
ALE DAJE MOZLIWOSC PELNYCH USTAWIEN I TO WSZYSTKICH AZ DO ZNUDZENIA!!!
LUB DO i tu tez w nawiasie bo co niektorzy poczuja sie urazeni i dotknieci stwierdzeniem ( preferencyjnym) ustawieniem obrazu i to jak wspomnilem JA BYLEM BLISKO, ALE CO FACHOWCY TO FACHOWCY I KROPKA.
Moim skromnym zdaniem to co proponuja panowie z red. AUDIO-VIDEO daje naprawde bardzo fajny obraz i mam wrazenie ze SZLAG trafia co nie ktorych ze przypadkiem jakiemus DUPKOWI a mam na mysli siebie,przyszlo do glowy a pustej ze echo nie ma sie gdzie odbic!
Podac ustawienia za ktore ktos inny chcial by kase pod przykrywka USLUGA KALIBRACJI ZA JEDYNE .........pln.
a tu figa z makiem.
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
@arlin
popieram twoje podejście - 5 tysiów za coś co wadliwie działa to zdecydowanie za duzo.
Niestety tak jak napisał @gofer droższa plazma też nie gwarantuje super działania i to jest główny problem.

najgorsze jest to że wychodzi że tylko posiadacze Panasonica dobrze widzą bo tylko oni narzekają na ghosting zieleni.
posiadacze Kuro nie widzą "juddera" na nim mimo że jest.
a posiadacze samsunga nie widza tęczy która kaszani obraz.

@arlin
napisz czy masz wyłączoną opcję "Poprawa filmów" - mi to najbardziej pomogło na "tęczę" i jestem ciekaw twojej opinii (jako nielicznej osoby która "widzi").
Bo może "mój mózg zrobił redukcję tęczy" zamiast poprawnie napisanego softu.

pozdrawiam
k
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
ale może mi się podobać ? czy jak mi się podoba to już jestem z samsunga... ja widzę ten problem (z tęczą) i co z tego kiedy w ogólym całokształcie tv wypada i tak dobrze moim zdaniem.

czy jest to dla kogoś problemem ?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
poprawa filmow

Ja ta funkcje mam wylaczona a tak jak wspomnialem ten efekt NA MOIM TV JEST MARGINALNY=ZNIKOMY=BARDZO RZADKI
a pomogly te ustawienia o ktorych wczesniej wspomnialem.:):):)
Co do wydanej kasy to ten tv
JAKOSC=MOZLIWOSCI=CENA moj wybor to wlasnie ten samus.:D:D:D
Mam pewne porownanie bo tak jak wspomnialem BYLEM uzytkownikiem LG pc1r przez dwa lata i panasonica PY85 przez cale dlugie dwa tygodnie. JEDNOZNACZNIE stwierdzam ze to co oferuje
PS 50 A 656 WARTE JEST WYDANYCH NAŃ PIENIEDZY.:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p
Roznica na plus jest ogromna,50 cali a co za tym idzie dostrzegalnosc szczegulow,kolory,jakosc obrazu oraz MOZLIWOSI USTAWIEN a to wszystko w moim przypadku za 5399pln.
Dwa lata temu to moj lg kosztowal 4599pln a nie mial polowy tych MOZLIWOSCI.:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

TECZA,tylko na marnym jakosciowo materiale w tv. Tak jak wspomnialem BARDZO RZADKO.
W HD I BLU REAY WCALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

jacky-x

New member
Jedni sa zadowoleni inni nie i nie dotyczy to tylko samsunga ale każdego tv, jedni widzą tecze inni nie ( jak juz kiedys pisałem naprawdę u mnie marginalne zjawisko) jedni duszki inni nie, jednym brzęczy innym nie i tak by można wymieniac, jak coś nie tak to od razu porównanie do ...kuro, ale jak by zerknąć i skupic się na wadach to już aż tak różowo nie jest, spróbowałem zerknac i przytoczyc pierwszy napotkany post z negatywnych odczuc tej marki o padło na post kol @bluray

"Ale skąd info, że nie mam KURO 5090H ?
Zamiast podsumowania tematu:
- smużenie
- migotanie
- wypalanie się (zgarożenie realne)
- trzęsiawka przy 1080p/24
- słaba biel
- zwalony firmware
to są niezaprzeczalne cechy plazmy KURO 5090H.
Tego żaden PR-owiec ani innej maści krasomówca nie zmieni. Czy zamienił bym na topowy LCD ?
Chyba nie, bo 9G ma czerń.
To ważniejsze od w/w wad."

