Ps 50A656

alpin

Member
Mam plazme samsunga 50 /656 od 2 tygodni ,po przyjezdzie ze sklepu i odpaleniu go w domu z podłączonym dekoderem cyfry+ przez eurozłącze
pozmieniałem troszek u ustawieniach obrazu i było w miare O.K obraz taki
teatralny ale żonie się spodobał więc było fajnie z z kazdym dniem sie przyzwyczajałem.
Od 4 dni mam dekoder cyfry+ Philipsa HD podłączony przez hdmi i
zaczą sie horror obraz niewyrażny smuży brak efektu teatralnego tylko na
kanałach hd jest w miare w porządku, kombinowałem w ustawieniach i nic
co sie mogło stać ? PS3 działa super jak wczesniej.
Wymieniłem kabel hdmi i dalej żadnej poprawy, wiem że mam za mały tależ (60cm) do tego dekodera ale to chyba nie przyczyna.
jak stane z z metr od ekranu to jedna wielka pikseloza,
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Numer generacji jest indywidualny dla każdego producenta matrycy (inny podaje Panasonic, inny Samsung, jeszcze inny Pioneer, czy LG).
Nie ma w tej chwili czegoś takiego jak znormalizowana generacja matrycy.
 

Luki27

New member
klaus71 napisał:
czy coś z tym problemem się u Ciebie wyjasniło? ja mam dokładnie to samo.
u mnie bardzo wyraźnie pojawia się pasek zieleni i czerwieni.
oddałem tv do serwisu bo ten efekt masakruje obraz.

poza tym wg mnie to nie jest jedyna wada tego tv - zaczynam powoli przyznawać rację Gmeru z drugiego forum.
czyli samsung wydaje się jakby miał ciemny obraz - w porównaniu z Panasoniciem 42PV60, w efekcie biel wydaje się kiepska - ta plazma po prostu świeci bielą jakby bez mocy - jak ją włączyłem to w porównaniu z moim 2,5 letnim panasem wyglądała jakby była wypalona (oba tv stały obok siebie, a to Panasonic ma przebieg w okolicach 6000h). zrobiłem kalibrację ale mocy do bieli to w zasadzie nie dodało (przy tym ustawienia w samsungu podjechały wysoko: dla podswietlenia na 9-10 a kontrast 90-95 a w Panasonicu w okolicach 60%)
sam obraz / kolory / czerń jest ok.

W związku z tym powiedz mi czy jeśli chodzi o jakość obrazu wg. Ciebie Panasonic jest taki sam, lepszy/gorszy niż Samsung ?
Obecnie mam plazmę LG 42PC3RA i tam jest b. kiepska czerń i chce ją wymienić i zastanawiam się nad tańszym rozwiązaniem czyli Panas 42PV80 czy dodać sporo kasy i kupić Samsunga 50 A656... chodzi mi jakość obrazu a przede wszystkim czerń - gdzie lepsza Panas czy Sam ?

Też zauważyłem, że ten samsung ma kiepską biel - bez kalibracji jest po prostu różowa ale nie da się osiągnać naprawdę białej bieli - a mam wrażenie, że cały TV gra za ciemno...
 

klaus71

New member
Bez reklam
Luki27 napisał:
W związku z tym powiedz mi czy jeśli chodzi o jakość obrazu wg. Ciebie Panasonic jest taki sam, lepszy/gorszy niż Samsung ?
Obecnie mam plazmę LG 42PC3RA i tam jest b. kiepska czerń i chce ją wymienić i zastanawiam się nad tańszym rozwiązaniem czyli Panas 42PV80 czy dodać sporo kasy i kupić Samsunga 50 A656... chodzi mi jakość obrazu a przede wszystkim czerń - gdzie lepsza Panas czy Sam ?

