prośba o pomoc ( Philips 8102 vs LG B8 oled)

pitutek

New member
Drodzy forumowicze, bardzo Was proszę o pomoc w dokonaniu ostatecznego wyboru . Zawęziłem decyzję do dwóch modeli: Philipsa 8102 65' oraz LG OLED55 B8

Zakupu będę dokonywał u Krzysztofa.

Kwota do 5500zł.



Odległość kanapy od ściany, na której będzie wisiał tv to ok 2,1-2,4 m. I tu mam pierwsze pytanie : do tej pory szykowałem się na min 65' ,ale w sklepach wszyscy mi piorą mózg ,że będę się męczył z taką wielkością i absolutnie tylko 55' ... dodatkowo chyba presja od samsunga na sieciówki bo jakiś fanatyzm w polecaniu ich modelu (qe55qfn ) przez wszystkich sprzedawców :"LG beznadziejny, a Philips dawno temu się skończył"..( moją żonę przekonali i prawie dziś zamówiła w MM).

Czy zatem naprawdę przy tej odległości tv 65 cali będzie raził? Iść w rozmiar 55?

Zacząłem zatem rozważać OLED 55 B8 - no bo w tych pieniądzach wydaje mi się rozsądną alternatywą i chyba jednak lepszą od qledów.. tylko czy 55 nie będzie za chwilę za mało?
Doradźcie . Nie chcę już zawracać głowy Kikiemu , bo i tak cierpliwie odpowiada na pytania , a zawsze co kilka głów to nie jedna.
Telewizora będę używał do podstawowych zadań: kablówka ( czasami jakiś mecz ) / net flix / ps4
Będę wdzięczny za pomoc- Maciek
 

luki244

New member
Drodzy forumowicze, bardzo Was proszę o pomoc w dokonaniu ostatecznego wyboru . Zawęziłem decyzję do dwóch modeli: Philipsa 8102 65' oraz LG OLED55 B8

Zakupu będę dokonywał u Krzysztofa.

Kwota do 5500zł.



Odległość kanapy od ściany, na której będzie wisiał tv to ok 2,1-2,4 m. I tu mam pierwsze pytanie : do tej pory szykowałem się na min 65' ,ale w sklepach wszyscy mi piorą mózg ,że będę się męczył z taką wielkością i absolutnie tylko 55' ... dodatkowo chyba presja od samsunga na sieciówki bo jakiś fanatyzm w polecaniu ich modelu (qe55qfn ) przez wszystkich sprzedawców :"LG beznadziejny, a Philips dawno temu się skończył"..( moją żonę przekonali i prawie dziś zamówiła w MM).

Czy zatem naprawdę przy tej odległości tv 65 cali będzie raził? Iść w rozmiar 55?

Zacząłem zatem rozważać OLED 55 B8 - no bo w tych pieniądzach wydaje mi się rozsądną alternatywą i chyba jednak lepszą od qledów.. tylko czy 55 nie będzie za chwilę za mało?
Doradźcie . Nie chcę już zawracać głowy Kikiemu , bo i tak cierpliwie odpowiada na pytania , a zawsze co kilka głów to nie jedna.
Telewizora będę używał do podstawowych zadań: kablówka ( czasami jakiś mecz ) / net flix / ps4
Będę wdzięczny za pomoc- Maciek

Hej pitutek

moj tesciu ma 2,5m od kanapy do tv, ma zeszroloczego LG-ka w 4k, jak pierwszym razem przyszedlem do niego po zakupie to pomyslalem, cholara za duzy!!!:-D
po 5min ogladania mowie do niego - zaje...ty wybor z tym rozmiarem , jest idealny
65'' swietnie sie oglada z takiej odleglosci. 55 wezmiesz i bedziesz plul sobie w brode dlaczego nie wziales 65:) takie jest moje zdanie, bralbym 65 tez
 

PiotrekZas

Member
Hej. Miałem dokładnie ten sam dylemat. Wymienić LG 55lf652 na OLED w tym samym rozmiarze? Czy wziąć 65 LCD. Wziąłem 65pus8102. Nie żałuję, obraz super, Fald i ambilight robi "robotę". Czerń super. A jak oglądasz dużo filmów z pasami to zawsze więcej cali obrazu ci zostaje :). Sport... Na IPSie LG czerwone koszulki się rozlewały, mimo 120Hz były rozmycia no i mimo DirectLed miałem delikatne plamy na matrycy. A jak się cała murawa przesuwała albo śnieg na skokach to te plamy były widoczne. Ja jestem zadowolony w 100%. Fakt, skalibrowany obraz Pana Krzysztofa był zbyt jasny ale po delikatnej korekcie kontrastu/jasności jest ok. 55 cali to teraz każdy bierze, nawet do małego mieszkania. A jeżeli do sportu i filmów to każdy cal więcej warto.
 

