Projektor dlp 3D ready a blu ray 3d lub ps3

usaner1970

New member
Witam , mam pytanie do ekspertów , a mianowicie chodzi mi o współpracę projektorów 3D READY
np.BENQ W600+ , czy ACER H5360 vel V700 , z odtwarzaczem BD 3D plus okulary 3D link dedykowane. Mam na myśli podłączenie tych urządzeń ze sobą pomijając komputer z kartą Nvidia3D.
Czy do okularów dedykowanych do tych rzutników są dołączane nadajniki , czy jak to się odbywa ?
Czy jest to na podobnej zasadzie jak w przypadku TV 3D , czyli Tv 3D + BD 3D + okulary 3D no i oczywiście materiał 3D = obraz 3D taki jak w kinie podczas projekcji np typu IMAX.
Za pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam
HAPPY NEW 2011 YEAR
 

mundi21

New member
Z tego co wyczytałem obraz z blu-ray 3D są w stanie wyświetlić jedynie projektory Optomy i to te dedykowane do 3D np Optoma HD67N. Niestety nie działa to po bezpośrednim połączeniu odtwarzacza do proja, musimy zastosować przystawkę Optomy 3D-XL. Maksymalna rozdzielczość obrazu to 720p. Gdzieś wyczytałem że okulary migawkowe Optomy łączą się z przystawką. Na stronie Benq niestety nie wyjaśniono w jaki sposób okulary łącza się z projem. Podejrzewam że obraz uzyskiwany jest za pomocą kompa z kartą nvidia która w zestawie ma okulary i nadajnik.
 

iMarekPL

Member
Na chwilę obecną tylko Optoma 3D-XL (premiera w styczniu) lub projektor za kilkanaście tysięcy w górę.

Na stronie producenta znajdziesz info z którymi projektorami Optomy 3D-XL jest kompatybilne oraz kilka modeli innych firm które współpracują (ale mogą występować jakieś problemy np z dźwiękiem z wbudowanych głośników w projektorze).
Radzę wstrzymać się z zakupem do premiery 3D-XL i poczekać na jakieś recenzje, testy oraz próby uruchomienia 3D na projektorach, o których producent nie wspomina w specyfikacji.

Jeśli chodzi o nadajniki to te "typowe" modele 3D np W600+ powinny mieć je wbudowane.
DLP Link - 3D Ready Projector - 3D DLP ? 3D Active Glasses - Classroom Projector - Education Projectors | DLP - Texas Instruments

W przypadku zastosowania 3D-XL okulary będą na 99% odbierały sygnał właśnie z tej przystawki (3D-XL).
 

usaner1970

New member
Witam i dziękuję za odpowiedzi , po prostu zastanawiam się co z tego wyniknie po zwykłym połączeniu proja 3d ready i BD 3D .Np. sprzedawca ACERA V700 zarzeka się , że testowali takie połączenie z PS3 3D i działa .Sam nie wiem czy wierzyć czy nie.
Drugą wątpliwością jest w takim razie to , że skoro sprzedają projektor 3D READY i do tego dedykowane okulary (myślę o ACER V700 i OKULARY 3D LINK ACER ) , więc jest to komplet do 3D , to jaki materiał 3D mogę obejrzeć przy tej konfiguracji?
Serdecznie pozdrawiam.
 

usaner1970

New member
Optoma 3d-xl to jest to

Już wiem wszystko , dowiadywałem się na stronie OPTOMY , że jest kompatybilna z większością projektorów 3D READY 720P , miedzy innym ACER H5360 vel V700 , dopiero po podłączeniu OPTOMY 3D-XL między projektorem a odtwarzaczem stacjonarnym BD 3D lub PS3 3D mamy możliwość cieszenia się prawdziwym 3D typu film bądź gra 3D .Do OPTOMY 3D-XL , dołączają jedną parę okularów migawkowych .Koszt urządzenia ok 1200 pln , dostępna w polowie stycznia 2011.
Pozdrawiam serdecznie .
 

iMarekPL

Member
Z tego co widzę Amazon UK ma darmową wysyłkę do Polski. Koszt 3D-XL przy obecnym kursie to właśnie poniżej 1200zł. Sam będę zamawiał jednak wstrzymam się do czasu pierwszych testów/recenzji.
Optama ma niezbyt ciekawe te okulary. Koszt dodatkowych to 55 funtów (Amazon).
Niestety nie wspominają na chwilę obecną nic o BenQ W600+, ale myślę, że powinien działać.

