prosze doradzic wybór cd

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
chłopak dopiero co kupił nową dla siebie zabawkę a ty już go dołujesz że padnie:lol:,zabawki od audiofili są zadbane,wychuchane i nie padają tak szybko:-D

No jak audiofil nie zaopatruje sie w niemieckich serwisach, to jak najbardziej ;)
Dobra tam, zarty. Niech sluzy jak najdluzej, czyli daje mu 2msc. :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To optymista jestes, bo ja nie zalozylbym sie majac nowy sprzet, ale faktem jest ze sprzety z tamtych lat to czasy burzuazji producentow, wiec nie zdziwilbym sie gdyby przezyl nie jeden nowy.
Tak calkiem powaznie, to fajnie ze zakup sie udal i jest zadowolenie :)
 

bartfine

Member
niestety żyjemy w czasach że jak chcemy coś porządnego to na taki cd trzeba by wydać minimum naprawdę minimum dwa tysie a i to to budzetowka więc dlatego zdecydowałem się na takie a nie inne rozwiązanie ryzyko małe a radość duza.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No to teraz jeszcze jakiś używany również w dobrym stanie wzmak, np. NAD'a za ok.400-500zł i będzie cud miód i malinka z Taga'mi ;)
 

bartfine

Member
Nie kuś bo coraz częściej o tym myślę,ale na wzmacniacz to chciałbym już wydać dość duzą kwotę,tak że jak będę kiedyś zmieniał kolumny(dwa trzy lata) to żebym nie musiał już elektroniki ruszać mam na myśli wzmak za około 5 tysi taki który będzie cieszył latami.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Fajnie że jesteś zadowolony ,to że kompakt jest używany nie oznacza ,że się zepsuje ,tak czy inaczej obyś długo się cieszył z nowego nabytku
 

realmadryt23

New member
Nie przesadzajmy; Bartfine, jesli chcesz cos poprawic to sluchaj muzyki przez wzmaczniacz stereo, nie amplituner. Efekt murowany, nawet jesli odtwaraczem będzie BD. Jesli chcesz do amplitunera podlaczyc CD to efekt bedzie, ale nie 30%. CD dostaje skrzydel dopiero przy wzmaku stereo. Odtwarzacz CD za 200 zł niewiele tu zmieni.
pieknie to napisales,i taka jest prawda.cd jest do stereo a nie poto zeby podlaczac pod kino.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niby dlaczego nie można podłączyć kompaktu pod kino ? ,podobnie do amplitunera AV można podłączyć gramofon ,nie widzę w tym nic dziwnego
Jeżeli ktoś ma kolekcję płyt SACD (wielokanałowych ) to jak najbardziej pod kino ,jak na stereo słuchać dźwięk zapisany w 5.1 ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie kuś bo coraz częściej o tym myślę,ale na wzmacniacz to chciałbym już wydać dość duzą kwotę,tak że jak będę kiedyś zmieniał kolumny(dwa trzy lata) to żebym nie musiał już elektroniki ruszać mam na myśli wzmak za około 5 tysi taki który będzie cieszył latami.

Zazwyczaj jest odwrotnie. Kolumny zostają dłużej niż elektornika. Jakoś kiepsko to widzę. Zawsze myślałem, ze kupuję sprzęt na lata, ale jakoś nie zawsze to wychodzi ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nie kuś bo coraz częściej o tym myślę,ale na wzmacniacz to chciałbym już wydać dość duzą kwotę,tak że jak będę kiedyś zmieniał kolumny(dwa trzy lata) to żebym nie musiał już elektroniki ruszać mam na myśli wzmak za około 5 tysi taki który będzie cieszył latami.
Straaaaasznie duży budżet na ten docelowy wzmak :) Chwali się, oczywiście, ale czy aż tyle wydanych $$ jest Ciebie dopiero w stanie zadowolić? ;)
Kup na początek (czytaj teraz) wzmaka używanego w granicach 400-500 zł, coś z Rotel'a, NAD'a, Marantz'a etc. Tutaj będziesz miał myślę największy skok jakościowy w stosunku do ampli Denona który masz. A potem będziesz sobie spokojnie zbierał $$ na sprzęcik, ciesząc się zarazem z muzyki :)

<---koniec kuszenia---> :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To wlasnie pierwotnie pisalismy, wzmak (tani) zamiast CD i to spiac juz z tym BR (jaki by nie byl) a i tak efekt bedzie lepszy. Oczywiscie teraz to juz musztarda po obiedzie, a szczegolnie ze kolega chce konkretny klocek za 5k, a nie jakis za 400zl :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
A będziemy koledze mówić, że do tego klocka (wzmaka) za 5k potrzeba będzie jeszcze odpowiedniego transportu (CD), kabelków...ilości odłożonego kurzu itp.? ;)
 

bartfine

Member
no nieźle krecicie:) mam troszkę inne zdanie ale ok. myślę właśnie że dopiero taki klocek mnie zadowoli, szczerze,myślę że jak za telewizor potrafiłem tyle zapłacić to zrobię to też ze wzmakiem i będę się tym cieszył ale spokojnie myślę że tak około października będzie to możliwe do przeprowadzenia nie wcześniej.Moim mazeniem jest mieć naprawdę sprzęt na który wystarczy spojrzeć i :):):):O
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odsłuchaj sobie róznych wzmaków i w róznych przedziałach cenowych, bo może tak być że wystarczy Ci wzmak za 3k, i nie będziesz słyszał polepszenia jakości brzmienia w stosunku tego za 5k. Do takiego wzmaka juz potrzebne są fronty przynajmniej w podobnej cenie, a najlepiej droższe. Do tego jakieś fajne Cd, i też na pewno nie za 1k, plus kabelki w odpowiedniej cenie. Wszystko to spowoduje że zestaw zagra na 100%.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, kompletując system trzeba rozsądnie do tego podejść i kupic elementy z tej samej lub podobnej klasy, by z ich wszystkich wycisnać 100% możliwości. Do wzmaka za 5 tys kolumny minimum za 10 tys, kable za 2 tys, CD, za 3, itd.,

To tak jak kupic np. drogi samochod, trzeba być swiadomym większego spalania, droższych przeglądów, większego lub bardziej zabezpiczonego garażu, itd. No chyba ,ze chciałbyś taki po prostu mieć schowany w garażu i jezdzic w niedziele na paliwie z biedronki ;)
 

bartfine

Member
Wiesz,nie zrozumiałeś albo ja nie przekazałem tego tak jak ja to widzę.Dlatego chce kupić wzmak za tyle ponieważ jak będę zmieniał kiedyś fronty (a nie po to by na gorsze) to tak abym nie musiał już kombinować i wymieniać elektroniki tylko aby spokojnie ten wzmacniacz mógł pujść na lepszych frontach(i ich nie obcioł), a jeżeli chodzi o cd to nigdzie nie napisałem że to co kupiłem to rozwiązanie na lata,raczej doraznie na tu i teraz.I już mi lepiej, wspomnę że choćby dlatego że zanim uśiądę to płyta jest już przeczytana a nie jak z bd o dzwieku nie wspominając :)
 
Do góry