Też zauważyłem, że ten samsung ma kiepską biel - bez kalibracji jest po prostu różowa ale nie da się osiągnać naprawdę białej bieli - a mam wrażenie, że cały TV gra za ciemno...
na porównanie sie nie odważę bo nie mam panasonica pv80 stojącego bok w bok.
moje wnioski porównawcze dotyczą modelu panasonica pv60 sprzed 2 lat.
z opinii jakie wyszukałem w necie Panasonic będzie miał lepszą czerń i mocniej świeci ale jest problem z jego kalibracją (mało opcji regulacji).
mnie samsung wkurza z powodu "luminofor trailing". ponoć nie kazdy to widzi ale mnie wkurza bo niestety to widzę.
dlatego ja obecnie wybrałbym chyba panasonica 46pv80 choc boję się że na Panasie też ten "trailing" występuje (zwłaszcza zieleni - o tym wspominają ludzie na forach) i zamiana by nie pomogła.
 
Ostatnia edycja:

Luki27

New member
klaus71 napisał:
mnie samsung wkurza z powodu "luminofor trailing". ponoć nie kazdy to widzi ale mnie wkurza bo niestety to widzę.
dlatego ja obecnie wybrałbym chyba panasonica 46pv80 choc boję się że na Panasie też ten "trailing" występuje (zwłaszcza zieleni - o tym wspominają ludzie na forach) i zamiana by nie pomogła.
Hmm jeśli chodzi o zielone duchy to też występują w Panasie. Ja to widziałem i jednak wybrałem opcję budżetową i już zamówiełem 42PV80. Na razie stwierdziłem, że większego nie potrzebuję, a zależy mi na czarnej czerni :)
Oprócz tego widzę jeszcze siatkę odblaskową na ciemnych fragmentach przy większym świetle itp. - o wszystkim wiem jedyne czego się obawiam, żeby czerń była wyraźnie lepsza od tej którą mam teraz.

Mam nadzieję, że tak często zielone duchy mi nie będą przeszkadzać.
 

arlin

New member
Witam
Wątek PS A6565 sledze od samego początku. Pod wpływem bardzo pochlebnych opini na temat tego tv postanowilem go zakupic. Przed zakupem udalem sie do media i miałem akurat to szczeście ze model ten stał na wystawce. Zasugerowany super opiniami o tym cudzie stwierdzilem ze obraz jest super. Sprzet zamówiłem w w sklepie internetowym i od 2 miesiecy jestem jego szczęsliwym posiadaczem a raczej rozczarowanym. Czym dłużej ogladam na nim programy i filmy tym bardziej dochodze do wniosku ze jest to zwykła przecietna plazma. Najgorsza wada jaką zauwazyłem to pojawiajaca sie tęcza na twarzach i przedmiotach podczas ruchu, bardzo denerwujące. Ten problem był wczesniej juz poruszany przez kogos ale przeszedł bez echa. Mam też stara plazme Panasonic 42" i porownujac obraz oczywisccie w najniższej rozdzielczości dochodze do wniosku że stary Panasonic jest lepszy, nie ma zadnego efektu tęczy.. Tv jest podłaczony do tunera Philips hd, platforma C+. Kolega zakupil Panasonica 50" ktory był tu wielokrotnie porownywany z Samsungiem i moim zdaniem jakość obrazu jest o wiele lepsza. Kupujac Samsunga nie mialem uprzedzen do tej firmy ale teraz wiem że to bląd. Potencjalnym nabywcą proponuje powaznie zastanowic sie nad zakupem tego tv.
 
Ostatnia edycja:

alpin

Member
arlin napisał:
Witam
Wątek PS A6565 sledze od samego początku. Pod wpływem bardzo pochlebnych opini na temat tego tv postanowilem go zakupic. Przed zakupem udalem sie do media i miałem akurat to szczeście ze model ten stał na wystawce. Zasugerowany super opiniami o tym cudzie stwierdzilem ze obraz jest super. Sprzet zamówiłem w w sklepie internetowym i od 2 miesiecy jestem jego szczęsliwym posiadaczem a raczej rozczarowanym. Czym dłużej ogladam na nim programy i filmy tym bardziej dochodze do wniosku ze jest to zwykła przecietna plazma. Najgorsza wada jaką zauwazyłem to pojawiajaca sie tęcza na twarzach i przedmiotach podczas ruchu, bardzo denerwujące. Ten problem był wczesniej juz poruszany przez kogos ale przeszedł bez echa. Mam też stara plazme Panasonic 42" i porownujac obraz oczywisccie w najniższej rozdzielczości dochodze do wniosku że stary Panasonic jest lepszy, nie ma zadnego efektu tęczy.. Tv jest podłaczony do tunera Philips hd, platforma C+. Kolega zakupil Panasonica 50" ktory był tu wielokrotnie porownywany z Samsungiem i moim zdaniem jakość obrazu jest o wiele lepsza. Kupujac Samsunga nie mialem uprzedzen do tej firmy ale teraz wiem że to bląd. Potencjalnym nabywcą proponuje powaznie zastanowic sie nad zakupem tego tv.