W innym ze sklepów UK 3D-XL jest za 210 funtów a dodatkowe okulary za 50.
To spora różnica, ale w tym sklepie płaci się za wysyłkę. Muszę się zorientować jaki będzie to koszt.
 
Ostatnia edycja:

iMarekPL

Member
Niestety nie. W planach mam zakup BenQ W600+, ale czekam na jakieś info czy będzie współpracował z 3D-XL. Jak kupię ten adapter Optomy to podzielę się spostrzeżeniami, a mam zamiar kupić go niedługo po premierze. Chyba, że Ty zrobisz to wcześniej. :)
 

daro75

New member
dołączam się do tematu bo także zamierzam kupić 600+ lub Accera v700 lub Optoma 600x - i dodatkowo amlitiuner który obsłuży 3d - onkyo, denon lub sony - jak ktoś ma doświadzcenie jak te urządzenia współpracują ze sobą proszę o podpowiedź
 

iMarekPL

Member
O co dokładnie pytasz? Czy ampli będzie współpracował z projektorem?
Bez wcześniej wspomnianego adaptera 3D-XL niewiele z takiej współpracy z amplitunerem uzyskasz (chodzi mi o funkcję 3D).
 

daro75

New member
słyszałem, że do kina to onkyo jest najlepszy, ale jest też jeszcze tani pionier i yamaha - dobrze bybylo, gdyby ampli miał standby - czyli przepuszczal sygnał przy wyłączonym ampli. Tu podobno yamaha ma najlepsze rozwiązanie. Dla mniejest to ważne ponieważ pod amali będzie podpięta ps3 i n-ka. A sygnal będzie wychodził na projektpor albo na telewizor tu niestety jest problem bo amli ma tylko 1 wyjście hdmi - więc trzeba przepinac albo podłaczyc telewizor inaczej. Najlepij byłoby rogałezic sygnał wychodzący ale to sa słyszałem duże koszty.
 

Geezer

New member
IMarek , czy Ty uzywasz v700? Jesli tak to podziel sie wrazeniami , ja jutro go odbieram wraz z ekranem 240x135 .

Ja używam od pół roku. Najlepszy stosunek cena/jakość/możliwości.
RBE już nie widzę (171 godzin na lampie). Na początku widziałem ale tylko przy szybkim przesuwaniu wzroku w poprzek ekranu i na filmach cz-białych.

Obraz żyleta, mały, lekki, z kurzu sobie nic nie robi, jasny jak diabli nawet w ECO (dlatego kupiłem ekran szary gain 0.8), super kolory (DarkChip 3), żadnych problemów z firmware

Z wad ... dość mocno się grzeje, gdy jest 1-2m obok to słychać szum nawet w ECO (a Optomą byłoby 3dB gorzej !). Nie mniej PS3 jest głośniejsza...
 

redlum

New member
Bez reklam
słyszałem, że do kina to onkyo jest najlepszy, ale jest też jeszcze tani pionier i yamaha - dobrze bybylo, gdyby ampli miał standby - czyli przepuszczal sygnał przy wyłączonym ampli. Tu podobno yamaha ma najlepsze rozwiązanie. Dla mniejest to ważne ponieważ pod amali będzie podpięta ps3 i n-ka. A sygnal będzie wychodził na projektpor albo na telewizor tu niestety jest problem bo amli ma tylko 1 wyjście hdmi - więc trzeba przepinac albo podłaczyc telewizor inaczej. Najlepij byłoby rogałezic sygnał wychodzący ale to sa słyszałem duże koszty.


