Projektor do filmów DVD za 1800zł ???

fil28

New member
kolego Sonal próbujesz mi coś udowodnić ale Ci nie wychodzi!
Nigdzie nie pisałem że chce materiał 16:9 oglądać na ekranie 4:3,
tylko z proja prezentacyjnego o natywnym formacie 4:3 oglądać materiał 16:9!

szkoda że nie odniosłeś się do tego:
A jeśli już tak chesz mieć te pasy to przecież w projektorze 16:9 (np.:1280 x 720) jeśli będziesz wyświetlać film w 2.35:1 czyli przy zachowaniu szerokości 1280 otrzymasz obraz niższy niż oczekiwane 720 pikseli te pasy o których piszesz zajmą około 23% ekranu, no chyba że zwiększysz obraz co spowoduje obcięcie boków-co sam pisałeś troche wyżej w punkcie 5.
rozumiem, że wtedy Ty sobie doklejasz górny i dolny border:cool:

a co do:
Pozostaje pytanie ile światła z projektora rzucającego obraz w formacie 4:3 będzie docierało w miejsca powyżej i poniżej właściwego materiału video, czyli na widoczne na fotkach białe części ekranu - podczas projekcji sam ocenisz czy to w czymś przeszkadza

to wygląda to tak
Rysunek1.jpg
 

sonal

New member
ad.5. Projektor rzucający obraz natywny w 4:3(1024x768) np.: z około 4,5 metra od ekranu da obraz np.: 100cali(sz.203cm,wys.152cm), a gdy przejdziemy na proporcje 16:9 bedziemy mieli około 92cale (zmniejszy sie jego pełna rozdzielczość na około 1024x576, czyli bedziemy mieć obraz o sz.203cm,wys.114cm ) i nie obetnie nam boków tylko obetnie góre i dół, i nie bedzie to połowa ekranu jak piszesz tylko ok. 38cm(po19cm u góry i na dole) ze 152cm.

faktycznie, nie pisałeś tu jaki ekran masz na myśli, ale skoro wspomniałeś ze 100 cali da szer. 203cm,wys.152cm - wywnioskowałem ze 4:3 , tym bardziej że dalej piszesz że po przejściu na wyświetlanie 16:9 obetnie po 19 cm "u góry i na dole" z 152 cm.

BTW->żeby nie przedłużać dyskusji która już jakiś czas temu zeszła na manowce, choć nie takie z pewnością były nasze intencje, zwracam uwagę ze częstokroć u podstaw kłótni internetowych leży banalne wzajemne niezrozumienie.

Ps. Nie wiem czy załączony powyżej plik przedstawia akurat obraz rzucany z projektora o matrycy 4:3 ale jeśli tak to rewelacja ;)
 
Ostatnia edycja:

fil28

New member
Ja napisałem:
fil28 napisał:
ad.5. Projektor rzucający obraz natywny w 4:3(1024x76 np.: z około 4,5 metra od ekranu da obraz np.: 100cali(sz.203cm,wys.152cm), a gdy przejdziemy na proporcje 16:9 bedziemy mieli około 92cale (zmniejszy sie jego pełna rozdzielczość na około 1024x576, czyli bedziemy mieć obraz o sz.203cm,wys.114cm ) i nie obetnie nam boków tylko obetnie góre i dół, i nie bedzie to połowa ekranu jak piszesz tylko ok. 38cm(po19cm u góry i na dole) ze 152cm.
Przykro mi że tego nie zrozumiałeś, to była mojaja odp. na to:
5. kup projektor rzucający obraz 4:3 (np. rzeczony mx511) i puść film z dvd - co otrzymasz? Połowę ekranu zajmą czarne pasy (górny i dolny) a pomiędzy nimi będziesz miał nie za wysoki obraz (edytowane - było: nie za duży obraz). Jeśli będziesz chciał wypełnić obrazem ekran to jedynym wyjściem będzie powiększenie, co spowoduje obcięcie boków - tak jak to się dzieje w np. w tvp1 gdy puszczają jakiś film - nie widzimy wszystkiego. Czy tego oczekujesz?

ten gość chyba dobrze Cię określił:p
P_M_ napisał:

sonal napisał:
BTW->żeby nie przedłużać dyskusji która już jakiś czas temu zeszła na manowce, choć nie takie z pewnością były nasze intencje, zwracam uwagę ze częstokroć u podstaw kłótni internetowych leży banalne wzajemne niezrozumienie.
No z tym się zgadzam!