Skoro każdy może wyrazic swoja opinie to ja jestem bardzo zadowolony i nie mam zamiaru go zmieniac sygnał mam praktycznie z każdego źródła analog, DVB-T, bluray, satelita SD i HD więc przetestowany dość wnikliwie, miałem go jako jeden z pierwszych i po czasie podoba mi sie jeszcze bardziej (indywidualne doswiadczenia z ustawieniami dla siebie, dla swoich warunków) to co mi najbardziej przeszkadzało - poprawiono. Zycze aby każdy po przemyśleniach trafił przy zakupie na właściwy model, a czy to będzie kuro czy jakas dolna półka to mniej wazne, najważniejsze aby kupujący był zadowolony dla siebie a nie dla kogoś wady zawsze się jakies znajdą;) . Pozdr
 
Ja nie widzę „greenghostingu”, „tęczy” a także „wypalania logo” itp. itd. Używam urządzenia zgodnie z przeznaczeniem … jako TV. Nie widzę nie dlatego że nie chcę widzieć, lecz dlatego, że zjawiska jw. w przypadku mojego TV PDP 50A656 nie występują. Można poczynić także założenie że stwierdzenie przeze mnie takiego zjawiska leży poza granicami percepcji mojego oka. Warto w tym miejscu poruszyć kwestię różnicy pomiędzy wrażeniem a spostrzeżeniem. Już zwracałem uwagę na tę problematykę na forum. Posiadanie oka i odbieranie bodźców to nie wszystko w kontekście procesów poznawczych i procesów psychicznych. Wpływ na te procesy – ich przebieg - może mieć w szczególności czytanie powyższych postów i innych postów na forum.

klaus71 napisał:
Bo może "mój mózg zrobił redukcję tęczy" zamiast poprawnie napisanego softu.
Tak, jest to możliwe.

arlin napisał:
Kolosalne roznice w obrazie zauwazylem dopiero wtedy gdy kolega kupil panasonica i mialem mozliwosc porownania obu modeli.
arlin napisał:
Wątek PS A6565 sledze od samego początku. (... ) Mam też stara plazme Panasonic 42" i porownujac obraz oczywisccie w najniższej rozdzielczości dochodze do wniosku że stary Panasonic jest lepszy, nie ma zadnego efektu tęczy.. Tv jest podłaczony do tunera Philips hd, platforma C+. Kolega zakupil Panasonica 50" ktory był tu wielokrotnie porownywany z Samsungiem i moim zdaniem jakość obrazu jest o wiele lepsza. Kupujac Samsunga nie mialem uprzedzen do tej firmy ale teraz wiem że to bląd. Potencjalnym nabywcą proponuje powaznie zastanowic sie nad zakupem tego tv.

W dniu 6.12.2008 r. @arlin pisze że ma starą plazmę Panasonica i okazała się lepsza „w najniższej rozdzielczości” (czyli w jakiej konkretnie) od Samsunga, a w dniu 5.01.2009 r. pisze „że dopiero wtedy gdy” kolega kupił Panasonica zobaczył kolosalną różnicę.

Bez urazy, czarne PR, również to bezinteresowne, to Sztuka przez duże „S”.

Nasz sprzęt to nie perpetuum ideale. Ja w pierwszym moim poście na tym forum zrekapitulowałem swoją pochwalną dla zakupionego TV wypowiedź w ten sposób że owszem posiada on wady jak każde urządzenie.

