Ps 50A656

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki

tommyk74 napisał:
Ja napisałem na email który Kiki napisał w wątku ustawień PS50A656.
Gość ma zrobić w tym tygodniu kalibrację za pomocą profesjonalnych zabawek.
Chętnie udostępni tabelkę ustawień za jedyne skromne 100 zł. Co wy na to ?
Ja również pisałem do Kikiego o podanie ustawień z jakimi testował model PS50A551. To był lipiec tego roku. W odpowiedzi kazał mi się kontaktować pod wskazany adres e-mail. Napisałem tam maila z prośbą o udostępnienie ustawień i otrzymałem taką odp:
witaj Konrad,

w tej chwili nie mam protokołów do modelu A551 ponieważ nie mamy go na
stanie. normalnie jest to koszt 100pln. jeśli chciałbyś bym do ciebie
przyjechał i zrobił to na miejscu to taka usługa to 150pln + dojazd.

przykro mi że od ręki nie mogę wysłać ustawień do A551 ale po prostu
samsung nie jest już w naszej ofercie bieżącej i modele pojawiają się
sporadycznie.

pozdrawiam

Marek
Skoro nie mają ustawieni do A551 to jaki sposób Kiki przeprowadzał test na skalibrowanym TV ??? Dostał już taki od dystrybutora? :grin: Poza tym, dlaczego TV który tak rewelacyjnie wypadł w teście autorstwa w/w Pana jest sprzedawany w jego sklepie "sporadycznie" ??? Lepiej wcisać ludziom inny - droższy szmelc :hmm:
Panowie, na moje oko to tutaj nic innego tylko śmierdzi łatwą kasą !!!
To jest podobnie jak w tych durnych reklamach:
- chcesz wiedzieć czy pasujecie do siebie? jeżeli tak to wyslij SMS na nr 79xx :D:D:D
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ponownie podkreślę: wyniki kalibracji zależą od warunków otoczenia i podawanie parametrów ustawionych w danych warunkach jest bezsensowne.

Dlatego prawda jest brutalna: chcesz mieć poprawnie skalibrowany telewizor, musisz za to zapłacić lub wykonać ją samemu z użyciem odpowiedniego sprzętu.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

tommyk74

New member
Zaobserwowałem takie zjawisko widać to bardzo wyraźnie na programie TVN HD na programie "taniec z gwiazdami" rozczepianie coś w rodzaju takiej jakby tęczy wokół twarzy widzów kiedy kamera robi szybki ruch skanowanie widowni, włączałem polepszacze i wyłączałem to samo. Panie i Panowie czy macie to samo? Jestem trochę zaniepokojony tym zjawiskiem.
 

enter

New member
porada

czy w Samsung PS50A656 można zmienić kolejność w ustawieniach przycisku search.Obecnie włącza mi się jako pierwsze złącze 1 ,złącze 2,PC,i dopiero jako czwarte złącze HDMI gdzie mam podpięty Mediabox UPC.Co zrobić aby złącze HDMI było jako pierwsze.
 

Kiender

New member
Do mojego Samsunga ..656 mam podłączone konsloe PS3 i X360 z napędem HD dvd przez które oglądam filmy w full HD. I zaobserowałem dziwne/ciekawe zjawisko. Przynajmniej połowa filmów jest wyświetlana w jakby to ująć "dziwnej ilości klatek na sek." tzn obraz jest ostry ale dziwnie "płynny".Coś jakbym oglądał reportaż w wiadomościach tv albo film kręcony domową kamerą (?), po prostu obraz idzie inaczej niż w filmie z np.kablówki. To samo się dzieję jeśli puszczę film ze zwykłego dvd upscalowanego do 1080i ( w 720p płynność jest ok ).
Zauważył ktoś coś podobnego ?
 

klaus71

New member
Bez reklam
może masz włączone 100hz.
to jest opcja Movie Plus - wyłącz i zobacz co będzie.

ja też stałem sie właścicielem tego modelu (ps50a656).
i na razie jestem zdezorientowany.
Mój egzemplarz - nie wiem jak to nazwać - ma bardzo duży "ghosting".
Szczególnie to widac na przesuwających się w bok twarzach. wtedy następuje jakby zlanie się twarzy.
czy ktoś to zauważył - jakoś to można wyregulować?.
Wyłączyłem wszystkie poprawiacze i ten efekt ciągle wystepuje choć w mniejszym stopniu.

