Projektor a filmy DiviX?

Anna39

New member
Hej,
Mam do Was pytania i bardzo dziekuje za wszystkie pomocne posty. Chcialabym kupic projektor Epson TW-700(czytalam ze jest dobry stosunek jakosci do ceny i dostal zlotego pixela), zreszta mam tylko 3 tys z hakiem. Odleglosc od sciany to 3,5-4 m. Zastanawiam sie czy nie lepiej kupic plazmy, ponoc lepiej sobie radzi z slabym sygnalem? 99% filmow jakie bede ogladac to divixy, ktore sa raczej slabej jakosci, jak sobie poradzi z nimi ten projektor?

Mozecie mi podeslac jakie scrennshoty na maila lub forum filmow w divixie? Dzieki!!
Kolejna sprawa to czytalam ze trzeba miec ekran, gdyz biala sciana jest kiepska do filmow-jaki najlepiej kupic firma itp..
Mam jeszcze pytanie co do dzwieku, z filmu, musze ten projektor jakos podlaczyc do wiezy?

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawia Was!
Anna
 

luuzak

New member
Cześć, DiviX'y są to dvdripy czyli wyciągnięty dźwięk i video z DVD .. przy konwersacji do formatu avi traci obraz na jakości, i dlatego płyty dvd są nieco lepsze od divx. Epson TW700 z tego co wiem dobrze sobie radzis z divx'ami bo ma dobry skaler. Aby podłączyć projektor potrzebujesz najlepiej kabla HDMI i wpiąć do do źródła sygnału w tym przypadku np dvd do wejścia HDMI , no i oczywiście projektor do prądu ;) dźwięk podpinasz osobno z dvd do wzmacniacz albo amplitunera. Co do ekranu to użytkownicy sobie chwalą ekran Optoma DS-9092PM . Odradzam wyświetlanie filmów itd na ścianie nie przygotowanej specialnie do projekcji, ponieważ obraz traci na jakości, ostrości, i kontraście.. Ekrany mają jeszcze specialny współczynnik odbicia w większości jest stosowany i polecany ekran w wsp.odbicia 1-Gain .
 

gummo

New member
Witam.

Odpowiem pokretnie:) Jesli tylko chcesz ogladac divx to projektor sobie daruj. Dobrze nagrane dwu lub trzy plytowe divx-y wygladaja znosnie, jednoplytowych raczej nie mozna ogladac (mala rozdzielczosc, niski bitrate).

Alternatywa moze okazac sie projektor 480p np. Infocus SP4805 ale nowego na chwila obecna nie dostaniesz. Tak wiec lepiej kupic plazme.

IMO projektor + 1cd divx = wiecej narzekan i niezadowolenia niz przyjemnosci z ogladania.
 

Anna39

New member
Dzieki za posty, czyli raczej plazme bede musiala kupic, no szkoda bo wzrok mam slaby, myslalam ze sobie kino zrobie w domu.
Anna
 

Bambolo82

Banned
Anna39 napisał:
Hej,
Mam do Was pytania i bardzo dziekuje za wszystkie pomocne posty. Chcialabym kupic projektor Epson TW-700(czytalam ze jest dobry stosunek jakosci do ceny i dostal zlotego pixela), zreszta mam tylko 3 tys z hakiem. Odleglosc od sciany to 3,5-4 m. Zastanawiam sie czy nie lepiej kupić plazmy, ponoc lepiej sobie radzi z slabym sygnalem? 99% filmów jakie będę ogladac to divixy, ktore sa raczej slabej jakosci, jak sobie poradzi z nimi ten projektor?

Mozecie mi podeslac jakie scrennshoty na maila lub forum filmow w divixie? Dzieki!!
Kolejna sprawa to czytalam ze trzeba miec ekran, gdyz biala sciana jest kiepska do filmow-jaki najlepiej kupic firma itp..
Mam jeszcze pytanie co do dzwieku, z filmu, musze ten projektor jakos podlaczyc do wiezy?

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawia Was!
Anna
Szanowna Anno.

