Ps 50A656

MAdam

New member
Nic nie zmieniałem w tych ustawieniach są domyślne, na wszystkich tv tylko, że to dzieje się na bardzo jasnych scenach, głównie na białych, najbardziej to widać właśnie przez kompa przy otwieraniu okienech - ściemnia sie jakby z 60-70%, a jak zamkne to wraca do punktu wyjścia
 

darwulkiew

New member
Jeżeli efekt byłby w drugą stronę tzn otwarcie ciemnego okna powodowało by rozjaśnienie białego tła to można by podejrzewać jakąś niewydolność zasilaczy. A tak najrozsądniejszym wyjaśnieniem takiego zachowania pozostaje któraś nie do końca wyłączona funkcja jak automatyczna regulacja czerni, oszczędność energii, kontrast dynamiczny. Mimo wyłączenia w menu oczywiście.
 

Luki27

New member
Proszę użytkowników o odpowiedzi na pytania

MAdam napisał:
Nic nie zmieniałem w tych ustawieniach są domyślne, na wszystkich tv tylko, że to dzieje się na bardzo jasnych scenach, głównie na białych, najbardziej to widać właśnie przez kompa przy otwieraniu okienech - ściemnia sie jakby z 60-70%, a jak zamkne to wraca do punktu wyjścia
Hmm, wydaje mi się, że to jest kontrast dynamiczny. Wyłączenie go nic nie zmienia ? Może trochę zmniejsza się to zjawisko po wyłączeniu(zmiejszeniu) kontrastu dynamicznego ??


Przedarłem się przez wszystkie wątki i zastanawiam się nad tą plazmą (lub z serii 5 - różnica w cenie 1000 zł - i nadal mnie kusi).


Będę wdzięczny za odpowiedzi użytkowników na następujące pytania:
1. Czy ten TV ma funkcję automatycznego obcinania czarnych pasów - które teraz bardzo często się pojawiają
2. Jakiej jakości jest dźwięk z tego TV np w porównaniu z Plazmami Panasonica które mają całkiem przyzwoity jak na TV dźwięk (gorszy/lepszy) ?
3. Oglądałem dziś tą plazmę obok innej plazmy LG i zauważyłem że na standardowych ustawieniach na Samsungu ewidentnie biel jest gorsza i wpadająca w czerwień - widać to dość wyraźnie i trochę to drażni - tak na szybko nie potrafiłem tego dobrze ustawić, a może ten TV nie potrafi dobrze wyświetlić białego ?
4. Bardzo zależy mi na dobrej czerni. Czy ktoś może ma porównanie tego TV z plazmą Panasonica 46/50PY80 o której myślałem ?? Obecnie mam plazmę LG 42 cale i niestety jak na plazmę ma bardzo kiepską czerń co mnie dość mocno denerwuje i to jest jeden z głównych powodów zmiany TV :)

Będę bardzo wdzięczny za opinie użytkowników.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

alpin

Member
Mam ten telewizor od tygodnia:
odn.1- niewiem
odn.2-dzwięk jest bardzo słabej jakości, głośniki zamontowane od spodu :twisted:
odn.3-jeśli chodzi o biel masz racje jest koloru brudno -czerwonego i jak narazie nie moge tego wyregulować:twisted:
odn.4-czern jest bardzo wyrazista i czarna co w niektórych przypadkach
mozna uznać za wade bo czesto czarne postacie się zlewają z otoczeniem.

Reasumując narazie nie jestem zadowolony z tego telewizora obraz jest
bardzo teatralny i przy szybkich scenach potrafi zostawić duszki i ta brudna biel i słabej jakosci dzwiek.
ale jak podłącze PS 3 i dzwięk przez kino domowe to wtedy ten telewizor zmienia sie nie do poznania i tylko dlatego jeszcze go nie wyniosłem do sypialni gdzie jest moja 2 letnia plasma 42 cale samsunga i na niej lepiej mi sie oglada.
ale może zmienie zdanie jak wymienie dekoder cyfry na dekoder HD
bo w tej chwili mam podłączony dekoder przez euro.
 

rafkam

New member
Od piątku jestem właścicielem 656 (soft 1017) i myślę że był to dobry zakup (planowany od 2-3 miesięcy).
Kilka spostrzeżeń (dvd, kablówka analog aster):
Czarne pasy (jesli chodzi o poziome) na auto szerokosci znikaja ale w zależnosci od kanału a takżę od nadawego w danej chwili programu. Nawet reklamy puszczane ciągiem potrafią się dopasowywać a za chwile wyjezdzac za ekran.
Czerń jest znakomita - oczywiście kwestia ustawienia. Z biela myślę że jest podobnie jednak trudno mi na razie stwierdzić - za mało scen z bialym kolorem ;)
Głośniki - myślę ze zkwitowanie że sa bardzo złe to lekka przesada - to jakby powiedziec że "pierdza" jak niegdys glosniczki do walkmenow ;) Do tv wystarczajace aż nadto, a do KD zestaw kolumn niezbędny - zreszta bez tego nie ma pożądanego efektu.

