wybór telewizora 42" - 46" (plazma)

makkam121

New member
jak duży jest pokój – 24 m^2
jaki masz obecnie telewizor
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora – od 42 do 46 "
preferowana marka- bez znaczenia
jakie urządzenia będą podłączone – komp, dvd, dekoder
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 75% Tv - 25% reszta
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- do 3 osób na wprost, jak więcej to rozpiętość kątowa rośnie
telewizor ma mieć wifi - niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy - tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć – nie orientuję się dobrze, ale podpiąć chcę amplituner, komputer - zamierzam używać też telewizora do gier + filmy HD i FullHD, dvd, jakiś dekoder hd
jaki masz sygnał – dopiero będzie, jakiś cyfrowy
ile programów HD - kilka, raczej sportowe
ile godzin dziennie ma grać telewizor - ok 5
ile osób zasiada przed telewizorem- 1-4
ma stać czy wisieć - wisiec
jaka klasa cenowa – chcę go kupić w ten weekend (3-5 września) w saturnie bo trwa weekend bez vat, do 2500 zł (po obcięciu vat, czyli przed obcięciem max 3,2tys.), jednak nie obraziłbym się gdyby coś było sensownego w niżej cenie

Uwagi:
myślałem najwięcej o plaźmie, ale mozecie zaproponowac inne technologie w tym przedziale cenowym ( jesli bedzie boc godnego uwagi, ofc)
głównie w telewizji będe oglądał programy sportowe, reszta będzie leciała w Full(HD) z kompa

Teraz zmykam do Saturna by się trochę zorientować.
 

makkam121

New member
Już po wizycie w Saturnie. W ten bezvatowy weekend nie kupię telewizora, bo poszły te które mnie interesują. Ale się nieco rozejrzałem i to są moje typy:
- LG LD420
- Panasonic TX-P46S20E

Co o nich możecie powiedzieć?
 

digitalus

Banned
witam
lcd zostaw dla masowego klienta.
zaufaj profesjonalistom czyli np displaymate.
http://www.trochetechniki.pl/Jak-nie-dac-sie-zwiesc-reklamie-telewizorow,t,1307.html
a nawet firmie sony ktora tez potwierdza ze plazma to lepszy wybor.
cytat ze strony sony
Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu. koniec cytatu
jasno wynika z tego tekstu ze plazma lg, samsung, panasonic to lepszy wybor od lcd bo przeciez telewizje ogladamy w domu nie w witrynie sklepowej:), przyznaje ze lcd moze na chwile "zablysnac" ale tylko w sklepie i klient kupi lcd bo mocniej "swieci"

lcd tylko do witryn sklepowych i zatrzymanych obrazow.
plazma wygrywa z lcd, to tylko dwa przyklady. jest ich wiecej wystarczy tylko poszukac
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post341.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2435.html
" przesiadka" z lcd na plazme to praktyczny dowod ze lcd jest do bani
 
Ostatnia edycja:

makkam121

New member
Właśnie dlatego bardziej skupiałem się na plazmach. To teraz wiem już jedno - na 100% plazma. Teraz tylko jaką wybrać...rozmiarowo musi być do 47", bo 50" do pokoju 24m^2 to chyba troche za duzo, nie?
Co do tego Panasonica którego wcześniej wymieniłem, to wydawał się ok, tylko że zmartwiła mnie jedna rzecz: matryca jest prawie jak lustro. Jak będzie zachowywała się w zwykłym pokoju? Oglądać będę raczej wieczorem, poza i tym nawet chyba promien slonca nie wpada bezpośrednio do mojego pokoju.
Może zaproponujecie jakieś alternatywy do tego Panasonica?
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
jesli ogladasz telewizje glownie wieczorem to odblaski beda minimalne,chyba ze ktos jest przewrazliwiony i zamiast ogladac program szuka na ekranie odblaskow.
nie zwracam uwagi na odblaski .juz kiedys napisalem .specjalnie kupilem monitor lcd z matryca glare, ,nie wpatruje sie w ekran i nie szukam odblaskow i ich nie widze.dopiero wtedy gdy przeczytam post na forum o odblaskach :) . wracajac do monitora z matryca glare jest najbardziej zblizona do crt czyli kinskopowego.
jak wyglada to w praktyce widac na tym zdjeciu.(zdjecie z internetu) porownanie plazm x20 e i g20e.telewizory wylaczone. jesli natomiast telewizory beda wlaczone to odblaski w x20 sa zdecydowanie mniej widoczne.
to jeszcze jeden przyklad plazma LG 42pj350-brak odczytu plikow divx z usb.dobre ustawienie telewizora i oswietlenie to brak odblaskow.
http://www.youtube.com/watch?v=PQpOh6MrctA
42pj550-odczyt plikow divx i innych z usb
 

