Projekt instalacji nagłaśniającej

Tichy

New member
OK, czyli frontowe, centralny i sub zamaskuję szafką a do tylnych puszczę przewód w ścianie. Te 2 gniazda po drodze są bardzo słyszalne?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wypuść goły kabel centralnie ze ściany z zapasem i nie będziesz miał takich dylematów. Po co chcesz to łączyć dodatkowo, skoro i tak już długość spora.
Różnic słyszalnych może nie być żadnych, lub mogą być.
Trudno ocenić bez odsłuchów, konkretnej odległości i jakości samego kabla, czy też skrzynek/elektroniki.
Jak chcesz żeby kabel wychodził z gniazda, to zamontuj takie, ale nie łącz po drodze, tylko niech wychodzi z dziury w gnieżdzie ściennym centralnie kabel. Ja bym tak robił, inni łączą i też jest dobrze.
 

Tichy

New member
Wypuść goły kabel centralnie ze ściany z zapasem i nie będziesz miał takich dylematów.
Za to moja ładniejsza połowa będzie miała dylemat ;) Jeżeli bez gniazd to opakuję je w ładną białą puszkę z otworem a przewód zwinę w środku - tak chyba będzie najlepiej dla estetyki i dźwięku?
 

Tichy

New member
A powiedzcie mi Panowie (i być może Panie) czy współczesne amplitunery są jakoś zabezpieczone przed zwarciem, tj. jak przez przypadek zostaną zwarte końce przewodów, które normalnie powinny być podłączone do głośnika?

Pytanie jest oczywiście czysto teoretyczne ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nic sie "raczej" nie stanie.

Mam malego zboja, ktoremu radoche sprawia wyciaganie wtykow z glosnika i bawienie sie nimi i jeszcze nic sie nie stalo wiec....

Nawet udalo mi sie zewrzec przewody rca podczas wyciagania ze wzmacniacza w trybie koncowki (tzn. Wzmacniacz odkreciny na maksa) - czulem ze latam :)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
U mnie w harmanie jak zlaczysz przewód głośnikowy + z - na wyświetlaczu pojawia się mrugający napis protect i ampli się wylacza.Pzdr
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nic sie "raczej" nie stanie.

Mam malego zboja, ktoremu radoche sprawia wyciaganie wtykow z glosnika i bawienie sie nimi i jeszcze nic sie nie stalo wiec....

Nawet udalo mi sie zewrzec przewody rca podczas wyciagania ze wzmacniacza w trybie koncowki (tzn. Wzmacniacz odkreciny na maksa) - czulem ze latam :)
No to nie ma się czym chwalić Kolego, a pozwalanie na bawienie się dziecka przy sprzęcie pod napięciem to też trochę średni pomysł ;)
 

Tichy

New member
Pozostaje mi jeszcze problem z umieszczeniem routera Wi-Fi. Myślałem, żeby dać go w szafce pod TV razem z amplitunerem i serwerem NAS. Modem od kablówki dałbym za TV na ścianie. TV to plazma Panasonica 46" i nie wiem, czy nie będzie zakłócała razem z głośnikami pracy routera?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Router Wi-Fi nie musi koniecznie stać przy sprzęcie, no chyba że coś do niego będzie łączone po kablu. Ja np. swój mam na parapecie okiennym za zasłoną i jest niewidoczny a swoją funkcję spełnia.
 

Tichy

New member
No właśnie chciałem, żeby był przy sprzęcie, bo do niego będzie po kablu podłączony NAS, a do NAS np. telewizor. Poza tym sam router będzie po kablu połączony z modemem, a modem kablowy musi być w pobliżu gniazda antenowego.

Ogólnie chciałem zrobić porządek i umieścić cały ten majdan w jednym miejscu...
 
Do góry