Jak spojrzeć na posty w temacie to tylko pierwszy – założyciela - @gadzeciaza trzyma się tematu, pozostałe, w tym mój to … luźna rozprawka na temat jakości, gustów, widzenia itd.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Ja mam panasonica i przy pierwszym porównaniu z samsungiem miałem wrażenie że samsung jest jakiś wypalony (przygaszony), bez bieli.
A same kolory tęczy w zasadzie widziałem od pierwszego dnia - poleciał zresztą z tego względu do serwisu po 10 dniach bo jakoś nie mogłem go wyregulować by zniknęły.
Dla mnie one były strasznie widoczne - i rozumiem te osoby co nie mogą się ich pozbyć - ja juz rozpocząłem w sklepie uzgadniać warunki zwrotu - dla mnie z tą tęczą ten tv grał 10 razy gorzej niż mój panasonic.
Oczywiście serwisanci stwierdzili że nic nie widzą a parametry są w normie.

Patrząc z perspektywy czasu teraz jestem z obrazu w zasadzie zadowolony. Tęcza jest sporadycznie (ostatnio gdzieś widziałem post że zdarza się także na Kuro) - ale niestety mam wyłączoną opcję "Poprawa filmów" - szkoda bo działała całkiem nieźle.
W zasadzie nie poleciał na zwrot tylko dlatego że ja w tym tv oprócz "tęczy" praktycznie nie widzę wad (oczywiście uwzględniając cenę) a obecnie można powiedzieć że się ich prawie pozbyłem.
 
Ostatnia edycja:

Rejter

New member
Ja tez mam panasa pv60 i tego samsunga i jestem bardzo rozżalony tym że wystepuje efekt tęczy. Dla mnie jest to nie do przełknięcia. Widze to non stop szczególnie na twarzy. Dla mnie to wada która kładzie tą plazme. gdybym wiedział o tym nie kupiłbym jej. W/w panas lepiej gra. Szkoda ze w testach jakoś nie uwypuklono tego problemu.
 

klaus71

New member
Bez reklam
@Rejter
wyłącz "Poprawa filmów" i napisz czy jest lepiej?
napisz jaką masz wersję softu - może jest jakiś soft który kaszani to mocniej.
(ja miałem 1016 a teraz działam na 1015, a może coś jest źle zainicjalizowane i ponowne wgranie softu coś poprawia)
napisz też czy wgrywałeś jakiś już soft?
 
Ostatnia edycja:

Rejter

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego przedmówcy. ArtS :)

mam najnowszy T-PRLPEUMD-1019.0 . Po wyłączeniu "Poprawa filmów" jest nieźle. Jednak co do ustawień jakie zapodał "gadzeciaz" to jakaś prowokacja :cool: . Ustawiłem i sprawdziłem na C+ filmowym HD SD NGHD i SD i obraz jak z rubina w 1978 roku. Twarze ziemiste zielono-żółte kolory wyprane jak w starym kinie. Jeśli taki miałbym mieć obraz to oddałym tą plazme na licytacje WOŚP.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
nigdy w zyciu

Zadna prowokacja,a przytoczone parametry to z testu Audio-Video 7-8/2007 dotyczace ustawien samsunga
PS-50 P96 FDX.
Najpierw sprawdzilem u siebie te ustawienia a potem lekko skorygowalem do swoich potrzeb.
Obecnie mam jak pisalem obydwa ustawienia w standart i film. W moim odczuciu na moim ekranie daja one piekne kolory CHOC TU NALEZY PODKRESLIC ZE ZALEZY TO OD JAKOSCI I RODZAJU PRZEKAZU TV.
I na C+ , C-film ,C-film hd HBO itp. zdarzaja sie filmy gdzie wyraznie dominuje jakis tam odcien koloru.
Lecz ogolnie PIEKNE SOCZYSTE KOLORY I NATURALNY ODCIEN TWARZY.
DOSC PODOBNY EFET DAJE USTAWIENIE FABRYCZNE-GRA lecz tu bardzo wszystko podrasowane lecz kolorystyka podobna.
TV VECTRA hd -OLSZTYN,PS 3 I jeszcze pare zabawek,tv-sat,dvd itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry