prosze o pomoc w wyborze tv 58 -60"

michaskk

New member
dalej nie wiem co wybrać z toshibą dają dwie pary okularów, a sharp troszke droższy ale jakby lepsze parametry ?????
 

mbwene

New member
Najlepiej jak pójdziesz do sklepu i sam się przekonasz. Dla mnie na pewno za Toshibą przemawia stylistyka. Minimalistyczna ramka, ładna stopa. Patrząc Sharpa mam wrażenie, że projektowali go Ci sami ludzie, którzy stworzyli grę w której wilk łapie jajka (patrz panel dotykowy). Podejrzewam, że moja wypowiedź na temat stylistyki może spotkać się z atakiem, ale pamiętajmy, że TV to też mebel.

Na plus Toshiby przemawia na pewno:
- Smart - raz, że w chmurze, dwa, że sporo topowych aplikacji (TVN Player, Onet, Iplex), czego w Sharpie nie zaznasz
- dwie pary okularów - używać bądź nie to zawsze 200 zł jeżeli skorzystamy z alledrogo
- dobry tryb gry (duża różnica w inputlag na korzyść w stosunku do innych trybów, jeżeli chcesz mogę zweryfikować konkretne wartości i wrzucić na forum, bo mam go w domu)
- Resolution+ - przesiadałem się z wysłużonej plazmy PV70 i pomimo 16" różnicy jestem miło zaskoczony bo szczegółowość jest po prostu lepsza
- tryby Hollywood -dla mnie w zupełności wystarczające odzwierciedlenie kolorów
- brak konieczności formatowania dysku przed wykorzystaniem PVR (w końcu bo na 32" myślałem, że szału dostanę - jeden do nagrywania, a drugi do odtwarzania)

Nie wiem jak kwestia podświetlenia matrycy w konkretnych egzemplarzach u mnie nie jest szczególnie widoczne żeby było nierównomiernie.

Minus:
- ilość formatów odtwarzanych przez DLNA - przez USB idzie dużo więcej.
- menu mogłoby nieco szybciej reagować, ale po tygodniu można przywyknąć

Sharpa brałem jako alternatywę, mnie przekonała przede wszystkim stylistyka, ale z perspektywy czasu i doświadczenia (znajomy kupił 39" LE650 i miałem chwilkę styczności z nim) wiem, że wybór był słuszny.

Najlepiej przejdź się do sklepu gdzie mają obydwa, znajdź młodego ogarniętego sprzedawcę i poproś o możliwość przetestowania obydwu.
 
T

Tgamer

Guest
Fakt sharp wyglada jak zrobiony z topionych butelek po wodzie z srebnym barwnikiem ale to tylko moja opinia toshiba to tez nie rewelacja ale mi sie podoba wrecz bardzo podoba ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

RAF1977

Banned
Kolego mbwene, mowa o matrycy 60", która jest made in Japan u SHARPa. Matryce do 50" są made in China.
O wyglądzie nie dyskutuję, rzecz gustu. Osobiście wybrałem model z czarna ramką, srebrny plastik mi nie pasuje.
 
Ostatnia edycja:

Kain.

New member
Dziś oglądałem te sharpy. Ta srebrna ramka, to kpina.
Na dzień dzisiejszy brałbym model LC-60LE652E / 640 + smarta z androidem za 400-500zł.
Czekam co przyniesie 2014r.
Toshiba chyba będzie miała niektóre tv z full led:)
 

Tasix95

New member
Racja czarny lepszy i to o wiele ;)

Ale czy Ten model sharpa nie ma input lagu na poziomie 58ms ??? BD uzywany xbox wiem na to tez trzeba spojrzec ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

michaskk

New member
i wczoraj znów byłem w sklepie i głowa jak sklep :(, sprzedawca odradzał mi zakup sharpa z kolei próbowłą mnie namówić na mniejsze calowo tzn na 55 " LG 55 LA740S (fajny wygląd i 6 par okularó w technologia pasywna plus ten magiczny pilot) oraz Samsnga też55" UE55F6510 lub UE 55F6770 nie wiem już sam co wybrać, szkoda że wspomnianej wyżej toshiby nie miał na sklepie.
 

RAF1977

Banned
A czemu odradzał SHARPa?
Pytam z ciekawości, bo rozmowa ze sprzedawcą, to ostatnie czym bym się kierował.
 

michaskk

New member
tzn, ogólnie mówił że w zestawie nie ma okularów, (trzeba dokupić) bardzo słaby ponoć smart tv (tzn. aquos net) oraz stsounkow do konkrencji długi czas , jak to okreslił załączania sie telewizora. nie wiem nie ząłączałem go i nie próbowałem tego neta wiec opieram sie tylko na tym co ten "król" sprzedawców mówił ;)
 

RAF1977

Banned
Czyli nic związanego z obrazem i oglądaniem jako takim.
Jak zwykle niedouczny sprzedawca nie wie że można w menu włączyć szybkie włączanie.
 

michaskk

New member
witam
kolejny raz byłem w sklepie dziś oglądałem ta 58" toshibe, oglądałem obraz 3d po kilku minutach odczuwałem lekki ból oczu związany z aktywnym 3d nie wiem czy spowodowane to oświetleniem w sklepie, nie wiem co wybrać efekt konwersji z 2d do 3d zwykłego obrazu sd prawie niewidoczny, obok stał o 600 zł tańszy lg 55 620 pasywne 3d może troszkę gorszej jakości ale oczy tego nie odczuwały, kolejny raz sprzedawca odradzal mi sharpa
 

Harryx

New member
Podłączając się do tematu...
To już kolejny wątek, w którym w komentarzach pomijane jest LG, mimo tego, że początkowo pytający bierze go pod uwagę.
Proszę o rzetelną odpowiedź co jest nie tak z telewizorami tego producenta.
Czy proponowany przez Michaskk LA620 jest aż taki denny. I jak do pozostałych propozycji ma się LA740?
Dzięki za rzetelne odpowiedzi.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
LA620 to już zupełnie - telewizor o fatalnie niskim kontraście, przeciętnym skalowaniu i słabej kolorystyce. Dodatkowo 50hz odświeżania i spora tendencja do smużenia.
LA660 to już w porzadku tv, z tym że nadal niestety ma problemy jeśli chodzi o skalowanie.
Poza tym, LG nie bez powodu zasłużyło na swoją reputację słabych telewizorów.
Jeśli chodzi o wysokie serie - LA740 czy LA860, to są niemal odpowiedniki Sony W805 czy Philipsa. Z tym że ze słabszą kolorystyką, oraz skalowaniem. Z tym że odpowiednio tańsze.
 

rzęsor

New member
Ma Motion Clarity Index 200 Hz ale matrycę tylko 50 Hz.

Dobry telewizor będzie miał przetwornik 1000-1400 Hz i matrycę 200 Hz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry