Lg 50pk550 - osobny wątek

bigxlx

New member
Co do konsol dla PK550 to sa dwie szkoly:

1) uzywa jedynie trybu GAME ktory wyraznie redukuje lag'a, ale....

2) uzywa jedynie trybu CINEMA po tuningu (ostrosc 20 do dolu, kontrast okolo 70, jasnosc MAX 60)

UWAGA - VIVID nie jest najszczesliwszym tyrbem do grania!!!

PS. pamietajcie "OCZY KOCHAJA PLAZME" to tak jak ze wzmacniaczami lampowymi - cieple brzmienie nie do podrobienia nawet przez LED'y.
 

blazej_t

New member
Ciekawe czy 50PK550 sprzedawany przez Redcoon ma certyfikat THX. W ich opisie nic takiego nie ma. Może nie jest z polskiej dystrybucji. Wysyłam do nich maila - upewnię się.
 

blazej_t

New member
Zobaczymy co potrafi, zamówiłem go w redcoon. Jeszcze mi się udało w starej cenie. Po otrzymaniu zrobię kilka zdjęć i napiszę jak się sprawuje.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Widze że redcoon podniósł bardzo mocno cene pk550. Te 2970 to ten tv był jeszcze wart ale teraz prawie 3400 to już przegieli. W ogóle jakis dziwny monopol na ten model jest u nas w kraju. Ma go tylko redcoon a reszta duzo drozej i tez tylko na papierze bo w realu nie.
Poza tym wszedzie poza PL tv jest ogólnie łatwo dostepny i za dużo niższą cene niz u nas, a przecież to u nas jest fabryka LG...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jak zauważyłeś cała seria trzyma się w cenie w przeciwieństwie do Samsunga,więc daje to trochę do myślenia prawda?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ale o czym ty mówisz, pk550 sprzedaje realnie jeden sklep w tym kraju, nie wiecej niz kilkadziesiat sztuk miesiecznie a takiego odpowiednika od Samsunga (C550) sprzedaje sie setki sztuk ale dziennie. Moje pytanie brzmi dlaczego LG nie promuje tego telewizora w Polsce?
Poza tym w każdym sklepie USA/Europa zachodnia ten Samsung jest droższy od LG tylko u nas jest odwrotnie.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Lg ogólnie się słabo promuje a co do wyników sprzedaży Samsunga to mocna przesada bo wybór Lg nie był przypadkowy bo uwierz mi że wiem doskonale jak wyglądają zasady sprzedaży tej firmy a masz świetny przykład tego forum co się poleca a co odradza.
 

blazej_t

New member
Dzisiaj dostarczyli. Parę słów tak na szybko. Obraz rewelacyjny. Ostry, ładna czerń. Żywe, naturalne kolory. Widać duży postęp technologiczny w stosunku do LCD sprzed czterech lat. Są dwa tryby THX. Do jasnego i ciemnego pokoju. Nieprawdopodobna ilość różnych ustawień obrazu.

Z USB czyta wszystko oprócz m2ts. Jakość zwykłych DivX-ów naprawdę przyzwoita. Płynnie 720p i 1080p. Można podłączyć dowolny dysk (aby nie był większy niż 1TB).

Nie ma dekodera DTS tak więc głucha cisza, na wyjściu też nie ma. Wszystko co jest w DTS trzeba przerabiać na Dolby lub dodawać drugą ścieżkę audio. Na szczęście trwa to niedługo i nie jest upierdliwe. Film 10 gb - 20 min.

Odbicia - spodziewałem się masakry ale miło się zaskoczyłem. Przy włączonym TV nie przeszkadzają. Przy wyłączonym to tafla szkła. Nawet mi się to podoba - świetnie się prezentuje na ścianie. Zaznaczę tylko, że nie bałem się odbić - salon mam od północnego wchodu plus mogę roletami zaciemnić pomieszczenie w 100% - nie przepuszczają światła. Obiektywnie - w nasłonecznionym pokoju może być problem - przynajmniej do zmroku :).

Reasumując - jestem cholernie zadowolony. Za taką kasę taki TV - aż się nie chce wierzyć. Poprzednia Bravia kosztowała mnie 3 razy tyle a nawet w 10% nie potrafiła tego co ten LG. Pobawię się nim przez tydzień to coś jeszcze skrobnę.

p.s. Przy okazji polecam stronkę z demkami HD http://www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
A jak z buczeniem? Słyszysz go przy wyciszonym audio wieczorem?
Napisz dłuższą recenzje jak go potestujesz dłużej :)
Jakbyś też mógł rzucić parę fotek pokazujących odbicia w czasie dnia przy odsłonietych oknach i wieczorem przy włączonym sztucznym oświetleniu w pokoju.
Napisz też pare słow o tym czy nie ma przeskoków miedzy klatkami albo braku płynności przy HD a także przy odtwarzaniu dvd/divix/mkv.
 

blazej_t

New member
Buczenia nie ma. Jest cichutki.

Wszystkie filmy, które mu zapodałem odtwarzał płynnie. Testowałem różne. Przez PS3 kilkanaście dem ze strony High Definition Trailers (HD) - Demo World w formacie m2ts i w rozdziałce 1080p - rewelacja. Szczególnie polecam New Zeeland by Toshiba Regza (jest na samym dole).

Filmy w mkv o różnym bitrate, zarówno w 720p jak i 1080p. Wszystko płynnie. Jednyny feler to brak DTS. DivX i Xvid - bez problemu - wyglądają o niebo lepiej niż na LCD. Jeżeli chodzi o brak DTS-u podaję link do tutoriala jak zmienić format na Dolby Digital bez straty na jakości: http://lgusb.wikispaces.com/#dts (na pierwszy rzut oka skomplikowane ale tak naprawdę ogranicza się do trzech kliknięć).

Testując zmieniłem rozszerzenie z m2ts na mkv i odtworzył płynnie :). Niestety bez dźwięku (DTS) ale dał radę.

Zamierzałem kupić dodatkowy player HD ale zmieniłem zdanie - ten wbudowany w zupełności wystarczy. Poczekam na Asusa O!Play HD2 i poczytam pierwsze recki.

Zdjęcia niebawem wrzucę. Dzisiaj trochę w dzień oglądałem - przydaje się THX Bright Room. Inne nastawy, luminacja, temperatura kolorów, gamma, kontrast itp (niby marketing ale po prostu te pary rzeczy ustawili za użytkownika).

Nawet żoncia mi potwierdziła, że dużo bardziej jej się design i obraz podoba. Po prostu żeby komfortowo użytkować ten TV trzeba mieć odpowiednie warunki w pokoju tj. okna nie od południa czy zachodu - ewentualnie rolety, żaluzje i tyle...
 
Ostatnia edycja:
Do góry