To moje odczucia - "ale nie musisz wierzyć facetowi przebranemu za księdza" ;)
 

klaus71

New member
Bez reklam
tommyk74 napisał:
Zaobserwowałem takie zjawisko widać to bardzo wyraźnie na programie TVN HD na programie "taniec z gwiazdami" rozczepianie coś w rodzaju takiej jakby tęczy wokół twarzy widzów kiedy kamera robi szybki ruch skanowanie widowni, włączałem polepszacze i wyłączałem to samo. Panie i Panowie czy macie to samo? Jestem trochę zaniepokojony tym zjawiskiem.
czy coś z tym problemem się u Ciebie wyjasniło? ja mam dokładnie to samo.
u mnie bardzo wyraźnie pojawia się pasek zieleni i czerwieni.
oddałem tv do serwisu bo ten efekt masakruje obraz.

poza tym wg mnie to nie jest jedyna wada tego tv - zaczynam powoli przyznawać rację Gmeru z drugiego forum.
czyli samsung wydaje się jakby miał ciemny obraz - w porównaniu z Panasoniciem 42PV60, w efekcie biel wydaje się kiepska - ta plazma po prostu świeci bielą jakby bez mocy - jak ją włączyłem to w porównaniu z moim 2,5 letnim panasem wyglądała jakby była wypalona (oba tv stały obok siebie, a to Panasonic ma przebieg w okolicach 6000h). zrobiłem kalibrację ale mocy do bieli to w zasadzie nie dodało (przy tym ustawienia w samsungu podjechały wysoko: dla podswietlenia na 9-10 a kontrast 90-95 a w Panasonicu w okolicach 60%)
sam obraz / kolory / czerń jest ok.
 
Ostatnia edycja:

tommyk74

New member
Ja mam N-kę podpiętą po HDMI ustawione na 1080i wiadomo. Jak ustawić aby Samsung 656 sam robił formatowanie obrazu. Bo ja tego nie widzę w opcjach. Strasznie mnie to drażni jak latam tym przyciskiem na pilocie "PSIZE" Każdy kanał inaczej nadaje a reklamy to już pełen odlot. Da się w ogóle ?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Update A551 do FW 1019.0

izik11 napisał:
nowy sofcik się pojawił na stronce samsunga 1019, ktoś juz załadował? są jakieś wyraźne różnice ?

Witam, wlasnie zrobilem flasha do nowej wersji softu i o dziwo nie wywaliło zadnych ustawień telewizora. Wszystkie ustawienia w Menu zachowały się, zaprogramowane kanały z "siatki" też. Nie sprawdzałem tylko wersji softu przed i po aktualizacji bo we wczesniejszych wersjach firmware po wejściu do menu serwisowego wywalało ustawienia Menu.
 

s@jmon

New member
Ja również zrobiłem update softu na 1019 i u mnie wszystkie ustawienie poleciały w kosmos musiałem podnownie ustawiać parametry obrazu nie wiem jak programy TV bo nie korzystam mam "n" .

Ciekawe co wnosi ten nowy soft?

PS. pkonrad jesteś pewien że wgrało się oprogramowanie, sprawdz w menu serwisowym jaką masz teraz wersję
 

izik11

New member
upload 551

s@jmon napisał:
Ja również zrobiłem update softu na 1019 i u mnie wszystkie ustawienie poleciały w kosmos musiałem podnownie ustawiać parametry obrazu nie wiem jak programy TV bo nie korzystam mam "n" .

Ciekawe co wnosi ten nowy soft?

PS. pkonrad jesteś pewien że wgrało się oprogramowanie, sprawdz w menu serwisowym jaką masz teraz wersję

No ja też zrobiłem upload i wszystkie ustawienia się zachowały, łącznie z językiem polskim w menu. jedyne co to telewizor sie sam nie zresetował więc zgodnie z instrukcja wyłączyłem go na 30 sek. Po załaczeniu sprawdziłęm wersję softu i wszystko jest ok, 1090, godziny pracy 75 tak jak przed uploadem ...

