Problem ze Smart Hub

k4amyyk

New member
Witam. Dzisiaj wziąłem tv do mojej kuzynki, która ma neta 4 mb u tego samego dostawcy co ja. U niej wszystko działa, aplikacje mi się poinstalowały i działały. Kiedy podłączyłem go znowu u mnie aplikacje się włączaja, ale np youtube nie odtwarza filmów, a w innych wyskakuje komunikat o problemach z siecią. Teraz przynajmniej wiadomo, że coś jest u mnie nie tak z routerem. Nie wiem jak się za to zabrać, a największym problemem jest to, że usługodawca podczas konfiguracji zmienił mi hasło i login to tego panelu ustawień routera...
 

thorgalxxx

New member
Witam.

I jak kolego k4amyyk poradziłeś sobie z ustawieniami routera, ewentualnie z problemem aplikacji? Mam taki sam problem jak ty. To na pewno wina ustawień routera lub tv.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Witam. Dzisiaj wziąłem tv do mojej kuzynki, która ma neta 4 mb u tego samego dostawcy co ja. U niej wszystko działa, aplikacje mi się poinstalowały i działały. Kiedy podłączyłem go znowu u mnie aplikacje się włączaja, ale np youtube nie odtwarza filmów, a w innych wyskakuje komunikat o problemach z siecią. Teraz przynajmniej wiadomo, że coś jest u mnie nie tak z routerem. Nie wiem jak się za to zabrać, a największym problemem jest to, że usługodawca podczas konfiguracji zmienił mi hasło i login to tego panelu ustawień routera...

1)-srawdż najpierw na PC
TV podłącz po LAN do Routera

Wpisz w wiersz poleceń tak:
cmd następnie > ipconfig/all

podaj IP oraz DNS SERVERS

a najlepiej zrób fotkę co wyskoczyło po wpisaniu polecenia j/w?

Proponuje Kupć sprawdzony Router z wersji WR np: WR740N
 
Ostatnia edycja:

smagacz

New member
Witajcie,

Kupiłem dzisiaj 40F6770. Konfiguruję właśnie SmartHuba i od razu problem. Nie chce mi się połączyć! Internet mam z Toya. Posiadam modem WiFi (nie router). W dokumentach od Toyi mam podane jedynie HFC MAC ID, nazwę użytkownika, hasło i nazwę sieciową SSID.
Przy łączeniu wyskakuje komunikat, ze połączenie nie powiodło się i każe kombinować coś tam z ip czy dnsami. Mam to ustawione na wybierz automatycznie (nota bene we wskazowkach od Toyi co do konfiguracji jest zaznaczone, żeby tak właśnie ustawić).

Jakie rozwiązania proponujecie? Nie chce być skazany na kabel :(
 

thorgalxxx

New member
U mnie wszystko działa, przeglądarka, youtube w przeglądarce itp. Ale nie mogę instalować aplikacji i wywala mi wszystkie z głównego ekranu. Dzisiaj trochę pogrzebałem w routerze i na razie apek nie wywaliło, ale nadal nie mogę instalowaćn i niektóre pokazują komunikat o braku połączenia z internetem. Pilot z telefonu samsung też wywala błąd o braku połączenia z netem, choć oba są w tej samej sieci. Już nie wiem co mam poprzestawiać w routerze. Telefony, laptop i przeglądarka w tv chodzą bez problemu. Mam router tp link wr543g i jakiś tam ap. W ap skromne ustawienia.
 

smagacz

New member
Witajcie,

Kupiłem dzisiaj 40F6770. Konfiguruję właśnie SmartHuba i od razu problem. Nie chce mi się połączyć! Internet mam z Toya. Posiadam modem WiFi (nie router). W dokumentach od Toyi mam podane jedynie HFC MAC ID, nazwę użytkownika, hasło i nazwę sieciową SSID.
Przy łączeniu wyskakuje komunikat, ze połączenie nie powiodło się i każe kombinować coś tam z ip czy dnsami. Mam to ustawione na wybierz automatycznie (nota bene we wskazowkach od Toyi co do konfiguracji jest zaznaczone, żeby tak właśnie ustawić).

Jakie rozwiązania proponujecie? Nie chce być skazany na kabel :(

Problem rozwiązany. Zadzwoniłem do dostawcy toya i zmienili mi coś zdalnie w modemie, po czym działa!
 

Mrrudzin

New member
Sieć > ustawienie sieci > kablowa > Ustawien. IP > Ustaw. IP > Wprowadź ręcznie. Ustaw IP ze swojej puli np:
Adres IP: 192.168.1.250
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.1.1
Serwer DNS: 8.8.8.8
Sprawdź na komputerze jakie IP dostajesz z routera.
Możesz jeszcze podmienić przewód i wpiąć się w inny port LAN w routerze.
Ustaw automatyczne aktualizacje aplikacji w TV. Na ekranie inne aplikacje wybierz opcje i aktualiz. aplik.

