Projektory Full HD 3D

redlum

New member
Bez reklam
jakbym mógł sobie go wrzucić w koszty i odpisać VAT - to też bym się nawet nie zastanawiał nad takim rozwiązaniem :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
"co ma piernik do wiatraka?" Od kiedy to VAT można odliczać tylko od PL faktur? Jakoś nie słyszałem jeszcze o takim ograniczeniu... a wiem co pisze...
 

vdjfoxon

New member
Tak kolego, masz racje, można, ale jest to dość skomplikowane i czasochłonne ( nawet do roku ) i nie wiadomo czy odzyska się wszystko. Z dochodowym też są jakieś problemy. Moja księgowa w tym się orientuje. Tak jak wspominałem, staram się unikać problemów:) Ok, zakończmy ten wątek i skupmy się na X3 :)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Zależy mi też na wielkości 200". Chciałbym większe, ale to temat na razie nie osiągalny.

Nie ma szans. Niestety, w przypadku 200'' 3d jest obecnie nieosiągalne, gdyż jasność w okularach spada o 80%. W przypadku 200'' jasność będzie nieakceptowalna nawet 2D o 3d nie wspominając. Maks. wielkość ekranu to w tym wypadku jakieś 80-100 cali (maksymalnie!) w 3d i 100-120 cali w 2d.
 

redlum

New member
Bez reklam
nie zapominaj że ta seria JVC jest bardzo jasna - przy ekranie 168 cali i odległości ok 5m obraz ma jasność ok 16fL
 

Cezarh

New member
Witam serdecznie,

Oto moje odczucia dotyczące JVC X3, którego posiadam od przeszło miesiąca:
Zakup u polskiego dystrybutora, 2 sztuki okularów, poprzednie maszyny to BenQ W5000 i JVC HD350, ekran ściana - custom w dedykowanym pomieszczeniu (pełna kontrola światła, zero białych powierzchni);

2D - w wielu aspektach widoczne poprawy w stosunku do HD 350 - przede wszystkim ruch (24p, oraz możliwości CMD), wyższy kontrast, preset koloru bliski standardom, ostrzejszy obraz... z osobna polepszenie każdej z tych funkcji dla takiego maniaka jak ja ma znaczenie. Razem dają spory i wymierny upgrade nad HD350;

3D - przekątna mojej ekrano-ściany to 140" (310cm w podstawie). Na liczniku na razie 80h. Czy chciałoby się jaśniej? Tak (szczególnie za 500h). Czy jest za ciemno? Nie (na razie). Tak to już jest z naszym mózgiem, że przyzwyczaja się do tego co mu się serwuje. Mam jakieś 25 pełnych Blu 3D i większość "przejrzałem" w locie (źródło HTPC). 4 w całości (Under the sea, Galapagos, Resident E, Pirania). Obraz zachwyca wszystkich. To zupełnie nowa jakość, szczególnie jeżeli chodzi o programy popularno - naukowe. Filmy i animacje to w większości opad szczeny ale jakość merytoryczna obecnych produkcji jest raczej słaba. Wolę jeden dobry tytuł w 3D raz na kwartał niż słabiznę co miesiąc. Mankamenty... ghosting / crosstalk jest mocno widoczny przez pierwsze kilkanaście min (15-20) po włączeniu proja, potem zmniejsza się do minimalnego poziomu, ale nigdy nie znika i potrafi czasami (głównie jasne nieskomplikowane animacje) gdzieś wyskoczyć. Biorąc pod uwagę wielkość ekranu wyobrażam sobie, że na mniejszych przekątnych ten efekt jest bardziej subtelny. Szkoda też że w trybie 3D, daje o sobie znać wentylator, gram audio głośno więc tylko ciche momenty dają o sobie znać.

Podsumowując: X3 jest hitem. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Za stosunkowo przyjazne pieniądze dostajemy maszynę która w wielu aspektach ma dzisiaj status referencyjny (czerń, kontrast on/off). Pozostałe są także na bardzo wysokim poziomie. Konkurencja w tym segmencie ma z X3 naprawdę ciężko (Sony kosztuje koło 30tyś a wiele testów potwierdza zdecydowanie gorsze 3D). Obraz 2D/3D generowany z tej maszynki jest naprawdę rewelacyjny i bije wszystko co do tej pory widziałem (poza Kuro). Warto jednak pamiętać, że projektory grają tak dobrze jak pozwalają na to warunki pomieszczenia (oraz ekran i źródło).

Pozdr / Cezarh.
 