Epson tw-700 ma fatalny stosunek jakości do ceny. Dopłacając prawie 1500 zł względem Benq w500 nie otrzymujesz w praktyce nic więcej. Zdecydowanie lepiej dopłacić (jeśli już, bo generalnie uważam że nie warto tego robić w przypadku modeli HD Ready...) do Sanyo z5, który oferuje w zamian za dopłatę 2 HDMI, cichsza pracę oraz pompkę do usuwania kurzu z paneli.

Do filmów DivX nie warto kupować projektora, bo te filmy mają zbyt słabą jakość i rozdzielczość aby oglądać je na dużym ekranie. Nadadzą się za to filmy DVD (choć też raczej średnio będzie to wyglądać), filmy Matroska, telewizja analogowa, cyfrowa i HDTV oraz oczywiście Bluray.

Droga Anno, projektory nie odtwarzają dźwięku :rolleyes: (pomijając żałosne pseudo-audio w niektórych "combo" Epson'a).

Zdecydowanie warto mieć ekran, ponieważ...zobacz sobie na tych zdjęciach dlaczego warto: http://picasaweb.google.pl/proevo82/ProjekcjaNaCianieVsProjekcjaNaSpecjalistycznymEkranieWersal#

Screenshoty z mojego Kina i projekcji na Benq w500:

http://picasaweb.google.pl/proevo82/ObrazBenqW500NaEkranieWersal#

http://picasaweb.google.pl/proevo82/MojSystemAV#

Pozdrawiam. Jakby co, pytaj.

PS. Jeżeli jesteś facetem, który podaje się za babkę żeby dostać szybciej poradę na tym forum, no to sprytnie z twojej strony ;).
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Trochę off-topic, ale nie bardzo rozumiem, jak można polecać sprzęt kompletnie nieprzystosowany do potrzeb. Bambolo poleca do materiału SD Z5, który jest projektorem diabelnie ostrym, podatnym na screendoor, który bardzo uwydatnia słabości niskiej rozdzielczości i kompresji. Jeśli już jakikolwiek sprzęt ma predyspozycje do materiału SD, to jest to AX200 (smoothscreen).
 

Buti

New member
Witam.
Od czasu kiedy kupiłem projektor (9 miesięcy) nie zobaczyłem ani jednego filmu divix. Tylko dvd i materiał hd. Moim zdaniem jeśli ktoś ogląda divix na proju to ma bardzo małe wymagania co do jakości obrazu.
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
Trochę off-topic, ale nie bardzo rozumiem, jak można polecać sprzęt kompletnie nieprzystosowany do potrzeb. Bambolo poleca do materiału SD Z5, który jest projektorem diabelnie ostrym, podatnym na screendoor, który bardzo uwydatnia słabości niskiej rozdzielczości i kompresji. Jeśli już jakikolwiek sprzęt ma predyspozycje do materiału SD, to jest to AX200 (smoothscreen).
Nic takiego wcale nie napisałem. ŻADEN PROJEKTOR NIE NADAJE SIĘ DO ODTWARZANIA MATERIAŁU SD. ŻADEN! Wyraźnie napisałem, że problem nie leży w wyborze projektora, a w materiale niskiej rozdzielczości, który nie nadaje się do wyświetlania na dużym ekranie.

Benq w500 ma co prawda, jako jedyny budżetowy model, kości Silicon HQV (Reon VX), które potrafią podbić szczegóły (sekcja "Clarity Control" w menu Benq w500), no ale i nawet to nie pomoże ich wykrzesać z typowego materiału wideo DivX (Xvid) o długości ok. 2 godzin i skompresowanego do zaledwie 700 mb albo 1400 mb. Z gównianego źródła, gówno wyląduje na ekranie projekcyjnym, tyle że rozmazane do 90" cali (fuuuuj...:???:).

Odradziłem Epsona tw-700 a doradziłem Sanyo z5 zupełnie z innego powodu, o którym "Anna" nie wie jako...przepraszam...żółtodziób. "Anna" przeczytała w tzw. "obiektywnym teście", że tw-700 dostał jakąś tam "gwiazdkę" i pewnie dałaby zarobić "sępom" oferujący ten kończący się sprzęt w Polsce za 3500 zł :confused:.

