Przymiarka do pokoju kinowego

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Wszystkich:)
Powoli przymierzam się do urządzenia sobie oddzielnego pokoju kinowego - ale jestem w tym zielony - chciałbym się więc doradzić.
1. Projektor - Sony HW55ES
Pokój ma wymiary 5,3x4,6m
Jaki najlepszy będzie ekran - przy założeniu, że ścianę na której będzie ekran pomaluję na czarny mat , sufit również pozostałe ściany na matowy brąz??
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Firmy z którymi się kontaktowałem zaproponowały mi następujące ekrany:
1. Magicscreen Future 120"
2. Adeo PLANO Velvet
3. VIZ-ART FRAME CINE 260 HC
Wszystkie ramowe - Co myślicie??
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytam i czytam o ekranach :) - są tez takie Adeo Tensio Classic Biformat - które 2 z czterech opcji: 1.78 HDTV 16:9
1.85 Panoramiczny
2.35 Cinemascope 21:9
2.40 Panavision
powinno się wybrać??
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Byłem dziś w salonie HCX na prezentacji ekranów i 2 projektorów - Sony 55 i Panasonic 6000 - zarówno jeden jak i drugi obraz bardzo dobrej jakości - oczywiście sony wygrywa zdecydowanie w detalach, szczegółowości i bieli. Jutro jestem umówiony na prezentację JVC RS49.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli robisz jaskinie to wskazane byłby JVC, ale mi nie podszedł ze względu na kiepską ostrość w dynamicznych scenach oraz słaba jakość obrazu w 3D. Sony górował w tych parametrach dużo lepiej, dla mnie osobiście była ważna ostrość i każdy szczegół w wyświetlanym obrazie, a po profesjonalnej kalibracji można osiągną poziom czerni taka jak na JVC...;-) Ponadto też porównywałem tego panasa i wyłączyłem po kilku minutach....;-)
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mówisz o wersji RS49??
Będę malował pokój następująco - ściany po bokach ekranu na ciemny matowy brąz a przeciwległa na ciemny burgund - co myślicie??
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli to masz mieć pokój tylko pod kino ja bym brał jak ciemniejszy. U siebie robię w trakcie seansu salon na czarno i jest w tedy efekt wow...;-) Te kolory co wymieniłeś są ciemne więc powinno być również dobrze, ale jak to jest pokój tylko pod kino pomaluj na czarno..;-)
Odnośnie projektorów JVC porównywałem x30/35, x7.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niby tylko pod kino ale sporadycznie będzie służył jako gościnny :)
Zastanawiam się jeszcze nad ekranem - chodzi o wielkość - czy brać w wersji tylko 21:9 czy normalnie 16:9?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
16:9 jest ekranem uniwersalnym, jeśli oglądasz filmy tylko w tym formacie możesz się zastanowić. Ja na dzień dzisiejszy również brałbym ten format ponieważ była/jest i będzie masa filmów wydawana w formacie 1,78;1 tj.bez pasów na całym ekranie jest obraz. Wówczas taki AVATAR na ekranie np.130" 16;9 jest przeogromny...;-) Widzisz obraz który Cie praktycznie otacza..;-)
Natomiast jeśli oglądasz tylko filmy w formacie 21:9 możesz się nad nim zastanowić..
Jak pokój ma również służyć jako gościnny to na czarno go nie pomalujesz ale wybieraj kolory jak najciemniejsze i najważniejsze to sufit przynajmniej 1,5-2m od ekranu musisz zrobić jak najciemniejszy abyś nie miał odbić...
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem po kolejnych pokazach - tym razem zabrałem swój Oppo 105D - format ekranu 21:9 o podstawie 260 cm - szary - wygrywa JVC RS49 - choć sony bardzo depcze mu po piętach :) - zastanawiam się tylko czy jest sens brać JVC dokładając do ceny sonego 4 tys?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mimo iż wolę format 21:9, to ekran brałbym w typowym formacie 16:9.
Dodatkowo, będziesz miał problem z filmami 16:9 na ekranie 21:9, w sensie - zostaną Ci dwa pionowe pasy po bokach.
Ideałem oczywiście jest multiformat.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie ma nic do rzeczy, tu nie chodzi o to na czym będziesz oglądał, a co konkretnie i w jakim formacie, a ten nie jest ograniczony tylko i wyłącznie do 21:9. Wszystko zależy od konkretnego filmu.
Wspominałeś wcześniej o ekranie 21:9 z podstawą 260cm, co Ci daje jakieś 108cm wysokości.
Przy ekranie 16:9 i podstawie 260cm, tej wysokości będziesz miał już ok. 146cm. (czyli przekątna ok.117")
Dlaczego zatem, nie wolisz ekranu 16:9 w przekątnej 120", a na nim wyświetlać filmy również w formacie 21:9?
Filmy 21:9 będą na takim ekranie wyglądać tak jak chcesz, a te w 16:9 już będą miały o wiele większą powierzchni projekcyjną na takim ekranie.

Dla mnie ekrany 21:9 mają jak najbardziej sens, ale tylko w przypadku ekranów typu "multiformat" i nie mam tu na myśli zjeżdżających borderów pionowych, a rozsuwające się boczne.
Wklejałem w innym wątku filmy i można zobaczyć jak to wygląda w praktyce, ale to już wyższa szkoła jazdy.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Mógłbyś opisać swoje wrażenia w czym zauważyłeś że jest lepszy JVC niż sony..? Ponadto napisz jak wrażenia z wyświetlania z oppo a jak z poprzedniego br (na czym wcześniej miałeś wyświetlany obraz bo z tego co pamiętam to oni mają denona 3313...) czy zauważyłeś dużą różnicę?
 
Ostatnia edycja:
Do góry