pitutek

New member
Widzę, że na ten moment przeważają głosy za większym ekranem. Cały czas bacznie śledzę temat i czekam na dalsze opinie.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ja mam 230 cm do tv i po zakupie 55 cali wymieniłem go po 4 dniach na 65 cali gdyż był za mały. Obecenie jak będzie okazja to wymieniam bez wahania na 75 cali.
 

Lettner123

New member
proponuję ci sprawdzić tego philipsa jak będize obraz wygląda na kablówce .Zebyś sie nei rozaczrował . Zreszta chcesz wydalć 6 k na tv lcd niż na OLED nie ogarniam tego :) no ale to tylko moje zdanie
 

pitutek

New member
proponuję ci sprawdzić tego philipsa jak będize obraz wygląda na kablówce .Zebyś sie nei rozaczrował . Zreszta chcesz wydalć 6 k na tv lcd niż na OLED nie ogarniam tego :) no ale to tylko moje zdanie

Widzisz ,dlatego pytam. Technologie poszły do przodu , a ja zostalemz zakupionym 7 lat temu sony KDL 40 HX800 ,który nadal działa. Z racji przeprowadzki chce zmienić na coś większego .Nie interesowałem się przez ten czas nowościami i dlatego chciałbym posłuchać mądrzejszych ode mnie.
 

dmk84

New member
Czyli wychodzi na to że nie ma zbyt dużej różnicy w jakości obrazu z np multimedii pomiędzy budżetowym tv 65cali powiedzmy do 4tys a wyższymi modelami np powyżej 5tys!?

Sam się zastanawiam czy zamienić swojego LG 55lf652 na jakiś 65cali. Tv raczej budżetowy. Ciekawe tylko czy przy większym ekranie i 60hz nie będzie gorszy obraz niż obecnie!? Czy 4K i matryca VA coś pomoże?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do 6 tyś złą masz super modele :
- Philips 65PUS8102 za 5500 zł
- TCL 65DC760 za 3999 zł
- Philips 65PUS8602 za 5500 zł
- TCL 65X2 za 4999 zł
- Samsung 65NU8042 za 4950 zł
- LG 65UK6500 za 3899 zł

Oledy masz za 8500 z LG 65B8.
Zaloguj się w Klubie HDTV to masz jeszcze pakiety gratis.
 

Ralf58

New member
Kiedyś na tym forum ktoś napisał bardzo mądre zdanie - kupuj tak duży TV na jaki Cię stać - po tygodniu i tak będzie za mały :)

Najlepsze rozwiązanie - odczekaj kilka miesięcy, odłóż więcej kasy i kup 65" Oled.
 

Lettner123

New member
Kiedyś na tym forum ktoś napisał bardzo mądre zdanie - kupuj tak duży TV na jaki Cię stać - po tygodniu i tak będzie za mały :)

Najlepsze rozwiązanie - odczekaj kilka miesięcy, odłóż więcej kasy i kup 65" Oled.
akurat dl amnie to nie jest mądre zdanie :p stać mnie na 85 cali i mam z 2 m pgladać
 
Ostatnia edycja:

Mateo89

New member
Nie dawno miałem taki sam dylemat bo mailem do przeznaczenia 7500zl i zastanawiałem się czy kupić OLED 55 cali czy QLED Samsunga 55 cali najwyższej Seri czy inny 65cali i po podjechaniu do sklepu i oglądnięcia wszystkich pozycji stwierdziłem że biorę 65 cali Sony który moim zdaniem przegrał obrazem tylko z OLED a tak ogólnie wielkość matrycy 65cali była bezkonkurencyjna więc sam musisz wybrać co dla ciebie lepsze. Ja też długo wybierałem w sumie to miesiąc zanim kupiłem. Miałem teraz brać tego Philipsa 8102 65 cali ale dla mnie był trochę za ciemny tym bardziej że Sony xf9005 jest w porównaniu dużo jaśniejszy a ja mam mocno naslonecznione pomieszczenie.
 
Do góry