Ja też dałem się nabrać ale co mam teraz zrobić?:twisted:
Dochodzę do wniosku że stary samsung (2-letni)42 Plasma który gra teraz w sypialni z powrotem zajmie miejsce w salonie, a te cudo za 5 tyś trafi
do sypialni .:(
 

jacky-x

New member
@alpin
Napisałeś "PS3 działa super jak wczesniej" tuner po euro było tez OK, doszedł tuner cyfry HD i ...samsung jest be:( a moze warto wziąsć się za phila, jaki masz na nim ustawiony sygnał wyjściowy, ustaw na 1080i pokombinuj, z tym elementem co doszedł skoro wcześniej samsung był super, mam tuner HD więc wiem co można wyciagnac, wiem tez że pewnych rzeczy nie przeskoczysz i jesli bitrate będzie marne to najlepszy sprzęt nie pomoże. Pozdr

@Luki27
Jesli ty jestes zadowolony, to baardzo dobrze wybrałeś, idealnie, bo właśnie zadowolenie właściciela jest wyznacznikiem dokonania własciwego zakupu, a nie opinia osób postronnych. Pozdr

Co do "luminofor trailing" dostrzegłem to od poczatku ( szukajac czegos co opisują w panasach) ale dziwne jest że dostrzegam to tylko praktycznie na niektórych programach TVN (detektywi, W11) koledzy tez jakos może przypadkiem akurat te kanały wymieniaja jako przykład, na innych szukając tego zjawiska koncentrując sie własnie na tych " ozdobach" i wpatrując sie jak "sroka w kość" bardzo trudno mi to dostrzec, mozna by rzec nieistnieje , przynajmniej tak jest u mnie (a przeciez wiem na co zwrócic uwagę i wiem jak to wygląda)więc u mnie ma to znaczenie marginalne.Pozdr
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ach ta tecza fiolet -zielen

Witam szanowne grono ekspertow i oto zalaczam moje informacje i spostrzezenia na ten temat ktory poruszylem juz w innym watku. Owszem ten efekt jest ALE MOZLIWOSCI KALIBRACJI TEGO PS 50 A 656 DAJA NAM BARDZO SKUTECZNE NARZEDZIE BY TEN EFEKT BYL MARGINALNY WRECZ ZNIKOMY!!! TAK JAK JUZ W WSWOICH WYPOWIEDZIACH NA FORUM WSPOMNIALEM.
A ostatnio nagralem sobie fragment programu tvn na plycie dvd gdzie ten efekt byl wyraznie widoczny i poswiecilem troche czasu pod pretekstem kupna telewizora w kilku sklepach poprosilem sprzedawcow o zapodanie sygnalu z mojej plyty na plazmach 50 cali i co? WSZYSTKIE FIRMY MIALY TO SAMO W WIEKSZYM LUB MNIEJSZYM STOPNIU z odleglosci 2-3 m efekt widoczny 4-6 m niezauwazalny. SPRZEDAWCY ZA CHOLERE NIE WIEDZIELI NA CO PATRZE A TELEWIZORY JAK TO W SKLEPIE NA FABRYCZNYCH USTAWIENIACH. A mialem jeszcze mozliwosc sprawdzenia LG 50 cali u kolegi w domu on ma duzy salon wiec odleglosc od ekranu 7m a jaki piekny obraz??? A HD z cyfry i sd po euru lub hdmi z tkiej odeglosci takie same ,za nic nie widac roznic w jakosci sygnalu ale wystarczy podejsc do odbiornika i juz wszystko wyglada inaczej.
On ma ustawienie dynamiczne i z daleka to nawet da sie ogladac ale z bliska to mozna powiedziec syf nie obraz zadnej kalibracji a JAK DLA MNIE I GDYBYM MIAL W SWOIM DOMU 3.30M od ekranu TAAKIE USTAWIENIA TO OCZY WPALONE A TECZA TA TECZA TO NA STALE W GLOWIE WYPALONA. Im odpowiada.
Mam juz swojego samsunga ps50a656 prawie piec tygodni i jestem co raz bardziej zadowolony z tego telewizora JEDNO TO KALIBRACJA TO MAM JUZ ZA SOBA A DRUGIE TO OD NIEDAWNA PS3 I BLU-RAY-OBRAZ Z GIER I Z FILMOW POWALA NA KOLANA I ZADNEJ TECZY!!!! JAKOSC MIODZIO!!!!!
 