Moonalisa

New member
Witam serdecznie,

Oto moje odczucia dotyczące JVC X3, którego posiadam od przeszło miesiąca:
Zakup u polskiego dystrybutora, 2 sztuki okularów, poprzednie maszyny to BenQ W5000 i JVC HD350, ekran ściana - custom w dedykowanym pomieszczeniu (pełna kontrola światła, zero białych powierzchni);

2D - w wielu aspektach widoczne poprawy w stosunku do HD 350 - przede wszystkim ruch (24p, oraz możliwości CMD), wyższy kontrast, preset koloru bliski standardom, ostrzejszy obraz... z osobna polepszenie każdej z tych funkcji dla takiego maniaka jak ja ma znaczenie. Razem dają spory i wymierny upgrade nad HD350;

3D - przekątna mojej ekrano-ściany to 140" (310cm w podstawie). Na liczniku na razie 80h. Czy chciałoby się jaśniej? Tak (szczególnie za 500h). Czy jest za ciemno? Nie (na razie). Tak to już jest z naszym mózgiem, że przyzwyczaja się do tego co mu się serwuje. Mam jakieś 25 pełnych Blu 3D i większość "przejrzałem" w locie (źródło HTPC). 4 w całości (Under the sea, Galapagos, Resident E, Pirania). Obraz zachwyca wszystkich. To zupełnie nowa jakość, szczególnie jeżeli chodzi o programy popularno - naukowe. Filmy i animacje to w większości opad szczeny ale jakość merytoryczna obecnych produkcji jest raczej słaba. Wolę jeden dobry tytuł w 3D raz na kwartał niż słabiznę co miesiąc. Mankamenty... ghosting / crosstalk jest mocno widoczny przez pierwsze kilkanaście min (15-20) po włączeniu proja, potem zmniejsza się do minimalnego poziomu, ale nigdy nie znika i potrafi czasami (głównie jasne nieskomplikowane animacje) gdzieś wyskoczyć. Biorąc pod uwagę wielkość ekranu wyobrażam sobie, że na mniejszych przekątnych ten efekt jest bardziej subtelny. Szkoda też że w trybie 3D, daje o sobie znać wentylator, gram audio głośno więc tylko ciche momenty dają o sobie znać.

Podsumowując: X3 jest hitem. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Za stosunkowo przyjazne pieniądze dostajemy maszynę która w wielu aspektach ma dzisiaj status referencyjny (czerń, kontrast on/off). Pozostałe są także na bardzo wysokim poziomie. Konkurencja w tym segmencie ma z X3 naprawdę ciężko (Sony kosztuje koło 30tyś a wiele testów potwierdza zdecydowanie gorsze 3D). Obraz 2D/3D generowany z tej maszynki jest naprawdę rewelacyjny i bije wszystko co do tej pory widziałem (poza Kuro). Warto jednak pamiętać, że projektory grają tak dobrze jak pozwalają na to warunki pomieszczenia (oraz ekran i źródło).

Pozdr / Cezarh.
Witaj,
Przeczytalem opis z zaciekawieniem. Wiesz moze jakie sa zasadnicze roznice miedzy x-7 a x-3 i czy warto do nich doplacac ?
Cenowo ksztaluje sie to tak:
x-3 = 4000$
x-7 =6000$

Pozdrawiam
Moonalisa
 

vdjfoxon

New member
Bardzo dziękuje Kolego Cezarh za tak dokładny opis. Widziałem X9, to obraz mnie powalił i zahipnotyzował :) Oglądałem przy rozmiarze 90", to jest wielkość dla THX 3D, którym JVC się chwaliło na pokazie. Jednak dla mnie to za wysoka cena. Jeśli chodzi o moją opinie o X9 to nie ma się do czego doczepić poza ceną i wagą. Interesowało mnie tylko 3D więc taki obraz widziałem przez 2 godziny. Były to sceny z Avatara oraz materiały demonstracyjne nakręcone przez firmę KuK Film z Niemiec. Materiał przyrodniczo-podróżniczy jak wyprawa po Wielkim Kanionie, połów krewetek, wodospady, a kończąc na relacji z 24h wyścigu na torze Nurburgring. Taki prosty, żywy, codzienny świat bez hollywodzkich efektów specjalnych i grafiki 3D. Podsumowując - rewelacja!!! Skoro już X3 robi takie wrażenie i jest tak dobra w tej cenie to muszę zacząć poważnie myśleć i szybciej szukać kasiory :) Wielkie dzięki za wszystkie Wasze opinie. Pozdrawiam
 

misam

New member
Witam
Mam takie pytanko, jak będzie lepiej zamontować X3?
Z dużym zoomem na 3,5m czy z dużo mniejszym na 5,5m.
Dziękuje i Pozdrawiam
 
Do góry