Prosze o rade! Pilne:) Jaki model 50 calowy!

Adrian85

New member
Bez reklam
wydaje mi sie ze aktualna cena nie do konca wynika z jakosci ... moim zdaniem chodiz bardziej o to ze ci sprzedawcy ktorzy znaja renome internetowa tego tv i fakt ze bardzo ciezko go dostac poprostu szukaja jeleni ktorzy zaplaca 150% zwyklej ceny ..... tak samo jest z telefonami na allegro ktore albo nigdy nie byly w ofercie albo zostaly wycofane np. htc g1 byl moment kiedy mozna bylo kupic za 300zl a jak era wycofala go ze sprzedazy ceny na allegro skoczyly do przedzialu 500-600zl
Niestety nie w tym przypadku.
 

jaguar81

Member
S10 też ciężko znaleźć.

fajnie by było sprawdzić(ale zabawa w kupowanie i oddawanie może być kosztowna i po prostu irytująca).jak kiedyś będę mnie stać na droższy sprzęt to zamówię sobie prezentację, ale teraz przy kwocie max.4tys.opieram się na własnym wzroku oraz czytam opinie na tym forum oraz słucham rad forumowiczów.

Mam pytanko, ale to już bardziej z ciekawości.Skalowanie sygnału.
Im większa rozdzielczość tym gorszy obraz sd.czy jest taka zależność?


tzn.mały ranking w odbiorze sygnału sd wygląda tak????
1.x20e 1024 x 768
2.x10y 1366 x 768
3.s20e 1920 x 1080
 

jaguar81

Member
wydaje mi sie ze aktualna cena nie do konca wynika z jakosci ... moim zdaniem chodiz bardziej o to ze ci sprzedawcy ktorzy znaja renome internetowa tego tv i fakt ze bardzo ciezko go dostac poprostu szukaja jeleni ktorzy zaplaca 150% zwyklej ceny ..... tak samo jest z telefonami na allegro ktore albo nigdy nie byly w ofercie albo zostaly wycofane np. htc g1 byl moment kiedy mozna bylo kupic za 300zl a jak era wycofala go ze sprzedazy ceny na allegro skoczyly do przedzialu 500-600zl

może tak a może nie.

jak bym znalazł nokie 6310i za 500zł mając pewność, że to nówka, a nie odpicowany składak.
to 4 sztuki po biorę.

co do tv(panas seria 10) myślę, że rolę odgrywa też to, że ludzie opierają się na tym, że to może stary, ale dobrze przetestowany model.
 

jaguar81

Member
tu jest porownanie. odblaski x20 i g 20
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/56493-wybor-telewizora-42-46-plazma.html
kupilbym x20
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post341.html
kasa zostanie w kieszeni i jakosc obrazu sd bedzie bardzo dobra

ja też nie wpatruję się specjalnie w odbicia, ale już wcześniej na tym forum pytałem o przesiadkę z 42pv80 na 50x20

i poradzono mi abym sprawdził filtr antyodblaskowy.

dziś w sklepie oba tv (s20 i x20)stału na prawdę blisko siebie.leciał jakiś sygnał hd (coś z cyfry bodajże)
z odległości pół metra ciut-ciut lepszy obraz w x20
ale odbicia to przepaść.i to z kilku metrów.

obawiam się, że jak będę oglądał mecz na x20(nie po ciemku to będę dwunastym zawodnikiem)
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
może tak a może nie.

jak bym znalazł nokie 6310i za 500zł mając pewność, że to nówka, a nie odpicowany składak.
to 4 sztuki po biorę.

co do tv(panas seria 10) myślę, że rolę odgrywa też to, że ludzie opierają się na tym, że to może stary, ale dobrze przetestowany model.


podales dosc skrajny temat telefonu :) tak czy inaczej doplacac 1000zl za starszy model tyle ze z powloka natyodlaskowa i troche lepsza czernia ale za to z serii w ktorej sam panasonic potwierdzil ryzyko utraty czerni z biegiem czasu wydaje sie kiepskim pomyslem ...co innego gdyby byly w zblizonej cenie ... co do odbic w sklepie to ciezko sie sugerowac tym faktem bo w sklepie zapewne bylo oswietlenie halogenowe albo jazeniowe jak to w sklepach chyba ze sie myle
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
A wystarczyłoby żeby w tej sprawie wypowiedział się KIKI i pomógł ''jaguarowi'' wreszcie dokonać wyboru zanim sobie zrobi ''wodę z mózgu'' bo jak widzę każdy ma swoje racje i nasze rady ''ten-tamten'' w niczym mu nie pomogą.Każdy z nas ma swoją wiedzę,pytanie kto ma rację?
 

jaguar81

Member
podales dosc skrajny temat telefonu :) tak czy inaczej doplacac 1000zl za starszy model tyle ze z powloka natyodlaskowa i troche lepsza czernia ale za to z serii w ktorej sam panasonic potwierdzil ryzyko utraty czerni z biegiem czasu wydaje sie kiepskim pomyslem ...co innego gdyby byly w zblizonej cenie ... co do odbic w sklepie to ciezko sie sugerowac tym faktem bo w sklepie zapewne bylo oswietlenie halogenowe albo jazeniowe jak to w sklepach chyba ze sie myle

no co zrobić.tv są w sklepie.wiem, że istnieje możliwość, że w moich warunkach będzie ok.zdaje sobie z tego sprawę, ale;jeżeli;a gdyby;:)

woda z mózgu dokładnie tak, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.aż dziw bierze, że czytam to forum dopiero od roku.:grin:dużo wiedzy można przyswoić.

