Przewody głośnikowe do plastików HKTS 35BQ

Manky

New member

Dziękuję za propozycję, czym różnią się one od tych z 'polskiej miedzi' ?

Ja ostatecznie wybrałem "EXCELLENT OFC 6N SPE225".

Jak pasują do HKTS ? Gdzieś czytałem że 2x2,5mm wchodzą na styk, że grubszego się już nie podłączy ?
Testowałeś może czy jest różnica pomiędzy tymi co kupiłeś a tymi z zestawu ?
 

Manky

New member
Powiedzcie mi proszę koledzy czy te kable z polskiej miedzi na prawdę są dużo gorsze (przy założeniu że w przeciągu roku-dwóch mogę je wymienić na coś lepszego) ? ... aktualnie przy wykańczaniu mieszkania budżet i tak już jest mocno nadwyrężony więc nie ukrywam że liczę każdą złotówkę niestety :(
Różnica w cenach tych kabli to kilka litrów farby albo pół odtwarzacza sieciowego :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miedź - miedzi nie jest równa ,tą którą dostarcza KGHM w Lubinie ma czystość 3N (99,9%) więc można ja nazwać OFC .Oczywiście oprócz miedzi używa się inne metale (lub stopy metali) co również ma przełożenie na cenę
Druga sprawa to geometria przewodu ,w lepszych kablach poszczególne wiązki są ułożone w określony sposób ,aby zapewnić jak najlepsze parametry
Trzecia rzecz to dielektryk (często jest to zarazem izolacja zewnętrzna) najlepiej gdyby miał małą stałą dielektryczną i wysokie tempo rozładowania .
Trudno tego oczekiwać po kablu za 1,50zł w detalu

Powiem tak ,jeżeli u Cibie jest to etap przejściowy to kup tanie kable te które wskazałeś w linku ,to dobry kompromis jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny ,z czasem jeżeli odczujesz potrzebę kupisz coś lepszego .Kupowanie lepszych (droższych) kabli na tym etapie myślę ,że jest przedwczesne
 

Bonaventura

New member
Jak pasują do HKTS ? Gdzieś czytałem że 2x2,5mm wchodzą na styk, że grubszego się już nie podłączy ?
Testowałeś może czy jest różnica pomiędzy tymi co kupiłeś a tymi z zestawu ?


Pasują do HKTS jak znalazł. Zastanawiałem się nad 1,5mm ale nawet 2,5mm wchodzą z delikatnym luzem więc postanowiłem zaryzykować, a to ze względu na niezbyt grubą izolację.
Te co były dołączone do zestawu to nawet ciężko nazwać przewodami głośnikowymi. Porażka i tragedia totalna. Niektóre słuchawki mają grubsze i lepsze przewody :-?
Różnica u mnie była na tyle wyraźna, że wymieniłem też kable w drugim zestawie na takie same.

Miedź - miedzi nie jest równa ,tą którą dostarcza KGHM w Lubinie ma czystość 3N (99,9%) więc można ja nazwać OFC.

Może masz na myśli czystość miedzi w walcówce, bo przy drucie KGHM jak chcesz dostarczy Ci i miedź o poziomie czystości nawet 3ppm a to czystość grubo powyżej 6N - 99,99997.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może masz na myśli czystość miedzi w walcówce, bo przy drucie KGHM jak chcesz dostarczy Ci i miedź o poziomie czystości nawet 3ppm a to czystość grubo powyżej 6N - 99,99997.

Bzdury piszesz ,KGHM nie zajmuje się oczyszczaniem miedzi ,żeby uzyskać tak czystą miedź trzeba skomplikowanego procesu chemicznego .Większość firm kablowych ma własne piece do wytopu
Po drugie sam proces formowania drutu jest dosyć skomplikowany ,też potrzeba specjalnych maszyn
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Poczytaj sobie, jak to za mało to zadzwoń do nich i sam się przekonaj.

Własnie poczytałem ,zawartość 3ppm odnosi się do tlenu ,a nie do wtrąceń innych metali

213426dr1.jpg


634942dr2.jpg



Tak na marginesie ,najczystszy kabel z miedzi z jakim się spotkałem miał 8N .Tylko jest oczywiste że nie może kosztować 1,50zł w detalu
 

Manky

New member
Koledzy, zakupione z polskiej miedzi, zobaczymy co to warte, na start lepiej takie niż żadne a jak wspominałem budżet zmalał do zera ... jak trochę się odkuję to kupię podłogówki na front, do tego jakiś lepszy kabel i wtedy zrobię sobie ślepy test, jak wyjdzie że warto dopłacić to się zmieni wszystkie ... ale jak to mówią jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

Dziękuję wszystkim za pomoc, porady, objaśnienia itp.
jak już wszystko zamontuje mogę dać znać czy jest jakaś różnica w dźwięku między tymi z polskiej miedzi 2x2,5 po 2,30zł a pudełkowymi z zestawu.
 
Do góry