Koszty reklamy i tzw. "testów" idą w cenę tw-700 i innych produktów Epson. Bez dwóch zdań.

Sam wprowadzasz w błąd, bo AX200 oczywiście też się nie nadaje.

Smoothscreen czyli rozmycie i tak już rozmytego wysoką kompresją DivX'a (czyli odwrotność tego co robi HQV) raczej nie pomoże...efekt byłby bardzo opłakany. Zresztą, co ma piernik do wiatraka?!? Materiał SD się nie nadaje i tyle.

Moja końcowa puenta w tym temacie:
Jeżeli kogoś nie stać na legalny materiał Bluray albo telewizję HDTV lub Playstation 3, albo też brzydzi się korzystania z pirackiej Matroski (czyli filmów Bluray zripowanych do formatu .mkv) z przyczyn moralnych, to powinien raczej kupić sobie fajny telewizor. Materiał DVD daje przeciętne rezultaty na projektorach, choć przynajmniej jest tani, legalny i dostępny. SD w postaci pirackich filmów DivX (Xvid) absolutnie się już nie nadaje, czy to z powodów jakościowych, czy to moralnych.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
PS. Jeżeli jesteś facetem, który podaje się za babkę żeby dostać szybciej poradę na tym forum, no to sprytnie z twojej strony ;).
a ja też o tym pomyślałem :cool:

Ania, a może pomyśl jednak nad projektorem i źródłem, czyli skąd możesz zdobyć filmy hd lub choćby pełne wersje dvd, 100' w domu to naprawde fajna sprawa.
 

dread

New member
Bez reklam
Tidus trafnie zauwazyl, ze akurat Z5 to sie chyba najmniej nadaje z projektorow 720p do ogladania divx'ow sd. Z5 ze swoja ostroscia i screendoorem obnazy w maksymalnym stopniu niedoskonalosci zrodla.
To cos mniej wiecej takiego jak polecac monitor LCD do divx'ow ;)

Zgodze sie jednak, ze jaki by to nie byl projektor 720p to do divx'ow sie srednio nadaje - nie wykorzysta sie nawet w polowie mozliwosci sprzetu. No chyba, ze w niedalekiej przyszlosci sa widoki na HD, to w takim razie ma to jakis tam sens.

I tak troche offtopujac - nieprawda jest to, ze TW700 nie oferuje nic ponadto co ma Benq W500.

1. TW700 ma wyzszy kontrast natywny.
2. Jest jasniejszy (tryby Dynamic i Living Room) co umozliwia projekcje niekoniecznie przy calkowitym zaciemnieniu.
3. Nie gubi szczegolow w ciemnych partiach obrazu, tak jak to robi w500.
4. Szeroki zakres zoomu 2.1 vs 1.2 w w500 = wieksze mozliwosci co do ustawienia projektora w pokoju.
5. Gwarancja - Epson daje 3 letnia gwarancje zarowno na projektor jak i lampe.

Czy sa to roznice warte doplacenia za projektor nieco ponad 1000zl ? To juz pozostawiam pod rozwage kupujacych.
 

Bambolo82

Banned
Nie bardzo rozumiem co ma screendor do niskiej rozdzielczości mocno skompresowanego wideo. Film DivX (Xvid) będzie gówniano wyglądał na Sanyo z5, nie dlatego że projektor ten jest wykonany w technologii LCD, tylko dlatego że film taki jest materiałem niskiej rozdzielczości, mocno skompresowanym i wypranym z kolorów i szczegółów.

Tzw. "screendoor" w projektorach 3LCD, jak i tzw. "efekt tęczy" w projektorach DLP - od paru lat - mają symboliczne, marginalne znaczenie. W zasadzie te niedoskonałości zostały na tyle zminimalizowane w aktualnej generacji sprzętu projekcyjnego, że ich dolegliwości nie występują w typowych sytuacjach.