rozważam całkiem serio s20 ta sama cena co x10y, ale jak poczytam jeszcze trochę o różnicach między modelami to kupię chyba LCD:):):)
 
Ostatnia edycja:

Jaras73

New member
A wystarczyłoby żeby w tej sprawie wypowiedział się KIKI i pomógł ''jaguarowi'' wreszcie dokonać wyboru zanim sobie zrobi ''wodę z mózgu'' bo jak widzę każdy ma swoje racje i nasze rady ''ten-tamten'' w niczym mu nie pomogą.Każdy z nas ma swoją wiedzę,pytanie kto ma rację?
Mi KIKI polecał Panasa 50S20 - i mu wierzę (mimo, że pewnie dostaje od nich, jak i od Sharpa i Toshiby, też największą marżę ;) )
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ja widzę co innego i będę się trzymał swojej wersji,a tobie proponuję sięgnąć do drugiej kieszeni i kupić pk950 i to nie dlatego że mam i jestem zadowolony tylko zawsze jest tak,że z przejściówkami zawsze jest różnie,tak jak w zeszłym roku ps7000.
 

mlody19881

New member
Witam wszystkich. Widze ze temat sie rozwinol:) I z tego co piszecie X20 HDR bedzie najlepszy dla obrazu SD i nawet HD?? Czyli zrezygnowac z modeli S20 o 1000 drozszego z FHD??
 

digitalus

Banned
uwazam ze kanaly sd na pewno beda mialy lepsza jakosc obrazu w telewizorze hd ready 1024 x 768 obraz bedzie bardziej ostry i wyrazny
aby nie bylo niedomowien i watpliwosci to np satelitarny kanal viva(sd) nadaje z rozdzielczoscia 544X576 pikseli,tvn 720X576 pikseli. kazdy zauwazy roznice ze na tvn jest lepsza jakosc obrazu. telewizor full-hd( 1920 x 1080)musi sztucznie "wypelnic" caly ekran,
http://audio.com.pl/faq/co-to-jest-i-jak-dziala-skaler-obrazu-%28upscalling%29-
przeskalowanie jest wieksze niz w przypadku hd ready 1024X768.
niektore polskie kanaly hd nadaja z rozdzielczoscia 1280X720. tez widac ze przeskalowanie bedzie wyzsze w przypadku telewizora full-hd. w przypadku hd ready stracimy troche na jakosci, ale nie bedzie to duza strata.lepiej wybrac kompromis czyli uzyskamy lepsza jakosc sd i minimalnie gorsza hd.
na jakosc kanalu wplywa tez Bitrate, czyli przydzielone pasmo. jesli stacje telewizyjna stac to moze nadawac z wysokim bitrate za to trzeba juz odpowiedno zaplacic. porownac to mozna np do przydzielonego pasma internetowego, jesli cie stac i zaplacisz wiecej to bedziesz mial wieksze pasmo.
o tym mozna przeczytac tutaj
Mr. Orbita: Ilość nie zawsze musi równać się jakości - Mr. Orbita - blogi.satkurier.pl
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
rozwiazanie jest tylko jedno. do telewizorow podlaczamy identyczne zrodlo sygnalu i oceniamy jakosc obrazu.niestety w niektorych sklepach np media markt do wiekszosci telewizorow podlaczony jest tylko sygnal hd z blu -ray lub tragiczny, bardzo kiepski sd . wtedy trudno dokonac dobrego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

mlody19881

New member
Chyba doszlem do konca mojej drogi w wybieraniu odpowiedniej plazmy:) Zostal aby jeden wybor. Mianowicie LG PK550 (bardzo duzo opini pozytywnych,polecany przez Chad z avs forum,a to mowi samo za siebie) A drugi Panasonic TX-P50S20E. Teraz prosze o pomoc od najbardziej znajacych sie osob na tym forum o ostateczna pomoc:)
 

mlody19881

New member
Wlasnie przeszukuje internet i w niemieckim redcoonie LG PK750 KOSZTUJE 760 euro czyli gora 3100!!! A LG PK550 719 euro czyli gora 2900!!! Ciekawe czy wysylaja za granice:/ Moze ktos by sie tym zainteresowal:/
 

jaguar81

Member
Dzis lub jutro w MM mogę kupić 50x10y za 3000zł.

Znajomy za chwilę odbiera 42s20 i ma dać mi znać jak wrażenia.
Czyli na tę chwilę 50x10y za 3tys lub 50s20 za 3,5

99,9% w moim przypadku to cyfra sd.naczytałem się dużo o modelu x10 i chyba się skuszę właśnie na niego.problemy z czernią to może być problem, ale nie musi bo na zagranicznych forach niektórzy po ponad roku nie zauważyli zmian.

pozdrawiam
 
Do góry