prosze doradzic wybór cd

bartfine

Member
mam narazie okrojony budzet wiec zdecydowałem sie na zakup używki w miare w niskiej cenie i mój wybór padł na kilka modeli prosze o odp.
PIONEER PD-S507 za 269zł bardzo zadbany
JVC XL-V184 za 70zł też ładdny
YAMAHA CDX-930 RS ten drogi bo 340 i raczej na niego nie postawie
MARANTZ CD-38 za 200zł
szukałem dosc zadbanych egzemplarzy bardzo prosze kogoś o w miare żeczową odp.
 

bartfine

Member
wszyscy daja gwarancje rozruchową zabytki zabytkami ale jak sie nie ma kasy na raz to mysle ze lepiej bedzie jak sie człowiek troszke pobawi a I potem bedzie wiedział jaka jest rużnica I czy faktycznie na plus docelowo chce sobie kupić denona 520 ale na razie tak jak juz wspomniałem brakuje mi kasy.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ja Cie doskonale rozumiem, sam nie raz coś tak kupowałem ale akurat napędy optyczne to spore ryzyko więc bądź ostrożny po prostu.

A do czego to ma być ? Co chcesz sprawdzić ?
 

bartfine

Member
mam ampli denon 1910 I kolumny taga platinum v2 f100 a zrudłem jest bluray sony s360 I mysle ze on dużo tutaj psuje niestety. na aku mam PIONEER PD-S507 wbij w allegro to zobaczyśz dośc zadbany model za 269zł
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
wiem ale mysle ze warto sprubowac u szwagra z ampli onkyo jak kupił uzywke harmona to dało w salonie tez się zarzekają ze cd daje ruznice około nawet 30 procent tak wiec nie demonizujmy samego ampli.
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Strasznie się trzeba domyślać o co Ci chodzi, poczytaj o interpunkcji. O ortografii nie wspomnę...

To zrób lepiej wcześniej próbę z CD szwagra ;>
 

bartfine

Member
przepraszam za ortografie, mysle ze kupie tego pioniera i bedzie git szwagier tez mi muwił ze porawiło się i to sporo myslałem ze ktos zna te modele i powie który mam wybrac ale widzocznie dzisiaj wszyscy na plazy:) pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie tematem pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie przesadzajmy; Bartfine, jesli chcesz cos poprawic to sluchaj muzyki przez wzmaczniacz stereo, nie amplituner. Efekt murowany, nawet jesli odtwaraczem będzie BD. Jesli chcesz do amplitunera podlaczyc CD to efekt bedzie, ale nie 30%. CD dostaje skrzydel dopiero przy wzmaku stereo. Odtwarzacz CD za 200 zł niewiele tu zmieni.
 

bartfine

Member
Napewno masz racje,ale to nie tak ze przy ampli nie poczuje ruznicy w przyszłosci kupie jakis wzmak ale na tą chwile nie.Tak jak juz pisałem u szwagra na ampli sie poprawiło tez nie oczekuje cudów ale wiem ze będzie lepiej a budrzet mam 400zł(żona sie dozuciuła:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli sam osobiscie sprawdzales u szwagra i ta roznice potwierdzasz, to nie ma sie nad czym zastanawiac, 30% to bardzo duzo. Natomiast ja nie wydalbym 400zl na CD do tego sprzetu. Lepiej zaczac z ta kwota i dozbierac do wzmaka, nie trzeba duzo aby poczuc duzo wieksza roznice jak przy dolozeniu samego cd do tego ampli. Cd zamiast taniego BR jak najbardziej, ale jak dla mnie w tym konkretnym przypadku - nie w tej kolejnosci.
Umyj jeszcze okna, a zona Ci moze dorzuci na wzmak :)
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
wiem ze stereo to stereo ale jak kupowałem ampli to z myslą o kinie teraz czasami tego żałuje ale nie bede narazie nic kombinował. Jak kupie cd i stwierdze ze to nie to i ze mi to nie wystarcza wtedy sie zastanowie nad wymiana na jakis wzmak ale najpierw chce poczuc tą ruznice,więc chciałbym aby ktos scharakteryzował te modele które wybrałem sposród wielu na allegro.Wiesz łatwo wpasc w ta chorobe bo potem jak bym zmienił na wzmak to zacznie się kombinowanie nad lepszymi kolumnami itd.... linia naprawde jest cienka a koszty rosna :))))
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
CD Pioneera nie jest złe ,zwłaszcza że to z czasów kiedy bardziej liczyła się technika niż marketing ,jeżeli dobrze kojarzę to ten model ma mechanizm z tzw. odwróconym talerzykiem ,problem może być w przypadku uszkodzenia napędu
Z JVC to jest trochą zabawna sytuacja ,firma całkowicie olała europejski rynek ,za to na japońskim oferowała urządzenia bardzo wysokiej klasy więc ten model możesz z czystym sumieniem sobie odpuścić ,ten Marantz trochę słaby jest znacznie lepszy by był CD 63 -to niemal kultowy dyskofon do dziś
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zmieniarkę sobie podaruj ,z tych które wymieniłeś dźwiękowo najlepszy będzie Pioneer ,tylko trzeba pamiętać że jest to używane urządzenie .
Jest różnica pomiędzy blu-ray'em i CD oczywiście nie będzie to jakaś przepaść,ale na pewno odtwarzacz kompaktowy lepiej się sprawdzi w przypadku płyt CD
 

bartfine

Member
dlatego własnie skłaniam sie do tego pioniera,jutro podejde tylko do salonu bo podobno maja jakies używki ale przez telefon to oni nie bardzo chca służyc pomocą,mam czas nie spiesze sie,jeszcze raz dzięki.
 

bartfine

Member
A jednak kupiłem pioneera słucham go już godzinke i przyznaje jak na pierwsze wrażenie to jest lepiej napewno nie 30% bo z tym to po zastanowieniu przesadzilem ale jest i brzmi mi to ładniej.Jak minie trochę czasu to napisze czy drugie wrażenie jest takie same ale nie żałuję wydania 269 zlociszy plus wyprawa do gliwic. Cd chodzi jak bajka szybki i cichy naprawdę zadbany egzemplaż a gość od którego kupiłem to prawdziwy audifil sprzętem zapchany róznej maści szkoda że nie miałem czasu dłużej z nim pogadać,fajnie naprawdę fajnie.pozdrawiam zapaleńców.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
a gość od którego kupiłem to prawdziwy audifil sprzętem zapchany róznej maści szkoda że nie miałem czasu dłużej z nim pogadać,fajnie naprawdę fajnie.pozdrawiam zapaleńców.

Pytanie czy audiofil (czyli taki wariat jak my), czy "audiofil handlarz", bo jak mial duzo sprzetu uzywanego na handel to wiesz, ja bym sluchal ile wlezie, bo nie wiadomo kiedy padnie :D
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Pytanie czy audiofil (czyli taki wariat jak my), czy "audiofil handlarz", bo jak mial duzo sprzetu uzywanego na handel to wiesz, ja bym sluchal ile wlezie, bo nie wiadomo kiedy padnie :D
chłopak dopiero co kupił nową dla siebie zabawkę a ty już go dołujesz że padnie:lol:,zabawki od audiofili są zadbane,wychuchane i nie padają tak szybko:-D
 
Do góry