BoDeX

New member
Wiselink w Samsungu serii 6 i 7 PDP

No to teraz ciekawostka dotycząca WISELINK w serii 6 i 7 !

Obraz z tej strony http://www.pbase.com/jackcnd/image/64242807/original ( 1920x1080 )
zapisujemy na penie USB i podłączamy do telewizorka .

Czy komuś z Was wyświetliło idealną, jednopikselową siatkę od końca do końca ???

Bardzo proszę o opisanie swoich spostrzeżeń, a może jakaś fotka ?


Z góry dziękuję .

Pozdrawiam.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Kratka

To sie zgadza! Lecz wytlumacz nam dla czego ta sama tablica podlaczona pendrajwem do ps3 lub panasonica dmr-eh68 i do telewizora przez hdmi daje idealna siatke??? Ja fotek przez usb nie ogladam bo tam te ustawienia psuja efekt zdjec a czemu normalnie wrecz pieknie je widac przez inne wspomniane wejscia to tego po prostu nie rozumiem. I chyba nie tylko ja.
 

BoDeX

New member
Coś jest ewidentnie zwalone w elektronice Samsunga .
Plansza natywna , format akceptowalny, a to co robi z nim TV woła
o pomstę do nieba . Owszem z innych źródeł idzie extra , ale po to jest
to tam USB, aby działało poprawnie, a nie udawało,że działa .

Mnie to tylko wkurza, ale kolega kupił go z myślą o odtwarzaniu grafik
demo w swoim biurze ( bez potrzeby kompa - miało być fajnie ) a tu
taki kibelek .

Dziadostwo .
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Usb

Jeszcze jedno spostrzezenie,przygladalem sie kilkunastom zdjeciom z trzech roznych aparatow i fotki w kolorze ostre jak cholera lecz za ostro pdrasowane kolory bez mozliwosci korekcji natomiast zdjecia czarno-biale prfekcyjnie i tez cholernie oste!
Ale format za kazdym razem inny??? I tez bez mozliwosci zmiany,mozna tylko powiekszac. Moze w tym kierunku trzeba szukac odpowiedzi tego zdjecia siatki do kalibracji. To tylko takie przypuszczenie bo mnie to zaciekawilo! I Jeszcze jak ustawisz pionowo ta fotke to jest o.k.?
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
gadzeciaz napisał:
.... jak ustawisz pionowo ta fotke to jest o.k.?


Nie jest OK , bo nie może być OK jak jest ustawiona w pionie , działa
wówczas skalowanie i z jednopikselowej rozdzielczości nici !!!!!

