Lg 50pk550 - osobny wątek

blazej_t

New member
Z informacji prasowych wynika, że LG zaczyna mocno wprowadzać ten model na polski rynek. Na AVSFORUM jest mnóstwo pozytywnych opinii. Ale jest jeden szkopuł - odblaski na matrycy. Pytanie czy ktoś tą plazmę posiada w domu. Chodzi mi konkretnie o ten model i o działanie funkcji THX Bright Room, cyt. za Gazetą Wyborczą "odbiór obrazu bez widocznych odblasków na ekranie, gdy występuje intensywne światło słoneczne".

A zatem pytanie do użytkowników, którzy posiadają PK550 z funkcją THX.
Czy ta funkcja niweluje przynajmniej częściowo odblaski czy to czysty marketing (tj. podniesienie kontrastu, jasności itp)? Na AVSFORUM użytkownicy głównie są z US i Kanady - nie mają w swoich TV tej funkcji.
 
Ostatnia edycja:

blazej_t

New member
Widziałem już ten filmik, to telewizor z US - tak sądzę. Ponadto widać, że TV jest ustawiony na opcję GAME. Dlatego chciałbym poznać opinię kogoś kto ma ten model w domu z funkcją THX Bright Room.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Z tego co widziałem i wiem,to wszystkie z szybą tak mają,ale w czasie oglądania prawie tego nie widać,wystarczy spojrzeć na Sharpa czy Pionieera też taki sam efekt,wszystko zależy od kąta padania światła a najlepiej się przejść do marketu i zobaczyć jak s20 daje czadu
 

bigxlx

New member
Z podstaw fizyki - kat padania jest rowny katowi odbicia, a tak na marginesie to problemem jest punktowe zrodlo swiatla "np. nieoslonieta zarowka", jesli masz lampe z rozproszonym swiatlem, to nie ma problemu gdy TV jest wlaczony, bo przy braku podkladu (TV wylaczony) to skupiasz wzrok na szkle a nie na zaglebionej warstwie modulu i bedziesz zniesmaczony.

Jesli trudno to zrozumiec to zrob test - TV wylaczony sprawia wrazenie siwego, a gdy go odpalisz to na dynamicznym obrazie czarne obszary wydaja sie duzo bardziej ciemne niz nieswiecaca matyrca. Tak to juz jest z ludzka precepcja.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
O to własnie chodzi że w tym LG odbija sie nie tylko bezpośrednie zródło swiatła ale także oswietlone czesci pokoju jak np jasna sciana, łózko, ludzkie twarze itd. Te Lg (pk250 pk350 pk550) mają ta samą matryce i szybe bez filtra wiec mozna sie przekonać jakie ma odbicia w jakims sklepie, niekoniecznie oglądając konkretnie pk550. Na pewno są w Rtv mix agd i Euro rtv Sam oglądałem w warunkach sklepowych - moc oswietlenia jest niewiele wieksza od mieszkania z żarówkami kompaktowymi lub energoszczednymi i nie wyglądało to za dobrze. Myśle że to tv do ciemnych pomieszczeń i dla kogos kto ogląda telewizje tylko przy wyłączonym świetle. Ten filmik mimo że to tylko krótkie nagranie mniej wiecej pokazuje skalę problemu.
Martwiłbym sie też dość dużą awaryjnością i problemami z bad pikselami jak to opisują na AVS.
Co do trybu "THX brith room" to tylko certyfikowana opcja ustawien parametrów obrazu jak jasnosc, kontrast, podswietlenie piksela, poziom czerni wiec nic z ta odbijającą szybą nie zrobi :) taki marketing.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Wcale nie jestem pewny czy akurat pk550 ma tą samą matrycę co te dwa niższe modele,bo przecież tym modelem jako pierwszym rozpoczęto kampanię reklamową tej serii(chyba że się nie doczytałem,a śledziłem ten wątek od początku)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Więc może jest to model przeznaczony na rynek amerykański,tam przecież wszystko jest innej jakości,nawet panasoniki im wyblakły(dlaczego nie w moim?)może dużo niższa cena ma coś wspólnego z jakością,bo i taką możliwość trzeba wziąć pod uwagę.
 

bigxlx

New member
O to własnie chodzi że w tym LG odbija sie nie tylko bezpośrednie zródło swiatła ale także oswietlone czesci pokoju jak np jasna sciana, łózko, ludzkie twarze itd. ....

