prosze o pomoc w wyborze tv 58 -60"

michaskk

New member
witam
prosze was o pomoc w wyborze telewizora 3D bo ich mutum na róznych aukcjach czy hipermarketach wołą o pomste do nieba :), ale przechodząc do rzeczy:
1. Odległość od ekranu? 3m,4m lub 5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? nie ma słońca (rolety)
3. Jak duży jest pokój: ~ 32 mkw (salon)
4. Preferowana technologia: LED, (plazma)
5. Jaki masz obecnie telewizor? samsung LCD 39" nie pamiętam modelu
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport (piłka), filmy, gry xbox360
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie raczej z małą stojącą lampą (półmrok)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie ma znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora?58", 60"
12. Preferowana marka? nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? nie mam zdania
14. Jakie urządzenia będą podłączone? ncplus,xbox360, amplituner denon czasami laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 70%, 30% pozostałe
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? niekoniecznie może być,
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?może być,
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak, ale nie jest to zbyt ważne
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? oże miec, ale nie musi
22. ma mieć 3D? tak
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI (xbox, nc+), optical audio (ampli), usb
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. ile programów HD? kilkanaście
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość meczów (bez smug) piłki nożnej, dobra współpraca z xbox 360podczas grania
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4
33.Sugerowana cena ? do 5000zł

wstępnie wybrałem Toshiba 58L7365DG i Sharp LC-60LE752E ,SAMSUNG PS 60F5000 lub LG 60LA620S, nie wiem też czy warto sie pakować w technologie 3d aktywną, czy zadowolic sie pasywną. Prosze o pomoc w wyborze albo ewentualnie o poradę zakupu innego może nawet 55" telewizora
pozdrawiam serdecznie
 

Tasix95

New member
Ja mam podobne wymagania i wybralem toshibe 58l7365 tylko czekam do lutego moze jakies promocje bd Bl

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

Tasix95

New member
To tylko luzna propozycja ;) Zreszta kazdy led ma nierowne podswietlenie wszystko zalezy od szczescia ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nierówne ok. Ale nie masakrycznie nierówne.

Sharp 60 LE 857 to model który u wielu użytkowników zastępuje
plazmę Pioneera. Świetny telewizor, Polecam bo też mam go w domu.
Jest jeszcze w specjalnej ofercie
Napisz na PW dostaniesz Info.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshibe L7 można spokojnie brać, o ile się sprawdzi egzemplarz. Nie odbiega od podobnie wycenionych modeli Sonego, Panasia, Sharpa czy Samsunga. Kiki tutaj jedynie sieje propagandę, ale wystarczy poczytać opinie użytkowników, choćby tu na forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test pochodzi z Polskiego źródła więc raczej kieruj tam uwagi.
Zdjęcie pokazuje to co pokazuje i opowieści tu nic nie wnoszą.
 

michaskk

New member
czyli ten Samsung i Lg z tymi dwoma odpadają w przedbiegach, tak.
pytam o tego sharpa bo duzo ludzi tutaj i nie tylko nie jest zadowolonych z tego tv , z kolei o tej toshibie praktycznie nigdzie nie mam mowy ale ceny tych dwóch tv znacznie odbiegają od konkurencji są tańsze dlaczego ?????
 

Tasix95

New member
Wlasnie to jest to ze o toshibach malo pisza jest test na ObywatelHd mnie osobiscie bardzo sie toshiba podoba i plusem tego jest ze np od podobnej klasy 55 calowca ma 3 cale wiecej i jest ok 500 zl tansza ;) Jedyne moje obawy to czy nadaje sie do grania na ps3 i ps4 ObywatelHd pisal ze przy wlaczeniu tryb gry da sie grac ale chcialbym poznac opinie innych uzytkownikow na ten temat lecz ciezko takowych znalezc ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

SzymonAdamus

New member
Cześć.

Mój test na Obywatelu HD podlinkowany przez Kikiego (dzięki!) jest dostępny i utrzymuję to, co w nim napisałem. Toshiba L7 to fajny telewizor i pod wieloma względami skok jakościowy dla tego producenta. Ma swoje problemy, o których trzeba pamiętać. Niestety nie ma idealnych telewizorów.

Jeśli ktoś tak jak ja lubi ostry obraz, to Resolution+ działa znakomicie. Z grami nie miałem problemów. Podświetlanie matrycy to ważna kwestia i niestety uzależniona od danego egzemplarzu. Polecam w miarę możliwości sprawdzić konkretną sztukę przed zakupem.
 
Ostatnia edycja:

Tasix95

New member
Czytalem ze grales w battlefield 3 ;) czy grales po multi czy tylko single player ??? Jesli grales w multi to czy wystepowaly chociaz lekkie opoznienia ???

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

SzymonAdamus

New member
Czytalem ze grales w battlefield 3 ;) czy grales po multi czy tylko single player ??? Jesli grales w multi to czy wystepowaly chociaz lekkie opoznienia ???

Nie mierzyłem input laga, ale grałem w multi i nie odczułem żadnego dyskomfortu, a jestem bardzo wyczulony na punkcie takich kwestii jak opóźnienie sygnału czy spadek liczby klatek.
 

Tasix95

New member
Dzieki wielkie teraz tylko czekac na promocje ;) a takie ostatnie pytanko czy wybierajac tryb gra mozna ustawiac wlasne ustawienia obrazu ??? czytalem ze ktoras toshiba tak miala ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

Tasix95

New member
Spokojnie i tak dziekuje za informacje skoro nadaje sie do gier i raczej ma mozliwosc ustawiania obrazu to jestem w 100% przekonany do zakupu jako tv tylko do gier ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Spokojnie i tak dziekuje za informacje skoro nadaje sie do gier i raczej ma mozliwosc ustawiania obrazu to jestem w 100% przekonany do zakupu jako tv tylko do gier ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Tryb do gier jest w niemal w pełni kalibrowalny. Nie możesz jedynie włączyć upłynniaczy z większą liczbą klatek.
 

Tasix95

New member
Pomimo tego ok ;) co prawda mam lekkie obawy czy sie nie zawiode podczas gier ale w tej cenie i z ta wielkoscia nic innego nie znajde ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To lepiej sprawdź na własne oczy, żeby nie było że mija się dużo z Twoimi oczekiwaniami.
 
Do góry