Niestety mam ten sam problem.
Kupiłem 40F6770, podłączyłem do netu przez WIFI (Linksys-em WAG54GS). Wszystko "niby" działa, ale jak klikam na instalacje jakiejkolwiek aplikacji - pojawia się na "szaro" z paskiem jakby postępu i wisi. Przy ponownym uruchomieniu już jej nie ma.

Próbowałem zaktualizować soft (miałem 1113, zaktualizowałem do 1116), wpisać adres IP i adresy DNS z palca, zresetowałem całość kilka razy. W routerze też MTU zmieniłem na 1492, powyłączałem Firewalle itp (jak kilka postów wyżej). W efekcie preinstalowane aplikacje zniknęły, nowych nie można instalować.
Przy włączonym tunerze TV gdy wejdę w opcje -> funkcje smart - dostępne jest wszystko oprócz konto samsung.
Co jeszcze moge mieć nie tak?
 
Ostatnia edycja:

thorgalxxx

New member
U mnie już wszystko działa. Zaktualizowałem do 1116, przypisałem ręcznie adresy dla tv, telefonów i lapka. A co do wartości MTU. U mnie dopiero przy 1438 zaczął zwracać pakiety bez błędu. Uruchom wiersz polecenia - Start - akcesoria - uruchom - cmd skopiuj sobie to

ping -f -l 1500 apps.samsung.com

Wklej w wiersz polecenia i enter. Zwróci "pakiet musi być podzielony na fragmenty, ale ustawiono opcję DF" ewentualnie "Upłynął limit czasu żądania". Następnie wklejaj to i zmieniaj wartość 1500 w dół do momentu aż uzyskasz odpowiedź "wysłane 4 odebrane 4 i średni czas w ms." taką wartość wpisz w routerze w network-WAN. Uruchom tv jeszcze raz. U mnie od razu wszystko wskoczyło. Instalacje i aktualizacje bez problemu

Adres u mnie to:
192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.1
8.8.8.8


Teraz za to mam nowy problem. Dwa telefony, samsung ace2 i htc hd2. Na obydwu pilot smart remote. Na htc wersja 2.2.5. Wszystko działało super. Teraz Samsung nie widzi tv, a htc wywala błąd. Jak przeinstaluje na HTC to uruchomię bez problemu i wszystko świetnie działa, ale tylko raz. Po wyłączeniu wywala Niestety aplikacja remote została zatrzymana.

Jakieś pomysły???
 

thorgalxxx

New member
Na htc smart remote bo innych nie przyjmuje, na samsungu smart view i smart remote. Samsung nie wykrywa tv na żadnej z nich. Htc uruchamia się normalnie tylko raz i działa, a później wywala apke na telefonie. Samsung działał wcześniej
 

thorgalxxx

New member
Po restarcie połączenia samsung widzi tv na obydwu apkach lecz łączy się tylko smart remote. Na htc problem jest nadal. Znowu pewnie kwestia ustawień.
 

thorgalxxx

New member
Problem rozwiązany. Po zmianie romu wszystko hula super, dlna bez problemu. Do komunikacji między lapkiem i tv używam imediashare i twonky beam. Pilot do tv samsung remote. Rom na htc hd2 Paranoid 3,69.
 

kdworaczyk

New member
Witam,

Jestem nowy dlaczego wszystkich witam serdecznie i liczę na pomoc otóż mam telewizor samung smart tv i pojawił mi się następujący problem wogóle nie mogę korzystać ze smart hub a to dlatego że wogóle nie mam aktywnej zakładki w ustawieniach (konto samsung) nie mogę na nią wejśc i zalogować się do konta samsung. Restartowałem cały telewizor całe ustawienia telewizowa smart Hub ale dalej to samo. Dzowniłem na infolinie to powiedziano mi że za słaby internet mam 6mb powinno być minimum 8mb. Zastanawia mnie to z tym interentem bo wszystko chodziło dobrze ponad pół roku. Dawno nie korzystałem z funkcji smart hub i aplikacji które miałem zainstalowane i teraz w święta chciałem wejśc na internet z TV i efekt jest tak że klikanie na zainstalowane aplikacje kończy się wyjściem do oglądanego programu. Proszę o pomoc !
 

tdx

New member
Bez reklam
Soft 1116? Jak nie to pobierz

Jak tak to
Menu ekranowe > Pomoc techniczna > Diagnostyka > Resetuj

Jak nadal nie działa to pełny reset z menu serwisowego
 

k4amyyk

New member
Witam i przepraszam za zaniechanie tematu, ale odpuściłem to sobie. Jednak co się okazało dzisiaj miałem problem z netem na kompie i po zresetowaniu ustawień modemu, w telewizorze wszystko gra i huczy:D
 
Do góry