Może to dla niego za trudne , może warto spróbować z siatką 2px. , ale
nie mam czasu na zabawy w produkcję tablic testowych - z wzorową,
odtwarzaną na innych modelach, nie potrafi sobie poradzić, więc coś
jest zryte w TV , ba - w całej serii 6 ( nie wiem jak w serii 7 )

.
 

muzyk219

New member
może pisze nie w tym wątku .Posiadam LG 50PG6000. Tv posiada również wejście USB do odtwarzania mp3 oraz JPEG. I zauwazyłęm u siebie to samo co Wy tu opisujecie.Robię zdjęcia Sony Alfą 200 - 10,2 Mpix. Zdjęcia ostre jak cholera ale kolory przejakrawione aż do przesady.Gdy po męczrniach zkrobiłemkilk akopii fotek tak na oko na monitorze komputera zmniejszłem ilośc nasycenia kolorów n achybił trafił aż tv wkońcy pokazł właściwie ,wierne kolory to te same zdęcia na monitorze komputera było powiedzmy... troszke mniej czarno-białe.Tez mnie cholera bierze boto ktoś powinien za to beknąć z projektantów tv.Nie kupowałem tv tylko dla wejści usb ale to był dodatkowy plus podczas weryfikacji urządzenia.Nie nastawiałęm sie an wkłądanie pendraiva z mp3 bo jeśli słucham dzwięku z kina - wzmacniacza zewnętrznego,np. wieży, to wyprowadzanie spowrotem dodatkowego kable jest nieporozumieniem.ciekaw jestem ile osób włącza telewizor by posłuchać mp3? Jeśli toma być pokaz slajdów i w podkłądzie muzyka z mp3 to ok. Zgadzamsie zę takie ustawienie jest wporządku .Wracając do zdjęć, to... sam juz nie wiem co robić... obecnie robię to samo ale poprzez wypalenie plytki ze zdjęciami i z muzyką w tle, i wtedy zdjęcia są super... puszczone oczywiście z odtwarzacza dvd.Pozdrawiam,Ciekawe zagadnienie.Są też inne telewizory z wejściami usb do zdjęć, można by poprosic innych forumowiczów o swoje uwagi
 

gaj

New member
Jestem od dziś posiadaczem plazmy a656. Dałem za nią 4.450zł + kurier, ze sklepu Kajt RTV. W ostatnich dniach to była najniższa dostępna cena tego TV na znanym mi z ceneo czy allegro rynku. Ogólnie dostępność jest bardzo kiepska. Może w PL jest ich nowych razem na dziś z 20-30 sztuk albo i mniej... Po tym jak zmówiłem notabene podnieśli cenę (15.12.2008) o chyba 400zł - no cóż święta :) .

Na razie to co mogę powiedzieć to kilka wstępnych wrażeń po ok. 1 godzinie zabawy TV:
1. 50" z ok 4 metrów to nie jest wcale wiele... JUż mam ochotę na 58" etc... ale to może wina tego, że dotąd miałem 32" CRT wysokiej klasy i projektor BenQ W100. Nadal podziwiam ludzi kupujących do sporych pomieszczeń 32/42", hmmm. 3,5 - 4 metrów to 50" jest wg mnie absolutnym minimum.
2. Na zwykłym dobrym DVD z Władcą Pierścieni naprawde nieźle to chodzi i jest ok - powyżej 2-3 metrów odległości od ekranu. Do FuLL HD na 4 metry faktycznie potrzeba by więcej niż 50" inaczej raczej nie da się tej jakości zasmakować. Tak to wstępnie oceniam.
3. Bardzo udane są programy i ulepszacze obrazu. Mi się to podoba i nie widzę za bardzo sensu jakiejś głębszej regulacji poza redukcją nasycenia kolorami. Ale może za chwilę jednak się pobawię. Biel w trybie dynamicznym jest OK. W innych jest lekko zgaszona i możnaby może i z tym powalczyć, ale nie widze na razie większego sensu.
4. Ogólnie TV jak na 50" nie udaje 60" czyli po prostu nie ma wielkiej i zbędnej obudowy dookoła realnej matrycy i dobrze.
5. Głośniki faktycznie nie najlepsze, ale po korekcie eualizerem daje się tego na co dzień z TV wg mnie słuchać. Do kina to wiadomo bez systemu niezłych głośników 5.1 i amplitunera to szkoda czasu i żaden TV tego nie zastąpi. WIęc lekka wada jest odnośnie głośników, ale w faktycznym użytkowaniu wg mnie bez żadnego praktycznego znaczenia.
6. Przełączanie wejść świadczy o ubóstwie umysłowym twórców, pfff. Brak skrótów na 1 kliknięcie danego wejścia. Koreańce zawsze muszą coś głupiego wymyślić albo jak tutaj nie wymyślić :) .
7. Ogólnie jakby nie konsola xBox 360 córki i kwestia nowoczesnego designu pomieszczenia to nie widzę sensu nadal bawienia się w plazmy czy LCD. Nadal dobre CRT i dobry projektor FullHD z ekranem min. 3 na 2 metry to duet nie do pobicia. Wszystkie te technologie jak w tej plaźmie czy wszystkich znanych mi LCD/LED to szajs i nędzna imitacja jakości dobrego CRT. A wielkość i doznania kina domowego to projektor i basta.
8. Faktycznie onbraz ma jakiś taki dziwny teatralny nalot i styl. Chwilami dziwnie to wygląda, ale idzie się przyzwyczaić i ma to nawet swój urok.
9. Na kabłówce SD no cóż sami wiecie, hehe. Muszę jakiś tuner HD Sat zapodać, ale jak słyszę to z nką są same problemy - szczególnie z synchronizacją dżwięku i obrazu DD/HD. No to co - cyfra?
10. No ogólnie plazma to jest niezła technologia, dojrzała i niewiele ustępuje dobremu CRT. Nie jestem zawiedziony. WIedziałem czego oczekiwać imniej więcej to dostałem w odpowiedniej cenie. Naprawdę ciągle plazma góruje dla wielu zastosowań nad LCD, ale wraz z masowym nadejściem niedrogich LED to plazmy pójdą w zapomnienie.
11. Dołoże na dniach jakieś DVD z HDMi, obadam xBoxa 360 i może zapodam cyfrowe coś w HD jak tą cyfrę czy coś - to napiszę więcej.