Sajmon, a ty masz 551 czy 656 ?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam A551, ustawień nie sprawdzałem bo w poprzednich softach po wejściu do menu serwisowego wywalało mi ustawienia obrazu w menu, a nie chce mi się tego ponownie ustawiać :)

@izik11 - czy po wejściu w menu serwisowe ustawienia obrazu w menu zachowały się takie jak miałeś ustawione czy przywróciły się fabryczne ustawienia?

Już sobie wszedłem do menu serwisowego i sprawdziłem, soft sie zaktualizował do wersji 1019 ale po sprawdzeniu wersji wywaliło mi szczegółowe ustawienia obrazu :( Co za badziewie ten Samsumg !!! Normalnie ręce opadają. Teraz muszę ponownie wszystko ustawiać dla każdego wejścia osobno! Normalnie zaraz mnie szlak trafi:fool:
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@pkonrad
Witaj, a co ty w menu serwisowym szukasz? zwykły oglądacz nie mam tam nic do szukania ;) a tak poważnie nie zdążyłem cię juz ostrzec o tym wywalaniu bo tez dopiero teraz wgrywałem i też mi to przeszkadza:( czy zauwazy się jakieś zmiany, zobaczymy. Mam już 437godzin (+180 sumowanych z poprzednich aktualizacji, kiedy godziny wywalało, ale to przeleciało) a tak nawiasem mówiąc, czy zauwazyłeś, może przypadek,że jak piszemy o jakiś problemach to wychodzą potem aktualizacje z poprawkami akurat tego elementu. Najpierw pisaliśmy o braku polskich znaków w telegazecie, nastepne oprogramowanie i sa, potem to kasowanie ustawień po wyjęciu wtyczki i ukazuje się nowe oprogramowanie i problem rozwiązany, ostatnio pisaliśmy, o kasowaniu godzin i... znów to poprawili:D więc ludkowie pisać o zauwazonych wadach moze następne oprogramowania znów którąś z wymienionych niedogodności nam poprawią. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
jacky-x napisał:
Witaj, a co ty w menu serwisowym szukasz? zwykły oglądacz nie mam tam nic do szukania ;)
A chciałem sprawdzić czy nowy firmware sie zasoftował i tak z ciekawości zobaczyć licznik godzin pracy TV, nic więcej. A roboty mialem przez to na dobrą godzinkę :(
 

bastek888

New member
Witam,

Zmien w menu obraz tryb z dynamicznego na film lub standard. W trybie dynamicznym jest aktywna funkcja DNIe, ktora zmienia dynamicznie kontrast i podwyzsza poziom bieli. Zauwaz ze w podmenu obcje obrazu ta funkacja jest na szaro ale obok jest wtedy wartosc wl lub wyl i wyl jest tylko w ustawieniu obrazu film i standard. Informacje ta znajdziesz tez w instrukcji obslugi ja tez to zauwazylem odrazu po wlaczeniu TV :) ze cos mi miga biały raz jasniej raz ciemniej .


MAdam napisał:
Witam. Mam dwie PLazmy w domu, w tym także Sama 50A551. Kolega ma A656 i tez tak jest. Ogólnie to jestem zadowolony. Większość ustawień juz opanowałem, ale ma jeden problem, którego od dawna nie mogę zrozumieć: Mianowicie, jeśli dla przykładu jestem na pulpicie PC i otworze okienko na pełny ekran to przez może pół sekundy jest biały, a za moment się mocno ściemnia, jak zamkne i otworze to z powrotem to samo. W trakcie ogladanie tv, tez tak sie dzieje, ale słabiej to widać.. To samo Na samsungu i to samo na Panasie PV80, ale samsungu wyrażniej. Co za to odpowiada? Oszczędność energii i ewentualnie auto contast mam wyłączone, a mam też 26 calowy monitor LCD samsunga i tam takie zjawisko nie istnieje. Czy ktoś z fachowców mógłby mi to wytłumaczyć? Co za to odpowiada? Czy to są te zmiany tonalne? Ale takie mocne? Proszę o pomoc, bo mnie nurtuje już bardzo długo.
 

xmenago

New member
Witam wszystkich.
Mam pytanie do znawców plazm Samsunga, a konkretnie modeli z serii 656 i 756.
Której generacji panel plazmowy stosuje Samsung w swoich telewizorach?
Ponieważ technologie LCD już wybiłem sobie z głowy, pierwotnie miałem zamiar zakupić Sharpa 46XL2E, to pozostały na placu boju plazmy Samsunga lub Panasonica z serii py 80 i 85 i wśród tych modeli jest ten który zastąpi mój wysłużony już crt.
Panasonic podaje ,że stosuje ekrany 11 generacji, natomiast nigdzie nie udało mi się wyszukać takiej informacji na temat Samsunga. Jeśli ktoś ma takie info to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Kris
 
Do góry