Na mojej poprzedniej plaźmie panas 42pv60 nigdy takiego problemu nie miałem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To po części wina sygnału. Ja na swoim A451 widziałem to tylko na marnej jakości filmach z marnych kanałach. I to sporadycznie. Generalnie oglądam filmy z DVD.

ArtS :)
 

klaus71

New member
Bez reklam
Czy wersję softu można sprawdzić wyłącznie w menu serwisowym?
Jest tam kilka pozycji o wartości 100x.xx.
Która odpowiada za wersję?
Poniżej tych cyferek mam datę - czy to jest data softu czy data produkcji?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Na PS50A451 nie ma efektu "zlewania" się twarzy w ruchu. Efekt wyostrzania też jest znacznie mniejszy niż w LCD 656 - tam rzeczywiście przy drugim stopniu wyostrzania było już nieciekawie (znaczy: teatr tv). Oczywiście filtr wyostrzający wzmacnia też wszelkie niedoskonałości tworząc czasami "aureolę" wokół postaci...
 

klaus71

New member
Bez reklam
mógłby ktoś napisać czy podane wersje są najnowszymi (bo 1016 to jakaś dziwna wersja, na downloadzie samsunga znalazłem 1015, a moja niby starsza: gubi ustawienia i brak polskich znaków w telegazecie)
T-PRLPEUS-1004.0
T-PRLPEUMD-1016.0
T-PRLDEUC-1012.3
mam taki problem że twarze smużą tak niemiłosiernie że na obecną chwilę ten tv oceniam jako badziew do kwadratu.
w zasadzie w przyszłym tygodniu zrobię kalibrację ale ona chyba nic nie da na smużenie.
a softu nie chcę zmieniać bo najpewniej wezwę serwis (ktoś może polecić jakiś dobry serwis samsunga w poznaniu?)
 
Ostatnia edycja:

ravv

New member
witajcie.
Na początek chciałem sie przywitać.
Przeczytałem cały temet wnikliwie i jestem zdecydowany na zakup samsunga, jednak pojawił się nowszy model PS-50a756. Cena nie jest znacznie wyższa dam rade to obejść. Tylko nie wiem czy warto.
Co lepszego jest w tym modelu od 656. Proszę o podpowedź. Ponieważ mój stary tv sie zepsół więc w poniedziałek nie ma wyjścia musze coś kupić. Czy raczej kupic coś z Panasonica.

Pozdrawiam.
 

MAdam

New member
Szybko ciemniejąca biel ???

Witam. Mam dwie PLazmy w domu, w tym także Sama 50A551. Kolega ma A656 i tez tak jest. Ogólnie to jestem zadowolony. Większość ustawień juz opanowałem, ale ma jeden problem, którego od dawna nie mogę zrozumieć: Mianowicie, jeśli dla przykładu jestem na pulpicie PC i otworze okienko na pełny ekran to przez może pół sekundy jest biały, a za moment się mocno ściemnia, jak zamkne i otworze to z powrotem to samo. W trakcie ogladanie tv, tez tak sie dzieje, ale słabiej to widać.. To samo Na samsungu i to samo na Panasie PV80, ale samsungu wyrażniej. Co za to odpowiada? Oszczędność energii i ewentualnie auto contast mam wyłączone, a mam też 26 calowy monitor LCD samsunga i tam takie zjawisko nie istnieje. Czy ktoś z fachowców mógłby mi to wytłumaczyć? Co za to odpowiada? Czy to są te zmiany tonalne? Ale takie mocne? Proszę o pomoc, bo mnie nurtuje już bardzo długo.
 

MAdam

New member
Nie nie pomogło, to zciemnienie następuje w ułamku sekundy. Nie jest to raczej usterka bo na 3 tv i z tego 1 panasa, to nie przypadek, a z tego co kojarze to Panas wogóle nie ma takiego ustawienia podświetlenia. Może wrzuce też to pytanie do forum Panasa PV80, bo tam jest pewnie więcej użytkowników. Tylko że w Samsungo ściemnia się bardziej. Jak zamykam okienko to jasność wraca ta sama
 
Do góry