U mnie screendoor jest widoczny, gdybym zechciał oglądać 90" statycznego obrazu z 2 metrów. Oczywiście, nic takiego nie ma miejsca, dlatego o efekcie "screendoor" więcej się naczytałem niż go oglądałem. Na 100% Benq w500, Sanyo z5, Epson tw-700 radzą sobie tak samo dobrze z maskowaniem "screendoor". Zresztą one świecą w 99% TAK SAMO.

Dread:
I tak troche offtopujac - nieprawda jest to, ze TW700 nie oferuje nic ponadto co ma Benq W500.

1. TW700 ma wyzszy kontrast natywny.
2. Jest jasniejszy (tryby Dynamic i Living Room) co umozliwia projekcje niekoniecznie przy calkowitym zaciemnieniu.
3. Nie gubi szczegolow w ciemnych partiach obrazu, tak jak to robi w500.
4. Szeroki zakres zoomu 2.1 vs 1.2 w w500 = wieksze mozliwosci co do ustawienia projektora w pokoju.
5. Gwarancja - Epson daje 3 letnia gwarancje zarowno na projektor jak i lampe.
Co do wypunktowanych przez Dread'a różnic Benq w500 vs. Espon tw-700:

1) bez znaczenia, bo to kontrast statyczny, oba zatem oferują REALNIE taki sam kontrast,

2) bzdura bez znaczenia, i tak trzeba zaciemnić pokój, a filmy ogląda się
na ustawieniach "kinowych" które dają po kilkaset lumenów, Benq w500
jest bardzo jasnym projektorem, tak jak Epson tw-700,

3) także Epson tw-700 i każdy inny tani projektor gubi szczegóły w ciemnych partiach obrazu, nie dajcie się zwieść tzw. sponsorowanym "testom" :roll:, bo jak mędrcy mawiają: "papier przyjmie wszystko..."

4) owszem, tw-700 ma duży zoom, ale sprawdziłeś ile ma throw ratio? Nie
jest tak do końca różowo z tym zoom'em w tw-700 :???:,

5) tak daje 3 lata, ale za 1500 zł różnicy w cenie możesz sobie
sobie kupić prawie 3 nowe lampy do Benq w500 na łącznie 9000 h; poza
tym podałes półprawdę, bo 3 letnia gwarancja Epsona jest ograniczona
do 1700 h wyświeconych na lampie :???:; 1700 h to chyba mniej niz 9000
h...:p


Jedynym projektorem 3LCD HD Ready, który oferuje REALNIE coś więcej od Benq w500 oraz Epson tw-700 jest właśnie Sanyo z5 (2 HDMI :eek:k:, cichsza praca :eek:k:, pompka do czyszczenia paneli :eek:k:, automatyczna oslona obiektywu :eek:k:).
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
To, ze slabej jakosci zrodlo bedzie gorzej wygladalo na ostrym jak brzytwa Z5, w porownaniu do Panasa AX200 i jego smoothscreenowi to jest dla mnie oczywista oczywistosc. Sorry, nie bede tego tlumaczyl dlaczego... kazdy jak ruszy glowa to do tego sam dojdzie ;)

Co do TW700... oczywiscie mozesz pisac, ze kontrast natywny nie ma znaczenia, ze skoro uzywasz projektora zawsze przy calkowitym zaciemnieniu to kazdy tak robi, ze w500 jest bez wad, a jak ktos pisze inaczej to znaczy, ze jest to test sponsorowany, itd, itp. Pozwol, ze sie z Toba jednak nie zgodze i na tym zakonczmy rozmowe...

PS. w/g ceneo roznica miedzy tymi projektorami wynosi 1100zl, a nie 1500zl. Biorac z Niemiec roznica jest jeszcze mniejsza.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
dread napisał:
To, ze slabej jakosci zrodlo bedzie gorzej wygladalo na ostrym jak brzytwa Z5, w porownaniu do Panasa AX200 i jego smoothscreenowi to jest dla mnie oczywista oczywistosc. Sorry, nie bede tego tlumaczyl dlaczego... kazdy jak ruszy glowa to do tego sam dojdzie ;)

Co do TW700... oczywiscie mozesz pisac, ze kontrast natywny nie ma znaczenia, ze skoro uzywasz projektora zawsze przy calkowitym zaciemnieniu to kazdy tak robi, ze w500 jest bez wad, a jak ktos pisze inaczej to znaczy, ze jest to test sponsorowany, itd, itp. Pozwol, ze sie z Toba jednak nie zgodze i na tym zakonczmy rozmowe...