Attachments

  • x20-i-g20.jpg
    x20-i-g20.jpg
    72,3 KB · Wyś: 561
Ostatnia edycja:

makkam121

New member
Czas na pewien update:)
Stwierdziłem, że 42" bedą za mało, dlatego teraz wybieram między 46" a 50" marki LG i Panasonic
LG to raczej jakis 50" bo 46"/47" to zbyt nie ma. myślałem nad takimi
LG 50PK350
LG 50PK550
no i panasonic
Panasonic TX-P46S20E bo 50" to już zbyt drogo

Przypomnę, że używanie telewizora to z 30% TV głównie sport, z 50% filmy HD/FullHD odtwarzane z kompa, 20% - gra na kompie używając telewizora jako ekranu.
Trzeba też wziąć pod uwagę jakie będą złącza i w jakiej ilości, ponieważ muszę sporo podpiąć do siebie nawazajem, nie wiem dokładnie co z czym więc wypiszę:
telewizor, komputer, amplituner, kolumny 5.1, dvd, no i chyba jakiś dekoder HD + cyfrowy polsat czy coś w ten deseń?
kolumny podepnę pod amplituner, telewizor też...dvd chyba muszę pod telewizor, nie?, reszte niezbyt wiem jak podpiąć.

Więc serecznie proszę o ocenę tych modeli uwzględniając złącza bo ja w ciągu ostatnich kilku dni tyle się naczytałem że wiem, że już nic nie wiem.
Opcjonalnie proszę o jakieś alternatywy.
 

Prezes59

New member
Czas na pewien update:)
Stwierdziłem, że 42" bedą za mało, dlatego teraz wybieram między 46" a 50" marki LG i Panasonic
LG to raczej jakis 50" bo 46"/47" to zbyt nie ma. myślałem nad takimi
LG 50PK350
LG 50PK550
no i panasonic
Panasonic TX-P46S20E bo 50" to już zbyt drogo

Przypomnę, że używanie telewizora to z 30% TV głównie sport, z 50% filmy HD/FullHD odtwarzane z kompa, 20% - gra na kompie używając telewizora jako ekranu.
Trzeba też wziąć pod uwagę jakie będą złącza i w jakiej ilości, ponieważ muszę sporo podpiąć do siebie nawazajem, nie wiem dokładnie co z czym więc wypiszę:
telewizor, komputer, amplituner, kolumny 5.1, dvd, no i chyba jakiś dekoder HD + cyfrowy polsat czy coś w ten deseń?
kolumny podepnę pod amplituner, telewizor też...dvd chyba muszę pod telewizor, nie?, reszte niezbyt wiem jak podpiąć.

Więc serecznie proszę o ocenę tych modeli uwzględniając złącza bo ja w ciągu ostatnich kilku dni tyle się naczytałem że wiem, że już nic nie wiem.
Opcjonalnie proszę o jakieś alternatywy.
makkam 121 nawet sie nie zastanawiaj bierz najwyższy model LG na jaki Cię stać a będziesz zadowolony.Ja od 3 m-cy jestem b.zadowolony
 
Do góry