sonal napisał:
Ps. Nie wiem czy załączony powyżej plik przedstawia akurat obraz rzucany z projektora o matrycy 4:3 ale jeśli tak to rewelacja
obraz około 100", matryca 4:3 XGA, LG HX300G
pozdrowionka
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ośmielę się wtrącić do dywagacji ale tylko w celu rozwiania wątpliwości. Również zastanawiam się nad kupnem projektora do 2 tys. I nurtuje mnie czy do zwykłych warunków domowych (biała ściana, średnio-jasny pokój) jest sens kupować 1280/720 czy wystarczy 1024/768? Rożnica w cenie to zaoszczędzenie 300-500 zł. Obraz HD ready aż tak się rożni żeby z czystym sumieniem wydać te pieniądze? Bedzie to mój pierwszy projektor wiec niezależnie jaki, teoretycznie powinien zrobić na mnie wrażenie. Mialem styczność z Benq MP723 (1024/768 i było całkiem całkiem. Może wiecie jak wygląda HD ready w porównaniu do obrazu tego projektora?
 
Ostatnia edycja:

fil28

New member
Sobczax moimi dywagacjami(jak to ładnie napisałeś), się nie sugeruj, ale gdybym, ja miał jakiś sygnał HD z tv albo odtwarzacz blu-ray i dostęp do filmów HD to nawet bym tyś. dołożył do tych 2tyś.-bo napewno warto.
Ale nie mam HD dlatego zastanawiam sie nad projem SVGA albo XGA, zresztą już na początku tego tematu padło:
...a DVD na bardzo dużym ekranie nie wygląda zbyt rewelacyjnie, no chyba że posiadasz sprzęt za kilkanaście tyś. zł :)
no to po co mam wydawać kase na projektor 720p

W zaprzyjaźnionym sklepie polecają mi do moich potrzeb 800x600 i mówią, że nie ma sensu lepszego do dvd/divx. Ale ja się boję że na SVGA bedzie widoczna pikseloza/kratka(mam nadzieje że dobrze to określiłem).
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sobczax moimi dywagacjami(jak to ładnie napisałeś), gdybym, ja miał jakiś sygnał HD z tv albo odtwarzacz blu-ray i dostęp do filmów HD to nawet bym tyś. dołożył do tych 2tyś.-bo napewno warto.

Naprawde jest az taka roznica miedzy 1024/768 a 1280/720? A filmy w z dvd czy divx na obu projektorach maja podobna jakosc czy hd ready sprawuje sie lepiej?
 

lskibinski

New member
a może brak odzewu ze strony bywalców forum może wynika z faktu że wszyscy stosują projektory 720p i full hd ;)

masz rację, jakoś się utarło, że biznesowe - biznesowo, a 1080p i 720p do kina i ciężko jest polecić komuś biznesówkę do oglądania filmów.
Zastanawia mnie tylko wzięcie Benq, zdecydowanie wolałbym dorzucić kilka złoty i kupić coś fajniejszego Acer, Epson, czy Optoma (np. HD20 - ktoś pisał, że ma 3500 zł, można ją znaleźć w cenie do 3600 spokojnie).
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba we trójkę czekamy na pomoc/rady.
Jeśli chodzi o 720p to swój wybór ograniczyłem do dwóch modeli:

eMachines V700
Optoma HD600X

z racji ceny chyba najniższej na rynku jeśli chodzi o projektory HD Ready (W600 jest jednak te 200 zł droższy)

Ale caly czas mnie nurtuje czy czasem nie kupic czegos 1024/768 np. Acer P1200, BenQ MP525 czy wspomniany tu wcześniej BenQ MX511. 300 zl droga nie chodzi, a można je zainwestować w inne rzeczy.
 

fil28

New member
a może brak odzewu ze strony bywalców forum może wynika z faktu że wszyscy stosują projektory 720p i full hd ;)
Fakt. Bo „Ci Bywalcy” co stosują projektory 720p i full hd uważają to za „wielki skandal”, że ktoś ośmielił napisać się na ich „zacnym forum”, że chce na prezentacyjnym oglądać filmy…

To może ja was uświadomie: na tym forum są osoby co używają prezentacyjnych! Skandal nie?
Nawet uzyskałem informacje które mnie interesowały – za co serdecznie dziękuję!