W standardzie jest obrotowa podstawa co jest cenne i praktyczne.

Ogólnie za te 4.500zł to niezłe urządzenie i chyba faktycznie żeby mieć skok jakości trzeba by się sadzić na KURO albo LEDowe TV etc... ALe to już ładne parę tysięcy więcej, a to z kolei jest całkiem bez sensu :mrgreen: - lepiej pojechać na dobrą wycieczkę z nurkowaniem do Egiptu z rodziną :) . Bo na pewno lepiej być na wycieczce niż siedząc w domu patrzeć jak w rok cena TV spada z 10.000 na 4.000zł :) . Rynek TV przypomina trochę rynek nart :) . Co rok kupa szumu i niewiele realnych zmian, a wszyscy klepią podobne modele z różnymi nalepkami i różnymi kosztami marketingu.
 

.mariush

New member
Witam wszystkich,

Po przeczytaniu waszego forum zdecydowałem się na kupno PS50A656 i powiem, że nie żałuję tej decyzji. Chwilowo mam sygnał SD z dekodera CP (+ DVD przez HDMI), ale obraz i tak jest fantastyczny.
 

gaj

New member
Odnośnie Wislink i zdjęc via USB

Mam 2 dni TV i wczoraj oglądałem z rodzinką zdjęcia z Pena jakiegoś tam 4Gb. Zdjęcia po ok. 2 Mb ładuję się trochę za wolno i to jest główny problem. Sama jakość jest po prostu wg mnie doskonała. W milczeniu i z podziwem jakby na nowo z rodzinką okrywaliśmy zdjęcia z Chorwacji, Węgier, nart etc... Nie ma faktycznie chyba regulacji obrazu, ale to co widziałem na ekranie po prostu nie wymagało żadnej regulacji. Po prostu pozytywny szok i wielka przyjemność oglądania na tej matrycy zdjęć z oczywiście dość bliska 1-2 metry. Dalej zaczyna się tracić radość z asy szczegółów niewidocznych dotąd na zwykłym TV.

POrzy zdjęciach powyżej 3-4 Mb pixel to raczej trzeba to puszczać z PC (laptopa) bo za wolno będzie czytał TV większe zdjęcia, ale jak macie dobry aparat i dobre wyczucie do ładnych zdjęć to jest czysta przyjemność to potem oglądać. Kolory, kontrast i przede wszystkim wspaniała szczegółowość obrazu... Mniam :) .:)
 
Do góry