Yamaha RX-V767 ma dwa wyjścia HDMI i można ją dostać za rozsądną cenę
 

Geezer

New member
Z tego co widzę Amazon UK ma darmową wysyłkę do Polski. Koszt 3D-XL przy obecnym kursie to właśnie poniżej 1200zł. Sam będę zamawiał jednak wstrzymam się do czasu pierwszych testów/recenzji.
Optama ma niezbyt ciekawe te okulary. Koszt dodatkowych to 55 funtów (Amazon).
Niestety nie wspominają na chwilę obecną nic o BenQ W600+, ale myślę, że powinien działać.

W innym ze sklepów UK 3D-XL jest za 210 funtów a dodatkowe okulary za 50.
To spora różnica, ale w tym sklepie płaci się za wysyłkę. Muszę się zorientować jaki będzie to koszt.

i jak ?? kupiłeś coś ?
Daj link na ten sklep za 210+50 GBP - to byłaby dobra oferta.

Wg mnie nie opłaca się ściągać 3D-XL z zagranicy skoro już "prawie" jest dostępny u nas:
http://www.optoma-polska.pl/3dxl-adapter-3d-do-projektora-p-367.html
W kpl 1 para nowych okularów ZD201 a kolejne np. stąd:
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B271346/cid/22010/Optoma_ZD_201/

Żadnego Benq W600 nie wspiera. Ani projektorów 1080p.

NOWE okulary Optomy są b. ciekawe bo to okulary DRUGIEJ generacji (poprawione!)
 

iMarekPL

Member
Jestem cały czas w temacie tych adapterów 3D.

W najbliższym czasie ukażą się dwa podobne urządzenia do 3D-XL - ViewSonic VP3D1, a nazwy drugiego nie pamiętam (mniej rozbudowany pod względem funkcji). :)

Żaden tego typu adapter nie będzie wspierał projektorów 1080p.
To, że BenQ W600+ nie ma w informacji od Optomy nie musi oznaczać, że nie będzie on współpracował z 3D-XL.

Premiera adaptera Optomy została przesunięta. Z jednych źródeł wynika, że na luty, a z innych, że na marzec/kwiecień. Jest to związane ponoć z tymi nowymi okularami, które mają być w zestawie.

Niestety nie widzę już tej Optomy w cenie 210 funtów. W większości sklepów to koszt około 260.
 

Geezer

New member
To cudo będzie wspierać 1080p, upscaling, downscaling, konwersję w locie 2D-3D oraz wszelkie urządzenia HD

3D-VIP

Pytanie czy i kiedy zobaczymy to w Media-Markt w PL ?!
 

iMarekPL

Member
Cóż, ta "zabawka" mnie specjalnie nie przekonuje.

Owszem wspiera 1080p, ale nie w 3D.
3D MODES SUPPORTED: Frame Packing720p60, 720p50

Zdziwiło mnie, że nie jest wymagane 120Hz, a wystarczy 100Hz.
3D OUTPUT: 720p120 and 720p100 field interleaved

Ogólnie to ten 3D-VIP dostępny jest w 3 wersjach: Gamer, Displayer, Theatre.
Strona bardzo skromnie opisuje te urządzenia. Brak konkretnej specyfikacji. Tylko ogólniki.
 

Prime8

New member
elllo.... jest taki myk co sie nazywa dlp link... jest synchronizacja okularow z projektorem przy pomocy bialego swiatla ..osobiscie ostrzylem sobie zeby na projektor acer 1206p fajny kontrast duza jasnosc i niewysoka cena lampy... sprawdzalem go w praniu u znajomego i pod x360 smiga sie nieziemsko... sprzet daje poprostu rade nawet w dzien :) niestety na liscie urzadzen nie jest uwzgledniony....jesli nie bedzie posiadal dlp link... bede musial poszukac czegos innego... i teraz pytanie... czy bede musial kupic przystawe optomy np czy jesli wybiore inny projektor i bedzie mial dlp link to czy x gdy poda sygnal na wyjsciu w 3d np w crysisie to czy to wszystko wysmazy mi 3d :p ... poprostu 1206 + optoma + x360 = 3d czy inny projektor z dlp link + x360 = 3d ???
 
Do góry