PS. w/g ceneo roznica miedzy tymi projektorami wynosi 1100zl, a nie 1500zl. Biorac z Niemiec roznica jest jeszcze mniejsza.
Na tym forum powtarza się bezmyślnie wiele bredni i mitów. Mit o funkcjonalności smooth screen w Panasonic'u jest jednym z nich.

OCZYWIŚCIE SMOOTH SCREEN NIE JEST ŻADNYM REMEDIUM NA SŁABEJ JAKOŚCI MATERIAŁ WIDEO. Jest wręcz przeciwnie. Rozmazanie i i tak już rozmazanego obrazu da nam fatalny efekt. Zresztą, materiał SD zwyczajnie się nie nadaje i projektor nie ma tu nic do rzeczy.

1100 zł to mało?!?! Za 1100 zł kupisz 2 lampy do w500 na łącznie 6000 h. 1700 h to chyba nadal mniej niż 6000 h....:p
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
1100 zł to mało?!?! Za 1100 zł kupisz 2 lampy do w500 na łącznie 6000 h. 1700 h to chyba nadal mniej niż 6000 h....:p

ale po co kupowac 2 lampy na kolejne 5 lat dalej, jak po wykorzystaniu pierwszej prawdopodobnie zmienisz projektor ;]
 

Bambolo82

Banned
Fanek napisał:
ale po co kupowac 2 lampy na kolejne 5 lat dalej, jak po wykorzystaniu pierwszej prawdopodobnie zmienisz projektor ;]

No jasne. Chciałem tylko zbić absurdalne argumenty o gwarancji Epsona, która jest co prawda na trzy lata, ale nie za darmo no i tylko na 1700 h... Najlepiej zatrzymać tą kasę w kieszeni i kupić Benq w500 ;).
 

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
No jasne. Chciałem tylko zbić absurdalne argumenty o gwarancji Epsona, która jest co prawda na trzy lata, ale nie za darmo no i tylko na 1700 h... Najlepiej zatrzymać tą kasę w kieszeni i kupić Benq w500 ;).
lol, gdybym w tej chwili miał brać projektor wziałbym tw700 lub tw680 gdybym znalazł po naprawde dobrej cenie, w w500 napewno bym sie nie ładował choćby jesli chodzi o szczegóły na czarnym tle, popadasz w samozachwyt jako jego owner. z5 odpuściłbym z powodu małej ilości lumenów. koniec tematu bo odbiegamy wogle, a Ania pytała tylko o divixy :D
 

dread

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Na tym forum powtarza się bezmyślnie wiele bredni i mitów. Mit o funkcjonalności smooth screen w Panasonic'u jest jednym z nich.

OCZYWIŚCIE SMOOTH SCREEN NIE JEST ŻADNYM REMEDIUM NA SŁABEJ JAKOŚCI MATERIAŁ WIDEO. Jest wręcz przeciwnie. Rozmazanie i i tak już rozmazanego obrazu da nam fatalny efekt. Zresztą, materiał SD zwyczajnie się nie nadaje i projektor nie ma tu nic do rzeczy.
Nikt nie pisze, ze AX200 jest jakimkolwiek remedium - jedno jest jednak pewne, na pewno bylby to lepszy wybor niz Z5.
I znowu popadasz w skrajnosci - straszysz rozmazywaniem obrazu divx'a przez smoothscreen... gdyby tak bylo to Panas AX200 absolutnie nie nadawalby sie do HD. Bo co nam z 720p skoro projektor rozmazalby wiekszosc detali zachowanych dzieki wyzszej rozdzielczosci ? A jakims dziwnym trafem jest to najpopularniejszy projektor 720p w USA.
AX200 daje nadal w miare ostry obraz, tyle, ze nie tak ostry jak czesc konkurencji.