Kolego jak tak przeszkadza Tobie refleksujaca szyba, to kup LCD tylko niech to nie bedzie przypadkiem Sony Bravia NX800 :wink:
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Hehe kupiłbym LCD gdyby nie miały 5 razy wiecej wad od plazm. Nie mogę zdzierżyć meczy na lcd, zresztą wielu innych rzeczy też nie da sie ogladać.
Można sobie tłumaczyć niższą jakość telewizorów w USA ale czy naprawde w to wierzycie ? :) Tam można zwrócić w wiekszości sklepow telewizor do 30dni więc sprzedajac szajs nigdy sie nie zarobi.
 

belt

New member
Trudno go zdobyć :( W Redcoonie dopiero za jakieś dwa tygodnie będzie dostępnny (cała obecna partia rozchodzi się bez wejścia na sklep). Był w Media4yu jeszcze w piątek ale odbiór osobisty w Łodzi, bo nie wysyłają takich gabarytów - teraz już go nie mają.
Sprzedawcy w Avansie nawet nie znali tego modelu. Gość chciał mi wcisnąć Samsunga C450, jak mu powiedziałem, że szukam LG to stwierdził, że ten samsung i tak będzie lepiej świecił. W sobotę mieli do mnie oddzwonić, lecz chyba nie znaleźli go w żadnej hurtowni.
Ja próbuje znaleźć jakiś sklep w okolicach Berlina i może uda się go w Niemczech dostać.
Co do refleksów, udało mi się jedynie porównać PK350 z Samsungiem C6500, niestety ze słabego źródła. Obraz ok na obydwu, lecz na LG faktycznie mocniej się odbija otoczenie. Dla przykładu na Samsungu odbijało się oświetlenie, ale podłoga prawie nie, natomiast w ciemnych partiach LG dość znacznie odbijała się podłoga z płytek (telewizory stały na przy ziemi). Dla mnie nie jest to jakiś olbrzymi problem, bo mam 32 Panasa CRT ,w którym się wszystko odbija a tutaj i tak jest lepiej. Poza tym ten Samsung ma chyb antyrefleks a mimo wszystko różnica nie była aż tak duża.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
lg50pk760 dostępny w pixmania.com 3657zl i będziesz miał mniejsze odbicia,jak szukasz czegoś do świecenia to tańszy od c6500 będzie kinkiet.
 

belt

New member
lg50pk760 dostępny w pixmania.com 3657zl i będziesz miał mniejsze odbicia,jak szukasz czegoś do świecenia to tańszy od c6500 będzie kinkiet.

Wiem po gdzie i za ile można kupić pk760, ale ten wątek jest o pk550. Zacytowałem słowa sprzedawcy ze sklepu odnośnie "świecenia" więc nie rozumiem po co ten sarkazm??
 

cactusek

New member
Bez reklam
pk760 to najbardziej krytykowany z nowych modeli LG więc mimo refleksów jęsli miałbym juz cos kupować z tej stajni to pk550. Poczekam jednak aż ktoś znajomy go kupi i obejrze jak to wyglada w warunkach domowych :D
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Trochę zbyt poważnie bierzesz pod uwagę te testy,bo i tak mają się nijak przy odbiorze w warunkach domowych,ja raczej sugerował bym się opinią użytkowników,np.na testeo cała seria ma dobre oceny,a jeśli chodzi o pk760 to muszę ci powiedzieć że miałem okazję trochę pobawić się tym modelem przed zakupem pk950 i naprawdę nie ma się do czego przyczepić jedyna różnica między nimi to chyba tylko filtr trublack.Ogólnie moja ocena dla tej serii jest bardzo dobra i bez względu który model wybierzesz myślę że będziesz zadowolony.
 

belt

New member
A może ktoś napisać jak wygląda sprawa z lagami na wejściu w tym telewizorze?? Nie chodzi mi o cyferki ale o odczucia kogoś, kto grał na konsolach na którymś z tych modeli.
Panasonic S20 ma 15-20 ms a LG chyba ze trzy razy tyle, więc tak się zastanawiam czy te 50-60ms mocno wpływa na komfort grania, czy jest to wartość do przyjęcia??
 
Do góry