lskibinski napisał:
masz rację, jakoś się utarło, że biznesowe - biznesowo, a 1080p i 720p do kina i ciężko jest polecić komuś biznesówkę do oglądania filmów.
Zastanawia mnie tylko wzięcie Benq, zdecydowanie wolałbym dorzucić kilka złoty i kupić coś fajniejszego Acer, Epson, czy Optoma (np. HD20 - ktoś pisał, że ma 3500 zł, można ją znaleźć w cenie do 3600 spokojnie).

ups, to chyba do mnie:razz:

no tak, pierw myślałem min. o:
ACER H5360, LG AH-215, Optoma HD600X, Epson EH-TW450,
Potem zobaczyłem LG HX300G(i co? skandal?;)) –spodobał mi się bo zależy mi min. na mobilności no i na dużym ekranie (nie chce nigdzie na stałe montować, a tego to nawet na statywie można mieć), ale jednak lampowy świeci znacznie mocniej i do takiego przekładania z miejsca na miejsce może szkoda droższego-stąd svga się wzięło.
A co do wzięcia benq...
model ms510/mx511 str benq Polska podaje głośność pracy 27/25dB, na benq global 30/28dB, a na benq Germany ma 33/28dB to troche zastanawia odnośnie rzetelności tej marki.
 

Geezer

New member
Za ponad 1900 zł można dostać nówkę projektor HD a dokładnie Acer V700 - warto dopłacić, bo kiedyś możliwe ze przesiądziesz się na filmy HD (Blu-Ray, MKV 720p), a DVD na bardzo dużym ekranie nie wygląda zbyt rewelacyjnie, no chyba że posiadasz sprzęt za kilkanaście tyś. zł :)

Na V700 (H5360) filmy DVD wyglądają rewelacyjnie bo to świetny proj za małe pieniądze.
Ba ! Nawet filmy 480p wyglądają OK. Nie mówiąc już o TV SAT HD (720p-1080i)
Mam ekran 104"...
 

matlo87

New member
Witam. Od 2miesiecy posiadam mx511 i z czystym sumieniem polecam ten sprzęcik. Mieszkam w bloku pokój ma dlugość 5,5m natomiast obraz jest rzucany z odleglosci 5m osiągam obraz 120 cali czyli jakies 250cmX180cm. Jestem kinomaniakiem uwielbiam oglądać filmy i uwierzcie mi że filmy w dużej rozdzielczości wygladaja wysmienicie. Podłaczam moj dekoder z vectry i jak wlaczam tvn hd to nie zauwazam zadnych pikseli. Oczywiscie jak podejdziesz na odleglosc 2 m to zauwazysz drobne niedoskonalosci, ale z takich odleglosci nie ma sensu ogladac:). Kontrast i jasnosc moim zdaniem nie sa zawyżone w opisie sprzetu. Pomieszczenie nie musi byc w pełni wyciemniony zeby ogladac z podziwem to co mx511 potrafi. Gram na nim w crysis2 niesamowite wrazenia i world of warcraft to jest jazda (i wiele innych). Mx511 kupiony w rtv ero agd za 1749zł. Wbrew pozorom wejscie hdmi przydaje sie jak diabli, np. zeby podlaczyc glupi dekoder hd. wejscie to umozliwia rowniez wyswietlanie pulpitu w duzej rozdzielczosci. Chodzi mi o to ze dzieki temu mozna normalnie wziasc sobie klon pulpitu. Nie jestesmy zmuszeni w opcjach ustawiac dwóch ekranów o roznych rozdzielczosciach. I w pulpicie ktory wyswietla projektor nie mamy ikon na pół ściany:). Przez dwa miesiace ani razu nie zastanowilem sie nad tym czy napewno byl to dobry wybór. Zostalo mi jeszcze sprawdzic jego mozliwosci 3d nie mam jeszcze oksow ktore duzo kosztuja i chyba ich nie kupie puki nie bede mial okazji zobaczyc gdzies ogolnego efektu. Zastanawialem sie czy nie sprobowac tak jak w kinie czyli zwykle okularki nawet takie z gazety:) i odtworzyc obraz taki jak w kinie czyli konczacy sie kilkoma krawedziami. Znalazlem na you tube filmik "3d in 3min" ale nie mam tych zwyklych okularkow zeby sprawdzic ktos moze mi powiedziec ciekawego na ten temat?
 
Do góry