1100 zł to mało?!?! Za 1100 zł kupisz 2 lampy do w500 na łącznie 6000 h. 1700 h to chyba nadal mniej niż 6000 h....:p
Tak tak - jedyne co rozni W500 od TW700 to gwarancja na lampe, a W500 od Z5 to dodatkowe hdmi i pompka do usuwania kurzu. Jak czesto musze to sobie powtarzac dziennie zeby w to rzeczywiscie uwierzyc ? :D
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Czy ten popularny screendoor, o którym mowa to "siatka między pikselami"?
W takim razie faktycznie w AX200 problem nie występuje. Siatki nie widać nawet z 2m na 120".

Ale czy to oznacza, że w materiale HD nie uzyskuję takiej ostrości jak np. właściciele innych projektorów 720p?
Szczerze to zastanawiam się jak to może wyglądać jeszcze ostrzej niż wygląda teraz... na ścianie... ;-)

Odnośnie XviDów na 120" - z około 4m przy wydaniu 2CD jest znośnie. 1CD to faktycznie porażka.
 

Bambolo82

Banned
ol, gdybym w tej chwili miał brać projektor wziałbym tw700 lub tw680 gdybym znalazł po naprawde dobrej cenie, w w500 napewno bym sie nie ładował choćby jesli chodzi o szczegóły na czarnym tle...
Każdy projektor gubi szczegóły w ciemnych partiach obrazu, a WSZYSTKIE tanie projektory typu: Epson tw-700, Epson tw-680, Panasonic AX200, Benq w500 oraz Sanyo z5 wypadają tu szczególnie słabo. Benq w500 niczym się od tej reguły nie wyróżnia względem swoich tanich konkurentów.

Oczywistą nieprawdą jest też, że Sanyo z5 jest "ciemnym" "1100 lumenów" projektorem. Sanyo podało wartość 1100 lumenów, bo widocznie nie uważa swojej docelowej grupy klientów za idiotów jak Epson. Przestańcie powtarzać ten lamerski mit.

Przestańcie powtarzać mity i brednie, które wprowadzają w błąd. Zupełnie bezmyślnie "małpujecie" materiały marketingowe i napisy pudełkowe typu "1600 lumenów". Wystarczy Dread'owi napisać dużymi literami "3 lata gwarancji", a małymi literami "ale do 1700h", podnieśc cenę o 1100 zł i już nieświadomie łyka haczyk i doradza innym...

Zresztą, nie tylko Dread'owi...

Nikt nie pisze, ze AX200 jest jakimkolwiek remedium - jedno jest jednak pewne, na pewno bylby to lepszy wybor niz Z5.
Tak tak - jedyne co rozni W500 od TW700 to gwarancja na lampe, a W500 od Z5 to dodatkowe hdmi i pompka do usuwania kurzu. Jak czesto musze to sobie powtarzac dziennie zeby w to rzeczywiscie uwierzyc ? :grin:
Tak, jakby nie patrzeć Sanyo z5 oferuje 2 HDMI, automatyczną osłonę obiektywu oraz konserwację paneli, a to jest już jakiś konkret, w przeciwieństwie do bredni marketingowych o smooth screen w Panasonic czy rzekomym "wyjątkowym" gubieniu szczegółów przez Benq w500. Przestańcie to powtarzać. Dread, a jeśli idzie o Twoją kruchą wiarę w to co tu napisałem, to wiedz że wystarczy samodzielne logiczne myślenie i odrobina doświadczenia z projektorami.

Zdaję sobie sprawę, że projektory do kina domowego to w Polsce nadal egzotyka, dlatego wypisuje się - często trenując ten temat tylko "na sucho" - różne nie stworzone rzeczy o tym sprzęcie.

A jeżeli chodzi o temat zapodany przez Anię, to powtarzam: jeśli będziesz dysponować tylko DivX, na materiał DVD i Bluray ciebie nie stać, a Matroski nie ściągasz bo za duża lub nie masz na czym jej odtwarzać, to kup telewizor.
 
Ostatnia edycja:
Do góry