Projektory Full HD 3D

vdjfoxon

New member
Witam Wszystkich
Przeszukując forum, nie znalazłem tematu dotyczącego projektorów Full HD 3D, więc pozwoliłem sobie go założyłem. Ciekawi mnie to związku z moimi pasjami video. Co myślicie o tych urządzeniach, czy ktoś się już z nimi zetknął?? W weekend byłem na prezentacji w sklepie Audio Video jednej z firm, gdzie był pokazywany właśnie projektor Full HD 3D. Za nim zdradzę Wam szczegóły i moje wrażenia, chciałbym znać Wasze opinie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko zależy od warunków , potrzeb i kasy.
Dobre projektory w 3D to prawdziwa uczta.
 

kinder

Member
Od jakiegoś czasu zakupiłem JVC X7 i myślałem że 3D w nim to tylko bajer i będzie to tak sobie chodziło i w zasadzie tylko interesowało mnie 2D ale powiem że moje zdanie w tej materii się zmieniło po obejrzeniu paru filmów w 3D stwierdzam że jednak to jest to... nie wiem jak inne projektory 3D ale obraz na JVC X7 jest po prostu świetny zarówno 2D jak i 3D...
 

vdjfoxon

New member
Dziękuje za wstępne opinie. Powiem Wam, że mnie powaliło to co zobaczyłem. Wygląda to dużo lepiej niż w kinie. Oglądałem Avatara na 90" ( według producenta, najlepsza przekątna dla 3D ) i szczerze oszalałem. Mogę się zgodzić z kolegą Kiki, że JVC jest najlepsze w te klocki. To był właśnie projektor JVC DLA-X9. Dwa mega minusy waga i cena. Ale obraz zapiera dech. Dla mnie 40 tys. zł to za wysoki pułap, ale jeśli tańszy model świeci, chodź w połowie tak jak X9, to jest dobra opcja. I tutaj ukłon do Was, czy ktoś miał okazje go widzieć, a może ktoś już ma. Model ma symbol X3. Myślę o zastosowaniu go w moim małym biznesie, nie potrzebuję super jakości obrazu jaką ma X9, ale ważny jest dla mnie sam efekt. Myślałem o czymś tańszym od innych producentów, ale czy to ma sens?? Pozdrawiam
 

misam

New member
Jest tańszy ponieważ pochodzi z USA.
RS40 to to samo co X3 choć zamawiając ten również możesz dostać X3.
Informacja od sprzedającego.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
tego to się domyślałem - teraz będę się zastanawiał - czy cena niższa o 1/3 zrównoważy możliwe problemy z gwarancją
 

vdjfoxon

New member
Jest gwarancja europejska, a nie ogólnoświatowa z tego co się orientuję. Przy tej klasie sprzętu nie ryzykowałbym bo na bank odmówią naprawy.
 

redlum

New member
Bez reklam
kolega "montas" na konkurencyjnym forum parę dni temu napisał, że kupił ten projektor - szedł do niego jeden dzień, gwarancja dwa lata (*Company invoice is provided upon request for all warranty purposes.)
 

vdjfoxon

New member
Ja osobiście nie ryzykowałbym. Raz się naciąłem ściągając mikser ze Stanów, problem był wtedy, gdy musiałem wymienić uszkodzony fader, zgłaszając się do Polskiego dystrybutora, odmówili mi naprawy, gdyż to nie był produkt na Europę i nie mieli schematów. ( 4 miesiące czekania zniechęciły mnie do takich zakupów ). W moim przypadku to brak dochodu i duże straty bo nie mogłem zarabiać. Poza tym bądźmy patriotami :) hehehehe
 

vdjfoxon

New member
Kolego, Ty widzisz dużą różnicę. Ja widzę pełną gwarancję, serwisy, akcesoria free, fakturę, koszty, przyjadą, zamontują. Może jakiś rabacik dostanę i firmowy długopis :p. Zależy mi na niezawodności i uniknięciu jakichkolwiek problemów. Przygoda z mikserem uczy. Gdybym kupował go na potrzeby prywatne, kierowałbym się pewnie ceną. Kupowałem Maca Pro, gość chciał mi go ściągnąć z UK jakieś 1300 - 1400 zł taniej, nie pamiętam już, ale kupiłem go jednak w KDS w Katowicach ( partner Appla ) i dobrze na tym wyszedłem. Dostałem dodatkową gwarancje nie mówiąc o korzyściach skarbowych :). Wracając jednak do tematu, czy ktoś widział X3 w działaniu?? Chodzi mi o efekt samej głębi. Nie zależy mi na naturalności kolorów, nie na tym oglądający będzie się skupiał. Pomieszczenie będzie dość ciemne także nie ma problemu z jasnością. Zależy mi też na wielkości 200". Chciałbym większe, ale to temat na razie nie osiągalny.
 
Do góry